Arama

Aramanız :
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala : En Yeni | En Eski

607  adet haber bulundu.


 • Vatandaşın belini gıda büktü - ekmek fiyatları
  Vatandaşın belini gıda büktü06.01.2015
  EkonomiMerkez Bankası Aralık ayı fiyat gelişmesi raporunda yer alan yıllık enflasyon oranlarına gıda ürünleri damgasını vurdu.Diğer ürünlere nazaran gıda ürünleri yıllık çift haneli artışla yüzde 8.17'lin TÜFE'yi de solladı.Merkez Bankası özellikle et, ekmek, tahıl, kahve-çay başta olmak üzere gıdada yıllık enflasyonun yüksek seyrettiğine dikkat çekti.
 • Üretimi soğuk havadan etkilendi fiyatı iki kat arttı - ekmek fiyatları
  Üretimi soğuk havadan etkilendi fiyatı iki kat arttı27.12.2014
  EkonomiÜretimi mart ayında yaşanan soğuklardan etkilenen cevizde kilogram fiyatı iki kat artışla 20 liraya ulaştı.Geçen yıl en ucuzunun kilogramı 10 lira olan kabuklu ceviz, bu yıl 20 liradan satılıyor.İç randımanı yüksek ve daha iri olan kabuklu cevizin kilogramı 30 liraya kadar çıkıyor.Kuruyemişcilerde iç çeviz ise 44-50 liradan satılıyor.
 • İlk çeyrekte ekmeğe zam yok - ekmek fiyatları
  İlk çeyrekte ekmeğe zam yok26.12.2014
  AnkaraTürkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, "2015'in birinci çeyreğinde ekmek fiyatlarında artış gündemimizde yok" dedi.
 • Gıda fiyatları dünyada dibe indi Türkiye'de hala yüksek - ekmek fiyatları
  Gıda fiyatları dünyada dibe indi Türkiye'de hala yüksek04.12.2014
  EkonomiBirleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) Gıda Fiyatları Endeksi Kasım’da 192.6 puan ile üçüncü ayda da yatay gelişmesini sürdürürken, geçen yılın aynı dönemine göre, 13 puan ya da yüzde 6.4 geriledi.Gıda fiyatlarının dünya üzerinde dibe inmesine rağmen Türkiye'de yükseliyor olması dikkatleri çekti.
 • TARİŞ'den ortak ses: Birlik batıyor, bizi de arkasından sürüklüyor - ekmek fiyatları
  TARİŞ'den ortak ses: Birlik batıyor, bizi de arkasından sürüklüyor01.12.2014
  EgeTARİŞ Söke 131 No.lu Pamuk Tarım Satış Kooperatifi Olağan Mali genel kurulunda hem kooperatif başkanı İsmail Özer, hem de TARİŞ Pamuk ve Yağlı Tohumlar Birliği eski Başkanı Beliğ Azbazdar, "Birlik batıyor, bizi de arkasından sürüklüyor" dedi.
 • Fırıncılar da dertli - ekmek fiyatları
  Fırıncılar da dertli02.11.2014
  EgeİZMİRLİ fırıncılar, yapılan zamla 250 gram ekmeğin fiyatının 90 kuruştan 1 TL’ye çıkarılmasına gösterilen tepkilerin haksız olduğunu dile getirdi.
 • Sen mutluluğun turunu atabilir misin Abidin? - ekmek fiyatları
  Sen mutluluğun turunu atabilir misin Abidin?21.09.2014
  SeyahatTürkiye İstatistik Kurumu’nun son araştırmasına göre, ülkemizin en mutlu kenti Sinop.Peki nedir bu mutluluğun şifresi? Hamsilos Fiyordu’ndan Akkum’a, Şahin Tepesi’ne farklı keşif noktalarında huzuru aradık.
 • Gıdanın alevi vuruyor - ekmek fiyatları
  Gıdanın alevi vuruyor05.09.2014
  EkonomiENFLASYON beklentilerin aksine ağustosta da düşmedi.Gıdadaki yükseliş yüzde 0.1 düşüş beklentilerini vurdu ve aylık enflasyon yüzde 0.09 arttı.Böylece yıllık enflasyon yüzde 9.54’e yükseldi.Merkez Bankası’nın enflasyonun sorumlusu olarak gösterdiği gıda enflasyonu ise yıllık yüzde 14.4 ile 4 yılın zirvesine çıktı.
 • Balıkçılar
  Balıkçılar "Vira Bismillah" dedi, 100 liralık hamsi 30 liraya düştü31.08.2014
  Ekonomi1 Eylül ile birlikte av yasağının kalkmasıyla yurdun dört yanından balıkçılar "Vira Bismillah" diyerek denize açıldı.Özellikle Marmara'ya açılan balıkçılar ilk günden umduklarını bulamadıklarını söyledi.İzmir'de sezon öncesi 100 lira olan hamsi ise 30 TL'ye düştü.Uzmanlar fiyatların daha da düşeceğini vatandaşın bu sezon 5 liradan hamsi yiyebileceğini belirtti.Tezgahlarda palamutun da fiyatının 15 liraya kadar gerilediği görüldüğü.
 • Yalçın BAYER

  Türkiye, Merkel’den ‘o CD’yi isteme cesaretini gösteremiyor - ekmek fiyatları
  Türkiye, Merkel’den ‘o CD’yi isteme cesaretini gösteremiyor28.08.2014
  YazarlarBERLİN’de bulunan bir Alman yetkili, Türkiye’nin dinlemeler karşısında bu kadar sessiz kalmasındaki nedenleri soruyor.(Peşinen kimdir bu kişi diye soru sormayın lütfen! Y.B.:)
 • Yalçın BAYER

  Yüreksiz muhalefet - ekmek fiyatları
  Yüreksiz muhalefet27.08.2014
  Yazarlar
 • Yalçın BAYER

  Buğdayda hep aynı oyun! - ekmek fiyatları
  Buğdayda hep aynı oyun!26.08.2014
  YazarlarBUĞDAYDA geçen yıl 22 milyon ton üretimle rekor kırıldı.Bu yıl kuraklığın etkisi ile üretim 18 milyon tona geriledi.
 • Kopuz: Stokçular yüzünden bıçak kemiğe dayandı - ekmek fiyatları
  Kopuz: Stokçular yüzünden bıçak kemiğe dayandı21.08.2014
  EkonomiTÜRKİYE’de bir taraftan Avrupa’ya ambargo koyan Rusya’ya gıda ihracatı tartışılırken diğer taraftan özellikle fındık ve buğdaydaki spekülatif hareketler yeni zamları gündeme getirdi.Kuraklık ve don etkisiyle birçok üründeki rekolte kaybıyla özellile fındık ve buğday gibi ürünlerde üreticide yaşanan zam oranı yüzde 30 ile 70 arasında olunca sanayiciler de harekete geçti.
 • Söylenti stoku - ekmek fiyatları
  Söylenti stoku21.08.2014
  EkonomiTÜRKİYE Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) Başkanı Şemsi Kopuz’un önceki gün yaptığı, “Çiftçiye, köylüye milletin efendisi derler, ama bence çiftçi milletin efendisi olmaktan çıkmış spekülatörlerin, stokçuların efendisi olmuş” açıklaması tarım ve gıda sektörünü karıştırdı.Ardı ardına açıklamalar yapan sektör temsilcileri Şemsi Kopuz’un yanlış bilgiler verdiğini iddia etti.
 • Kazıkçılara isyan - ekmek fiyatları
  Kazıkçılara isyan19.08.2014
  EgeBODRUM Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği (BESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Engin Ali Kaplan da, bazı lokanta ve restoranların fahiş fiyat uygulamasına tepki gösterdi.Bir fincan kahvenin 15 liraya satıldığını belirten Kaplan, "Sorun o kadar büyüdü ki mikro değil makro projelerle çözülebilir.Şu anda Bodrum'da 14 bin işletme var ve bunların her yıl 3 bin 500'ü iflas edip kapanıyor.Ardından yeni 5 bin işletme daha açılıyor.Yazın 2-3 ay çalışıp yüksek kira ve personel gideri ödemek zorunda kalan işletmeler, turiste acımasızca fiyat çıkartıyor" diye konuştu.
 • Burger zamda kebabı geride bıraktı - ekmek fiyatları
  Burger zamda kebabı geride bıraktı09.08.2014
  EkonomiBurgerlerin fiyatlarında yılbaşından bu yana yaşanan artış çift haneye ulaştı.Burgerler, fiyat artışında Türk mutfağındaki rakiplerini geride bıraktı.
 • Para bozdurmak daha karlı - ekmek fiyatları
  Para bozdurmak daha karlı19.06.2014
  AvrupaMacaristan, Schengen’e giriş kapısı.Dönüşte çok sıkı gümrük kontrolü var.Yolcu başına sadece 2 paket sigara hakkı var.Fazla çıkarsa ağır cezası var.
 • Slovakya'da sizi polis karşılıyor - ekmek fiyatları
  Slovakya'da sizi polis karşılıyor18.06.2014
  AvrupaSlovakya’da 10 günlük vinyet 10 Euro.Vinyet almamanın cezası 120 Euro ile 700 Euro arasında.
 • Türklerin Slovenya sorunu - ekmek fiyatları
  Türklerin Slovenya sorunu16.06.2014
  AvrupaSlovenya’da en büyük sorun vinyet.Bir haftalık vinyet 15 Euro.Cezası 300 Euro.Polis otobanda vinyetsiz seyreden sürücünün pasaportuna el koyuyor.
 • Efsanevi kulüp ve galerileriyle.36 saatte Berlin turu - ekmek fiyatları
  Efsanevi kulüp ve galerileriyle.36 saatte Berlin turu16.06.2014
  SeyahatThe New York Times'dan Gisella Williams Berlin’i Avrupa’nın Silikon Vadisi olmaya aday diğer kentlerin arasında gösteriyor.
 • Ortadoğu'ya yük taşıyan şoförler tedirgin - ekmek fiyatları
  Ortadoğu'ya yük taşıyan şoförler tedirgin09.06.2014
  PlanetGaziantep Otobüs-Kamyon ve Kamyonetçiler Odası Başkanı Cengiz Polat, Ortadoğu’ya yük götüren birçok kamyon şoförünün, bölgede yaşanan iç karışıklık ve adam kaçırma olayları yüzünden tedirginlik yaşadığını söyledi.
 • Yalçın DOĞAN

  Çacando Elefantes Brancos - ekmek fiyatları
  Çacando Elefantes Brancos07.06.2014
  YazarlarİNGİLİZ Milli Takımı Brezilya’da Sao Conrado kentinde havaalanından kendilerine ayrılan yere gitmek için bir tünelden geçmek zorunda.
 • Buse Özel

  'O sebzeleri kurt bile yemiyorsa biz niye yiyoruz' - ekmek fiyatları
  'O sebzeleri kurt bile yemiyorsa biz niye yiyoruz'02.06.2014
  Yazarlar"Beyni olmayan kurt bile bu meyvelerin kabuğunu yemiyor, tükürüyor." Yani bizim yediğimiz meyveleri yemiyorlar.Bu sözler Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Necip Tosun'a ait.Yani bu durumda ya bizim kurt kadar beynimiz yok ve canımızın kıymetini bilmiyoruz ya da birileri bizi fena halde kandırıyor.
 • Enflasyon iki yılın zirvesinde - ekmek fiyatları
  Enflasyon iki yılın zirvesinde02.06.2014
  EkonomiMayıs ayı enflasyon rakamları açıklandı.Buna göre Mayıs ayında TÜFE yüzde 0,40 olarak gerçekleşti.Beklentiler yüzde 0,49 olacağı yönündeydi.Yıllık TÜFE ise yüzde 9,66 oldu.Bu kategorideki beklenti ise yüzde 9,72 olacağı yönündeydi.Ancak bu oranla yıllık enflsayon son 2 senenin zirvesine çıkmış oldu.
 • Mayısta zam şampiyonu kuru kayısı oldu - ekmek fiyatları
  Mayısta zam şampiyonu kuru kayısı oldu02.06.2014
  EkonomiTüketici fiyatları bazında mayısta en yüksek fiyat artışı görülen ürün yüzde 32,97 ile kuru kayısı oldu.
 • Taha AKYOL

  Kömür deyince - ekmek fiyatları
  Kömür deyince21.05.2014
  YazarlarBİLİMSEL raporlara göre, dünyada petrol ve doğalgaz rezervleri kabaca elli yılda tükenecek, bu yüzden özellikle 2030’lardan itibaren dünyada kömüre yöneliş artacak.
 • Ekmeğe şimdilik zam yok - ekmek fiyatları
  Ekmeğe şimdilik zam yok09.05.2014
  EkonomiTürkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ekmeğe şu anda zam yapılmayacağını, ekmek fiyatlarını belirleyecek un fiyatlarının, buğday hasadı sonrası şekilleneceğini bildirdi.
 • Ekmeğimiz tehlikede - ekmek fiyatları
  Ekmeğimiz tehlikede08.05.2014
  EkonomiTürkiye’de kurak geçen kış döneminin ilk sıkıntısı ortaya çıktı.Buğday kuraklık ve dondan en çok etkilenen ürünler arasında yer alırken, bazı bölgelerde rekolte kaybı yüzde 50’yi aştı.
 • Atın yemeği havuçtan olsun - ekmek fiyatları
  Atın yemeği havuçtan olsun05.05.2014
  AnkaraBüyük yarışlara Ankara’da hazırlanan atlar, 15 çeşit meyve, sebze ve vitamin ilaçlarından oluşan özel menüyle besleniyor.Menü, havuç, elma, maydanoz, arpa, yulaf ve pekmez gibi birçok besin maddesinin karışımından oluşuyor.
 • İzzet ÇAPA

  ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı İstanbul'a neden geldi - ekmek fiyatları
  ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı İstanbul'a neden geldi30.03.2014
  Yazarlarİstanbul’daki katolik cemaatinin önde gelen isimlerinden Cenovalı armatör Ignazio Corpi’nin ünlü İtalyan mimar Giacomo Leoni’ye yaptırdığı Corpi Sarayı, 1882 yılında tamamlandığı zaman barok stilindeki ihtişamıyla tüm Avrupa’nın dikkatini çekmişti.
 • Karayipler’de cennete yelken açmak - ekmek fiyatları
  Karayipler’de cennete yelken açmak23.02.2014
  SeyahatGemi yolculuklarını çok severim.Her türlü tembelliğe uygun bir tatil şeklidir.Dilediğin saatte yemek yiyebilir, uyuyabilir, havuza ya da denize dalıp hayal kurabilir, limanlarda bilmedik yaşamların tadını çıkartabilirsiniz.Size bu hafta Karayip Denizi’nde yaptığım bir gemi yolculuğunu anlatacağım.
 • 'Kur enflasyona etkisini gösterdi' - ekmek fiyatları
  'Kur enflasyona etkisini gösterdi'03.02.2014
  EkonomiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Ocak Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu'nda enflasyonun yükselmesini gıda fiyatları, vergi ayarlamaları ve döviz kuru hareketlerinin etkili olduğunu belirtti.
 • Sahrap SOYSAL

  Seyyar manavlar - ekmek fiyatları
  Seyyar manavlar22.01.2014
  YazarlarEski İstanbul sokaklarının vazgeçilmezlerinden biriymiş seyyar satıcılar.Kalaycı, börekçi, macuncu sesleriyle her daim capcanlı, renkli ve hayat doluymuş İstanbul’un mahalleleri.
 • Bu yıl Uludağ’ın tadını Araplar çıkarıyor - ekmek fiyatları
  Bu yıl Uludağ’ın tadını Araplar çıkarıyor12.01.2014
  SeyahatTürkiye’nin en popüler kış turizm merkezi Uludağ’a kar bu yıl 13 Aralık’ta geldi.Oteller ve eğlence yerleri kapılarını 20 Aralık’ta açtı.
 • 36 saatte Güney Miami sahili - ekmek fiyatları
  36 saatte Güney Miami sahili05.01.2014
  SeyahatOcak ayında Kuzey Yarımküre’nin gündeminde kar, kış, Florida Eyaleti’nin sahillerinde ise buzlu margaritalar, güzelliğiyle göz kamaştıran şortlu kızlar var.
 • İzmir'de ekmek ve simit 90 kuruştan satılacak - ekmek fiyatları
  İzmir'de ekmek ve simit 90 kuruştan satılacak18.12.2013
  Ekonomiİzmir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği'nden yapılan yazılı açıklamada, 20 Aralık 2013 tarihinden itibaren geçerli olacak yeni fiyatlara göre İzmir'de ekmek ve "gevrek" olarak adlandırılan simitin 90 kuruştan satılacağı bildirildi.
 • ‘Altın Çadır’ sayısı dörtlendi - ekmek fiyatları
  ‘Altın Çadır’ sayısı dörtlendi03.12.2013
  EkonomiATASAY’ın bu yıl 4’üncüsünü yapacağı ‘Geleneksel Altın Çadır Günleri’ 5-8 Aralık tarihlerinde dört ilde gerçekleşecek.
 • Zafer Algöz’ün tatil sırları - ekmek fiyatları
  Zafer Algöz’ün tatil sırları24.11.2013
  SeyahatOyuncu Zafer Algöz, seyahat programını genelde son dakikada yapmayı seviyor.Ama özellikle yaz aylarında komşu adalara uğramayı tercih ediyor.İşte Algöz’ün önerileri.
 • Un fiyatları arttı, ekmeğe zam kapıda - ekmek fiyatları
  Un fiyatları arttı, ekmeğe zam kapıda14.11.2013
  EkonomiEkmek, baklava, börek gibi ürünlerin yapıldığı kaliteli buğday üretiminde yaşanan rekolte düşüklüğü un fiyatlarını artırdı.
 • Bahar AKINCI

  İzmir’de gastronomik bir şeyler oluyor - ekmek fiyatları
  İzmir’de gastronomik bir şeyler oluyor25.10.2013
  YazarlarBU yılki sloganım, “Yemeğini İzmir’de ye, alışverişini İzmir’de yap.
 • Bahar AKINCI

  Sen istiyor dünya şehri olmak, yiyecek 40 fırın ekmek! - ekmek fiyatları
  Sen istiyor dünya şehri olmak, yiyecek 40 fırın ekmek!18.10.2013
  Yazarlar
 • Arda TÜRKMEN

  Bayram kahvaltıdan başlar - ekmek fiyatları
  Bayram kahvaltıdan başlar13.10.2013
  YazarlarTüm gün ziyaretçilerin ağırlandığı bayram maratonuna girdik.Aileyle ya da misafirlerle bir arada olmaya sabahtan başlayanlarımız oldukça fazla.Peki mükellef bir bayram kahvaltısı sofrasında neler olmalı, nasıl sunulmalı, nerelerden alınmalı?
 • Süt kuzusu 1 yaşında - ekmek fiyatları
  Süt kuzusu 1 yaşında05.10.2013
  EgeİZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bir yıldır 0-5 yaş arası çocukların evlerine ayda 8 litre süt verilmesini kapsayan “Süt kuzusu” projesinin birinci yılını çocuklar ve aileleriyle kutladı.
 • Cengiz Han’ın kutsal vadisinde - ekmek fiyatları
  Cengiz Han’ın kutsal vadisinde15.09.2013
  SeyahatUlan Bator’a 70 kilometre uzaklıktaki Gorkhi-Terelj Milli Parkı, yüksekliği 2400 metreyi bulan dağların arasında, kilometrelerce uzunluktaki yemyeşil vadilerden oluşuyor.Cengiz Han’ın doğduğu bölgenin uçsuz bucaksız çayırlarında bugün yaklar, atlar otluyor.Tepelerde şaman kayaları, gizli Budist tapınakları yer alıyor.Vadi, yaz boyunca şaşırtıcı kaya oluşumlarını görmek, at binmek, yerel çadırlarda konaklamak isteyenleri ağırlıyor.
 • "Tarifelere uyulmazsa hukuki işlem yapılır"13.09.2013
  Ekonomiİstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin ücret tarifesinin hukuken geçerli olduğunu ve uyulması gerektiğini açıkladı.İBB 5216 sayılı kanunu ihlal edenlere hukuki yaptırımın söz konusu olabileceğini belirtti.
 • İBB: Okul servis ücretlerinde UKOME’nin kararı geçerli - ekmek fiyatları
  İBB: Okul servis ücretlerinde UKOME’nin kararı geçerli13.09.2013
  Eğitimİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nden yapılan açıklamada Ulaşım Koordinasyon Merkez (UKOME)’nin okul servis ücret tarifesine yönelik kararının hukuken geçerli olduğu belirtildi.Açıklamada servis taşımacıları ve velilerden, karar doğrultusunda hareket etmeleri istendi.
 • 36 saatte Niagara Şelaleleri - ekmek fiyatları
  36 saatte Niagara Şelaleleri25.08.2013
  SeyahatKanada ve ABD sınırındaki Niagara Şelaleleri, dünyanın en ünlü doğa anıtlarından biri.Sınırın iki yanında da turistlerin gözdesi olan üç şelale, benzersiz manzaralarıyla görenleri büyülüyor.Bu görkemli su gösterisini izlemek için yılda 30 milyon kişi bölgeye geliyor.
 • İşte Ramazan pidesi fiyatları - ekmek fiyatları
  İşte Ramazan pidesi fiyatları01.07.2013
  AnkaraTürkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı: “Ankara’da 350 gram ramazan pidesi 1,5 lira, İstanbul’da ise 300 gram ramazan pidesi 1,5 lira olarak satışa arz edilecek” dedi.
 • İstanbul-Ankara pide fiyatları açıklandı - ekmek fiyatları
  İstanbul-Ankara pide fiyatları açıklandı30.06.2013
  EkonomiRamazan'da satılacak pide fiyatları belli oldu.Buna göre Ankara'da 350 gram pide 1,5 TL'ye, İstanbul'da ise 300 gramlık pide 1.5 TL'ye satılacaK.Bu durumda, her iki ilde de pide fiyatı aynı olsa da İstanbul'da daha düşük gramajlı pide, pide fiyatının İstanbul'da daha yüksek olacağı Ancak, bir çok üründe İstanbul, Ankara'ya göre daha ucuz olmasına karşın, pide fiyatındaki farklılık, soru işaretlerine neden oldu.
 • Bahar AKINCI

  Bozcaada günlükleri – I - ekmek fiyatları
  Bozcaada günlükleri – I28.06.2013
  Yazarlar
« « İlk Sayfa
« Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki »
Son Sayfa » »