Arama

Aramanız :
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre

Yazarlara göre

Yıllara göre
Sırala : En Yeni | En Eski

57  adet haber bulundu.


 • LYS sonuçları açıklandı - ygs cevapları
  LYS sonuçları açıklandı27.06.2014
  EğitimÖlçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 14-15 ve 21-22 Haziran 2014 tarihlerinde yapılan 2014-Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarını açıkladı.
 • Açıklanmayan YGS sorularına dava - ygs cevapları
  Açıklanmayan YGS sorularına dava12.05.2014
  GündemANKARA Barosu, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (2014 YGS) uygulanan sınav sorularının ÖYSM tarafından kamuoyuna açıklanmamasın dava açtı.
 • YGS sorularının açıklanmaması mahkemeye taşındı - ygs cevapları
  YGS sorularının açıklanmaması mahkemeye taşındı12.05.2014
  EğitimAnkara Barosu, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı’nın 23 Mart 2014 Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) soru ve cevaplarının yayınlanmayacağına ilişkin kararının yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Ankara İdare Mahkemesinde dava açtı.
 • İsmet BERKAN

  Eğitimde hiçbir şey değişmezken Türkiye değişebilir mi? - ygs cevapları
  Eğitimde hiçbir şey değişmezken Türkiye değişebilir mi?10.04.2014
  YazarlarTÜRKİYE gibi temel ve en önemli sorunlarını tartışmak yerine siyasetin incir çekirdeği doldurmayacak konularını sabah akşam konuşan başka kaç ülke vardır, merak ediyorum doğrusu.
 • YGS adayları soru kitapçıklarındaki 32 soruyu görebilecek - ygs cevapları
  YGS adayları soru kitapçıklarındaki 32 soruyu görebilecek02.04.2014
  EğitimÖSYM, Yükseköğretime Geçiş Sınavında (YGS) çıkan soruların yüzde 20'sini oluşturan 32 soruya adayların, verdikleri cevapları izlemesi ve cevap kağıtlarındaki işaretlemeleri kontrol etmesini sağlamak için güncellenen "Soru Kitapçığı Görüntüleme Sistemi" erişime açtı.
 • Matematik zorladı coğrafya en kolaydı - ygs cevapları
  Matematik zorladı coğrafya en kolaydı23.03.2014
  GündemÖSYM, bu yıl YGS sorularının yalnızca yüzde 20’si, yani 32 tanesini kamuoyuyla paylaştı.Sınavın genel olarak ‘kolay’ olduğunu belirten uzmanlar, matematik sorularını ‘ayırt edici’ olarak değerlendirdi.Uzmanlara göre en kolay sorular ise coğrafyadan geldi.BİLFEN Liseleri bölüm başkanları, Fen-34’üncü sorunun hatalı olduğunu iddia ettiler.Öğretmenler, “Grafik verileri dikkate alınarak hazırlanan bu biyoloji sorusunda, C seçeneğinde verilen bilgi yanlış, kabul edilemez.Bu soruda bilimsel bir hata yapılmıştır” dediler.
 • Yedinci ve son online YGS deneme sınavı yapıldı - ygs cevapları
  Yedinci ve son online YGS deneme sınavı yapıldı17.03.2014
  EğitimHürriyet Gazetesi ve Uğur Dershaneleri işbirliğiyle üniversite adayları için düzenlenen online deneme sınavlarının sonuncusu dün akşam yapıldı.
 • Hürriyet gazetesindeki deneme sınavlarının görüntülü çözümleri yayında - ygs cevapları
  Hürriyet gazetesindeki deneme sınavlarının görüntülü çözümleri yayında22.01.2014
  EğitimHürriyet gazetesi ve Uğur Dershaneleri işbirliğiyle hazırlanan Merkezi Sistem Ortak Sınavları (MESOS) ve Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın (YGS) görüntülü çözümleri Hürriyet web tv’de yayında.
 • YGS Sınav Sorularının Çözüm Videoları - ygs cevapları
  YGS Sınav Sorularının Çözüm Videoları22.01.2014
  EğitimHürriyet gazetesi ve Uğur Dershaneleri işbirliğiyle hazırlanan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın (YGS) görüntülü çözümleri.
 • Ebru ÇAPA

  Taksim’de yaşananlar görülseydi şu an bunları tartışmıyorduk - ygs cevapları
  Taksim’de yaşananlar görülseydi şu an bunları tartışmıyorduk11.01.2014
  YazarlarAli İhsan Varol, Sarıyer’de içine doğduğu evde karşılıyor bizi.
 • 12 sınav var - ygs cevapları
  12 sınav var04.09.2013
  GündemMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yüz binlerce öğrenci ve velinin merakla beklediği, Seviye Belirleme Sınavı’nın (SBS) yerine getirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi’ni açıkladı.
 • Tek torba 80 yasa - ygs cevapları
  Tek torba 80 yasa12.07.2013
  EkonomiTBMM, 10 gün geceleri de çalışarak 80 yasa değişikliğini içeren ‘torba teklif’i kabul etti.100 bin sözleşmeli kadro, internetten bahis oynayanlara ağır ceza geldi.İmarda bütün yetki bakanlığa geçerken, SPK’ya Turkcell’e yönetim kurulu atama yetkisi sağlandı.
 • Birinciliği tahmin etmemiştim - ygs cevapları
  Birinciliği tahmin etmemiştim30.06.2013
  EğitimTürkiye birincisi olan Aslan, “İlk 5’i bekliyordum ama birinciliği tahmin etmemiştim” dedi.
 • LYS-3 öğrencileri zorlamadı - ygs cevapları
  LYS-3 öğrencileri zorlamadı22.06.2013
  Eğitim2013-Lisans Yerleştirme Sınavları’nın (LYS) son oturumu olan LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) bugün yapıldı.Uzmanlar, sınavda çıkan Türk dili ve edibiyatı ile coğrafya-1 sorularının öğrencileri zorlamadığını söyledi.
 • İşte yeni sınav sistemi - ygs cevapları
  İşte yeni sınav sistemi20.05.2013
  EğitimYDS elektronik yapılacak.LYS, açık uçlu sorular olacak.Adaylara emanetçi dolabı verilecek.Tuvalet derdine karşı YGS bölünebilecek.
 • YGS, LYS, KPSS soru ve cevapları yayınlanmayacak - ygs cevapları
  YGS, LYS, KPSS soru ve cevapları yayınlanmayacak15.05.2013
  GündemÜniversite, master, yabancı dil, kamu personel sınavları gibi ÖSYM tarafından yapılan sınavlara gireceklere kötü haber.
 • LYS’de de din kültüründen muaf olanlar felsefe çözecek - ygs cevapları
  LYS’de de din kültüründen muaf olanlar felsefe çözecek05.05.2013
  EğitimDin kültürü ve ahlak bilgisi sorularından muaf olan adaylara, LYS-4’de felsefe grubu altındaki psikoloji alanından 3, sosyolojiden 3, mantık alanından ise 2 soru sorulacak.ÖSYM adayları uyararak, yanlış soruların çözülmesi durumunda düzeltme yapılmayacağını da belirtti.
 • 2013 YGS sonuçları açıklandı - ygs cevapları
  2013 YGS sonuçları açıklandı31.03.2013
  Gündem2013 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları açıklandı.Adaylar, sonuçları http://www.osym.gov.tr veya http://sonuc.osym.gov.tr internet adreslerinden, TC kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek.ÖSYM Başkanı Ali Demir, 2013 yılında yapılan YGS'de 8 bin kişinin '0' aldığını söyledi.Sınav sonuçlarının 8 gün gibi kısa bir zamanda açıklanmasının bir rekor olduğunu söyleyen Demir, bunu takım ruhuna bağladı.Ancak toplantının yapıldığı salona gelen gazeteciler bile sınavın açıklanacağından haber değildi.Dolayısıyla öğrenciler sonuçların açıklanmasını önce 1 Nisan şakası sandı ve inanmadı.Ancak durumun ciddiyeti anlaşılınca herkes puanını öğrenmek için ÖSYM'nin sitesine akın etti.Sınavda en başarılı iller Ankara, Karabük, Denizli, Aydın ve Isparta oldu.
 • Matematik 30’uncu soru iptal - ygs cevapları
  Matematik 30’uncu soru iptal31.03.2013
  EğitimÖSYM, YGS’de matematik testindeki 30’uncu sorunun iptal edildiğini, tüm adayların bu soruya doğru yanıt verdikleri kabul edilerek değerlendirme yapıldığını açıkladı.Ayrıca sınavda din kültürü yerine felsefe testini yanıtlayanların cevapları geçerli sayıldı.
 • Öğrenciler YGS sonrası Twitter’da stres attı - ygs cevapları
  Öğrenciler YGS sonrası Twitter’da stres attı23.03.2013
  EğitimYaklaşık 2 milyon öğrencinin katıldığı Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sona erdi.Üniversite adayları sınav sonrasında sosyal medyada stres attı.
 • 2 milyon aday için son uyarı - ygs cevapları
  2 milyon aday için son uyarı21.03.2013
  GündemYükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), 24 Mart Pazar günü tüm yurtta 167 sınav merkezinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapılacak.Yaklaşık 2 milyon adayın gireceği YGS, tek oturumda yapılacak ve 160 dakika sürecek.İşte adayların uyması gereken kurallar, mutlaka yanlarında olması gereken belgeler ve son uyarılar.
 • 2 milyon aday için son uyarı - ygs cevapları
  2 milyon aday için son uyarı21.03.2013
  EğitimYükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), 24 Mart Pazar günü tüm yurtta 167 sınav merkezinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapılacak.Yaklaşık 2 milyon adayın gireceği YGS, tek oturumda yapılacak ve 160 dakika sürecek.İşte adayların uyması gereken kurallar, mutlaka yanlarında olması gereken belgeler ve son uyarılar.
 • 2 milyon aday için son hafta - ygs cevapları
  2 milyon aday için son hafta19.03.2013
  EğitimYaklaşık 2 milyon adayın gireceği üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), 24 Mart Pazar günü tüm yurtta 167 sınav merkezinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yapılacak.
 • ÖSYM’den adaylara YGS öncesi son uyarı - ygs cevapları
  ÖSYM’den adaylara YGS öncesi son uyarı15.03.2013
  EğitimÖSYM, 24 Mart’ta yapılacak YGS öncesinde adaylar için kamu spotu hazırladı.Öğrencilere sınav kuralları konusunda hatırlatma yaparak, alınan önlemlerin adaylara adil bir yarışma ortamı hazırlamayı amaçladığı mesajı verdi.
 • Gaziantep’te YGS tatbikatı - ygs cevapları
  Gaziantep’te YGS tatbikatı09.03.2013
  EğitimGaziantep’te, üniversiteye hazırlanan öğrenciler, YGS kurallarının birebir uygulandığı ‘tatbikat’ına katıldı.Üniversite adaylarının sınav stresini yenmelerini hedefleyen sınav, 13 okuldan 4 bin 849 öğrenciye uygulandı.
 • ÖSYM’den adaylara YGS öncesi uyarı - ygs cevapları
  ÖSYM’den adaylara YGS öncesi uyarı08.03.2013
  EğitimÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 24 Mart’ta yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi “Emeğiniz emanetimizdir.Siz de emeğinize sahip çıkın” sloganıyla hazırladığı 4 kamu spotuyla, adayları sınavda yaşanabilecek sorunlara karşı uyaracak.
 • Din kültüründen muaf olanlar, YGS'de felsefe sorusu cevaplayacak - ygs cevapları
  Din kültüründen muaf olanlar, YGS'de felsefe sorusu cevaplayacak14.02.2013
  GündemÖSYM'den yapılan açıklamada, YÖK'ün, ortaöğretim kurumlarında din kültürü ve ahlak bilgisi dersini almak zorunda olmayan veya farklı müfredatla alan öğrencilerin, 2013-YGS Sosyal Bilimler testinde yer alan din kültürü ve ahlak bilgisi sorularından muaf tutulmasına ve söz konusu öğrencilere felsefe alanından 5 soru sorulmasına karar verdiği bildirildi.
 • Soruların çözümlerini izleyin - ygs cevapları
  Soruların çözümlerini izleyin11.02.2013
  GündemHürriyet ile Uğur Dershanesi işbirliği ile hazırlanan YSG'ye Hazırlık sınavı 4 Şubat tarihi itibariyle başladı.Her hafta Pazartesi ve Çarşamba günleri Hürriyet Gazetesi'nde yayınlanacak soruların cevaplarına ertesi gün hurriyet.com.tr'den ulaşabileceksiniz.
 • İstifa etsin - ygs cevapları
  İstifa etsin05.09.2012
  GündemÖSYM’nin hâkim ve savcılık sınavını iptal ettiğini açıklamasının ardından eğitim sendikaları ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ali Demir’e istifa çağrısında bulundu.
 • Son LYS’de biyoloji zordu - ygs cevapları
  Son LYS’de biyoloji zordu24.06.2012
  GündemLYS maratonu bitti.Dün adaylar kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sabah erken saatlerden itibaren sınav yerlerine gitti.Binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri elle ve dedektörle arandı.LYS-2 sorularını Hürriyet için değerlendiren Uğur Dershanesi uzmanları, Biyoloji sorularını zor buldu.Uzmanlar, “İşlemli sorular geçen yıllara göre fazla.Bilgi ön planda” dedi.Uzmanlar, LYS’lerin zorluk derecesinin hergeçen yıl artttığını belirterek testlerle ilgili şu yorumları yaptılar.
 • YÖK'ten bilgi edinmek artık daha kolay - ygs cevapları
  YÖK'ten bilgi edinmek artık daha kolay18.05.2012
  GündemYÖK, yükseköğretime ilişkin her türlü soruya ilişkin cevapları daha hızlı ve doğru iletebilmek için internet sitesinde yeni bir uygulama başlattı.
 • Sınavlarda dedektöre devam, jammer olmayabilir - ygs cevapları
  Sınavlarda dedektöre devam, jammer olmayabilir04.03.2012
  GündemÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ali Demir,sınavlarda güvenlik önlemleri kapsamında el dedektörü kullanmaya devam edeceklerini, cep telefonuyla iletişimi kesmeye yardımcı olan jammer konusunda ise maliyetleri nedeniyle arayış içinde olduklarını açıkladı.Demir, “Bu yıl YGS'nin daha hızlı değerlendirilebilmesi için cevap kağıtlarını 'kırmızı kutu' dediğimiz kutularla ayrı olarak ÖSYM'ye taşıyacağız” dedi.
 • 'Adana’da anlamadığımız bir durum var' - ygs cevapları
  'Adana’da anlamadığımız bir durum var'31.05.2011
  GündemYÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan YGS'deki şifre skandalını değerlendirdi.Özcan, "“Adana’da anlamadığımız bir durum var.Bin kitapçıkta cevaplar büyük şıkkın sağındaki çıkıyor” dedi.
 • İşte ÖSYM'nin YGS savunması - ygs cevapları
  İşte ÖSYM'nin YGS savunması10.05.2011
  GündemÖSYM, YGS'nin iptali için açılan davayla ilgili savunmasını mahkemeye vermişti.İşte o savunmanın maddeleri belli oldu.
 • İşte ÖSYM'nin savunması - ygs cevapları
  İşte ÖSYM'nin savunması10.05.2011
  GündemÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), YGS ile ilgili Ankara 7.İdare Mahkemesi'ne açılan davanın savunma metninde, “davanın öncelikle usul yönünden incelenerek Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı'nın da davalı konumuna alınması” gerektiğini belirtti.
 • ÖSYM, beceriksizliği nakte çeviriyor - ygs cevapları
  ÖSYM, beceriksizliği nakte çeviriyor03.05.2011
  GündemHatalarına birbiri ardına yenisini ekleyen ÖSYM, psikolojileri allak bullak olan sınavzedeleri ‘maddi açıdan da’ isyan ettirdi.Puanlarının tekrar hesaplanmasını isteyen adaylardan dilekçe başı 5 lira alınıyor.
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  YGS puanını öğrendin, merak ettiklerini uzmana sor - ygs cevapları
  YGS puanını öğrendin, merak ettiklerini uzmana sor30.04.2011
  YazarlarYGS sonuçları açıklandı.LYS başvuruları başladı.Şifre skandalının ardından adaylar uzun süre sonuçların açıklanmasını bekledi.ÖSYM ani bir kararla sonuçları apar topar ilan etti.LYS başvuruları 6 Mayıs’a kadar devam ediyor.
 • Siz sorun uzmanlar cevaplasın - ygs cevapları
  Siz sorun uzmanlar cevaplasın28.04.2011
  GündemYGS ile ilgili her şey.
 • 'YGS şifresini ortaya çıkardık tehditler aldık' - ygs cevapları
  'YGS şifresini ortaya çıkardık tehditler aldık'24.04.2011
  GündemArtvin’de bir dershaneci ile birlikte YGS’de şifre skandalını ortaya çıkaran Avukat Ayla Varan’ın eşi Artvin Baro Başkanı İzzet Varan, çok sayıda tehdit aldıklarını açıkladı.
 • Üç milyon takipçisi olanlar da bir çift laf etsin - ygs cevapları
  Üç milyon takipçisi olanlar da bir çift laf etsin23.04.2011
  PazarSinir katsayısı yüksek, isyankar bir liseli grubu değiller.Redd, fiyakalı giyinen karizmatik ve yaşını başını almış adamlardan oluşuyor.Gündeme karşı çok hassaslar.Bireysel Twitter hesaplarından gündemin tamamına yetişip lafını esirgemeden konuşuyorlar.İsim vererek, kaçak dövüşmeden laf çakıyorlar.Bu yüzden takipçi kaybediyor ve hatta tehdit bile alıyorlar.Peki neye güveniyorlar?
 • Sus, işaretle, uğraştırma! - ygs cevapları
  Sus, işaretle, uğraştırma!15.04.2011
  GündemYGS'deki şifre iddiaları gündemdeki sıcak yerini korurken yeni bir sınav skandalı da doğudaki bir okuldan geldi.
 • Yeni bir sınav skandalı daha - ygs cevapları
  Yeni bir sınav skandalı daha15.04.2011
  GündemYGS’deki şifre iddiaları gündemi sarsarken, yeni bir toplu kopya skandalı ortaya çıktı.Star TV’de yayınlanan görüntülere göre Doğu’daki bir okulda yapılan Açık Öğretim Meslek Lisesi sınavında sınav sorumlusu bütün sınıfa cevapları tek tek okuyor, hatta işi sağlama almak için şıkları aynı zamanda kodluyor.
 • METEKSAN ‘tüm suçu’ üstlendi - ygs cevapları
  METEKSAN ‘tüm suçu’ üstlendi05.04.2011
  GündemYGS’de “şifreli soru kitapçığı” iddiaları üzerine başlayan tartışmalar devam ederken, ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ali Demir’in ardından dün de sınav sorularını basan METEKSAN’ın Genel Müdürü Bilal Altın, iddialara yanıt verdi.
 • Çelik: Bu bir acemiliktir - ygs cevapları
  Çelik: Bu bir acemiliktir05.04.2011
  GündemAKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, YGS’de şifre iddialarına ilişkin değerlendirmesinde yaşananların hiçbir öğrenciyi mağdur etmediğini ancak bir acemilik, yanlışlık olduğunu söyledi.Eski ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan’ın "korkumdan konuşamıyorum" açıklamalarına da tepki gösteren Çelik, “Sayın Yarımağan bir kopya skandalından sonra görevden alınmıştır” hatırlatmasını yaptı.
 • Demir'in teknik olarak yanıtlayamadığı sorular - ygs cevapları
  Demir'in teknik olarak yanıtlayamadığı sorular04.04.2011
  GündemÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ali Demir, Yükseköğretim Geçiş Sınavı’nda şifreli soru iddialarını düzenlediği basın toplantısıyla cevapladı.
 • ‘Şifre’ye yanıt yok - ygs cevapları
  ‘Şifre’ye yanıt yok03.04.2011
  GündemÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ali Demir, Yükseköğretim Geçiş Sınavı’nda şifreli soru iddialarını düzenlediği basın toplantısıyla cevapladı.ÖSYM eski Başkanı Ünal Yarımağan ise yaptığı açıklamada "Yeni yönetim hangi haksızlığı giderdi?" şeklinde konuştu.
 • YGS sınav soruları ve cevapları yarın yayınlanacak - ygs cevapları
  YGS sınav soruları ve cevapları yarın yayınlanacak27.03.2011
  GündemYükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) soru kitapçığı ve cevap anahtarı yarın Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet sitesinden yayımlanacak.
 • YGS soru ve cevapları TRT'de yayımlanacak - ygs cevapları
  YGS soru ve cevapları TRT'de yayımlanacak23.03.2011
  GündemÖSYM, 27 Mart Pazar günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) soruları ve cevaplarının, sınav tamamlandıktan sonra sadece TRT tarafından yayımlanacağını duyurdu.
 • Mesir bu sene bir gün önce saçılacak - ygs cevapları
  Mesir bu sene bir gün önce saçılacak22.02.2011
  GündemMANİSA’da bu yıl 471’incisi düzenlenecek olan "Uluslararası Manisa Mesir Festivali"ndeki mesir saçımının, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile aynı tarihe rastlaması nedeniyle, bir gün önceye alınıp, 26 Mart’ta yapılacağı açıklandı.
 • YGS cevapları SMS’le gönderildi - ygs cevapları
  YGS cevapları SMS’le gönderildi05.09.2010
  Gündem11 Nisan 2010’da yapılan 1 milyon 512 bin 450 adayın katıldığı Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) ait matematik sorularının yanıtlarının, sınav saatinde Diyarbakır’dan Türkiye’nin 16 değişik ilindeki 108 öğrenciye kısa mesaj yolu ile gönderildiği belirlendi.
« « İlk Sayfa
« Önceki
1 | 2
Sonraki »
Son Sayfa » »