Arama

Aramanız :
Aradığınız kelime : "

füze ihalesi

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

39  adet haber bulundu.


 • Savunma rekoru - füze ihalesi
  Savunma rekoru28.02.2015
  EkonomiTürkiye’nin toplam ihracatı 2014’te yüzde 4.3 artarken, savunma sanayi ihracatımız yüzde 18.7 yükselerek 1.6 milyar dolara çıktı.Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir, 2023 yılı hedefimiz 25 milyar dolar, bu hedefe ulaşmak için yüzde 20’li artışlar gerekli” dedi.
 • '3.4 milyar dolarlık ihale kamuoyundan gizleniyor' - füze ihalesi
  '3.4 milyar dolarlık ihale kamuoyundan gizleniyor'21.12.2014
  EkonomiCHP İzmir Milletvekili Dr.Aytun Çıray soru önergesinde 3.4 milyar dolar gibi bir rakamla yürütülen füze savunma sistemleri ihalesinde Çin ile yapılan sözleşme görüşmelerin sürekli ertelenmesini sordu.Çıray ertelemelerle sürecin kamuoyundan gizlendiğini öne sürdü.
 • 3.4 milyar dolarlık ihale uzatıldı - füze ihalesi
  3.4 milyar dolarlık ihale uzatıldı01.05.2014
  EkonomiTÜRKİYE’NİN uzun menzilli hava savunma füzesi ihalesinde sürpriz bir karar verildi.Dün dolan teklif değerlendirme süresi iki ay daha uzatıldı.Alınan karara göre Türkiye, Çin ile sözleşme görüşmelerini devam ettirirken, ABD ve Avrupalı silah firmalarından gelen diğer teklifleri de 30 Haziran’a kadar değerlendirecek.
 • Füze ihalesinde Çin’in rakipleri Türkiye’yi caydırma çabasında - füze ihalesi
  Füze ihalesinde Çin’in rakipleri Türkiye’yi caydırma çabasında17.04.2014
  EkonomiTÜRKİYE’NİN Çin ile sözleşme görüşmelerine başladığı, ‘uzun menzilli hava savunma füzesi’ ihalesinde ABD ve Avrupalı savunma şirketlerinin Türkiye’yi kararından vazgeçirme çalışmaları sürüyor.
 • Tolga TANIŞ

  Türkiye ne verecek - füze ihalesi
  Türkiye ne verecek16.02.2014
  YazarlarAMERİKALILARIN yeni projesi bu.
 • Tolga TANIŞ

  Washington’da ‘mission impossible’ - füze ihalesi
  Washington’da ‘mission impossible’23.11.2013
  YazarlarYarın Davutoğlu, ay sonunda da Kılıçdaroğlu geliyor Washington’a.Öğrendiklerimi aktarmaya çalışacağım.
 • Yalçın DOĞAN

  ‘Tesislerin’ tam göbeğindeyiz - füze ihalesi
  ‘Tesislerin’ tam göbeğindeyiz23.11.2013
  YazarlarArazi toplulaştırma çalışmaları.Sanayi bu “tesislerle” gelişiyor.
 • İlelebet model ortaklık - füze ihalesi
  İlelebet model ortaklık19.11.2013
  PlanetDışişleri Bakanı Davutoğlu’nun bir günlük Washington gezisinde, iki ülke arasında Gezi Olayları’yla başlayan soğukluk aşılmaya çalışıldı.Davutoğlu ve Amerikan Dışişleri Bakanı Kerry, bakanlıkta düzenledikleri toplantının ardından sıcak mesajlar verirlerken, Davutoğlu, “Aramızdaki model ortaklık ilelebet sürecek” dedi.Davutoğlu, 'Füze ihalesi' konmusunda Türkiye’nin yeni teklifler beklediğini duyurdu.
 • ‘Gezi’den onur duyuyoruz - füze ihalesi
  ‘Gezi’den onur duyuyoruz19.11.2013
  PlanetDışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Washington'da yaptığı konuşmada Gezi olaylarına değinerek, "Türkiye’deki bu gösterilerin, Avrupa’daki gösterilerle benzer olmasından onur duyuyoruz" dedi.Davutoğlu'nun bu sözlerinin yer aldığı Hürriyet haberini alıntılayan Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay ise "No comment" (Yorum yok) diye tweet attı.
 • İlelebet model ortaklık - füze ihalesi
  İlelebet model ortaklık19.11.2013
  AvrupaDışişleri Bakanı Davutoğlu’nun bir günlük Washington gezisinde, iki ülke arasında Gezi Olayları’yla başlayan soğukluk aşılmaya çalışıldı.Davutoğlu ve Amerikan Dışişleri Bakanı Kerry, bakanlıkta düzenledikleri toplantının ardından sıcak mesajlar verirlerken, Davutoğlu, “Aramızdaki model ortaklık ilelebet sürecek” dedi.Davutoğlu, 'Füze ihalesi' konmusunda Türkiye’nin yeni teklifler beklediğini duyurdu.
 • Savunma Sanayii Müsteşarı: Süreç 1 yıl sürebilir - füze ihalesi
  Savunma Sanayii Müsteşarı: Süreç 1 yıl sürebilir14.11.2013
  GündemSavunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, Uzun menzilli füze savunma sistemi ihalesi görüşmeleri için "Uluslararası bir ihaleye çıktık ve bu ihalede 4 katılımcı vardı.Karar alıcıların değerlendirmeleri üzerine sözleşme görüşmelerine ilk sıradaki şirketle başladık.Elbette ortaklarımızın hassasiyetlerini göz önünde bulunduruyoruz.Süreç 6 aydan 1 yıla kadar sürebiliyor.Sözleşme imzalanana kadar süreç devam ediyor" dedi.
 • Arınç'tan önemli açıklamalar - füze ihalesi
  Arınç'tan önemli açıklamalar31.10.2013
  GündemBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç gündeme dair önemli açıklamalar yaptı.
 • Türkiye, uzun menzilli füze ihalesi konusunda ABD'den süre istedi - füze ihalesi
  Türkiye, uzun menzilli füze ihalesi konusunda ABD'den süre istedi29.10.2013
  PlanetTürkiye'nin, uzun menzilli füze ihalesiyle ilgili olarak Patriot üreticisi ABD'li Raytheon şirketinden fiyatlandırma sürecini genişletmesini istediği ortaya çıktı.
 • Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar - füze ihalesi
  Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar23.10.2013
  GündemBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan Kosova ziyareti öncesinde havalimanında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile ilgili iddialarla ilgili 'Biz bu arkadaşlarımızı yedirmeyiz, arkasındayız.Karşımıza belge gelmediği sürece sırtımızı dönmeyiz' dedi.İşte Erdoğan'ın açıklamaları:
 • NATO ve ABD'ye net yanıt - füze ihalesi
  NATO ve ABD'ye net yanıt04.10.2013
  PlanetTürkiye’nin uzun menzilli füze savunma sistemi ihalesini Çin’e vermesinin ardından NATO ve ABD’den gelen eleştirilere en net yanıtı Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar verdi.Bayar, “Biz NATO sistemini kesinlikle Çin ile paylaşmıyoruz, Çin sistemini kurduk diye Çin’e kablo ile bağlanmadık” dedi.
 • Füzeyi Çinliler yapacak MİLGEM yenilenecek - füze ihalesi
  Füzeyi Çinliler yapacak MİLGEM yenilenecek27.09.2013
  EkonomiBaşbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında dün toplanan Savunma Sanayi İcra Komitesi toplantısında çok kritik kararlar alındı.Türkiye’nin uzun zamandır beklediği “Uzun Menzilli Füze Savunma Sistemi” ihalesi Çin’in CPMIEC firmasına verildi.
 • Tarihi karar öncesi çantalar karıştı - füze ihalesi
  Tarihi karar öncesi çantalar karıştı27.09.2013
  GündemSavunma Sanayi İcra Komitesi toplantısında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, çantasını Başbakan Erdoğan’ın çantasıyla karıştırınca toplantının havası bir anda yumuşadı.Erdoğan ve Özel uzun süre birbirlerine bakıp gülüştüler.
 • Uzun menzilli savunma sistemleri ihalesi Çin'in - füze ihalesi
  Uzun menzilli savunma sistemleri ihalesi Çin'in26.09.2013
  EkonomiBaşbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Savunma Sanayi İcra Komitesi toplantısında çok kritik kararlar alındı.
 • Ortadoğu gerginliği doları yeniden yükseltti - füze ihalesi
  Ortadoğu gerginliği doları yeniden yükseltti03.09.2013
  EkonomiDün Suriye'ye müdahale tansiyonunun biraz olsun düşmesiyle birlikte 2.01 TL'ye kadar gerileyen dolar yeniden yükselmeye başladı.İsrail'in füze denemesiyle Ortadoğu'daki gerginlik artarken dolar da 2.05 TL'yi geçti.
 • NATO’nun Hava Kontrol Sistemi ihalesi Siemens Türkiye’nin oldu - füze ihalesi
  NATO’nun Hava Kontrol Sistemi ihalesi Siemens Türkiye’nin oldu02.02.2011
  EkonomiSiemens IT Çözümleri ve Hizmetleri Türkiye organizasyonu, NATO Hava Komuta Kontrol Bilgi Sistemi ihalesini kazandığını açıkladı.
 • MBDA, Türkiye'nin hava savunma sistemine talip oldu - füze ihalesi
  MBDA, Türkiye'nin hava savunma sistemine talip oldu06.12.2010
  EkonomiFüze imalatı ve geliştirilmesi konularında faaliyet gösteren Avrupa savunma sanayi şirketi MBDA, Türkiye'nin, Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi Projesi'ndeki (T-Loramids) ihaleyi kazanarak, Türkiye'nin bu konudaki tüm ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor.
 • ABD’nin boy hedefi Devrim Muhafızları - füze ihalesi
  ABD’nin boy hedefi Devrim Muhafızları16.02.2010
  DünyaABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Devrim Muhafızları’nın siyaset ve ekonomide artan gücünü kastederek, “İran askeri diktatörlük oluyor” dedi.İran’a sert yaptırımlar için lobi yapan ABD’nin en önemli hedefi, petrolden nükleer silahlara, inşaattan iletişime uzanan dev bir holding haline gelen Devrim Muhafızları.
 • Yeni füze sistemleri ihalesi Haziran'da yapılacak - füze ihalesi
  Yeni füze sistemleri ihalesi Haziran'da yapılacak03.05.2009
  EkonomiTürkiye'nin hava savunma sisteminin yeni teknolojilerle donanımlı füze sistemleri ile korunmasına yönelik olarak Savunma Sanayii Müsteşarlığınca programa alınan Alçak ve Orta İrtifa hava savunma füze sistemleri projesinde ihale takvimi yeniden belirlendi.
 • Füze sistemleri ihalesinde yarış başladı - füze ihalesi
  Füze sistemleri ihalesinde yarış başladı12.12.2008
  EkonomiTürkiye'nin hava savunma sisteminin yeni teknolojilerle donanımlı füze sistemleri ile korunmasına yönelik olarak Savunma Sanayii Müsteşarlığınca programa alınan Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi projesinde yeni bir adım daha atıldı.
 • Yalçın BAYER

  ATAK helikopteri ihalesi ile ilgili sorular - füze ihalesi
  ATAK helikopteri ihalesi ile ilgili sorular29.06.2008
  YazarlarTÜRK Taarruz-Taktik/Keşif helikopteri (ATAK) projesi sözleşmesi iki gün önce imzalandı.TUSAŞ tesislerinde üretilecek helikopter ile ilgili sorular bitmiyor.’Uzmanımız’ soruyor:
 • Yalçın BAYER

  ’Fon demokratları’ demokrasiyi nasıl yozlaştırıyor - füze ihalesi
  ’Fon demokratları’ demokrasiyi nasıl yozlaştırıyor06.04.2008
  Yazarlar"BİLİYORSUNUZ" diye başlıyor siyasetçi bir dostumuz: "Dünya ölçeğinde belirli bir düşünceye göre siyaset oluşturan Açık Toplum Enstitüsü, kriz bölgelerine siyaseten müdahale ediyor; yiyecek çadırları kuruyor, turuncu bayraklar asıyor, dünya ekonomisini teslim almış fonlardan gelen paraları kullanıyor.
 • PKK'ya karşı askeri uydu atağı - füze ihalesi
  PKK'ya karşı askeri uydu atağı19.11.2007
  GündemABD'den alınan istihbarat paylaşımına rağmen Türkiye kendi ayakları üzerinde durmak için harekete geçti.Türkiye PKK'ya karşı askeri casus uydu alımından vazgeçmedi.Savunma sanayii alımlarında uyduyu ilk sıraya aldı
 • Uğur CEBECİ

  Türkiye iş jeti merkezi oluyor - füze ihalesi
  Türkiye iş jeti merkezi oluyor02.09.2007
  YazarlarSon yıllarda hızla büyüyen Türk havacılığı, Ortadoğu ve Doğu Avrupa bölgesinde iş jetleri ve helikopterlerin yeni merkezi haline geldi.
 • Hava savunma sistemi güçlendiriliyor - füze ihalesi
  Hava savunma sistemi güçlendiriliyor04.03.2007
  GündemHava savunması, yeni tedarik edilecek hava ve füze savunma sistemleri ile güçlendirilecek.
 • Gila BENMAYOR

  Helikopter ihalesinde Güney Afrika alternatifi - füze ihalesi
  Helikopter ihalesinde Güney Afrika alternatifi05.05.2006
  YazarlarGEÇENLERDE Güney Afrika dönüşü Likom Savunma ortaklarından Nejat Sağtekin ile yanyana düştük.Yol uzun olunca sohbet koyulaştı.
 • Havelsan, Boeing’in ittifak kalkanında  - füze ihalesi
  Havelsan, Boeing’in ittifak kalkanında 08.09.2005
  Ekonomi
 • Fransa’nın derdi 5 milyar dolarlık ihale - füze ihalesi
  Fransa’nın derdi 5 milyar dolarlık ihale09.04.2004
  EkonomiAnkara’daki diplomatik çevreler, Fransız hükümetinden Türkiye’nin AB üyeliği ile ilgili gelen olumsuz açıklamaları, bu ülkenin Türkiye’den yaklaşık 5 milyar dolarlık ihale alma hesabına bağladılar.
 • Uğur CEBECİ

  Boeing’de deprem - füze ihalesi
  Boeing’de deprem07.12.2003
  YazarlarDünyanın en büyük havacılık imalatçısı Boeing'in yönetiminde geçen hafta başlayan depremin son kurbanı şirketi 7 yıldır yöneten Phil Condit oldu.
 • 8 milyar dolarlık tokat - füze ihalesi
  8 milyar dolarlık tokat 31.01.2001
  Magazin.Metehan DEMİR / Uğur ERGAN - ANKARA.Fransa, savunma sanayinde gelecek 30 yılda 25 milyar dolar harcamayı planlayan Türkiye'yi kızdırmakla hayatının hatasını yaptı.SÖZDE Ermeni soykırımı tasarısı
 • Savunmaya politik darbe - füze ihalesi
  Savunmaya politik darbe 28.06.1999
  Gündem...Milyarlarca dolarlık savunma sanayii projeleri, politik baskılar nedeniyle olumsuz etkileniyor.Müsteşarlık uzmanları, baskılara dayanamayıp istifa edince, karar aşamasına gelen projeler sekteye uğradı.
 • Ferai TINÇ

  Washington'dan iki önemli mesaj - füze ihalesi
  Washington'dan iki önemli mesaj 05.03.1999
  YazarlarFerai TINÇ.ABD 'den Atina’ya PKK baskısı.Bugünlerde Atina ile Washington arasındaki kanallarda yoğun bir trafik var.Washington, Öcalan 'ın yakalanmasının ardından bir yandan Türkiye'ye insan haklarıyla ilgili
 • Oya BERBEROĞLU

  Bayındır Üniversitesi ve Çörtük'ün veliahtı - füze ihalesi
  Bayındır Üniversitesi ve Çörtük'ün veliahtı 26.12.1997
  Yazarlar Oya BERBEROĞLU.Finansla ilgili şirketleri bir çatı altında topladılar.Bayındır Sigorta, Bayındır Hayat Sigorta, Menkul Değerler, yeni adıyla Bayındır Bank(DerBank), Romanya'daki Banca Turco Romana.Grubun finans Başkanı d
 • İsrail'den ihale çıkartması - füze ihalesi
  İsrail'den ihale çıkartması 09.12.1997
  Dünya.İsrail, F-5 uçakları modernizasyonu ve piyade tüfeği ihalelerinin peşini bırakmıyor.İhalelerin kesin sonucunun açıklandığı Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantıları öncesinde Türkiye'ye çıkartma yapmayı gelenek haline get
 • ABD, Türkiye ve Yunanistan'a füze satacak - füze ihalesi
  ABD, Türkiye ve Yunanistan'a füze satacak 11.10.1997
  Dünya ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Türkiye ve Yunanistan'a yapacağı yeni füze satışları konusunda Amerikan Kongresi'ne bildirimde bulundu.Pentagon, Türkiye'ye 62 milyon dolar (10.9 trilyon TL) karşılığında 138 adet AMRAAM füzesi satacağı
« « İlk Sayfa
« Önceki
1
Sonraki »
Son Sayfa » »