Arama

Aramanız :
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Yıllara göre
Devamı
Sırala : En Yeni | En Eski

200  adet haber bulundu.


 • Üniversite sınavlarında açık uçlu sorular çıkacak mı? - ygs sınav soruları
  Üniversite sınavlarında açık uçlu sorular çıkacak mı?31.01.2015
  EğitimÖSYM, önümüzdeki yıldan itibaren üniversite sınavlarında açık uçlu sorular sorulacağı yönündeki iddialara cevap verdi.Buna göre, önümüzdeki yıl düzenlenecek YGS ve LYS için, YÖK tarafından alınmış bir karar yok.Bu yönde bir karar verilirse kamuoyuna duyurulacak.Ancak 2015 İlkbahar TUS’ta, Klinik Tıp Bilimleri Testi’nde sınırlı sayıda açık uçlu sorular yer alacak.TUS’tan önce örnek sorular ÖSYM’nin internet sitesinden yayınlanacak.
 • Ayşegül DOMANİÇ YELÇE

  Bu kez de engelli öğrencilere ayrımcılık yapılıyor… - ygs sınav soruları
  Bu kez de engelli öğrencilere ayrımcılık yapılıyor…15.01.2015
  YazarlarMerhabalar sevgili okurlar.
 • Engelli adaylara özel sınav binası - ygs sınav soruları
  Engelli adaylara özel sınav binası15.01.2015
  Eğitim5 Ocak’ta başlayan ÖSYS başvuruları 19 Ocak’ta sona erecek.ÖSYM bu yıl ilk kez görme ve işitme engelli adaylar için kılavuz yayınladı.Ayrıca ÖSYM, YGS’de engel durumu nedeniyle sınav güvenliğini zedeleyecek nitelikte alet, araç gereç ve cihaz kullanmak zorunda olan adayları, dışarıyla iletişimi kesilmiş yüksek güvenlikli binalarda sınava alacak.
 • Engelli adayların cihazlarıyla sınava girmelerine izin verilecek - ygs sınav soruları
  Engelli adayların cihazlarıyla sınava girmelerine izin verilecek05.01.2015
  EğitimÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS), sağlık ve engel durumu nedeniyle sınav güvenliğini zedeleyecek nitelikte alet, araç gereç ve cihaz kullanmak zorunda olan adayları, dışarıyla iletişimi kesilmiş yüksek güvenlikli binalarda sınava alacak.
 • Onları utangaç bir şebboydan kelebeğe dönüştürün - ygs sınav soruları
  Onları utangaç bir şebboydan kelebeğe dönüştürün04.01.2015
  EğitimÇocuklar için arkadaş grubu çok önemli.Amerikalı psikolog Dr.Jennifer Cassatly, ailelere, çocuklarının sosyalleşmesine yardım edecek ipuçları verdi.
 • 3 yıl sonra hatalı soru kabul edildi! - ygs sınav soruları
  3 yıl sonra hatalı soru kabul edildi!22.07.2014
  GündemADANA’da eşiyle kurduğu dershanede yöneticilik ve işyeri hekimliği yapan Dr.Hülya Gül Şahin, 27 Mart 2011’de ikinci üniversiteyi okumak için Yükseköğrenime Geçiş Sınavı’na (YGS) girdi.Şahin, sınavda matematik bölümündeki 7’nci sorunun yanıtının seçeneklerde belirtip yanlış olduğu iddiasıyla ÖSYM Başkanlığı’na itiraz dilekçesi verdi.
 • YGS'deki hatalı soruyu 3 yıl sonra iptal ettirdi - ygs sınav soruları
  YGS'deki hatalı soruyu 3 yıl sonra iptal ettirdi21.07.2014
  GündemADANA’da ikinci üniversiteyi okumak için 2011’de Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı’na (YGS) giren Dr.Hülya Gül Şahin, matematik sorularından birinin yanlış olduğu iddiasıyla başlattığı hukuk savaşını kazandı.
 • YGS’de hatalı soruyu 3 yıl sonra iptal ettirdi - ygs sınav soruları
  YGS’de hatalı soruyu 3 yıl sonra iptal ettirdi21.07.2014
  EğitimAdana’da ikinci üniversiteyi okumak için 2011’de Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı’na (YGS) giren Dr.Hülya Gül Şahin, matematik sorularından birinin yanlış olduğu iddiasıyla başlattığı hukuk mücadelesini kazandı.
 • Lise sonlara sınav hakkı verilecek - ygs sınav soruları
  Lise sonlara sınav hakkı verilecek18.07.2014
  EğitimMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, sınav sorularının açıklanmamasıyla ilgili konunun Bakanlar Kurulu'nda konuşulduğunu belirterek, “Bunu çalışalım denildi sadece.Şimdi tekrar artılarıyla eksileriyle biz bunu çalışıyoruz.Bi r karar verdiğimiz zaman da onu kamuoyuyla paylaşırız" dedi.Bakan Avcı lise son sınıf öğrencilerine sınav hakkı verilmesine yönelik ise "Bir sınav hakkı vereceğiz.Devamsızlıktan kalanların devamsızlığının dikkate alınmayacağı bir düzenleme yapacağız" diye konuştu.
 • Başarı için sağlıklı bir zihin gerekiyor - ygs sınav soruları
  Başarı için sağlıklı bir zihin gerekiyor15.06.2014
  EğitimBir eğitim – öğretim yılının daha sonuna geldik.Öğrencileri, bildik yıl sonu heyecanı sarmış durumda.Üniversite sınavına hazırlanan arkadaşlarımız için durum biraz daha farklı tabii.
 • Kazandığınızı hayal edin, stresi azaltır - ygs sınav soruları
  Kazandığınızı hayal edin, stresi azaltır15.06.2014
  EğitimBilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde birinci sınıftayım.2013 yılında İzmir Fen Lisesi’nden mezun oldum.
 • Matematik soruları ayırt edici - ygs sınav soruları
  Matematik soruları ayırt edici14.06.2014
  EğitimMatematik ve geometri bölümünden testlerinin yer aldığı ve 744 bin 562 adayın başvurduğu LYS-1 (Matematik) yapıldı.Uzmanların, öğrenci yorumlarından yola çıkarak verdiği bilgiye göre, adayları uğraştıran, uzun işlemli soruların yanında öğrencileri ayırt edebilecek seçici sorular da sınavda yer aldı.Müfredat dışından da soru çıkmadı.
 • LYS’de felsefe testi zorladı - ygs sınav soruları
  LYS’de felsefe testi zorladı13.06.2014
  EğitimCoğrafya-2, tarih ve felsefe bölümünden testlerinin yer aldığı LYS-4 (Sosyal Bilimler) yapıldı.Uzmanların, öğrenci yorumlarından yola çıkarak verdiği bilgiye göre, tarih ve coğrafya testlerinde müfredat dışı soru çıkmadı.Felsefe ise öğrencileri zorladı.
 • Kariyerinize yön verecek son hamleler! - ygs sınav soruları
  Kariyerinize yön verecek son hamleler!08.06.2014
  EğitimSınavlar 2010 yılından beri farklı isimlerle ve farklı oturumlarda uygulanıyor.2010 Öncesinde haziran sınav heyecanının zirve yaptığı ay olarak öğrenci zihnindeki yerini almışken, 2010 sonrasında sınavın tekrar iki basamaklı hale gelmesi ile bu heyecan mart-nisan aylarına taşındı.
 • Sınavdan korkmayın - ygs sınav soruları
  Sınavdan korkmayın08.06.2014
  Eğitim“Zaman, sessiz bir testeredir” der Immanuel Kant.İşte bu sessiz testere son hamlelerini yapmaya başladı.
 • Online LYS deneme sınavları devam ediyor - ygs sınav soruları
  Online LYS deneme sınavları devam ediyor11.05.2014
  EğitimHürriyet Gazetesi ve Uğur Dershaneleri işbirliğiyde, üniversite adayları için düzenlenen Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) online deneme sınavları devam ediyor.
 • Yalçın BAYER

  Rumeli’den gelenler Cumhuriyet’i kurdu - ygs sınav soruları
  Rumeli’den gelenler Cumhuriyet’i kurdu03.05.2014
  YazarlarGALATASARAY Üniversitesi öğretim üyesi, tarihçi Prof.Dr.İlber Ortaylı, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde ‘Balkanlar’ üzerinde konferans verirken, ‘Türkler’ üzerine çarpıcı yorumlar yaptı.
 • Matematik eleyecek - ygs sınav soruları
  Matematik eleyecek28.04.2014
  GündemTEOG kapsamında 2’nci dönem merkezi sınavlarına giren 8’inci sınıf öğrencileri, sistemi tanımalarına rağmen dün yine de heyecanlıydı.
 • YGS’de açıklanmayan sorular protesto edildi - ygs sınav soruları
  YGS’de açıklanmayan sorular protesto edildi11.04.2014
  EğitimUşak’ta biraraya gelen yaklaşık 100 kişi, ÖSYM’nin YGS sorularını açıklamamasını protesto etti.Kalabalık, Milli Eğitim Müdürlüğü binası önüne siyah çelenk bıraktı.
 • Online LYS deneme sınavının ikinci oturumu bugün - ygs sınav soruları
  Online LYS deneme sınavının ikinci oturumu bugün07.04.2014
  EğitimÜniversiteye girişte ilk aşama olarak uygulanan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) adaylar Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) için hazırlıklara başladı.Hürriyet Gazetesi ve Uğur Dershaneleri işbirliğiyle yapılan online deneme sınavları LYS’ye hazırlık sürecinde de devam ediyor.Online LYS deneme sınavının ilk oturumu dün yapıldı, bugün ikinci oturumla devam edecek.
 • TUS, DUS suspus - ygs sınav soruları
  TUS, DUS suspus05.04.2014
  GündemÖSYM’nin bu yıl başlattığı ‘soruların açıklanmaması’ uygulaması, birçok doktorun kaderini belirleyen DUS ve TUS’a da yansıdı.Sorular 7 aydır açıklanmadı.Soru kitapçığını göremeyen adaylar davalar açtı.
 • YGS’de açıklanmayan sorular Meclis gündeminde - ygs sınav soruları
  YGS’de açıklanmayan sorular Meclis gündeminde04.04.2014
  EğitimYüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) sorularının açıklanmaması Meclis’e taşındı.CHP İzmir Milletvekili Hülya Güven, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.Güven, yanlış ya da tartışmalı soruların gizlenme çabasıyla böyle bir uygulama yapıldığını savundu.
 • YGS sonuçları açıklandı - ygs sınav soruları
  YGS sonuçları açıklandı28.03.2014
  GündemÖSYM Başkanı Ali Demir YGS sonuçlarının bugün açıklandığını bildirdi.Adaylar sınav sonuçlarını http://www.osym.gov.tr veya http://sonuc.osym.gov.tr internet adreslerinden, T.C.kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek.
 • YGS sonuçları 6 günde açıklandı - ygs sınav soruları
  YGS sonuçları 6 günde açıklandı28.03.2014
  Eğitim23 Mart’ta yapılan üniversite sınavı giriş basamağının ilk adımı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları açıklandı.Sınava giren 1 milyon 950 bin 163 aday 29 Mart saat 16.20’de sonuçları öğrenmeye başladı.Adaylar, 2014-YGS sonuçlarını https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C.Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebiliyorlar.2014-YGS Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.Sınava giren adayların cevap kağıtları daha sonra erişimlerine açılacak.Adaylar, kendi cevap kâğıtlarının görüntüsüne, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C.Kimlik Numaraları ve şifreleri ile erişebilecek.
 • YGS sorularını paylaşanlar hakkında suç duyurusu - ygs sınav soruları
  YGS sorularını paylaşanlar hakkında suç duyurusu24.03.2014
  EğitimÖSYM, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonrası, merkez tarafından kamuoyuna açıklanan sorular haricindeki soruları "gizlilik kararına" rağmen paylaşan bazı kuruluşlar ve web siteleri hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  Öğretmenler sınavda - ygs sınav soruları
  Öğretmenler sınavda23.03.2014
  Yazarlar2 milyon 7 bini aşkın aday için bugün büyük gün.Sınava girenlerin yarıya yakını ilk kez bu yarışa katılıyor.
 • Matematik zorladı coğrafya en kolaydı - ygs sınav soruları
  Matematik zorladı coğrafya en kolaydı23.03.2014
  GündemÖSYM, bu yıl YGS sorularının yalnızca yüzde 20’si, yani 32 tanesini kamuoyuyla paylaştı.Sınavın genel olarak ‘kolay’ olduğunu belirten uzmanlar, matematik sorularını ‘ayırt edici’ olarak değerlendirdi.Uzmanlara göre en kolay sorular ise coğrafyadan geldi.BİLFEN Liseleri bölüm başkanları, Fen-34’üncü sorunun hatalı olduğunu iddia ettiler.Öğretmenler, “Grafik verileri dikkate alınarak hazırlanan bu biyoloji sorusunda, C seçeneğinde verilen bilgi yanlış, kabul edilemez.Bu soruda bilimsel bir hata yapılmıştır” dediler.
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  Öğretmenler sınavda - ygs sınav soruları
  Öğretmenler sınavda22.03.2014
  Yazarlar2 milyon 7 bini aşkın aday için bugün büyük gün.Sınava girenlerin yarıya yakını ilk kez bu yarışa katılıyor.
 • Sorular müfredata uygun - ygs sınav soruları
  Sorular müfredata uygun22.03.2014
  EğitimYGS sorularını değerlendiren uzmanlar, genel olarak geçmiş yıllardakinden farklı soru çıkmadığını söyledi.Soruları müfredata uygun bulan uzmanlar, Türkçe sorularının dilinin açık olduğunu söyledi.
 • Öğretmenler sınavda - ygs sınav soruları
  Öğretmenler sınavda22.03.2014
  Eğitim2 milyon 7 bini aşkın aday için bugün büyük gün.Sınava girenlerin yarıya yakını ilk kez bu yarışa katılıyor.Geriye kalanları ya daha önce denemiş, bir kapıyı aralamamış, ya da kazandığı bölümü beğenmemiş adaylardan oluşuyor.Çünkü, sınava giren ve bir fakülte ya da bölüme kayıt olan adaylardan 500 bini okuduğu alandan memnun kalmıyor, yeniden sınava giriyor.
 • ÖSYM’den engelli adaya ret iddiası - ygs sınav soruları
  ÖSYM’den engelli adaya ret iddiası20.03.2014
  EğitimÖğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, pazar günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) katılacak olan ve geçirdiği rahatsızlık nedeniyle görme- işitme yetileri azalan 35 yaşındaki Murat Kefeli’nin soruları bilgisayar ortamında görerek yanıtlamasını yine uygun bulmadığı iddia edildi.
 • Veliler YGS sorularının açıklanmasını istiyor - ygs sınav soruları
  Veliler YGS sorularının açıklanmasını istiyor19.03.2014
  EğitimBilgi Edinme Kanunu kapsamından çıkan ÖSYM’nin pazar günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sorularını açıklamayacak olmasına tepkiler sürüyor.Veliler, Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM’ye dilekçe göndererek, soruların açıklanmasını istiyor.
 • Koşullanmak yerine strateji geliştirin - ygs sınav soruları
  Koşullanmak yerine strateji geliştirin17.03.2014
  AnkaraYükseköğretim Geçiş Sınavı’na (YGS) bir hafta kala öğrencilere uyarılarda bulunan ve bilgilerin pekiştirilmeye devam edilmesinin önemine vurgu yapan uzmanlar, sınav ile ilgili koşullanmalar üretmek yerine strateji oluşturulması gerektiğini söyledi.
 • Branş öğretmeni YGS’de - ygs sınav soruları
  Branş öğretmeni YGS’de17.03.2014
  GündemYÜKSEKÖĞRETİME Geçiş Sınavı (YGS) için geri sayım başladı.Adaylar 23 Mart Pazar günü sınava girecek.
 • Müfettişler çocuk psikolojisini bilir - ygs sınav soruları
  Müfettişler çocuk psikolojisini bilir17.03.2014
  EğitimMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "1 Eylül 2015 tarihinden itibaren dershane adı altında faaliyet gösteren herhangi bir kurum olmayacak.Ne olacak? Ya özel okula dönüşmüş olacak, ya açık liseye dönüşmüş olacak, ya okul öncesi eğitime dönüşmüş olacak veya farklı bir kurs türüne dönüşmüş olacak" dedi.Bakan Avcı ayrıca, okullara gönderilen müfettişlerin, gelen ihbarlar üzerine inceleme yaptığını söyledi.Avcı, okullarda müfettişlerin öğrencileri yanlarında rehber öğretmen olmadan sorguya çektiği konusunda da, “Müfettişlerin öğrencilere münasebetsiz sorular sorduğu şeklindeki iddialar doğru değil.Müfettişler, birikimi olan çocuk psikolojisini bilen insanlardır” dedi.
 • Yedinci ve son online YGS deneme sınavı yapıldı - ygs sınav soruları
  Yedinci ve son online YGS deneme sınavı yapıldı17.03.2014
  EğitimHürriyet Gazetesi ve Uğur Dershaneleri işbirliğiyle üniversite adayları için düzenlenen online deneme sınavlarının sonuncusu dün akşam yapıldı.
 • Soruları sokağa dökmemek için dağıtmayacağız - ygs sınav soruları
  Soruları sokağa dökmemek için dağıtmayacağız16.03.2014
  Gündem23 Mart’ta 2 milyon 7 bin 685 aday sınava girecek.Heyecan dorukta.Milyonlarca aday sınav için son haftaya girdi.Artık kimin hangi salonda sınava gireceği belli.Soru kitapçıkları basıldı, sonuncusu da çarşamba günü bitiyor.ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ali Demir, değiştirilme sinyalleri veren üniversite sınav sistemi ve yapılacak çalışmalar ile sınav güvenliği konusundaki sorularımızı yanıtladı:
 • Soruları sokağa dökmemek için dağıtmayacağız - ygs sınav soruları
  Soruları sokağa dökmemek için dağıtmayacağız16.03.2014
  Eğitim23 Mart’ta 2 milyon 7 bin 685 aday sınava girecek.Heyecan dorukta.Milyonlarca aday sınav için son haftaya girdi.Artık kimin hangi salonda sınava gireceği belli.Soru kitapçıkları basıldı, sonuncusu da çarşamba günü bitiyor.ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ali Demir, değiştirilme sinyalleri veren üniversite sınav sistemi ve yapılacak çalışmalar ile sınav güvenliği konusundaki sorularımızı yanıtladı:
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  Üniversite sınav sistemi - ygs sınav soruları
  Üniversite sınav sistemi15.03.2014
  YazarlarGeçtiğimiz hafta ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ali Demir’i ziyaret ettim.Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın farklı sınav modellerini sordum.Gelecekte nasıl bir sınava geçileceğinin tüyolarını almaya çalıştım.Yarın bu röportajın ayrıntılarını Hürriyet’te okuyacaksınız.Ama, şimdiden şunu söyleyeyim.Sınava bu yıl ve gelecek yıl girecek adayların hiç kafası karışmasın.
 • MEB'den YGS mesajı - ygs sınav soruları
  MEB'den YGS mesajı14.03.2014
  GündemÜniversite sınavına sayılı günler kala Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, iki milyon adaya ve velilerine seslendi: "İçiniz rahat olsun, sınavla ilgili tüm önlemleri aldık."
 • İlk YGS başvurusu yapan adaya Demir’den tebrik telefonu - ygs sınav soruları
  İlk YGS başvurusu yapan adaya Demir’den tebrik telefonu02.01.2014
  EğitimÖSYM Başkanı Ali Demir, üniversite sınavına girecek adayları başvurularını son güne bırakmamaları ve aday işlemleri şifrelerini hiç kimseyle paylaşmamaları konusunda uyardı.2 Ocak saat 00.00’da ilk başvuran adayı telefonla arayarak tebrik ettiğini söyleyen Prof.Dr.Demir, şimdiye kadar 6 bin 236 adayın başvuru yaptığını açıkladı.
 • Üniversite sınavı da değişiyor - ygs sınav soruları
  Üniversite sınavı da değişiyor08.12.2013
  EğitimMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanecilerle yaptığı içinde bol bol uzlaşma, iletişim, empatinin olduğu son toplantıda aslında satır aralarında önemli mesaj verdi.
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  Kadir Has Vakfı ilk ve ortaöğretime geçiyor - ygs sınav soruları
  Kadir Has Vakfı ilk ve ortaöğretime geçiyor22.11.2013
  YazarlarKadir Has Üniversitesi’nin Mütevelli Heyet Başkanı Can Has ve Vakıf Başkanı Nuri Has ile geçtiğimiz hafta Coventry Üniversitesi ile yapılan işbirliği toplantısında karşılaştım.
 • Çoklu YGS geliyor - ygs sınav soruları
  Çoklu YGS geliyor14.11.2013
  EğitimÖSYM Başkanı Demir, “Üniversiteye giriş sisteminin yeniden şekillenmesi gerekiyor.ÖSYM olarak çoklu sınav sistemi üzerinde çalışıyoruz.Senede sadece tek YGS değil, birkaç defa yapılması üzerinde çalışıyoruz” dedi.Demir, hem adaylara hem de üniversiteye yerleşemeyenlere destek vermek için psikolojik destek merkezleri açmayı planladıklarını, sınav merkezi sayılarını da arttırarak öğrencilerin en fazla 1 saat içinde merkezlere ulaşabilmeleri için çalışmalar yaptıklarını söyledi.
 • 12 sınav var - ygs sınav soruları
  12 sınav var04.09.2013
  GündemMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yüz binlerce öğrenci ve velinin merakla beklediği, Seviye Belirleme Sınavı’nın (SBS) yerine getirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi’ni açıkladı.
 • SBS sonrası ne olacak - ygs sınav soruları
  SBS sonrası ne olacak28.08.2013
  GündemOKS, ardından üç aşamalı SBS ve bu yılki tek SBS yerini şimdi 36 sınavlık bir sisteme bırakıyor.
 • SBS sonrası ne olacak - ygs sınav soruları
  SBS sonrası ne olacak28.08.2013
  EğitimOKS, ardından üç aşamalı SBS ve bu yılki tek SBS yerini şimdi 36 sınavlık bir sisteme bırakıyor.
 • Üniversite hazırlık yolculuğu başladı - ygs sınav soruları
  Üniversite hazırlık yolculuğu başladı18.08.2013
  EğitimAşık Veysel’in “Uzun ince bir yoldayım/ Gidiyorum gündüz gece” dizelerinde belirttiği gibi hazirana kadar devam edecek sınava hazırlık yolculuğu başladı.İster YGS’ ye ister SBS’ ye hazırlanıyor olun sonuçta bir sınava gireceksiniz ve o sınav sizin sınava özgü hazırlığınızı ölçecek.Sınavın konu alanları açısından bilmeniz gerekenleri ne kadar öğrendiniz? Öğrendiklerinizi ne kadar pekiştirdiniz? Bildiklerinizi belirli bir sürede kağıda aktarabilme konusunda ne durumdasınız? İşte sınav, sizi bu açılardan sınayacak.
 • Büyük kapsamlı sınavların soruları yayınlanabilir - ygs sınav soruları
  Büyük kapsamlı sınavların soruları yayınlanabilir19.07.2013
  EğitimÖSYM, TBMM’de kabul edilen Torba Kanun'da yer alan bir madde nedeniyle elektronik sınav hazırlıklarında büyük kapsamlı sınavlar dışındaki sınavlarda sorulan soruları yayınlamayacak.Adayların cevap kağıtları ve cevap anahtarlarını görmeleri sağlanacak.
 • Edebiyat coğrafya yüz güldürdü - ygs sınav soruları
  Edebiyat coğrafya yüz güldürdü23.06.2013
  GündemLYS-3 (edebiyat-coğrafya) testlerini değerlendiren uzmanların ilk yorumu; “LYS’ler içinde en kolayıydı” oldu.Sınav ve Final Dergisi Dersanesi ile Fem Yayın Merkezi’ndeki uzmanlarının değerlendirmeleri şöyle: Müfredat dışı soru yok
« « İlk Sayfa
« Önceki
1 | 2 | 3 | 4
Sonraki »
Son Sayfa » »