Arama

Aramanız :
Aradığınız kelime : "

kpss deneme sınavı

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre

Sırala :
En Yeni
| En Eski

26  adet haber bulundu.


 • KPSS soruşturması soruşturma doğurdu - kpss deneme sınavı
  KPSS soruşturması soruşturma doğurdu10.02.2015
  Gündem2010 ‘daki KPSS’de kopya çekildi iddiaları nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.Savcılık, öğretmen adaylarının girdiği Eğitim Bilimleri sınavındaki kopya iddialarını da araştırıyordu.
 • KPSS soruşturması soruşturma doğurdu - kpss deneme sınavı
  KPSS soruşturması soruşturma doğurdu10.02.2015
  Eğitim2010'daki KPSS’de kopya çekildi iddiaları nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.Savcılık, öğretmen adaylarının girdiği Eğitim Bilimleri sınavındaki kopya iddialarını da araştırıyordu.
 • KPSS için 96 saatlik eğitim veriyor - kpss deneme sınavı
  KPSS için 96 saatlik eğitim veriyor27.05.2014
  TeknolojiBu yıl 5 milyondan fazla kişinin girmesi beklenen KPSS için Turkcell Akademi 96 saatlik KPSS eğitim seti hazırladı.
 • Kale'de ücretsiz KPSS kursu - kpss deneme sınavı
  Kale'de ücretsiz KPSS kursu11.02.2014
  EgeDENİZLİ'nin Kale İlçesi'nde Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) girecekler için Belediye ve Pamukkale Üniversitesi Meslek Yüksekokulu işbirliğinde hazırlık kursu açıldı.
 • Sağlıklı çocuğun sırrı: İlgi, beslenme sosyal beceri - kpss deneme sınavı
  Sağlıklı çocuğun sırrı: İlgi, beslenme sosyal beceri10.02.2014
  EğitimÇocuk sağlığı ve gelişimi uzmanları sağlıklı çocuk yetiştirmenin formülü konusunda birleşti.Uzmanlar, iyi bir kahvaltı, sevgi ve ilgiyle büyütülen bir çocuğun daha sağlıklı olduğunu söyleyerek, “Aşır koruyucu olmayın” uyarısında bulundu.
 • 960 bin adayı geride bıraktı - kpss deneme sınavı
  960 bin adayı geride bıraktı25.11.2013
  EğitimÜniversite öğrencisi Gamze Oruç, Amerikan yazılım şirketi Microsoft tarafından düzenlenen yarışmada, 960 bin aday arasından sıyrılarak dünya birincisi oldu.Oruç, başarı hikayesini “Denemek için başvurdum, özgüven kazandım” sözleriyle özetledi.
 • O site için suç duyurusu yapıldı - kpss deneme sınavı
  O site için suç duyurusu yapıldı16.01.2013
  GündemCHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Kesimoğlu, bir önergeyle Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e 2012-KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek testindeki 57 sorunun sınavın yapıldığı gün, saat 16.30’da “beyazkalem.com.tr” adresinde “deneme sınavı” adı altında yayınlandığını aktararak, “Sitenin sahibi olan yayınevinin ve onun bağlı olduğu Beyaz Kalem Eğitim Kurumları’nın da ‘cemaat’e yakın olduğu belirtilmektedir” eleştirilerini yöneltti.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Onlar beğenmiyorsa her şey yasak! - kpss deneme sınavı
  Onlar beğenmiyorsa her şey yasak!16.07.2012
  YazarlarON yıldır İstanbul’da yapılan Efes Pilsen One Love müzik festivali, on birinci yılında isminin ilk bölümünü kaybetti.Kayıp sadece müzik festivalinin ismiyle ilgili değil.Farklı yaşam biçimlerine anlayış göstermenin ve onun varlığına saygı duygusunun kaybının da bir sonucu bu.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Bu çelişkili açıklamaların anlamı nedir? - kpss deneme sınavı
  Bu çelişkili açıklamaların anlamı nedir?12.07.2012
  YazarlarBAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, dün AKP İl Başkanları ile yaptığı toplantıda şöyle söyledi:
 • Şüpheleri güçlendiren kağıt - kpss deneme sınavı
  Şüpheleri güçlendiren kağıt10.07.2012
  GündemAnkara’da bir parkta, bir adaya ait sınav giriş belgesinin içinde küçük parçalara ayrılmış bir kâğıtta, tarih, Türkçe, vatandaşlık ve coğrafya soruları ve yanıtları bulundu.Not kâğıdında yer alan soru ve yanıtların, Beyaz Kalem Yayıncılık ve Dicle Haber Ajansı’nın yayımladığı KPSS soruları ile büyük oranda örtüşmesi dikkat çekti.
 • CHP'li vekilden ilginç tweet: KPSS'de deniz feneri izi - kpss deneme sınavı
  CHP'li vekilden ilginç tweet: KPSS'de deniz feneri izi10.07.2012
  GündemCHP Manisa Milletvekili Özgür Özel sosyal paylaşım sitesi Twitter’da "KPSS sorularını yayınlayan Beyaz Kalem Yay.Ltd.Şti.Yönetiminde Deniz Feneri’nin Ankara Şube Başkanı Mevlüt Koca’nın bulunması ilginizi çeker mi" diye yazdı.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Şu tutanakları açıklasanız da öğrensek - kpss deneme sınavı
  Şu tutanakları açıklasanız da öğrensek09.07.2012
  YazarlarDIŞİŞLERİ Bakanı Ahmet Davutoğlu, “Suriye politikası aydınlar için turnusol kâğıdı” dedikten sonra hükümetin Suriye politikasını eleştirenlere veryansın etti.Aydınlara “Geceleri rahat uyuyor musunuz” diye sordu.“Aydın” diye tanımladığı insanlar arasına ben de giriyor muyum, bir fikrim yok.Ama yine de üzerime alındım, çünkü hükümetin Suriye politikasını ben de eleştirdim.
 • KPSS'ye hazırlananlara uzman önerileri - kpss deneme sınavı
  KPSS'ye hazırlananlara uzman önerileri10.06.2012
  GündemAdnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi ve Yargı Yayınevi Genel Yayın Yönetmeni Hasan Can Oktaylar, 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) girecek adaylara yönelik olarak önerilerde bulundu.
 • Dershanelerin tahmini cirosu 2 milyar dolar - kpss deneme sınavı
  Dershanelerin tahmini cirosu 2 milyar dolar27.03.2012
  GündemBaşbakan Erdoğan’ın “Dershaneler kapanacak” sözleri, eğitimcilerin kafasını karıştırdı.“Dershanelerde çalışan 70 bin kişi ne olacak”, “Dershanelerin merdiven altına inmesi nasıl önlenecek” sorularına yanıt bulunamıyor.
 • İşte ÖSYM'nin savunması - kpss deneme sınavı
  İşte ÖSYM'nin savunması11.05.2011
  GündemÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), YGS ile ilgili Ankara 7.İdare Mahkemesi'ne açılan davanın savunma metninde, “davanın öncelikle usul yönünden incelenerek Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı'nın da davalı konumuna alınması” gerektiğini belirtti.
 • ÖSYM Başkanı'ndan açıklamalar - kpss deneme sınavı
  ÖSYM Başkanı'ndan açıklamalar06.04.2011
  GündemÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ali Demir, YGS’de “şifreleme” iddialarına ilişkin medya kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle Ankara Rixos Otel’de bir araya geldi.
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  ÖSYM'nın sınav kazancı 60 milyon TL - kpss deneme sınavı
  ÖSYM'nın sınav kazancı 60 milyon TL27.03.2011
  YazarlarÖSYM, bu yıl sınavları kazanç kapısı yaptı.Bu yıl yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'ndan kurumun bütçesine tam 60 milyon TL girecek.
 • CHP'nin KPSS ve ÖSYM önergesi reddedildi - kpss deneme sınavı
  CHP'nin KPSS ve ÖSYM önergesi reddedildi14.10.2010
  GündemTBMM Genel Kurulunda CHP'nin, “KPSS sınavı ve ÖSYM'de yaşanan gelişmeler” ile ilgili Meclis araştırması açılması önergesinin bugün görüşülmesine ilişkin grup önerisi reddedildi.
 • Ayşe ARAL

  KPSS - kpss deneme sınavı
  KPSS20.09.2010
  YazarlarGünlerdir tüm köşe yazarları gibi ben de KPSS mağdurlarından mailler alıyorum.
 • Oktay EKŞİ

  Gerçek ortaya çıkmalı - kpss deneme sınavı
  Gerçek ortaya çıkmalı29.08.2010
  YazarlarBU son Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) olayı ilk değil.Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin yaptığı sınavlara özellikle son yıllarda kirli eller giriyor.Sınav sorularını, bakıyorsunuz birileri çalıp kendi camiasının mensuplarına iletiyor.Nitekim önceki yılların “polis” okullarına giriş sınavında da bu yaşandı.
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  Müdürler Bakanlıkla mahkemelik olacak - kpss deneme sınavı
  Müdürler Bakanlıkla mahkemelik olacak15.08.2010
  YazarlarSBS, LYS derken, sıcağın kavurduğu bugünlerde yeri değiştirilen müdürler de, KPSS'ye girerek öğretmenlik yolunda adım atanlar da tepkili.
 • Kaçan şampiyonluk soru oldu - kpss deneme sınavı
  Kaçan şampiyonluk soru oldu11.06.2010
  FutbolTurkcell Süper Lig'de geçen sezon şampiyonluğu son maçta kaçıran Fenerbahçe taraftarlarının psikolojisi, bazı dersanelerce uygulanan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) deneme sınavında soru oldu.
 • Memur sınavında Bihter’i sordular - kpss deneme sınavı
  Memur sınavında Bihter’i sordular15.03.2010
  MagazinAşk-ı Memnu dizisindeki başkahramanlar Bihter ve Behlül sınav sorusu oldu.
 • Polis Akademisi sınav soruları çalındı - kpss deneme sınavı
  Polis Akademisi sınav soruları çalındı02.10.2009
  GündemÖğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 13 Eylül 2009'da yapılan Polis Akademisi Meslek Yüksekokulları Öğrenci Adaylığı Sınavı, sorular çalınınca ÖSYM Yürütme Kurulu'nca iptal edildi.Sınav, 1 Kasım 2009'da yeniden yapılacak.
 • Dersanede unutulan öğrencileri itfaiye kurtardı - kpss deneme sınavı
  Dersanede unutulan öğrencileri itfaiye kurtardı10.08.2008
  Son DakikaKocaeli'nde bir dershanenin deneme sınavına katılan iki öğrenci, sınavdan sonra görevlilerin kapıları kilitleyerek gitmesi üzerine dershanede mahsur kaldı.Öğrencileri, itfaiye merdiven uzatarak kurtardı.
 • Yalçın BAYER

  Bir gencin KPSS sınavı sonrasındaki sıkıntısı - kpss deneme sınavı
  Bir gencin KPSS sınavı sonrasındaki sıkıntısı01.07.2008
  Yazarlar2007 Eğitim Fakültesi mezunuyum ve bir senedir KPSS çalışıyorum.Sınava ikinci girişim olduğu için diğer arkadaşlara nazaran şanslıyım.Lütfen sadece siz ve sizin gibi duyarlı insanlara posta mesajı atmaktan, haklı sesimizi Türkiye’ye duyurun demekten başka yapabileceğimiz bir şey yok.
« « İlk Sayfa
« Önceki
1
Sonraki »
Son Sayfa » »