Arama

Aramanız :
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre

Sırala : En Yeni | En Eski

61  adet haber bulundu.


 • Şükrü KIZILOT

  Brüt şok - kapıcı dairesi
  Brüt şok20.07.2014
  YazarlarBelediyelerden ev sahiplerine ihbarname bombardımanı başladı.
 • HSYK'dan yaz kararnamesi - kapıcı dairesi
  HSYK'dan yaz kararnamesi11.06.2014
  GündemHAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1.Dairesi üyesi Teoman Gökçe’yi “kıyım kararnamesi” tepkisiyle daire üyeliğinden istifa ettiren ve “paralel yapıya en büyük neşter” olarak nitelendirilen 2 bin 224’adli, 293’ü idari olmak üzere toplam 2 bin 517 kişiyi kapsayan “yaz kararnamesine” 200’ü aşkın, başsavcı, ağır ceza mahkemesi başkanı, hakim, savcı girdi.Gökçe, 200 kişinin talepleri ve haklarında soruşturma ve disiplin cezası olmamasına rağmen 150 kişinin ise iki yıllık süreleri dolmadan Nakil ve Atama Yönetmeliği’ne aykırı başka yerlere atandıklarını öne sürdü.
 • Sağanak yağış Etimesgut ve Batıkent'i vurdu - kapıcı dairesi
  Sağanak yağış Etimesgut ve Batıkent'i vurdu09.06.2014
  AnkaraAnkara'da dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak nedeniyle Etimesgut ve Batıkent'teki bazı evlerin giriş katlarını su bastı.
 • HSYK'dan ikinci atama depremi - kapıcı dairesi
  HSYK'dan ikinci atama depremi21.01.2014
  GündemÜyeleri değiştirilen Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1.Dairesi’nden 6 günde yargıya ikinci kararname operasyonu geldi.Kılıçdaroğlu, “Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, İzmir Başsavcısı Hüseyin Baş’ı arayıp ‘Yolsuzluk soruşturmasını durdur’ demiş.Savcı da tutanak tutmuş” dedi.Birkaç saat sonra HSYK Baş’ı görevden aldı.Akşam saatlerinde HSYK 96 hâkim ve savcının görev yerini değiştirdi, Baş da Samsun bölgeye atandı.
 • HSYK'dan ikinci atama depremi - kapıcı dairesi
  HSYK'dan ikinci atama depremi21.01.2014
  AvrupaÜyeleri değiştirilen Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1.Dairesi’nden 6 günde yargıya ikinci kararname operasyonu geldi.Kılıçdaroğlu, “Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, İzmir Başsavcısı Hüseyin Baş’ı arayıp ‘Yolsuzluk soruşturmasını durdur’ demiş.Savcı da tutanak tutmuş” dedi.Birkaç saat sonra HSYK Baş’ı görevden aldı.Akşam saatlerinde HSYK 96 hâkim ve savcının görev yerini değiştirdi, Baş da Samsun bölgeye atandı.
 • Herkes yaktığını ödedi, 3,6 milyon cepte kaldı - kapıcı dairesi
  Herkes yaktığını ödedi, 3,6 milyon cepte kaldı02.01.2014
  AnkaraÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ankara’da ısı payölçer sistemine geçilen binalarda enerji tasarrufu araştırması yaptı.Çalışmayla, uygulama sonrası ortalama yüzde 27,5 daha az enerji tüketilerek, toplam 3 milyon 650 bin lira tasarruf sağlandığı ortaya çıktı.
 • Şükrü KIZILOT

  Nikahsız yaşayanın dul aylığı kesilir mi? - kapıcı dairesi
  Nikahsız yaşayanın dul aylığı kesilir mi?13.12.2013
  Yazarlar
 • Bir çift ayakkabı çaldı hapis cezası aldı - kapıcı dairesi
  Bir çift ayakkabı çaldı hapis cezası aldı29.07.2013
  GündemZONGULDAK’ta oturan 3 çocuk annesi 40 yaşındaki Şengül Yıldız, 2003’te eşinden boşandıktan sonra Isparta’ya yanına gittiği ablası ve onun komşusu ile girdikleri mağazada 50 lira değerinde bir çift ayakkabı çaldıkları iddiasıyla yargılandıkları davada 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.Çocuklarına bakacak kimsesi olmadığı gerekçesiyle yaptığı infazının ikinci kez ertelenmesi başvurusu reddedilen ve cezaevine girmeye hazırlanan Şengül Yıldız, yıllar önce karıştığı hırsızlık olayından büyük pişmanlık duyduğunu söyledi.
 • Şükrü KIZILOT

  İmam nikâhı ile evlenirsem dul aylığım kesilir mi? - kapıcı dairesi
  İmam nikâhı ile evlenirsem dul aylığım kesilir mi?24.05.2013
  Yazarlar
 • Sümer Holding’in lojmanları satılıyor - kapıcı dairesi
  Sümer Holding’in lojmanları satılıyor22.03.2013
  AnkaraSümer Holding’in Ankara Emek’teki lojmanları satışa çıkarıldı.
 • Sümer Holding’in lojmanları satılıyor - kapıcı dairesi
  Sümer Holding’in lojmanları satılıyor20.03.2013
  AnkaraSümer Holding’in Ankara Emek’teki lojmanları satışa çıkarıldı.
 • Sümer Holding'in lojmanları satılıyor - kapıcı dairesi
  Sümer Holding'in lojmanları satılıyor19.03.2013
  EkonomiSümer Holding'in Ankara Emek'teki lojmanları satışa çıkarıldı
 • Konutta metrekare oyunu bitiyor - kapıcı dairesi
  Konutta metrekare oyunu bitiyor18.03.2013
  EkonomiÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, ev alan vatandaşların karşılaştığı en büyük sorunlardan biri olan metrekare oyununa son verecek adım atıyor.Bakan Bayraktar, yapılacak yasal düzenleme ile artık projede, satışta ve tapuda evin net metrekaresinin kullanılacağını belirtti.
 • TOKİ Başkanı:
  TOKİ Başkanı: "Bodrum katlardaki kapıcı dairelerini iptal edeceğiz"06.07.2012
  GündemSamsun'da sel bölgesinde incelemelerde bulanan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Ahmet Karabel, “Kuzey Yıldızı TOKİ konutlarındaki bodrum katlardaki kapıcı dairelerini iptal edeceğiz” dedi.
 • Göz göre göre cinayet - kapıcı dairesi
  Göz göre göre cinayet05.07.2012
  GündemSamsun Büyükşehir Belediyesi’nin 26 Mart 2012’de, Canik Belediyesi’ne ve Samsun Valiliği’ne gönderdiği resmi yazıda, 10 kişinin ölümüne yol açan derenin üzerinin betonla kapatıldığı ve bunun ciddi sonuçlara yol açacağı uyarısında bulunduğu ortaya çıktı.
 • Canik'te TOKİ binalarındaki bodrum katları boşaltılacak - kapıcı dairesi
  Canik'te TOKİ binalarındaki bodrum katları boşaltılacak05.07.2012
  GündemSamsun’da selin vurduğu Canik İlçesi’nde Belediye Başkanı AK Partili Osman Genç, dere ıslahından Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin sorumlu olduğunu belirtti ve uyguladığı projelerinin arkasında olduğunu söyledi.Canik'te TOKİ'nin Kuzey Yıldızı konutlarının bodrum katında 4'ü çocuk 5 kişi hayatını kaybetmişti.Genç, TOKİ binalarındaki bodrum katlarının boşaltılacağını da söyledi.
 • Irmak kenarına Fransız balkonu - kapıcı dairesi
  Irmak kenarına Fransız balkonu04.07.2012
  GündemSel, Samsun’un Canik ilçesinde faciaya yol açtı.TOKİ’nin Mert Irmağı’nın kenarına yaptığı evlerin zemin katları sular altında kaldı.Faciada 5’i, “Yıldız gibi parlayan proje” diye tanıtılan Fransız balkonlu evlerde olmak üzere, 9 kişi öldü.1 çocuk kayıp.
 • 'Onları kurtarabilirim zannettim' - kapıcı dairesi
  'Onları kurtarabilirim zannettim'04.07.2012
  GündemSamsun’un Canik İlçesi’nde meydana gelen selde hayatını kaybeden baba ve 2 çocuğu toprağa verildi.Selde ayrıldığı 43 yaşındaki eşi Kenan Yazıcı ve iki çocuğunu kaybeden 33 yaşındaki Selma Baş, çocuklarının cenazesini memleketi olan Ordu’un Ünye İlçesi Çaybaşı Beldesi’nde gözyaşları arasında toprağa verirken, Kenan Yazıcı Samsun’da defnedildi.Baş, "Suya girip onları kurtarabilirim zannettim.Beni bekliyorlar diye düşündüm" diye konuştu.Bu arada selde kaybolan bir kişinin daha cesedine ulaşıldı.Böylece hayatını kaybedenlerin sayıdı 10'a yükseldi.
 • Sel kurbanlarından 6’sı çocuk - kapıcı dairesi
  Sel kurbanlarından 6’sı çocuk03.07.2012
  GündemSamsun’u vuran sel faciasında ölen 9 kişiden 6’sının çocuk olması dikkati çekti.Dere yatağına yapılan bir AVM de sular altında kaldı.
 • En alt katın romanı - kapıcı dairesi
  En alt katın romanı30.06.2012
  PazarAntalya’da bir apartmanın kapıcısıydı Süleyman Yürük.Üstelik bir de rahatsızlığı vardı.Rutin işlerin ve bildik koşuşturmanın arasında apartman sakinlerinden ressam ve yazar Fikret Otyam’la tanıştı ve hayatı değişti.Otyam onu hayatını kağıda dökmeye teşvik edince ortaya ‘Ben Kapıcı Süleyman’ kitabı çıktı
 • Gözyaşlarıyla toprağa verildiler - kapıcı dairesi
  Gözyaşlarıyla toprağa verildiler04.04.2012
  AnkaraKEÇİÖREN’de sobadan sızan gazdan zehirlenerek hayatını kaybeden Ahmet Aydın, eşi Betül ve kızları Hira Gül ile Ece Sıla Aydın, Nevşehir’in Gülşehir İlçesi Abuşağı Beldesi’nde, evlerinde misafir olarak kalan sağlık memuru 44 yaşındaki Mehmet Gürgeç ise Kırşehir’in Ulupınar Beldesi’nde gözyaşları arasında toprağa verildi.
 • Mizah önümüzdeki dönemde siyasileşebilir - kapıcı dairesi
  Mizah önümüzdeki dönemde siyasileşebilir14.11.2009
  PazarÖzgün bir çizginin insanı Gülse Birsel.Daha önce gidilmemiş, iz bırakılmamış yollardan gidiyor, hem de bir otoyolda gidercesine kendine güvenli bir halde.Gözlerini hedefine dikmiş, yorulmadan ilerliyor.Sanki 190 bölümlük Avrupa Yakası maratonunu yeni bitiren o değilmiş gibi, yeni projelere doğru yol alıyor.İlk istasyona vardı bile: “Yedi Kocalı Hürmüz.”
 • Mizah önümüzdeki dönemde siyasileşebilir - kapıcı dairesi
  Mizah önümüzdeki dönemde siyasileşebilir13.11.2009
  MagazinÖzgün bir çizginin insanı Gülse Birsel.Daha önce gidilmemiş, iz bırakılmamış yollardan gidiyor, hem de bir otoyolda gidercesine kendine güvenli bir halde.
 • Yalçın BAYER

  Tebligat yapılmadan ceza kesiliyor - kapıcı dairesi
  Tebligat yapılmadan ceza kesiliyor24.08.2009
  Yazarlar
 • Bekir COŞKUN

  Tarladaki apartman. - kapıcı dairesi
  Tarladaki apartman.15.08.2009
  YazarlarSEYAHAT ederken belki siz de görmüşsünüzdür; tarlanın ortasında bir apartman.
 • Şükrü KIZILOT

  Kapıcı dairesi için üste tazminat ödenecek - kapıcı dairesi
  Kapıcı dairesi için üste tazminat ödenecek23.05.2009
  YazarlarBAŞLIĞI okuyunca, kafanızın karışacağını tahmin ediyorum.Diyeceksiniz ki "Kapıcı o dairede zaten kira ödemeden oturuyor.Bir de tazminat mı ödeyeceğiz?"
 • Üzmez'in taciz ettiği kızın babası konuştu - kapıcı dairesi
  Üzmez'in taciz ettiği kızın babası konuştu11.11.2008
  GündemYazar Hüseyin Üzmez'in cinsel istismarına maruz kaldığı iddia edilen 14 yaşındaki B.Ç'nin babası Bekir Ç, olayın meydana geldiği günden bu yana maddi ve manevi yönden çok büyük sıkıntılar çektiklerini söyledi.
 • Şükrü KIZILOT

  İnşaatlarda havuz, beyaz eşya ve klima vergisi - kapıcı dairesi
  İnşaatlarda havuz, beyaz eşya ve klima vergisi27.08.2008
  YazarlarBAŞLIĞI okuyunca "Bu da neyin nesi?" dediğinizi duyar gibiyim.Haklısınız.Pek bilinen bir olay değil ancak birazdan öğreneceksiniz.Bazı inşaatçılar da muhasebecisini ya da mali müşavirini arayıp "Hürriyet’te Şükrü Hoca’nın bugünkü yazısını okudun mu?" diye sorarak, güne başlayacaklar.
 • Kadrolaşmaya Danıştay engeli - kapıcı dairesi
  Kadrolaşmaya Danıştay engeli21.07.2008
  MagazinDanıştay’dan Milli Eğitim Bakanlığı’na “vekaleten atama”lar için şok karar çıktı.
 • Yatalak çocuğun bez parası SSK’dan - kapıcı dairesi
  Yatalak çocuğun bez parası SSK’dan16.04.2008
  GündemÇORUM’da, doğuştan epilepsi (sara) hastası olan ve yatağa bağımlı yaşamak zorunda kalan oğlu Ender Külcü’nün (18) alt bezi masrafının ömür boyu SSK tarafından karşılanmasını isteyen kapıcı Enver Külcü, açtığı davayı kazandı.
 • Yatalak çocuğa alt bezi parasını SSK ödeyecek - kapıcı dairesi
  Yatalak çocuğa alt bezi parasını SSK ödeyecek15.04.2008
  GündemÇORUM'da, doğuştan epilepsi (sara) hastası olan ve yatağa bağımlı yaşamak zorunda kalan oğlu 18 yaşındaki Ender Külcü'nün alt bezi masrafının ömür boyu SSK tarafından karşılanmasını isteyen kapıcı Enver Külcü, açtığı davayı kazandı.SSK avukatlarının itirazı üzerine dosyayı inceleyen Yargıtay 21'inci Hukuk Dairesi Başkanlığı, yerel mahkemenin kararını onadı.
 • Oya ARMUTÇU

  Yargıtay:
  Yargıtay: "Aşırı cimrilik" boşanma nedeni02.10.2007
  YazarlarYARGITAY ilginç boşanma gerekçeleri arasına "aşırı cimriliği" de ekledi.Yargıtay cimriliği boşanma nedeni sayarken, kriterlerini de belirledi.
 • Oya ARMUTÇU

  Apartman boşluğuna oy çokluğu ile otopark izni - kapıcı dairesi
  Apartman boşluğuna oy çokluğu ile otopark izni13.03.2007
  YazarlarAnkara’da otopark sorunu malum.Birçok apartman da çare olarak, ortak alan bahçeleri otoparka çevirme yoluna gidiliyor.
 • Askeri lojman davası başladı - kapıcı dairesi
  Askeri lojman davası başladı12.03.2007
  Son DakikaDiyarbakır 7.Kolordu Komutanlığı Kurtoğlu Lojmanları'nda kazan dairesindeki patlama nedeniyle yarısı çöken ve 5'i çocuk 8 kişinin ölümüne neden olan olayla ilgili tutuklanan kapıcı Eşref Aydın'ın yargılanmasına başlandı.
 • Yeni doğmuş bebek merdiven boşluğunda bulundu - kapıcı dairesi
  Yeni doğmuş bebek merdiven boşluğunda bulundu13.02.2007
  GündemAdana'da yeni doğmuş bir bebek, terk edilmiş halde bulundu.
 • 8 bin metrekare arsaya karşılık 13 okul önerisi09.02.2007
  Gündemİstanbul’da Ataköy Konakları’nı inşa eden Delta Proje İnşaat firması, iki yıldır Ataköy’de okul alanı olarak ayrılan 8 bin metrekarelik arsayı almak için uğraşıyor.İl Genel Meclisi 7 Şubat’taki son toplantısında, arsanın 13 okul karşılığında firmaya verilmesini karara bağladı.Ancak firma 13 okulu çok buldu.
 • Askeri lojman patlamasında bilirkişi raporu hazırlanamıyor - kapıcı dairesi
  Askeri lojman patlamasında bilirkişi raporu hazırlanamıyor30.01.2007
  GündemDiyarbakır 7.Kolordu Komutanlığı Kurtoğlu Lojmanları'nda kazan dairesindeki patlama nedeniyle yarısı çöken ve 8 kişinin hayatını kaybettiği 21 yıllık Şahinkaya Apartmanı projesinin bulunamaması nedeniyle bilirkişi raporu hazırlanamadığı bildirildi.
 • DT’nin ’tiyatroluk’ sınavı - kapıcı dairesi
  DT’nin ’tiyatroluk’ sınavı09.01.2007
  AnkaraDT’nin 109 teknik personel almak için açtığı sınavda, bir nikah memuru sahne amiri seçilirken, tiyatro mezunu olmayan bir başka kişi de sahne amirliğini yedekten kazandı.
 • Gökçek: Baykal'ın konutu yasal - kapıcı dairesi
  Gökçek: Baykal'ın konutu yasal16.11.2006
  Son DakikaAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Angora Evlerindeki konutuyla ilgili kaçak yapılaşmayla ilgili tartışmalara açıklık getirdi ve yasalara uygun olduğunu açıkladı.
 • Şükrü KIZILOT

  Apartman yöneticisine mini işkence bitti - kapıcı dairesi
  Apartman yöneticisine mini işkence bitti12.06.2006
  YazarlarAPARTMAN yöneticilerine, kapıcılarla ilgili olarak, 1.5 yıldır uygulanan "mini işkence" nihayet bitti.Yöneticilerin gözü aydın.
 • Şükrü KIZILOT

  Kredi kartı harcamasına vergi kıskacı - kapıcı dairesi
  Kredi kartı harcamasına vergi kıskacı03.03.2006
  YazarlarKREDİ kartı borcu olanlara, mevcut borçlarını, ileriye dönük olarak yüzde 18 faizle, 18 eşit taksitle ödeme olanağı tanıyan yasa tartışılırken, kredi kartlarıyla ilgili, bir başka ayrıntı gözden kaçtı.
 • Bursa'da 8 katlı bina çöktü22.02.2006
  GündemBursa'da bir süre önce yaşanan heyelanda zarar gören 8 katlı binanın çöktüğü, bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye aracı sevk edildiği bildirildi.
 • Ağca'ya jet operasyon - kapıcı dairesi
  Ağca'ya jet operasyon19.01.2006
  GündemKartal Cezaevi'nden 8 gün önce bırakılan, Gazeteci Yazar Abdi İpekçi'nin katili Mehmet Ali Ağca, Kartal'da tek başına bulunduğu evde gözaltına alınmasının ardından Yargıtay'ın hakkında aldığı karar doğrultusunda yeniden Kartal H Tipi Cezavi'ne konuldu.
 • Şükrü KIZILOT

  Zirvedeki asıl vergi yüzsüzü kim - kapıcı dairesi
  Zirvedeki asıl vergi yüzsüzü kim20.07.2005
  Yazarlar BİR süre önce, Türkiye genelinde ‘yüzsüzler listesi’ açıklandı.Liste, 15 Ağustos 2005 tarihine kadar, ilgili vergi dairelerinin, ilan koymaya mahsus yerinde asılı kalacak.
 • Zirvedeki asıl vergi yüzsüzü kim20.07.2005
  AnasayfaTürkiye genelinde ‘yüzsüzler listesi’ açıklandı.Gecekonduda yaşayan bir odacı, 96.9 trilyon liralık borcuyla bu yılki Türkiye vergi yüzsüzleri listesinin başında yer aldı.
 • Zirvedeki asıl vergi yüzsüzü kim20.07.2005
  AnasayfaTürkiye genelinde ‘yüzsüzler listesi’ açıklandı.Gecekonduda yaşayan bir odacı, 96.9 trilyon liralık borcuyla bu yılki Türkiye vergi yüzsüzleri listesinin başında yer aldı.
 • Şükrü KIZILOT

  Emekli Şahap Bey az daha kalpten gidiyordu - kapıcı dairesi
  Emekli Şahap Bey az daha kalpten gidiyordu18.03.2005
  Yazarlar HÜRRİYET okurlarından Şahap Atalay , özel bir bankadan emekli.Oturduğu apartmanın da yöneticiliğini yapıyor.Geçenlerde kendisinden sekiz sayfalık bir mail aldım.
 • Şükrü KIZILOT

  Yöneticilere kapıcı vergisi müjdesi - kapıcı dairesi
  Yöneticilere kapıcı vergisi müjdesi11.03.2005
  Yazarlar APARTMAN yöneticilerinin, kapıcı ücretlerinden kesilen damga vergisini, vergi dairesine beyan etmeleri ile ilgili uygulamaya son veriliyor.
 • Şükrü KIZILOT

  Yöneticilerin kapıcı vergisi komedisi - kapıcı dairesi
  Yöneticilerin kapıcı vergisi komedisi25.02.2005
  Yazarlar SON bir haftadır, apartman yöneticilerinden faks, mail ve mektup yağıyor.Hepsi şaşırmış vaziyette, kapıcı ücretlerinin 2 YTL 93 kuruşluk damga vergisini ne zaman, nereye ve nasıl ödeyeceklerini soruyorlar.
 • Bir dakika diye başladı bitti diyerek bıçakladı07.02.2005
  GündemFotoğraf sanatçısı Mehmet Gülbiz’i ‘Temel İçgüdü’ filminde olduğu gibi ellerini ve ayaklarını bağladıktan sonra, kamera önünde sevişirken 39 bıçak darbesiyle öldürmekle suçlanan İranlı Parisa Ehteshami, ‘Porno fotoğraflarımla şantaj yapıyordu.Amacım korkutmak, şantaj yapmasını önlemekti.Kendimi kaybettim’ dedi.
« « İlk Sayfa
« Önceki
1 | 2
Sonraki »
Son Sayfa » »