Tarihe göre sıralama.             >> İlgili haberlere göre sıralama <<
Arama Kriterleri : ygs sınav soruları >>
196  adet haber bulundu.

Arama Sonuçları

 • 3 yıl sonra hatalı soru kabul edildi! - ygs sınav soruları

  3 yıl sonra hatalı soru kabul edildi!22.07.2014

  Gündem2008

  ADANA’da eşiyle kurduğu dershanede yöneticilik ve işyeri hekimliği yapan Dr.Hülya Gül Şahin, 27 Mart 2011’de ikinci üniversiteyi okumak için Yükseköğrenime Geçiş Sınavı’na (YGS) girdi.Şahin, sınavda matematik bölümündeki 7’nci sorunun yanıtının seçeneklerde belirtip yanlış olduğu iddiasıyla ÖSYM Başkanlığı’na itiraz dilekçesi verdi.
 • YGS'deki hatalı soruyu 3 yıl sonra iptal ettirdi - ygs sınav soruları

  YGS'deki hatalı soruyu 3 yıl sonra iptal ettirdi21.07.2014

  Gündem2008

  ADANA’da ikinci üniversiteyi okumak için 2011’de Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı’na (YGS) giren Dr.Hülya Gül Şahin, matematik sorularından birinin yanlış olduğu iddiasıyla başlattığı hukuk savaşını kazandı.
 • YGS’de hatalı soruyu 3 yıl sonra iptal ettirdi - ygs sınav soruları

  YGS’de hatalı soruyu 3 yıl sonra iptal ettirdi21.07.2014

  Eğitim

  Adana’da ikinci üniversiteyi okumak için 2011’de Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı’na (YGS) giren Dr.Hülya Gül Şahin, matematik sorularından birinin yanlış olduğu iddiasıyla başlattığı hukuk mücadelesini kazandı.
 • Lise sonlara sınav hakkı verilecek - ygs sınav soruları

  Lise sonlara sınav hakkı verilecek18.07.2014

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, sınav sorularının açıklanmamasıyla ilgili konunun Bakanlar Kurulu'nda konuşulduğunu belirterek, “Bunu çalışalım denildi sadece.Şimdi tekrar artılarıyla eksileriyle biz bunu çalışıyoruz.Bi r karar verdiğimiz zaman da onu kamuoyuyla paylaşırız" dedi.Bakan Avcı lise son sınıf öğrencilerine sınav hakkı verilmesine yönelik ise "Bir sınav hakkı vereceğiz.Devamsızlıktan kalanların devamsızlığının dikkate alınmayacağı bir düzenleme yapacağız" diye konuştu.
 • Başarı için sağlıklı bir zihin gerekiyor - ygs sınav soruları

  Başarı için sağlıklı bir zihin gerekiyor15.06.2014

  Eğitim

  Bir eğitim – öğretim yılının daha sonuna geldik.Öğrencileri, bildik yıl sonu heyecanı sarmış durumda.Üniversite sınavına hazırlanan arkadaşlarımız için durum biraz daha farklı tabii.
 • Kazandığınızı hayal edin, stresi azaltır - ygs sınav soruları

  Kazandığınızı hayal edin, stresi azaltır15.06.2014

  Eğitim

  Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde birinci sınıftayım.2013 yılında İzmir Fen Lisesi’nden mezun oldum.
 • Matematik soruları ayırt edici - ygs sınav soruları

  Matematik soruları ayırt edici14.06.2014

  Eğitim

  Matematik ve geometri bölümünden testlerinin yer aldığı ve 744 bin 562 adayın başvurduğu LYS-1 (Matematik) yapıldı.Uzmanların, öğrenci yorumlarından yola çıkarak verdiği bilgiye göre, adayları uğraştıran, uzun işlemli soruların yanında öğrencileri ayırt edebilecek seçici sorular da sınavda yer aldı.Müfredat dışından da soru çıkmadı.
 • LYS’de felsefe testi zorladı - ygs sınav soruları

  LYS’de felsefe testi zorladı13.06.2014

  Eğitim

  Coğrafya-2, tarih ve felsefe bölümünden testlerinin yer aldığı LYS-4 (Sosyal Bilimler) yapıldı.Uzmanların, öğrenci yorumlarından yola çıkarak verdiği bilgiye göre, tarih ve coğrafya testlerinde müfredat dışı soru çıkmadı.Felsefe ise öğrencileri zorladı.
 • Sınavdan korkmayın - ygs sınav soruları

  Sınavdan korkmayın08.06.2014

  Eğitim

  “Zaman, sessiz bir testeredir” der Immanuel Kant.İşte bu sessiz testere son hamlelerini yapmaya başladı.
 • Kariyerinize yön verecek son hamleler! - ygs sınav soruları

  Kariyerinize yön verecek son hamleler!08.06.2014

  Eğitim

  Sınavlar 2010 yılından beri farklı isimlerle ve farklı oturumlarda uygulanıyor.2010 Öncesinde haziran sınav heyecanının zirve yaptığı ay olarak öğrenci zihnindeki yerini almışken, 2010 sonrasında sınavın tekrar iki basamaklı hale gelmesi ile bu heyecan mart-nisan aylarına taşındı.
 • Online LYS deneme sınavları devam ediyor - ygs sınav soruları

  Online LYS deneme sınavları devam ediyor10.05.2014

  Eğitim

  Hürriyet Gazetesi ve Uğur Dershaneleri işbirliğiyde, üniversite adayları için düzenlenen Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) online deneme sınavları devam ediyor.
 • Yalçın BAYER

  Rumeli’den gelenler Cumhuriyet’i kurdu - ygs sınav soruları

  Rumeli’den gelenler Cumhuriyet’i kurdu03.05.2014

  Yazarlar

  GALATASARAY Üniversitesi öğretim üyesi, tarihçi Prof.Dr.İlber Ortaylı, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde ‘Balkanlar’ üzerinde konferans verirken, ‘Türkler’ üzerine çarpıcı yorumlar yaptı.
 • Matematik eleyecek - ygs sınav soruları

  Matematik eleyecek28.04.2014

  Gündem2008

  TEOG kapsamında 2’nci dönem merkezi sınavlarına giren 8’inci sınıf öğrencileri, sistemi tanımalarına rağmen dün yine de heyecanlıydı.
 • YGS’de açıklanmayan sorular protesto edildi - ygs sınav soruları

  YGS’de açıklanmayan sorular protesto edildi11.04.2014

  Eğitim

  Uşak’ta biraraya gelen yaklaşık 100 kişi, ÖSYM’nin YGS sorularını açıklamamasını protesto etti.Kalabalık, Milli Eğitim Müdürlüğü binası önüne siyah çelenk bıraktı.
 • TUS, DUS suspus - ygs sınav soruları

  TUS, DUS suspus05.04.2014

  Gündem2008

  ÖSYM’nin bu yıl başlattığı ‘soruların açıklanmaması’ uygulaması, birçok doktorun kaderini belirleyen DUS ve TUS’a da yansıdı.Sorular 7 aydır açıklanmadı.Soru kitapçığını göremeyen adaylar davalar açtı.
 • YGS’de açıklanmayan sorular Meclis gündeminde - ygs sınav soruları

  YGS’de açıklanmayan sorular Meclis gündeminde04.04.2014

  Eğitim

  Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) sorularının açıklanmaması Meclis’e taşındı.CHP İzmir Milletvekili Hülya Güven, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.Güven, yanlış ya da tartışmalı soruların gizlenme çabasıyla böyle bir uygulama yapıldığını savundu.
 • YGS bitti, sıra LYS’lerde - ygs sınav soruları

  YGS bitti, sıra LYS’lerde04.04.2014

  Eğitim

  Üniversiteye girişte ilk aşama olarak uygulanan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) adaylar Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) için hazırlıklara başladı.Hürriyet Gazetesi ve Uğur Dershaneleri işbirliğiyle yapılan online deneme sınavları LYS’ye hazırlık sürecinde de devam edecek.
 • YGS sonuçları açıklandı - ygs sınav soruları

  YGS sonuçları açıklandı28.03.2014

  Gündem2008

  ÖSYM Başkanı Ali Demir YGS sonuçlarının bugün açıklandığını bildirdi.Adaylar sınav sonuçlarını http://www.osym.gov.tr veya http://sonuc.osym.gov.tr internet adreslerinden, T.C.kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek.
 • YGS sonuçları 6 günde açıklandı - ygs sınav soruları

  YGS sonuçları 6 günde açıklandı28.03.2014

  Eğitim

  23 Mart’ta yapılan üniversite sınavı giriş basamağının ilk adımı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları açıklandı.Sınava giren 1 milyon 950 bin 163 aday 29 Mart saat 16.20’de sonuçları öğrenmeye başladı.Adaylar, 2014-YGS sonuçlarını https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C.Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebiliyorlar.2014-YGS Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.Sınava giren adayların cevap kağıtları daha sonra erişimlerine açılacak.Adaylar, kendi cevap kâğıtlarının görüntüsüne, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C.Kimlik Numaraları ve şifreleri ile erişebilecek.
 • YGS sorularını paylaşanlar hakkında suç duyurusu - ygs sınav soruları

  YGS sorularını paylaşanlar hakkında suç duyurusu24.03.2014

  Eğitim

  ÖSYM, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonrası, merkez tarafından kamuoyuna açıklanan sorular haricindeki soruları "gizlilik kararına" rağmen paylaşan bazı kuruluşlar ve web siteleri hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • Matematik zorladı coğrafya en kolaydı - ygs sınav soruları

  Matematik zorladı coğrafya en kolaydı23.03.2014

  Gündem2008

  ÖSYM, bu yıl YGS sorularının yalnızca yüzde 20’si, yani 32 tanesini kamuoyuyla paylaştı.Sınavın genel olarak ‘kolay’ olduğunu belirten uzmanlar, matematik sorularını ‘ayırt edici’ olarak değerlendirdi.Uzmanlara göre en kolay sorular ise coğrafyadan geldi.BİLFEN Liseleri bölüm başkanları, Fen-34’üncü sorunun hatalı olduğunu iddia ettiler.Öğretmenler, “Grafik verileri dikkate alınarak hazırlanan bu biyoloji sorusunda, C seçeneğinde verilen bilgi yanlış, kabul edilemez.Bu soruda bilimsel bir hata yapılmıştır” dediler.
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  Öğretmenler sınavda - ygs sınav soruları

  Öğretmenler sınavda22.03.2014

  Yazarlar

  2 milyon 7 bini aşkın aday için bugün büyük gün.Sınava girenlerin yarıya yakını ilk kez bu yarışa katılıyor.
 • Öğretmenler sınavda - ygs sınav soruları

  Öğretmenler sınavda22.03.2014

  Eğitim

  2 milyon 7 bini aşkın aday için bugün büyük gün.Sınava girenlerin yarıya yakını ilk kez bu yarışa katılıyor.Geriye kalanları ya daha önce denemiş, bir kapıyı aralamamış, ya da kazandığı bölümü beğenmemiş adaylardan oluşuyor.Çünkü, sınava giren ve bir fakülte ya da bölüme kayıt olan adaylardan 500 bini okuduğu alandan memnun kalmıyor, yeniden sınava giriyor.
 • Sorular müfredata uygun - ygs sınav soruları

  Sorular müfredata uygun22.03.2014

  Eğitim

  YGS sorularını değerlendiren uzmanlar, genel olarak geçmiş yıllardakinden farklı soru çıkmadığını söyledi.Soruları müfredata uygun bulan uzmanlar, Türkçe sorularının dilinin açık olduğunu söyledi.
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  Öğretmenler sınavda - ygs sınav soruları

  Öğretmenler sınavda21.03.2014

  Yazarlar

  2 milyon 7 bini aşkın aday için bugün büyük gün.Sınava girenlerin yarıya yakını ilk kez bu yarışa katılıyor.
 • ÖSYM’den engelli adaya ret iddiası - ygs sınav soruları

  ÖSYM’den engelli adaya ret iddiası20.03.2014

  Eğitim

  Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, pazar günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) katılacak olan ve geçirdiği rahatsızlık nedeniyle görme- işitme yetileri azalan 35 yaşındaki Murat Kefeli’nin soruları bilgisayar ortamında görerek yanıtlamasını yine uygun bulmadığı iddia edildi.
 • Veliler YGS sorularının açıklanmasını istiyor - ygs sınav soruları

  Veliler YGS sorularının açıklanmasını istiyor19.03.2014

  Eğitim

  Bilgi Edinme Kanunu kapsamından çıkan ÖSYM’nin pazar günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sorularını açıklamayacak olmasına tepkiler sürüyor.Veliler, Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM’ye dilekçe göndererek, soruların açıklanmasını istiyor.
 • Müfettişler çocuk psikolojisini bilir - ygs sınav soruları

  Müfettişler çocuk psikolojisini bilir17.03.2014

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "1 Eylül 2015 tarihinden itibaren dershane adı altında faaliyet gösteren herhangi bir kurum olmayacak.Ne olacak? Ya özel okula dönüşmüş olacak, ya açık liseye dönüşmüş olacak, ya okul öncesi eğitime dönüşmüş olacak veya farklı bir kurs türüne dönüşmüş olacak" dedi.Bakan Avcı ayrıca, okullara gönderilen müfettişlerin, gelen ihbarlar üzerine inceleme yaptığını söyledi.Avcı, okullarda müfettişlerin öğrencileri yanlarında rehber öğretmen olmadan sorguya çektiği konusunda da, “Müfettişlerin öğrencilere münasebetsiz sorular sorduğu şeklindeki iddialar doğru değil.Müfettişler, birikimi olan çocuk psikolojisini bilen insanlardır” dedi.
 • Branş öğretmeni YGS’de - ygs sınav soruları

  Branş öğretmeni YGS’de17.03.2014

  Gündem2008

  YÜKSEKÖĞRETİME Geçiş Sınavı (YGS) için geri sayım başladı.Adaylar 23 Mart Pazar günü sınava girecek.
 • Soruları sokağa dökmemek için dağıtmayacağız - ygs sınav soruları

  Soruları sokağa dökmemek için dağıtmayacağız16.03.2014

  Eğitim

  23 Mart’ta 2 milyon 7 bin 685 aday sınava girecek.Heyecan dorukta.Milyonlarca aday sınav için son haftaya girdi.Artık kimin hangi salonda sınava gireceği belli.Soru kitapçıkları basıldı, sonuncusu da çarşamba günü bitiyor.ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ali Demir, değiştirilme sinyalleri veren üniversite sınav sistemi ve yapılacak çalışmalar ile sınav güvenliği konusundaki sorularımızı yanıtladı:
 • Soruları sokağa dökmemek için dağıtmayacağız - ygs sınav soruları

  Soruları sokağa dökmemek için dağıtmayacağız16.03.2014

  Gündem2008

  23 Mart’ta 2 milyon 7 bin 685 aday sınava girecek.Heyecan dorukta.Milyonlarca aday sınav için son haftaya girdi.Artık kimin hangi salonda sınava gireceği belli.Soru kitapçıkları basıldı, sonuncusu da çarşamba günü bitiyor.ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ali Demir, değiştirilme sinyalleri veren üniversite sınav sistemi ve yapılacak çalışmalar ile sınav güvenliği konusundaki sorularımızı yanıtladı:
 • Koşullanmak yerine strateji geliştirin - ygs sınav soruları

  Koşullanmak yerine strateji geliştirin15.03.2014

  Ankara

  Yükseköğretim Geçiş Sınavı’na (YGS) bir hafta kala öğrencilere uyarılarda bulunan ve bilgilerin pekiştirilmeye devam edilmesinin önemine vurgu yapan uzmanlar, sınav ile ilgili koşullanmalar üretmek yerine strateji oluşturulması gerektiğini söyledi.
 • MEB'den YGS mesajı - ygs sınav soruları

  MEB'den YGS mesajı14.03.2014

  Gündem2008

  Üniversite sınavına sayılı günler kala Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, iki milyon adaya ve velilerine seslendi: "İçiniz rahat olsun, sınavla ilgili tüm önlemleri aldık."
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  Üniversite sınav sistemi - ygs sınav soruları

  Üniversite sınav sistemi14.03.2014

  Yazarlar

  Geçtiğimiz hafta ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ali Demir’i ziyaret ettim.Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın farklı sınav modellerini sordum.Gelecekte nasıl bir sınava geçileceğinin tüyolarını almaya çalıştım.Yarın bu röportajın ayrıntılarını Hürriyet’te okuyacaksınız.Ama, şimdiden şunu söyleyeyim.Sınava bu yıl ve gelecek yıl girecek adayların hiç kafası karışmasın.
 • İlk YGS başvurusu yapan adaya Demir’den tebrik telefonu - ygs sınav soruları

  İlk YGS başvurusu yapan adaya Demir’den tebrik telefonu02.01.2014

  Eğitim

  ÖSYM Başkanı Ali Demir, üniversite sınavına girecek adayları başvurularını son güne bırakmamaları ve aday işlemleri şifrelerini hiç kimseyle paylaşmamaları konusunda uyardı.2 Ocak saat 00.00’da ilk başvuran adayı telefonla arayarak tebrik ettiğini söyleyen Prof.Dr.Demir, şimdiye kadar 6 bin 236 adayın başvuru yaptığını açıkladı.
 • Üniversite sınavı da değişiyor - ygs sınav soruları

  Üniversite sınavı da değişiyor08.12.2013

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanecilerle yaptığı içinde bol bol uzlaşma, iletişim, empatinin olduğu son toplantıda aslında satır aralarında önemli mesaj verdi.
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  Kadir Has Vakfı ilk ve ortaöğretime geçiyor - ygs sınav soruları

  Kadir Has Vakfı ilk ve ortaöğretime geçiyor16.11.2013

  Yazarlar

  Kadir Has Üniversitesi’nin Mütevelli Heyet Başkanı Can Has ve Vakıf Başkanı Nuri Has ile geçtiğimiz hafta Coventry Üniversitesi ile yapılan işbirliği toplantısında karşılaştım.
 • Çoklu YGS geliyor - ygs sınav soruları

  Çoklu YGS geliyor14.11.2013

  Eğitim

  ÖSYM Başkanı Demir, “Üniversiteye giriş sisteminin yeniden şekillenmesi gerekiyor.ÖSYM olarak çoklu sınav sistemi üzerinde çalışıyoruz.Senede sadece tek YGS değil, birkaç defa yapılması üzerinde çalışıyoruz” dedi.Demir, hem adaylara hem de üniversiteye yerleşemeyenlere destek vermek için psikolojik destek merkezleri açmayı planladıklarını, sınav merkezi sayılarını da arttırarak öğrencilerin en fazla 1 saat içinde merkezlere ulaşabilmeleri için çalışmalar yaptıklarını söyledi.
 • 12 sınav var - ygs sınav soruları

  12 sınav var04.09.2013

  Gündem2008

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yüz binlerce öğrenci ve velinin merakla beklediği, Seviye Belirleme Sınavı’nın (SBS) yerine getirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi’ni açıkladı.
 • SBS sonrası ne olacak - ygs sınav soruları

  SBS sonrası ne olacak28.08.2013

  Gündem2008

  OKS, ardından üç aşamalı SBS ve bu yılki tek SBS yerini şimdi 36 sınavlık bir sisteme bırakıyor.
 • SBS sonrası ne olacak - ygs sınav soruları

  SBS sonrası ne olacak28.08.2013

  Eğitim

  OKS, ardından üç aşamalı SBS ve bu yılki tek SBS yerini şimdi 36 sınavlık bir sisteme bırakıyor.
 • Üniversite hazırlık yolculuğu başladı - ygs sınav soruları

  Üniversite hazırlık yolculuğu başladı18.08.2013

  Eğitim

  Aşık Veysel’in “Uzun ince bir yoldayım/ Gidiyorum gündüz gece” dizelerinde belirttiği gibi hazirana kadar devam edecek sınava hazırlık yolculuğu başladı.İster YGS’ ye ister SBS’ ye hazırlanıyor olun sonuçta bir sınava gireceksiniz ve o sınav sizin sınava özgü hazırlığınızı ölçecek.Sınavın konu alanları açısından bilmeniz gerekenleri ne kadar öğrendiniz? Öğrendiklerinizi ne kadar pekiştirdiniz? Bildiklerinizi belirli bir sürede kağıda aktarabilme konusunda ne durumdasınız? İşte sınav, sizi bu açılardan sınayacak.
 • Büyük kapsamlı sınavların soruları yayınlanabilir - ygs sınav soruları

  Büyük kapsamlı sınavların soruları yayınlanabilir19.07.2013

  Eğitim

  ÖSYM, TBMM’de kabul edilen Torba Kanun'da yer alan bir madde nedeniyle elektronik sınav hazırlıklarında büyük kapsamlı sınavlar dışındaki sınavlarda sorulan soruları yayınlamayacak.Adayların cevap kağıtları ve cevap anahtarlarını görmeleri sağlanacak.
 • Edebiyat coğrafya yüz güldürdü - ygs sınav soruları

  Edebiyat coğrafya yüz güldürdü23.06.2013

  Gündem2008

  LYS-3 (edebiyat-coğrafya) testlerini değerlendiren uzmanların ilk yorumu; “LYS’ler içinde en kolayıydı” oldu.Sınav ve Final Dergisi Dersanesi ile Fem Yayın Merkezi’ndeki uzmanlarının değerlendirmeleri şöyle: Müfredat dışı soru yok
 • LYS-3 öğrencileri zorlamadı - ygs sınav soruları

  LYS-3 öğrencileri zorlamadı22.06.2013

  Eğitim

  2013-Lisans Yerleştirme Sınavları’nın (LYS) son oturumu olan LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) bugün yapıldı.Uzmanlar, sınavda çıkan Türk dili ve edibiyatı ile coğrafya-1 sorularının öğrencileri zorlamadığını söyledi.
 • Türkiye'de LYS heyecanı sürüyor - ygs sınav soruları

  Türkiye'de LYS heyecanı sürüyor21.06.2013

  Eğitim

  Sınav salonlarında ter döken üniversite adayları için aileleri de okul önlerinde dua ederek, güzel haberlerini bekledi.
 • Kimya testi 9'uncu soru hatalı - ygs sınav soruları

  Kimya testi 9'uncu soru hatalı21.06.2013

  Eğitim

  LYS-2’yi (Fen Bilimleri) değerlendiren uzmanlar, fizik ve biyoloji testinde sorun yokken, kimya testindeki bir sorunun hatalı olduğunu söylediler.Kimya’da ayrıca müfredat dışı bir soru olduğunu belirttiler.
 • Bugün sıra sayısalcılarda - ygs sınav soruları

  Bugün sıra sayısalcılarda15.06.2013

  Eğitim

  Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları’nın (LYS) ilki dün yapıldı.LYS-4’e (Sosyal Bilimler) 349 bin 714 aday katıldı.
 • Bugün sıra sayısalcılarda - ygs sınav soruları

  Bugün sıra sayısalcılarda15.06.2013

  Gündem2008

  Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları’nın (LYS) ilki dün yapıldı.LYS-4’e (Sosyal Bilimler) 349 bin 714 aday katıldı.
 • Tarih testini tam yapanların çok olmasını bekliyoruz - ygs sınav soruları

  Tarih testini tam yapanların çok olmasını bekliyoruz14.06.2013

  Eğitim

  LYS-4 (Sosyal Bilimler) bugün yapıldı.Sınavın ardından soruları değerlendiren uzmanlar, genel olarak testlerin kolay olduğunu söylediler.Daha önce hiç tam yapanın çıkmadığı tarih testinin bu sene orta zorlukta olduğunu belirterek, “Tam yapan öğrenci sayısının çok olacağını düşünüyoruz” dediler.

Yıllara göre
2014
35
2013
63
2012
15
2011
55
2010
24
2009
4


Yazarlara göre

1
Ayçe DİKMEN
1
Mehmet Y. YILMAZ
1
Nuran ÇAKMAKÇI
4
Yalçın BAYER
1
Yalçın DOĞAN
1
Yılmaz ÖZDİL
1


Bölümlere göre
Ankara
3
Ekonomi
2
Eğitim
64
Gündem
34
Gündem2008
78
Pazar
1
Sağlık
2
Yazarlar
11