Arama

Aramanız :
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala : En Yeni | En Eski

546  adet haber bulundu.


 • Konut üreticisi koruma istiyor - is ilanlari istanbul
  Konut üreticisi koruma istiyor13.01.2015
  Ekonomiİnşaatçılar haklarının korunması için düzenleme peşinde.GAYRİMENKUL patronları konut üreticisini koruyan yasa istiyor.
 • Yalçın BAYER

  EMASYA protokolü kalktı AKASYA protokolü geldi - is ilanlari istanbul
  EMASYA protokolü kalktı AKASYA protokolü geldi06.01.2015
  YazarlarAKP ve yandaşları bir dönem yürürlükte olan, EMASYA (Emniyet Asayiş Yardımlaşma) protokolünden sürekli şikâyet ederlerdi.
 • Dar gelirli 2015’te nasıl ev alır? - is ilanlari istanbul
  Dar gelirli 2015’te nasıl ev alır?06.01.2015
  EkonomiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 2014’te dar gelirlinin ev sahibi olmasının önünü açacaklarını söyledi.Peki, 2015’te alt gelirliyi ev sahibi yapacak uygulama nasıl olur? KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik’e göre inşaatta dolaylı vergilerin azaltılması ve TOKİ’nin kentsel dönüşüm alanlarında arazi geliştirmesi ile bu mümkün.
 • Günübirlik Anadolu - is ilanlari istanbul
  Günübirlik Anadolu27.12.2014
  EkonomiAçılan lüks şehir otelleri ile turizmin geliştiğini belirten Touristica Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Temel, “Türkler artık günübirlik ya da bir gece konaklamalı Anadolu’ya gidiyor.Yemek yiyip, lüks otelde kalıyor” dedi.
 • 3.köprü ve kanal Riva’yı uçuracak - is ilanlari istanbul
  3.köprü ve kanal Riva’yı uçuracak11.12.2014
  EkonomiİSTANBUL Riva, hem yatırımcıların hem de doğal bir hayat yaşamak isteyenlerin tercihi oluyor.3.köprü, Kanal Riva gibi projelerde değeri yükselen bölge, geniş yeşil alanlarıyla da öne çıkıyor.Riva’da 2 yılda arsa ve konut fiyatlarının yüzde 35-40 arttığını belirten uzmanlar, artışın süreceğini söylüyor.
 • Araplar 2 milyon metrekare mülk aldı - is ilanlari istanbul
  Araplar 2 milyon metrekare mülk aldı04.12.2014
  EkonomiAVM’lerde görmeye alıştığımız Araplar, gayrimenkulde de en büyük alıcı oldu.Körfez sermayesi 2013’te toplam 735 bin m2 mülk alırken, 2014’te rakam 2 milyon m2’ye fırladı.
 • En yüksek aidatı Beşiktaş en ucuzu Güngören ödüyor - is ilanlari istanbul
  En yüksek aidatı Beşiktaş en ucuzu Güngören ödüyor30.11.2014
  EkonomiREIDIN tarafından gerçekleştirilen "Konut Projeleri Aidat Değerleri" araştırması ile il, ilçe ve projeler bazında lokasyonların aidat ortalamaları analiz edilebilir şekilde yayınlandı.İstanbul Beşiktaş'ta metrekare başına aidat ortalaması 5.6 lira olarak belirlendi.Beşiktaş'ın aidat ortalamasını Bebek, Ortaköy gibi sahil semtleri yükseltiyor.Araştırmaya göre 5.6 liralık metrekare fiyatına göre Beşiktaş'ta 100 metrekarelik bir evin aidatı 560 lira oluyor.
 • Dakikada iki konut el değiştirdi - is ilanlari istanbul
  Dakikada iki konut el değiştirdi25.11.2014
  EkonomiTürkiye genelindeki konut satışları ocak-ekim döneminde 1 milyona yaklaştı.Buna göre günde ortalama 3 bin 90, saatte 129, dakikada 2 konut el değiştirdi
 • Konut satışı geçen seneye göre artıyor - is ilanlari istanbul
  Konut satışı geçen seneye göre artıyor24.11.2014
  EkonomiTürkiye genelinde ekim ayında 95 bin 645 konut satıldı.Geçen ay satılan konut sayısı 2013'ün aynı ayına göre yüzde 25,3 artış gösterdi.En az konut satışı yapılan il 15 konut ile Ardahan oldu
 • CHP billboard kampanyası başlatıyor - is ilanlari istanbul
  CHP billboard kampanyası başlatıyor03.11.2014
  GündemCHP, Anayasa Mahkemesi'nin grev ve sendikalaşma haklarını kısıtlayan kanun maddelerini iptal etmesinin ardından, billboard kampanyası başlatma kararı aldı.
 • Konut satışı eylül ayında arttı - is ilanlari istanbul
  Konut satışı eylül ayında arttı23.10.2014
  EkonomiTürkiye genelinde eylül ayında 115 bin 786 konut satıldı.Geçen ay satılan konut sayısı 2013'ün aynı ayına göre yüzde 13,2 artış gösterdi.
 • Yüzyıllık Aşk: Türkiye'de Sinema Sergisi açıldı - is ilanlari istanbul
  Yüzyıllık Aşk: Türkiye'de Sinema Sergisi açıldı24.09.2014
  Hayat"Yüzyıllık Aşk: Türkiye'de Sinema ve Seyirci İlişkisi" sergisi açıldı.Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, sinema mirasının korunmasının çok önemli olduğunu ve Türk sinema mirasının bugüne kadar iyi korunamadığını ve sinema hafızasının ciddi bir şekilde hasar gördüğünü belirterek, "Bunun korunmasıyla ilgili bir adım atıyoruz.Sinema Genel Müdürlüğümüz bünyesinde bir Sinema Arşiv Müzesi oluşturacağız" dedi.
 • Konut satışı patlama yaptı, geçen seneye göre ilk kez arttı - is ilanlari istanbul
  Konut satışı patlama yaptı, geçen seneye göre ilk kez arttı24.09.2014
  EkonomiTürkiye genelinde ağustos ayında 105 bin 624 konut satıldı.Geçen ay satılan konut sayısı 2013'ün aynı ayına göre yüzde 25 artış gösterdi.Böylece konut satışlarındaki artış 2014 yılında aylık bazda geçen seneye göre ilk kez yükseliş yaşadı.
 • 17 gün önce kaybolan kızını Edirne'de buldu - is ilanlari istanbul
  17 gün önce kaybolan kızını Edirne'de buldu17.09.2014
  GündemİSTANBUL Ümraniye’de 17 gün önce kaybolan 13 yaşındaki D.D.K., kendisini kaçıran Fatih G.’nin elinden kaçarak Edirne’de polis merkezine sığındı.Gözaltına alınan Fatih G., 'küçük yaştaki çocuğu alıkoyma' suçundan tutuklandı.
 • Kapitalist robot - is ilanlari istanbul
  Kapitalist robot02.09.2014
  TeknolojiPiyasa ekonomisi üretim maliyetini düşürmek ister.Bunu bilmek için ekonomist olmaya gerek yok.Bir şirket için önemli olan daha çok üretim yapmak daha çok para kazanmaktadır.Kapitalist mahallede büyük balık küçük balığı hep ham eder.Bu ölüm kalım savaşında olan hep zavallı işçiye olur.
 • İstanbul'da emlak fiyatları uçuyor - is ilanlari istanbul
  İstanbul'da emlak fiyatları uçuyor21.08.2014
  Ekonomi2014 REIDIN Konut Fiyat Endeksi'ne göre, satılık konut fiyatlarında İstanbul Temmuz 2014 verilerinde yıllık bazda yüzde 21,59 ile en çok artış yaşanan il oldu.Sadece Temmuz ayındaki artış ise yüzde 1.80 oldu.
 • Küçük Hasan’da mutlu son - is ilanlari istanbul
  Küçük Hasan’da mutlu son14.08.2014
  GündemSuriyeli annenin 15 gün önce kaybettiği küçük oğlunun aynı gün bulunduğu ancak 7 yaşındaki Hasan, anne adını ve soyadını bile söyleyemeyince, Hasan Türkoğlu adıyla çocuk yurduna gönderildiği anlaşıldı.
 • BOY VERMEYİP OY VERDİLER - is ilanlari istanbul
  BOY VERMEYİP OY VERDİLER10.08.2014
  EgeCUMHURBAŞKANLIĞI seçimi için İzmir’de sandık başına erken gidildi.Yaşlılar hava sıcaklığı nedeniyle, gençler de denize dönmek için sabah erken saatlerde oylarını kullandı.
 • Evini kiraya verenlere kötü haber - is ilanlari istanbul
  Evini kiraya verenlere kötü haber10.08.2014
  EkonomiMaliye ekipleri sezonluk kiraya verilen evlerin peşine düştüler.
 • 'Somali Sokak' 'Suriye Sokak' oldu - is ilanlari istanbul
  'Somali Sokak' 'Suriye Sokak' oldu09.08.2014
  EkonomiTürkiye son yıllarda Afrika’dan çok göç aldı.Göçmenleri Taksim Tarlabaşı’nda saat satarken veya üst geçitlerde müşterilere parfüm pazarlamaya çalışırken görmek mümkün.Çalışma ve yaşam koşulları bir hayli güç olan bu insanların İstanbul’da diğer bir yaşam alanı ise Kumkapı’daki Katip Kasım Camii Sokak, nam-ı diğer Somali Sokağı… Kumkapı yakınlarına yerleşen bu vatandaşlara son birkaç ayda Suriyeliler de eklendi.Fakat semt sakinlerine göre civarda ciddi bir asayiş sorunu var.Durumu ise en iyi Çapari Restoran’ın işletmecilerinden Tayfun Çapari özetliyor: “Bizim kapımız herkese açık ama insanlarda burada huzurlu olmak istiyor…” Bir diğer Kumkapı sakini ise, “İllegal her şey Kumkapı sokaklarında dönüyor” diyor.
 • İstanbul’da ev almak yüzde 20 zamlandı - is ilanlari istanbul
  İstanbul’da ev almak yüzde 20 zamlandı04.08.2014
  EkonomiİSTANBUL’da konut fiyatlarında ortalama artış, mayıs sonu itibarıyla bir yılda yüzde 20’yi aştı.
 • 550 bin liraya komple kiralık AVM - is ilanlari istanbul
  550 bin liraya komple kiralık AVM04.08.2014
  EkonomiBakırköy'ün göbeğinde yer almasına karşın açıldığı 2003 yılından bu yana bir türlü istediği istikrarı yakalayamayan Town Center AVM, dış cephesindeki LED ekranlarla kiracı aramaya başladı.Aylık 550 bin lira verene AVM'nin tümü kiralanacak.
 • İstanbul'da ev fiyatı uçtu - is ilanlari istanbul
  İstanbul'da ev fiyatı uçtu03.08.2014
  Ekonomiİstanbul’da konut fiyatlarında ortalama artış, Mayıs sonu itibarıyla bir yılda yüzde 20’yi aştı.İstanbul bu artış hızı ile İzmir ve Ankara'yı açık ara solladı.İstanbul'daki konut fiyatlarında yaşanan bu artış ise markalı konut projelerinin diğer illere göre daha fazla olmasından kaynaklanıyor.
 • Uçakla turdan TIR’la tercihe - is ilanlari istanbul
  Uçakla turdan TIR’la tercihe14.07.2014
  EğitimÜniversite adayları 7 Temmuz’da başlayıp, 17 Temmuz akşamı sona erecek tercih sürecinde okumak istedikleri bölüm ve üniversiteleri seçiyor.Adaylar tercih telaşı yaşarken üniversiteler de kendini tanıtma yarışına girdi.
 • Kiralık bulamadık - is ilanlari istanbul
  Kiralık bulamadık29.06.2014
  EkonomiOkulların tatil olması, evlilik sezonunun başlamasına bir de kentsel dönüşüm eklenince İstanbul’da özellikle Anadolu yakasında kiralık ev bulmak güçleşti.Emlak ofisleri müşterilerine sıklıkla ‘Kiralık evimiz kalmadı’ yanıtını veriyor.
 • İstanbul'a üçüncü havaalanı bölgedeki fiyatları iki kat artırdı - is ilanlari istanbul
  İstanbul'a üçüncü havaalanı bölgedeki fiyatları iki kat artırdı08.06.2014
  EkonomiTSKB Gayrimenkul Değerleme AŞ Kurumsal Değerleme ve Özel Projeler Departmanı Müdürü Ozan Kolcuoğlu, İstanbul'a üçüncü havalimanı ve üçüncü köprü yakınlarında yer alan bölgelerde ulaşımın çok daha kolaylaşacak olması nedeniyle daha da değerleneceğini belirterek, "Bölgede metrekare fiyatları projeler açıklanmadan önceki rakamlardan neredeyse iki katı oranında arttı" dedi.Kolcuoğlu değer artışının en çok Tayakadın mevkisinde görüldüğünü belirtiyor.
 • 1 milyon konut alıcı bekliyor - is ilanlari istanbul
  1 milyon konut alıcı bekliyor25.05.2014
  EkonomiUZMANLAR konut sektöründe yaşanan talep daralmasının etkisiyle Türkiye genelinde 1 milyonun üzerinde stok oluştuğura dikkat çekiyor.Yüksek faiz ve iş garantisi konusundaki tereddütlerin alt-orta gelir grubunda konut talebini ötelediğine işaret eden uzmanlar, kurlardaki daralmayla yükselen yabancı talebinin sektöre nefes aldırdığını vurguluyor.
 • Yabancılar çekildi, 7 yıldır beklenen proje görücüye çıktı - is ilanlari istanbul
  Yabancılar çekildi, 7 yıldır beklenen proje görücüye çıktı22.05.2014
  EkonomiLEVENT’te 2007 yılından beri 3 defa el değiştiren yaklaşık 11 bin metrekarelik arazide Ferko İnşaat ‘Singature’ projesini hayata geçirecek.Şirket, Kazakistanlı ve Amerikalı şirketlerin çekildiği arsa üzerindeki projesi için 350 milyon dolar yatırım yapacak.
 • Mayısta 4.5 milyar liralık yeni gayrimenkul satışa çıkacak - is ilanlari istanbul
  Mayısta 4.5 milyar liralık yeni gayrimenkul satışa çıkacak04.05.2014
  EkonomiYILIN ilk çeyreğini geride bırakan inşaat sektörü ikinci çeyreğe hareketli giriyor.Nisan boyunca yatırım değeri 3.5 milyar lirayı geçen projeleri vitrine çıkaran gayrimenkul şirketleri, mayısta 10 bin yeni konutu satışa sunacak.Bir ay içinde tanıtılacak konut projelerinin yatırım bedeli 4.5 milyar lira.
 • Via Amerika! - is ilanlari istanbul
  Via Amerika!28.04.2014
  EkonomiGAYRİMENKUL ve perakende alanında toplam 5 milyar TL’lik yatırım yapan Via properties, Via markasıyla yurtdışına açılıyor.Şirket, AVM yatırımı için bu yıl Amerika’ya gidecek.
 • O binalar tekrar ihaleye çıkıyor - is ilanlari istanbul
  O binalar tekrar ihaleye çıkıyor28.04.2014
  EkonomiRTÜK İstanbul Beykoz Kanlıca'da bulunan iki adet dairesini tekrar açık artırma yoluyla satışa çıkıyor.Boğaz'a bakan lüks konutların toplam muhammen bedeli 5.6 milyon TL olarak belirlendi.RTÜK'ün söz konusu satışı için düzenlenecek açık artırmaya herkes katılabilir.İhalede sansür yok!
 • ‘Dice Kayek’ imzalı evler - is ilanlari istanbul
  ‘Dice Kayek’ imzalı evler23.04.2014
  EkonomiİSTİNYE’deki projesini Porsche’nin tasarımıyla hayata geçiren Toya Yapı, Basın Ekspres’teki yeni projesi için uluslararası tasarım ve moda markası Dice Kayek ile işbirliği yaptı.
 • Yalçın BAYER

  Eroğlu su konusunda neye güveniyor, deniz suyuna mı - is ilanlari istanbul
  Eroğlu su konusunda neye güveniyor, deniz suyuna mı23.04.2014
  YazarlarDÜNKÜ Hürriyet gazetesinde “Meclis’te soru önergesi-Hanginize inanalım” başlıklı haber yayınlandı.
 • Konut satışlarında hem artış hem düşüş! - is ilanlari istanbul
  Konut satışlarında hem artış hem düşüş!23.04.2014
  EkonomiTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mart ayı konut satış istatistiklerini açıkladı.Açıklanan rapora göre geçen senenin Mart ayına kıyasla yüzde 10'luk bir düşüş var.Ancak Şubat ayına göre ise satış rakamlarındaki artış dikkat çekici.Türkiye genelinde martta 87 bin 617 konut satıldı.
 • Turizmde istihdam hızlandı - is ilanlari istanbul
  Turizmde istihdam hızlandı17.04.2014
  EkonomiYaz dönemi için hazırlıkların sürdüğü Turizm-Otelcilik sektöründe firmaların eleman arayışı Türkiye genelinde yüzde 30, Antalya’da ise yüzde 324 oranında arttı.Yenibiris.com’da yaklaşık 6700 kişi bu sektörde istihdam edilmek üzere aranıyor.
 • Gayrimenkulü olanlar dikkat - is ilanlari istanbul
  Gayrimenkulü olanlar dikkat13.04.2014
  EkonomiEMLAK vergisiyle ilgili bugün başlayan yeni yazı dizimiz Türkiye’de yaklaşık 23 milyon kişiyi yakından ilgilendiriyor.2014 yılı için artırılan arsa değerleri, sadece arsası olanları değil evi, bürosu, dükkânı, mağazası, oteli ve fabrikası olanlar için de büyük süprizler içeriyor.Bu yüzden 6 gün sürecek bu yazı dizisini dikkatle takip etmenizde fayda var.
 • Önce ev sahibi yaptı - is ilanlari istanbul
  Önce ev sahibi yaptı12.04.2014
  EkonomiANKARA kökenli YDA inşaat Ankara Yenimahalle bölgesinde 800 milyon lira yatırımla toplam 3500 konut hayata geçiriyor.
 • Atalay, seçim çalışmalarını anlattı - is ilanlari istanbul
  Atalay, seçim çalışmalarını anlattı11.04.2014
  GündemBaşbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AK Parti'nin yerel seçim çalışmalarını anlattı.Bir psikiyatri profesörünün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Başbakan Erdoğan'ın 8 mitingini izleyerek içerik analizi yaptığını anlatan Atalay, ''Başbakanımızın konuşmasının yüzde 65'i pozitif, Kılıçdaroğlu'nun söyleminin sadece yüzde 17'si pozitif'' dedi.
 • Central Park’tan ilham aldı, Akasya Park yaptı - is ilanlari istanbul
  Central Park’tan ilham aldı, Akasya Park yaptı01.04.2014
  EkonomiAKKÖK, Yıldız Holding, Sinpaş GYO ve Doğu-Batı Grubu’nun ortaklığıyla kurulan Saf GYO, Akasya Acıbadem projesi bünyesinde 10 dönümlük bir park oluşturdu.
 • Boğaz’ın Elma'sı - is ilanlari istanbul
  Boğaz’ın Elma'sı31.03.2014
  EkonomiApple’ın Türkiye’deki ilk mağazası 5 Nisan’da açılıyor.
 • Altın bina - is ilanlari istanbul
  Altın bina31.03.2014
  EkonomiYurtdışındaki altınlar artık Türkiye’de bu merkezde saklanacak.
 • Bir tane bile konut satılmadı - is ilanlari istanbul
  Bir tane bile konut satılmadı24.03.2014
  EkonomiTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2014 yılı Şubat ayı Konut Satış İstatistikleri'ni açıkladı.Türkiye genelinde şubat ayında 82 bin 597 konut satılırken, bir tane bile konut satılmayan tek il Hakkari oldu.
 • 'Ev'de fırsat - is ilanlari istanbul
  'Ev'de fırsat24.03.2014
  EkonomiEmlak sektöründe satışlar yavaşladı, 80 bin TL’yi aşan indirimler devrede.
 • İşsizliğin en az olduğu şehir - is ilanlari istanbul
  İşsizliğin en az olduğu şehir06.03.2014
  Ekonomiİş ilanlarının son 6 ayda yüzde 26 artış gösterdiği Konya’da, Yenibiris.com verilerine göre yakın dönemde özellikle sağlık ve üretim-imalat sektöründe 2100 kişiye iş imkanı sağlanacak.
 • Erdoğan'dan önemli açıklamalar - is ilanlari istanbul
  Erdoğan'dan önemli açıklamalar26.02.2014
  GündemBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan Burdur'da açıklamalarda bulundu.
 • ‘Sıfır trafik’li konut ve ofis - is ilanlari istanbul
  ‘Sıfır trafik’li konut ve ofis25.02.2014
  EkonomiDAP Yapı, Kartal’da denize sıfır 70 dönüm arsa üzerinde hayata geçireceği proje için talep toplamaya başladı.Konut, ofis, otel, hastane ve okulun yer alacağı projede hem hızlı tren olacak, hem de helikopter pisti.Denizden ulaşımı isteyenler için de deniz taksi iskelesi ve deniz uçağı pisti bulunacak.
 • Şimdi alan kazanır - is ilanlari istanbul
  Şimdi alan kazanır24.02.2014
  Ekonomiİnşaat patronlarına göre ev almak için doğru zamandayız.Dövize bağlı maliyet artışlarını konut satış fiyatlarına henüz yansıtmadıklarını söyleyen patronlar, “Yıl için yüzde 10 ile 20 arası zorunlu artış kaçınılmaz.Yani alan şimdiden bu kadar kârda olacak” diye konuşuyor.
 • Dönüşüme 1 milyar lira - is ilanlari istanbul
  Dönüşüme 1 milyar lira23.02.2014
  Ekonomi2014 kentsel dönüşüm hedefleri belirlendi.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bu yıl kentsel dönüşüm kapsamında evi yıkılanlara, yeni ev sahibi olmaları için toplam 1 milyar liralık kredi desteği verecek.
 • ‘EV’lenmek için fırsat - is ilanlari istanbul
  ‘EV’lenmek için fırsat18.02.2014
  Ekonomiİnşaat 2014’te kampanya atağına kalktı.
 • Etik rehberinden kamu görevlilerine öğütler - is ilanlari istanbul
  Etik rehberinden kamu görevlilerine öğütler18.02.2014
  Gündem11 kişiden oluşan Başbakanlık Etik Kurulu, 2005 yılında kamu görevlilerinin uyması gereken etik kurallara ilişkin bir rehber hazırladı.
« « İlk Sayfa
« Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki »
Son Sayfa » »