02
normal site için tıklayınız
Anasayfa | Son Dakika | Gündem | Yazarlar | Astroloji | Hava Durumu | Sinema | TV Rehberi
12.05.2004

Emniyet'in terfi listesi belli oldu



Kamuoyunda ''Polis Şurası'' olarak bilinen Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu toplantısında bir üst rütbeye terfi eden emniyet müdürleri belirlendi.
Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner'in başkanlığında önceki gün toplanan ve 2 gün süren Kurul toplantısına Genel Müdür Yardımcıları Ramazan Er, Abdullah Bolcu, Emin Aslan, Necati Altıntaş, Mehmet Tokgöz, Polis Akademisi Başkanı Tuncay Yılmaz, Teftiş Kurulu Başkanı Ali Kolat, APK uzman temsilcileri Kamil Tecirlioğlu, Şevket Ayaz ve Adnan Eser katıldı. 
   
Yüksek Değerlendirme Kurulu Toplantısı'nda 373 2. sınıf emniyet müdürünün dosyası ele alınırken, bunlardan 4 yıl bekleme süresini dolduran 240 müdürün dosyaları tek tek görüşüldü. 240 müdürden 80'inin1. sınıf emniyet müdürlüğü kadrosuna terfi ettirilmesi uygun görüldü.
   
Toplantıda 218 3. sınıf emniyet müdürünün durumu da görüşüldü. Bunlardan 3 yıl bekleme süresine uygun olan ve sınavda başarı gösteren161'inin 2. sınıf emniyet müdürlüğüne terfi ettirilmesi kararlaştırıldı.
   
Kurul ayrıca 148 4. sınıf emniyet müdürünü 3. sınıf emniyet müdürlüğüne terfi ettirirken 41 emniyet amirinin de 4. sınıf emniyet müdürü olmasını kararlaştırdı.            Yüksek Değerlendirme Kurulu'nca 1. sınıf emniyet müdürlüğüne terfi ettirilenler şunlar: 
   
''Fethi Çalgın, Mehmet Çelik, Abdulkadir Güngördü, Mehmet Hantokuş, Adnan Sinan, Memet Nureddin Kulaksızoğlu, Ahmet Cüce, MehmetÖztorun, Ahmet Karagöz, Mehmet Yücel, Ahmet Utlu, Memduh Altıntaş, Ahmet Mühim, Mevlüt Aslan, Ali Bilkay, Mustafa AksoyAli Çeker, Mustafa Mali, Arif Öksüz, Mustafa Türkmen, Avni Cingirt, Mustafa Yürük, Ayhan Pamuk, Muzaffer Akkaya, Aziz Korkmaz, MürselGenç, Celal Aydın, Necati Erdem, Erol Tonkaz, Necati Özkuşcu, Eyüp Semerci, Necdet Çelikbilek, Eyüp Şahin, Necdet Kutlutürk, Fahrettin Kahyaoğlu, Nizamettin Bayındır, Faruk Yücel, Osman Sıvacı, Ferruh Çınar, Ramazan Ceyhan, Fikret Torun, Ramazan Çetinkaya, Gülnaz Avcı, Saadettin Bora, Hakkı Alyansoğlu, Salih Gökalp, Hamdi Erdoğan, Sami Taşdemir, Hasan Cebeci, Sedat Karabayır,Hikmet Tuğluer, Selami Mazlum, Hilmi Dönmez, Selim Odabaşı, Himmet Oktan, Seyit Eren, Hurşit Çakmak, Sezai Seçkin, Hüseyin Gümüş, Süleyman Bozoğlu, Hüseyin Pekdemir, Süleyman Nuri Özhan, Hüseyin Tosun, Şerafettin Uz, İbrahim Gürpınar, Şükrü Kadir, İbrahim Halil Yılmazer, Yaşar Sedat Aras, İdris Güzel, Yavuz Kılıç, İlhan Yavuz Özyeşil,  Yusuf Nafak, İsmail Damar, Yusuf Ünsal, İsmail Güzel,Zeki Bal, İsmail Turgut, Zeki Saygılı, Mehmet Akıllı ve Zülküflü Akbaba.''
   
2. sınıf emniyet müdürlüğüne terfi eden 3. sınıf emniyet müdürleri şunlar:
   
''A. Ekber Yalçın, İsmail Boşnak, A. Gökhan Dönmez, İsmail Edip Kerman, A. Haydar Kuzucanlı, İsmail Türkmenli, A. Yaşar Ayvaz, İsmet Yavuz, Abdulkadir Çetingök, Kadir Ay, Abdullah Bostan, Kamil Öz, Abdurrahman Kuzum, Kemal Fidan, Adnan Günay, Kemal Yayla, Adnan Kurt, Kenan Aydoğan, Ahmet Adnan Açıkbaş, Koray Bakış, Ahmet Dadağlıoğlu, M.Korkmaz Karaşıhoğlu, Ahmet Esenboğa, M.Seyfi Sazak,Ahmet Pala, Macit Çınar, Ahmet Sezgin, Mahmet Ali Akkaplan, Ahmet Sonat, Mehmet Akarsu, Ahmet Tamer Şencan, Mehmet Altıntaş, Ahmet TuranTemel, Mehmet Avcı, Ahmet Uzun, Mehmet Baydoğan, Ahmet Yılmaz, Mehmet Demirci, Ali Bayraktar, Mehmet Gökçeaslan, Ali Bıyıkoğlu, Mehmet Hürcan, Ali Kaçar, Mehmet Sarı, Ali Yazıcı, Mehmet Tosun, Atilla Ustaoğlu, Mehmet Tüzün, Ayhan Tezcan, Mehmet Uğur, Aziz Cafer, Mehmet Yüksel, Aziz Hikmet Aygün, Mesut Baykara, Bahadır Topal, Metsel Özbaykal, Bülent Yeşilçayır, Mitat Kaya, Cahit Demir, Muhlis Karslı, Celali Topuz, Muhsin Armağan, Celil Taşkın, Musa Erdoğan, Cemal Gürsel Ergan, Mustafa Bağrıaçık, Cemal Kuloğlu, Mustafa Çil, Cemal Kuru, Mustafa Emeksizoğlu, Cengiz Koçak, Mustafa Şahin, Cengiz Oktay Ateş, Mustafa Taşçı, Cengizhan Erkılıç, Nail Aydın, Cevat Cihan Küçük, Necmi Çakar, Cevdet Kamalı, Nedret Argün, Cumhur Arabacı, Nevzat Önder, Çetin Üzer, Nizamettin Saydam,Davut Önalan, Nuri Açıkgöz, Duran Uzunbacak, Nusret Demirbilek, DurmuşEken, Nusret Velioğlu, Emir Gökpınar, Orhan Sayın, Engin Ulusoy, Osman İlhan, Erdin Katan, Osman Timoçin, Erhan Gülveren,Ramazan Biçici, Ersin Erdal, Ramazan Hopa, Ertuğrul Hakanoğlu, Recep Bektaş, F. Süeda Ekmekçi, Reha Kocabıyık, Fahri Kaplan, Resul Ern, Faik Aksu, S. Ziya Aydınay, Fikret Aydoğdu, Sadettin Zımba, Göksel Topaloğlu, Saim Öksüz, Gülseren  Salman (Oguzlar), Salih Erkan Tarancı, H. Basri Öztürk, Salih Uzunçakmak, H. Hüseyin Anmak, Salih Yalçın, H. Serhat Kırdaş, Sami Uslu, Hamdi Başer, Sebahattin Artun, Hamdi Cenk Durukan, Selim Kırmızıaltın, Hasan Adak, Servet Sarıkaya, Hasan Balkır, Soner Çokkuykulu, Hasan Türk, Süleyman Ersoy, Hasan Uğural, Süleyman Oğuz, Haşim Nahit Karadağ, Şahin Yılmaz, Hikmet Özdemir, Şevket CındıkHulisi Çelik, Tancan Yalçın, Hulki Özdemir, Turgut Aslan, Hüseyin Çetinkaya, Ümit Akyol, Hüseyin Çeven, Ünal Acar, Hüseyin Uslu, Ünal Uysal, Hüseyin Ümit Yüksel, Üzeyir Sözen, Hüseyin Zengin, Yahya Bilgiç, HüsTaşkın, Yalçın Anaç, İbrahim Şenöz, Yusuf Avan, İlhan Akgüneş, Yücel Aktaş, İrfan Çelikkanat, Yüksel Vardar, İrfan Özcan, Zafer Yücelkan ve Zekeriya Karadağ.''
   
3. Sınıf emniyet müdürlüğüne terfi eden müdürler:
   
''A. Ergün Gül, Mahir Sünbül, Abdulmennan Söğürtin, Mahmut, Karabulut, Ahmet Akbal, Mehmet Altınok, Ahmet Beyhan, Mehmet Emin Civan, Ahmet Çil, Mehmet Özdemir, Ahmet Durlu, Mehmet Tosun, Ahmet Oğan, Mehmet Tüzel, Ahmet Sezginer, Mehmet Yaşar, Ahmet Şahin, Mehmet Yeşilkaya, Ahmethan Arslan, Metin Akay, Alben Mengi, Metin Saygı, Ali Atasoy, Mitad Evren, Ali Beyer, Muhammet Salih Bayazit, Ali Biçer, Mustafa Alnıak, Ali İhsan Afyoncu, Mustafa Eroğlu, Ali Kaya, Mustafa Kemal Uzunoğlu, Ali Özdemir Kaşka, Mustafa Kızılgüneş, Ali Yaşar Açıkbaş, Mustafa Kolcu, Arif Erkan Güngör, Mustafa Kuru,Arslan İlkyaz, Mustafa Şahin, Atilla Hakan Çelik, Mustafa ŞentürkAydın Balkanlı, Mustafa Uçkan, Ayhan Buran, Mustafa Yavuz, Aytekin Aşıcı, Mustafa Yılmaz, Basri Aktepe, Muzaffer Sürücü, Bekir Akarsu, Mümin Toslalı, Bekir Ballı, Necati Ekici, Bülent Bakış, Necdet Keleş, Cafer Gürbüz, Necmi Caner Bahçekapılı, Celal Bodur, Nurhan Güler, Cemil Ceylan, Nuriye Maktav, Cihangir Çelik, Olcay Tok, Coşkun Çakar, Olcay Tosun, Çetin Çelik, Orhan Atilla Uz, Derya Şahin, Osman Babadağ,Ekrem Özkan, Ömer Sülün, Elif Karayer, Önder Okşar, Erdal Onurlu, Özcan İşlek, Erkan Güler, Özer Özben,Erol Elpe, Rafet Ufuk Önder, Ersel Demiral, Recep Güven, Ertan Özkal, Recep Tayfun, Ertan Yavaş, Resul Şankazan, Ertuğrul Aydın, Sabri Dilmaç, Fazlı Öcal, Sadettin Koca, Fevzi Birkal Cuhadar, Salih Korşen,Fevzi Mumcu, Sami Korkmaz, Fikret Bayraktar, Sedat Çolak,Hacı Musa Polat, Selçuk Kızılay, Hakan Aydın, Selman Girgin, Hakan Kırmacı, Serdar Soyer, Halil İbrahim Doğan, Serhan Sarıçoban,Halil Karataş, Sevilay Arsoy, Halit Turgut Yıldız, Sırrı Tayfun Bora, Hasan Büyükkırlı, Sultaniye Tepebaşı, Hasan Hüseyin Gözün, Süleyman Dilaver, Hayati Yılmaz,  Süleyman Kuzucu, Hikmet Özmen, ŞentürkDemiral, Hüseyin Başak, Şükrü Çukurlu, Hüseyin Yenice, Tacettin Aslan,Hüsrev Salmaner, Tayfun Akbayrak, Işık Alacakoç, Tuncer Avcı, İbrahim Parlayan, Turan Bozdemir, İlhan Talik, Ufuk Mehmet Gülseli, İsmail Aslanali, Veysel Karani Özokçu, İsmail Duran, Yaşar Aksoy, İsmail Kara, Yaşar Özdemir, İsmail Özel, Yıldız Dönmez, İsmail Saftar Çolak, Yusuf Fidan, İsmail Yıldızhan, Yusuf Güngör,Kadir Sert, Yusuf Ziya Gökmen, Kadri Özkan, Zekeriya Çoban, Kenan Başaran, Zeki Sevinç, Mahir Ersöz ve Zeynel Abidin Genç.''
   
Kurulda 4.Sınıf emniyet müdürlüğüne terfi edenler de şunlar: 
   
''Ahmet Öngül, Mehmet Fethi Velik, Ahmet Sarıkaya, Mehmet Serdar Özdemir,  Ahmet Yıldıztepe, Necati Sarısoy, Cihan Alagöz, Necla Toslalı, Dursun Aksüt, Necmi Terzi, Efendi Kılıç, Nedim Uçar, Erdoğan Toprakman, Nihat Tepe, Gülseren Kurtar, Nuri Eroğlu, Habibullah Özavar, Özkan Sivrikaya, Hasan Yarbaşar, Recep Arslantürk, Hülya Tomruk, Remzi Arda, İbrahim Çakmak, Selahattin Hak, İbrahim Halil Doğan, Selçuk Kaya, İbrahim Kurt, Selim Aksu, İhsan Çavdar, Servet Sarıçiçek, İlyas Ethemoğlu, Şerafettin Aksoy, Kasım Korkut, Şevket Ertuğrul, Kenan Yıldız, Tamer Gür, Mahmut Erol Ağaoğlu, Turan Arabacı, Mehmet Çalık, Yılmaz Özgentürk ve Zülfü Veli Akgül.''