Tarihe göre sıralama.             >> İlgili haberlere göre sıralama <<
Aramanıza en yakın sonuç(lar) " tsk personeline " kriter(ler)i için bulundu.
26  adet haber bulundu.

Arama Sonuçları

 • Riskli dış temsilciliğe bordo bereli koruma - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  Riskli dış temsilciliğe bordo bereli koruma28.11.2014

  GÜNDEM

  TÜRK Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) ihtiyaç ve harbe hazırlık durumunun değerlendirildiği dünkü kış dönemi Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısında, riskli bölgelerdeki dış temsilciliklerin “Bordo bereliler” olarak bilinen doğrudan Genelkurmay Karargahı’na bağlı Özel Kuvvetler tarafından korunması uygun bulundu.
 • ‘İnceleyeceğiz’ dedi bir adım atılmadı - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  ‘İnceleyeceğiz’ dedi bir adım atılmadı31.07.2014

  Gündem2008

  26’ncı Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, TSK personeline yönelik gözaltı ve soruşturmalar üzerine Başbakan Erdoğan’a dosya sunduklarını belirterek, “Sayın Başbakan dosyayı aldı, bizi dinledi ve ‘İnceleyeceğiz, değerlendireceğiz’ dedi.Ancak, bizim komuta dönemimizde herhangi bir gelişme de yaşanmadı” dedi.Erdoğan, daha önce Başbuğ’un dosyada Ali Fuat Yımazer’in adının da olduğunu söylemesi üzerine “İlker Paşa, ‘Bugün bize yarın size!’ demişti.O zaman tabii daha Genelkurmay Başkanı’ydı.Toplamalar malum başlamıştı.Ve hakikaten dediği oldu” karşılığını vermişti.
 • İlker Başbuğ'dan önemli açıklamalar - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  İlker Başbuğ'dan önemli açıklamalar04.07.2014

  Gündem2008

  Muğla'nın Bodrum İlçesi’nde, yaz tatilini geçiren Genelkurmay Eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, söyleşi ve imza gününe katıldı.İlker Başbuğ, "Atatürk’e diktatör demek ayıptır, tarihi hata olur" dedi.
 • Casusluk davası avukatından Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'e çağrı - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  Casusluk davası avukatından Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'e çağrı25.06.2014

  Gündem2008

  İzmir'de devam eden Askeri Askeri Casusluk Davası sanık avukatlarından Murat Ergün, Genelkurmay Başkanlığı'na mektup yazdı.
 • Eray GÖRGÜLÜ

  Buyrun size deniz - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  Buyrun size deniz02.05.2014

  Yazarlar

  Ankara denince Anıtkabir’den sonra akla gelen ilk simgelerden olan, camiyle birlikte kentin amblemine konulduğunda “Ankara’yı anlatmıyor” denilerek mahkeme salonlarına düşen Atakule, bambaşka bir simge olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
 • TSK personeline evlilik eğitimi - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  TSK personeline evlilik eğitimi23.02.2014

  Gündem2008

  TÜRK Silahlı Kuvvetleri personelinin bilinçlendirilmesi ve farkındalığını artırarak ailede mutluluğun sağlanması amacıyla Evlilik ve aile içi iletişim konusunda Kara Kuvvetleri Eğitim Yöneticisi ve Öğretmen Yetiştirme Okul Komutanlığında görevli uzman personel ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğünde görevli eğiticiler tarafından 19-20 Şubat 2014 tarihlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri bağlısı okullarda, eğitim merkezlerinde ve kıtalarda görev yapan tüm Rehberlik ve Danışma Merkezi (RDM) personeline eğitici eğitimi verildi.
 • Ayşe ARMAN

  İlker Başbuğ: Yapılabilecek en büyük hata 26’ncı Genelkurmay Başkanı’nı tutuklamaktı! - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  İlker Başbuğ: Yapılabilecek en büyük hata 26’ncı Genelkurmay Başkanı’nı tutuklamaktı!21.01.2014

  Yazarlar

  Dün başlayan İlker Başbuğ röportajı, bugün de devam ediyor…
 • Müjdeleri sıraladı - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  Müjdeleri sıraladı30.09.2013

  Ege

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Twitter üzerinden İzmirlilerin kent yönetimine ve siyasete ilişkin merak ettiği sorulara yanıt verdi.
 • Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu değişiyor - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu değişiyor26.06.2013

  Gündem2008

  Hükümet, Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu değişiklik tasarısını TBMM'ye sevk etti.Sözleşmeli Erbaş ve Erlere, geniş haklar getiren tasarıyla, Sözleşmeli erbaş ve er olarak en az yedi hizmet yılını doldurarak ayrılanlardan nitelik belgesi olumlu olanların, ilgili mevzuatlarındaki şartları taşımaları kaydıyla kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadro ve pozisyonlarına bu maddedeki usul ve esaslar çerçevesinde atanması da hükme bağlanıyor.
 • Genelkurmay'dan ders açıklaması - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  Genelkurmay'dan ders açıklaması13.11.2012

  Gündem2008

  Türk Silahlı Kuvvetleri, askeri eğitim ve öğretim kurumlarında verilen eğitimlerle ilgili iddialara ilşkin açıklama yaptı.
 • TSK’da zam operasyonu - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  TSK’da zam operasyonu30.07.2012

  Ekonomi

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki (TSK) tüm personel ile emeklilerinin maaşları ve yükselme kriterlerini yeniden düzenleyen yasa taslağının ayrıntılarını açıkladı.
 • Anne askerin izindeki 16 ayı rütbeye sayılacak - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  Anne askerin izindeki 16 ayı rütbeye sayılacak10.05.2012

  Gündem2008

  Askerlik kanunlarını değiştiren yeni tasarıyla vatani görevini yapacak gençlerin erteleme şartları yeniden düzenlenirken, astsubaylar ve kadın TSK personeline de yeni haklar getiriliyor.
 • Kaybeden Türk milleti olacak - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  Kaybeden Türk milleti olacak15.08.2011

  Gündem2008

  Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı yürütülen bu çirkin iftira kampanyası sonucu gerçekleştirilen tasfiye operasyonu, maalesef başarıya ulaşmış gibi gözükmektedir.
 • Org.Balanlı: Dava planlı bir komplo - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  Org.Balanlı: Dava planlı bir komplo14.08.2011

  Gündem2008

  İkinci "Balyoz Plan" davasının görülmesine başlandı.21 tutuklu sanık arasında Orgenaral Bilgin Balanlı da yer alıyor.Balanlı mahkemeye sunduğu 4 sayfalık dilekçesini duruşmada yüksek sesle okudu.Org.Balanlı, ''Bu dava planlı bir komplodur.TSK'yı tasfiye operasyonu maalesef başarıya ulaşmış gibi gözükmektedir'' dedi.Balanlı'nın yüksek sesle konuşması üzerine mahkeme başkanı uyardı, duruşmada gerginlik oldu.
 • Son emrini verip veda etti - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  Son emrini verip veda etti30.07.2011

  Gündem2008

  Emekliliğini isteyen Org.Koşaner'in ardından Deniz Kuvvetleri Komutanı Eşref Uğur Yiğit de silah arkadaşlarına veda etti.
 • Hava Kuvvetleri’ne 100’üncü yıl jesti: Uçuş tazminatına zam - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  Hava Kuvvetleri’ne 100’üncü yıl jesti: Uçuş tazminatına zam25.04.2011

  Ekonomi

 • Emekli astsubaylardan hak eylemi - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  Emekli astsubaylardan hak eylemi08.10.2010

  Gündem

  Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Genel Başkanı Mustafa Erol, “Özlük haklarımızın iyileştirilmesine yönelik verilen sözler tutulur umuduyla bugüne kadar olağanüstü gayret gösterdik.Her şeyin bir sonu olduğu gibi sabrımızın ve iyi niyetimizin sonuna geldik” dedi.Duygu dolu dakikaların da yaşandığı miting öncesi TEMAD üyeleri ve yakınları, Celal Bayar Caddesi'nde toplandı.Ellerinde taleplerini içeren pankartlar, Türk bayrakları ve Atatürk fotoğrafları taşıyan kalabalık grup, marşlar eşliğinde Abdi İpekçi Parkı'na kadar yürüdü.
 • YAŞ ‘Balyoz’u - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  YAŞ ‘Balyoz’u23.07.2010

  Gündem

  1-4 Ağustos’taki Yüksek Askeri Şüra öncesi, İstanbul 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi Balyoz soruşturmasındaki 102 sanık için tutuklama kararı verdi.
 • Gönül: Terfi de yok emeklilik de - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  Gönül: Terfi de yok emeklilik de22.07.2010

  Gündem

  Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, YAŞ toplantısı öncesi değişik darbe planları nedeniyle gündemde olan askerlerin terfisine ilişkin açıklamalar yaptı.Gönül, yargılanan askerlerin ne terfi ne de emekli ettirileceğini söyledi.
 • Yalçın BAYER

  HSYK neden çekiniyor - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  HSYK neden çekiniyor12.01.2010

  Yazarlar

  YAKIN zamanda yazılı ve görüntülü medyada Yargıtay’daki 33 boş üyeliğin 8 aydır Adalet Bakanı’nın engellemesi sebebiyle doldurulamadığı, Yargıtay’da bu yüzden işlerin ağır yürüdüğü, dosyaların karara bağlanmasının geciktiği belirtildi.
 • Söz konusu kişi önyargılı - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  Söz konusu kişi önyargılı13.03.2009

  Gündem

  Eski TBMM Başkanı ve AKP Manisa Milletvekili Bülent Arınç’ın, Ergenekon soruşturması çerçevesinde tutuklanan generaller hakkındaki, "İyi ki onların zamanında savaşa girmemişiz" sözlerine TSK’dan sert yanıt geldi.
 • Özkök: Kısıtlanmış yetkiyle mücadele ediyoruz - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  Özkök: Kısıtlanmış yetkiyle mücadele ediyoruz04.08.2005

  Gündem

 • Hálá tesettürle uğraşıyoruz - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  Hálá tesettürle uğraşıyoruz27.08.2003

  POLİTİKA

  Orgeneral Cumhur Asparuk, Hava Kuvvetleri Komutanlığı görevini Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer 'in de katıldığı törenle Orgeneral İbrahim Fırtına'ya devretti.Törende konuşan Asparuk, bilgi çağının önemine dikkat çekerek, şunları söyledi.
 • TSK'da 'göçmenler için davranış rehberi' - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  TSK'da 'göçmenler için davranış rehberi'01.04.2003

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Irak'ın kuzeyinde görevlendirilecek personelin, göçmenlere karşı davranışlarında dikkat edecekleri konulara ilişkin ''Davranış Kuralları Rehberi'' yayınladı.
 • Gül: Üslerde incelemeye izin verdik - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  Gül: Üslerde incelemeye izin verdik09.01.2003

  Anasayfa

  Başbakan Abdullah Gül'ün, üslerde keşif incelemesine ilişkin mutabakatı imzalamasının ardından, 150 kişilik ABD'li bir ekibin, 13 Ocak tarihinden itibaren Türkiye'ye gelerek inceleme yapacağı bildirildi.İnceleme ekiplerinde TSK personelin de bulunacağı, faaliyetin 10 gün sürmesinin beklendiği kaydedildi.
 • Askeri Şura 5 personeli ordudan ihraç etti - tsk personeline maaş iyileştirmesi

  Askeri Şura 5 personeli ordudan ihraç etti29.11.2001

  Dünya

  Yüksek Askeri Şura`da (YAŞ), ``disiplinsizlikleri`` nedeniyle 5 personelin Türk Silahlı Kuvvetleri`nden (TSK) uzaklaştırılmasına karar verildi.Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliği`nden yapılan yazılı açıklamada, Yüksek Askeri Şura olağan toplantısının Başbakan Bülent Ecevit`in başkanlığında Genelkurmay Başkanlığı Karargahı`nda bugün icra edildiği bildirildi.


Yazarlara göre

1
Ayşe ARMAN
1
Eray GÖRGÜLÜ
1
Yalçın BAYER
1


Bölümlere göre
Anasayfa
1
Dünya
1
Ege
1
Ekonomi
2
GÜNDEM
1
Gündem
5
Gündem2008
10
POLİTİKA
1
Yazarlar
3