Arama

Aramanız :
Aradığınız kelime : "

ygs cevap anahtarı

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre

Yazarlara göre
Devamı

Yıllara göre
Devamı
Sırala :
En Yeni
| En Eski

54  adet haber bulundu.


 • Tüm sınavlar mercek altında - ygs cevap anahtarı
  Tüm sınavlar mercek altında17.01.2015
  GündemÖSYM Başkanı Ali Demir, kopya iddialarının gündeme geldiği 2010 kamu personeli sınavı dahil tüm yılların sınavlarını yeniden inceleyeceklerini, haksız kazanım varsa haklarını geri alacaklarını açıkladı.Demir, ‘paralel yapı’ya atıfta bulunarak “2012’deki adli yargı sınavında olağandışılık tespit ettik, fakat yargı bize karşı çıktı” dedi.
 • ÖSYM’de Demir dönemi olayları - ygs cevap anahtarı
  ÖSYM’de Demir dönemi olayları17.01.2015
  EğitimÖSYM Başkanı Ali Demir her ne kadar kendi döneminde güvenlik konusunda ciddi aşama kaydedildiğini söylese de birçok tartışmalı sınav da yaşandı.
 • Kariyerinize yön verecek son hamleler! - ygs cevap anahtarı
  Kariyerinize yön verecek son hamleler!09.06.2014
  EğitimSınavlar 2010 yılından beri farklı isimlerle ve farklı oturumlarda uygulanıyor.2010 Öncesinde haziran sınav heyecanının zirve yaptığı ay olarak öğrenci zihnindeki yerini almışken, 2010 sonrasında sınavın tekrar iki basamaklı hale gelmesi ile bu heyecan mart-nisan aylarına taşındı.
 • Kendini 5.kattan düşen oğluna siper etti - ygs cevap anahtarı
  Kendini 5.kattan düşen oğluna siper etti11.04.2014
  GündemTEKİRDAĞ’da Yükseköğretime Geçiş Sınavı’ndan (YGS) istediği puanı alamadığı için intihar etmek istediği öne sürülen M.Ö., 5’nci kattaki balkondan aşağı sarktı.Bunun üzerine anne S.Ö apartmanın önüne fırladı ve vücudunu düşen oğluna siper etti.Oğlunun hayatını kurtaran anne yaralandı, M.Ö ise tedaviye alındı.
 • SBS sonuçları hatalı açıklanmış - ygs cevap anahtarı
  SBS sonuçları hatalı açıklanmış12.07.2013
  GündemYaklaşık 1 milyon adayın girdiği SBS'de yabancı dil testlerinde yanlış hesaplama yapıldığı iddiası üzerine Milli Eğitim Bakanlığı alarma geçti.İddianın araştırılması üzerine kriz masası oluşturuldu.Yapılan ilk incelemede sonuçların hatalı olduğu bilgisine ulaşıldı.
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  Sınav sonuçları erken açıklanabilir - ygs cevap anahtarı
  Sınav sonuçları erken açıklanabilir23.06.2013
  YazarlarLisans Yerleştirme Sınavları (LYS) bugün bitiyor.ÖSYM, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) olduğu gibi LYS sonuçlarını da erken açıklamaya hazırlanıyor.
 • İşte yeni sınav sistemi - ygs cevap anahtarı
  İşte yeni sınav sistemi21.05.2013
  EğitimYDS elektronik yapılacak.LYS, açık uçlu sorular olacak.Adaylara emanetçi dolabı verilecek.Tuvalet derdine karşı YGS bölünebilecek.
 • YGS evrakları kayıp iddiası TBMM gündeminde - ygs cevap anahtarı
  YGS evrakları kayıp iddiası TBMM gündeminde26.04.2013
  EğitimCHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) giren Mevlüt Çetinkaya adlı öğrencinin, soru kitapçığı ve cevap anahtarının ÖSYM'de kaybolduğu iddiasını soru önergesiyle TBMM'ye taşıdı.ÖSYM ise konuyla ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı.
 • YGS soruları ve cevap anahtarları internette - ygs cevap anahtarı
  YGS soruları ve cevap anahtarları internette28.03.2013
  EğitimÖSYM, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) soru kitapçığı ve cevap anahtarını yayınladı.
 • ÖSYM’nin kozmik odasında - ygs cevap anahtarı
  ÖSYM’nin kozmik odasında17.03.2013
  GündemÖSYM, son yılların en çok tartışılan kurumu.Kopya iddiaları, şifre skandalı, sınav bitmeden internete düşen sorular… Sadece bir hafta sonra 2 milyona yakın aday üniversiteli olmak için yarışacak.ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ali Demir, kopya çektirmemeye kararlı olduklarını söylüyor ve kozmik oda bu kez daha sıkı korunuyor.
 • Soruların çözümlerini izleyin - ygs cevap anahtarı
  Soruların çözümlerini izleyin12.02.2013
  GündemHürriyet ile Uğur Dershanesi işbirliği ile hazırlanan YSG'ye Hazırlık sınavı 4 Şubat tarihi itibariyle başladı.Her hafta Pazartesi ve Çarşamba günleri Hürriyet Gazetesi'nde yayınlanacak soruların cevaplarına ertesi gün hurriyet.com.tr'den ulaşabileceksiniz.
 • YGS sorularının çözümlerini izleyin - ygs cevap anahtarı
  YGS sorularının çözümlerini izleyin07.02.2013
  GündemHürriyet ile Uğur Dershanesi işbirliği ile hazırlanan YSG'ye Hazırlık sınavı 4 Şubat tarihi itibariyle başladı.Her hafta Pazartesi ve Çarşamba günleri Hürriyet Gazetesi'nde yayınlanacak soruların cevaplarına ertesi gün hurriyet.com.tr'den ulaşabileceksiniz.
 • İşte yanıtlar - ygs cevap anahtarı
  İşte yanıtlar05.02.2013
  GündemHürriyet ile Uğur Dershanesi işbirliği ile hazırlanan YSG'ye Hazırlık sınavı 4 Şubat tarihi itibariyle başladı.Her hafta Pazartesi ve Çarşamba günleri Hürriyet Gazetesi'nde yayınlanacak soruların cevaplarına ertesi gün hurriyet.com.tr'den ulaşabileceksiniz.
 • YGS'ye başvurular çarşamba günü başlıyor - ygs cevap anahtarı
  YGS'ye başvurular çarşamba günü başlıyor29.12.2012
  GündemÜniversiteye girişteki birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) başvurular, 2 Ocak Çarşamba başlayacak.
 • İstifa etsin - ygs cevap anahtarı
  İstifa etsin06.09.2012
  GündemÖSYM’nin hâkim ve savcılık sınavını iptal ettiğini açıklamasının ardından eğitim sendikaları ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ali Demir’e istifa çağrısında bulundu.
 • YGS sona erdi - ygs cevap anahtarı
  YGS sona erdi01.04.2012
  GündemÜniversiteye girişte ilk aşama sınavı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), saat 12.40'da sona erdi.
 • YGS 1 Nisan Pazar günü yapılacak - ygs cevap anahtarı
  YGS 1 Nisan Pazar günü yapılacak25.03.2012
  GündemÜniversiteye girişte uygulanan birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), 1 Nisan Pazar günü yapılacak.
 • YGS sınav sorularına 24 saat nöbet - ygs cevap anahtarı
  YGS sınav sorularına 24 saat nöbet15.03.2012
  GündemÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ali Demir, sınavları her türlü güvenlik önlemi alarak, hak ve adalet ölçüsünde yapabilmek için çalıştıklarını belirterek, “Güvenlik tedbirlerinden vazgeçmek söz konusu değil” dedi.Demir,sınav merkezlerinde sınav sorularının saklanacağı ortamda 24 saat boyunca nöbet tutmak üzere görevlendirilen koruma görevlileriyle emniyet teşkilatı mensuplarının bulunduğunu kaydetti.
 • Cevap anahtarı kaybolan 4 öğrenci için özel sınav - ygs cevap anahtarı
  Cevap anahtarı kaybolan 4 öğrenci için özel sınav16.06.2011
  GündemDİYARBAKIR’da, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) teslim ettikleri cevap anahtarı kaybolan İslam Yalçın, Ferhat Bingöl ve Gürkan Aydın için Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde, Sinan Adem için ise İzmit’teki bir sınav merkezinde eşdeğer sınavı yapıldı.Sınava giren öğrenciler, psikolojilerinin bozulduğunu belirterek, bu sınavda başarılı olacaklarına inanmadıklarını söyledi.
 • YGS'de cevap anahtarı kaybolan öğrenci konuştu - ygs cevap anahtarı
  YGS'de cevap anahtarı kaybolan öğrenci konuştu14.06.2011
  GündemDİYARBAKIR’da, 27 Mart’ta yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) teslim ettiği cevap anahtarının kaybolduğu 2 ay sonra ortaya çıkan 4 öğrenciden 18 yaşındaki İslam Yalçın, ÖSYM tarafından yapılan açıklamayla 16 Haziran’da yeniden sınava girmeye hazırlanıyor.Yalçın, "Yaşananlardan dolayı psikolojim bozuldu, derslerden uzaklaştım.O anki psikolojim bilmiyorum nasıl olacak bilmiyorum.Hakkımızın yenildiğini dünüşüyorum" dedi.
 • ÖSYM’de bir skandal daha - ygs cevap anahtarı
  ÖSYM’de bir skandal daha08.06.2011
  GündemTürkiye genelinde 27 Mart 2010 tarihinde yapılan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde giren öğrencilerden 4’ü, puanlarının düşük geldiği iddiasıyla cevap anahtarlarının yeniden incelenmesi için itiraz etti.
 • YGS'de bir skandal daha - ygs cevap anahtarı
  YGS'de bir skandal daha07.06.2011
  GündemYÜKSEK Öğretime Geciş Sınavı’na (YGS) Diyarbakır’da giren 4 öğrenci, aldıkları puana itiraz edince cevap anahtarlarının kaybolduğu ortaya çıktı.ÖSYM araştırmasını sürdürürken, Diyarbakır’daki İrtibat Bürosu yetkilileri de cevap anahtarlarının tutanakla gönderildiğini söyledi.
 • Ayşe ARAL

  Yetiş Ayşe - ygs cevap anahtarı
  Yetiş Ayşe30.05.2011
  Yazarlar
 • Banu TUNA

  Haftalık - ygs cevap anahtarı
  Haftalık15.05.2011
  Yazarlar
 • İşte ÖSYM'nin savunması - ygs cevap anahtarı
  İşte ÖSYM'nin savunması11.05.2011
  GündemÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), YGS ile ilgili Ankara 7.İdare Mahkemesi'ne açılan davanın savunma metninde, “davanın öncelikle usul yönünden incelenerek Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı'nın da davalı konumuna alınması” gerektiğini belirtti.
 • Savcı YGS kararını açıkladı - ygs cevap anahtarı
  Savcı YGS kararını açıkladı11.05.2011
  GündemAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı “YGS'deki şifre” iddialarına ilişkin soruşturmayı tamamladı.Başsavcılık 1 milyon 700 bin öğrenciyi ilgilendiren soruşturmada takipsizlik kararı verdi.Savcılık kararında ÖSYM Başkanı Ali Demir hakkında soruşturma açılmasını da istedi.Başsavcılığın 'kovuşturmaya yer olmadığına' ilişkin kararı Ankara 7.İdare Mahkemesi'ne gönderildi.
 • "Şifreyi farketsem daha erken bitirirdim"28.04.2011
  GündemYGS'de 1 milyon 648 bin adayın sınavı geçerli sayıldı.Sınavda en başarılı iller Yalova, Kırşehir ve Aydın oldu.Türkiye birincisi Ankara'dan çıktı, 38 bin aday sıfır çekti.Şifre iddialarına neden olan Matematik testinde 40 sorunun tümünü yanıtlayan aday sayısı 1805 olarak belirlendi.
 • Yalçın BAYER

  ODTÜ Mezunları Derneği’nden gençlere öneri:YGS’liler derse devam etsinler - ygs cevap anahtarı
  ODTÜ Mezunları Derneği’nden gençlere öneri:YGS’liler derse devam etsinler12.04.2011
  Yazarlar1.7 milyon öğrenciyi ilgilendiren Yüksek Öğretime Giriş Sınavı’nda cevapların şifrelenmesi ile ilgili bir çok formül ve söylemle karşılaşmaktayız.
 • ODTÜ Mezunlarından şifre tepkisi - ygs cevap anahtarı
  ODTÜ Mezunlarından şifre tepkisi11.04.2011
  GündemODTÜ Mezunları Derneği Yönetim Kurulu, YGS’deki şifre iddialarına tepki gösterdi.Yaptıkları açıklamada Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve ÖSYM Başkanı Ali Demir’i istifaya davet eden ODTÜ mezunlarının açıklaması şöyle:
 • Yılmaz COŞKUN

  Şifre skandalı (!) - ygs cevap anahtarı
  Şifre skandalı (!)08.04.2011
  Yazarlar
 • 'Basına verilen kitapçıkla öğrencilerinki aynı değil' - ygs cevap anahtarı
  'Basına verilen kitapçıkla öğrencilerinki aynı değil'08.04.2011
  GündemTüm Özel Öğretim Kurumları Derneği (TÖDER) Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, "950 TÖDER üyesi kurumlarımızda gerekli incelemeler, araştırmalar yapılmış, binlerce kitapçık aranmış, tartışılmış bunlarda herhangi bir basına verilen kitapçıkla aynısına rastlanmamıştır" dedi.
 • O ‘şifreci’ işgüzar bilgi işlemciymiş - ygs cevap anahtarı
  O ‘şifreci’ işgüzar bilgi işlemciymiş07.04.2011
  GündemÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ali Demir, günlerdir tartışılan YGS’deki “şifre” iddialarıyla ilgili bir açıklama daha yaptı.
 • Öğrencilerden şifre protestosu: Biz tatmin olmadık - ygs cevap anahtarı
  Öğrencilerden şifre protestosu: Biz tatmin olmadık07.04.2011
  GündemHATAY’ın İskenderun İlçesi’nde bir grup öğrenci, YGS’de şifreli cevap anahtarı iddialarını protesto edip yapılan açıklamalardan tatmin olmadıklarını bildirdi.
 • Hiçbir şey çıkmaz - ygs cevap anahtarı
  Hiçbir şey çıkmaz06.04.2011
  GündemYGS’de şifreli kitapçık iddiaları üzerine sınava giren yüz binlerce genç ve aileleri ile çok sayıda uzman ciddi kuşkularını dile getirip derinlemesine soruşturma talebini dile getirse de, yetkililerin açıklamaları ‘savcılara pek iş bırakmadı’.
 • METEKSAN ‘tüm suçu’ üstlendi - ygs cevap anahtarı
  METEKSAN ‘tüm suçu’ üstlendi06.04.2011
  GündemYGS’de “şifreli soru kitapçığı” iddiaları üzerine başlayan tartışmalar devam ederken, ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ali Demir’in ardından dün de sınav sorularını basan METEKSAN’ın Genel Müdürü Bilal Altın, iddialara yanıt verdi.
 • "YGS şifrelemesi geçen yıl da vardı"06.04.2011
  GündemMERSİN’de emekli matematik öğretmeni Turgay Kenziman, geçen yıl 11 Nisan’da yapılan YGS’de de şifre olduğunu, şifreyi aynı gün belirlediğini, ancak korkusundan açıklayamadığını, bazı gazetecilere elektronik postalar ile bu bilgiyi verdiğini söyledi.Geçen yıl üniversite sınavındaki şifrelenmiş soruların bu yılki kadar geniş olmadığını belirten Kenziman, "Matematikçilerin anlayabileceği şekliyle YGS’nin şifresi tek boyutlu karesel bir matristir" dedi.
 • ÖSYM Başkanı'ndan açıklamalar - ygs cevap anahtarı
  ÖSYM Başkanı'ndan açıklamalar06.04.2011
  GündemÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ali Demir, YGS’de “şifreleme” iddialarına ilişkin medya kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle Ankara Rixos Otel’de bir araya geldi.
 • İsmet BERKAN

  Şifreli YGS ve ÖSYM’nin iletişim sorunu - ygs cevap anahtarı
  Şifreli YGS ve ÖSYM’nin iletişim sorunu05.04.2011
  YazarlarÖNCE iddiayı hatırlayalım:.Bu yıl 1 milyon 700 bin kişinin katıldığı üniversiteye giriş sınavının ilk basamağı olan YGS’nin matematik sınavında sorulan 40 sorudan en az 17’sinde geçerli bir çözüm formülü var.
 • Demir'in teknik olarak yanıtlayamadığı sorular - ygs cevap anahtarı
  Demir'in teknik olarak yanıtlayamadığı sorular05.04.2011
  GündemÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ali Demir, Yükseköğretim Geçiş Sınavı’nda şifreli soru iddialarını düzenlediği basın toplantısıyla cevapladı.
 • Meteksan'dan şifreli soru açıklaması - ygs cevap anahtarı
  Meteksan'dan şifreli soru açıklaması05.04.2011
  GündemYGS' deki şifre iddiaları sürerken soru kitapçıklarını basan METEKSAN' ın Genel Müdürü Bilal Altun açıklama yaparak kitapçıkların nasıl basıldığına ilişkin bilgi verdi.
 • ‘Şifre’ye yanıt yok - ygs cevap anahtarı
  ‘Şifre’ye yanıt yok04.04.2011
  GündemÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ali Demir, Yükseköğretim Geçiş Sınavı’nda şifreli soru iddialarını düzenlediği basın toplantısıyla cevapladı.ÖSYM eski Başkanı Ünal Yarımağan ise yaptığı açıklamada "Yeni yönetim hangi haksızlığı giderdi?" şeklinde konuştu.
 • En güvensiz sınav - ygs cevap anahtarı
  En güvensiz sınav04.04.2011
  GündemÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ali Demir’in “YGS’de şifreli soru kitapçığı” iddialarıyla ilgili düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamalar uzmanları ve gazetecileri tatmin etmedi.
 • ÖSYM Başkanı'ndan açıklama - ygs cevap anahtarı
  ÖSYM Başkanı'ndan açıklama03.04.2011
  GündemÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ali Demir, YGS’deki ‘şifreli soru’ iddiaları üzerine açıklama yaptı.
 • YGS sınav soruları ve cevapları yarın yayınlanacak - ygs cevap anahtarı
  YGS sınav soruları ve cevapları yarın yayınlanacak28.03.2011
  GündemYükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) soru kitapçığı ve cevap anahtarı yarın Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet sitesinden yayımlanacak.
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  ÖSYM'nın sınav kazancı 60 milyon TL - ygs cevap anahtarı
  ÖSYM'nın sınav kazancı 60 milyon TL27.03.2011
  YazarlarÖSYM, bu yıl sınavları kazanç kapısı yaptı.Bu yıl yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'ndan kurumun bütçesine tam 60 milyon TL girecek.
 • YGS yarın yapılacak - ygs cevap anahtarı
  YGS yarın yapılacak26.03.2011
  GündemÜniversiteye girişte uygulanan birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), yarın yapılacak.
 • YGS için son uyarılar - ygs cevap anahtarı
  YGS için son uyarılar25.03.2011
  GündemÜniversiteye girişte uygulanan birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 27 Mart Pazar günü yapılacak.
 • YGS soru ve cevapları TRT'de yayımlanacak - ygs cevap anahtarı
  YGS soru ve cevapları TRT'de yayımlanacak24.03.2011
  GündemÖSYM, 27 Mart Pazar günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) soruları ve cevaplarının, sınav tamamlandıktan sonra sadece TRT tarafından yayımlanacağını duyurdu.
 • YGS'de adaya özel soru kitapçığı dağıtılacak - ygs cevap anahtarı
  YGS'de adaya özel soru kitapçığı dağıtılacak21.03.2011
  GündemÖlçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 27 Martta yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) katılacak adayların her biri için özel soru kitapçığı ile cevap kağıdı hazırladı.
 • YGS 27 Mart'ta yapılacak - ygs cevap anahtarı
  YGS 27 Mart'ta yapılacak18.03.2011
  GündemÜniversiteye girişte uygulanan birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 27 Mart Pazar günü yapılacak.
« « İlk Sayfa
« Önceki
1 | 2
Sonraki »
Son Sayfa » »