Arama

Aramanız :
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre

Sırala : En Yeni | En Eski

56  adet haber bulundu.


 • Hükümet'ten Soma için ilginç hamle - eüaş özelleştirme
  Hükümet'ten Soma için ilginç hamle19.08.2014
  EkonomiHükümet, 2003 yılında özelleştirme kapsamına aldığı Soma A Termik Santralini özelleştirme kapsam ve programından çıkardı.Ancak Soma B santrali, Tunçbilek Termik Santrali, Orhaneli Termik Santrali ile Bursa Linyitlerinin varlıkları ile maden sahalarının 2016 yılı sonuna kadar özelleştirilmesi kararı alındı.Özelleştirme yöntemi ise varlık satışı, kullanım izninin devri veya işletme hakkının verilmesi şeklinde belirlendi.
 • Yatağan’a 1 milyar dolarlık teklif - eüaş özelleştirme
  Yatağan’a 1 milyar dolarlık teklif12.06.2014
  EkonomiÖZELLEŞTİRME İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu, EÜAŞ’a ait Yatağan Termik Santrali’nin özelleştirilmesi için yapılan ihalede en yüksek teklifi 1.091 milyar dolar ile Elsan Elektrik’in verdiğini açıkladı.
 • Yatağan Santralı’na altı teklif - eüaş özelleştirme
  Yatağan Santralı’na altı teklif05.05.2014
  EkonomiÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) EÜAŞ’a ait Yatağan Termik Santralı, santral tarafından kullanılan taşınmazlar ve ilgili maden sahaları ve ruhsatları özelleştirmesi ihalesi için altı teklif alındığını açıkladı.
 • Piyasada alarm - eüaş özelleştirme
  Piyasada alarm09.01.2014
  EkonomiTÜRKİYE ekonomisi için kötü haberler artıyor.2013 yılında yabancılar sadece 5.2 milyar dolarlık birleşme ve satın alma işlemi yaparken Fitch TL’deki değer kaybının şirketlerin kredi notunu tehdit ettiğini duyurdu.Özelleştirmede erteleme talepleri gelirken, yılın ilk üç işlem gününde Türkiye dahil gelişmekte olan ülkelerden 1.2 milyar dolar kaçtı.
 • Zorlu’dan ‘en büyük jeotermal’ - eüaş özelleştirme
  Zorlu’dan ‘en büyük jeotermal’28.09.2013
  EkonomiKurulu gücü 95 megavata ulaşan Türkiye’nin en büyük, dünyanın sayılı jeotermal santrallerinden biri olan Kızıldere Jeotermal Santrali bugün devreye alınacak.
 • Elektrik üretiminin yarısı özel sektöre açılacak - eüaş özelleştirme
  Elektrik üretiminin yarısı özel sektöre açılacak27.09.2013
  Son DakikaElektrik Üretim AŞ'nin (EÜAŞ) elindeki toplam 24,7 bin megavat kapasiteli santralin 11,7 bin megavatının özelleştirilmesi planlanıyor.Toplam 13 milyar dolar gelirle özel sektöre açılacak tesislerin 3 bin 677 megavatı hidrolik, 8 bin 100 megavatı termik güçle elektrik üretiyor.
 • 985 milyon dolarla ihaleyi kazandı - eüaş özelleştirme
  985 milyon dolarla ihaleyi kazandı08.02.2013
  EkonomiKangal Termik Santrali'nin taşınmazlarının özelleştirme ihalesi yapıldı.400 milyon dolar ile başlayan ihalede fiyat 985 milyon dolara çıktı.7 firmanın katıldığı ihaleyi Konya Şeker -Siyahkalem Ortak Girişim Grubu kazandı.İhale teknik olarak tamamlandı.Son kararı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık ettiği Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) verecek.
 • Enerji sıkıntısı olabilir ucu ucuna atlatabiliriz - eüaş özelleştirme
  Enerji sıkıntısı olabilir ucu ucuna atlatabiliriz26.01.2013
  EkonomiELDER Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, EPDK’nın enerji üretimi için vermiş olduğu 100 bin megavatlık lisans olduğunu hatırlatarak, “Ben diyorum ki 2016 yılına kadar bunun yüzde 15’i kurulabilir.Finansmandan, ÇED raporuna birçok zorluk var.Enerjide bu büyüme hızı devam ederse, Türkiye’de enerji sıkıntısı olabileceğini düşünüyorum.Ancak ucu ucuna atlatabiliriz de” diye konuştu.
 • Yılın son özelleştirmesi için 16 talipli - eüaş özelleştirme
  Yılın son özelleştirmesi için 16 talipli26.12.2012
  EkonomiEÜAŞ'a ait 600 MW gücündeki Seyitömer Termik Santrali'nin özelleştirilme ihalesi yarın yapılacak
 • KİT'lerin personel sayısı 171 bine düştü - eüaş özelleştirme
  KİT'lerin personel sayısı 171 bine düştü29.10.2012
  EkonomiÖzel sektör öncelikli ekonomi politikaları ve özelleştirmeler sonucunda KİT'lerin sayısı ve ekonomi içerisindeki payı günden güne azalıyor.
 • Afşin'de göçük altında kalan 9 işçiden umut kesildi - eüaş özelleştirme
  Afşin'de göçük altında kalan 9 işçiden umut kesildi08.05.2012
  EkonomiKahramanmaraş'ın Afşin ilçesindeki Çöllolar Çöllolar Kömür Sahası'ndaki göçük ile ilgili konuşan EÜAŞ Genel Müdürü Halil Alış “Göçük altında 9 kişinin bedeni var.Tüm imkanları kullandık ama ulaşamadık ve çalışmalara son verdik” dedi.Alış ikinci göçük için 'Öngörülemeyen bir durumdu' dedi.
 • Adnan Menderes’i kaybetti, şimdi radarını ‘Çukurova’ya doğru çevirdi - eüaş özelleştirme
  Adnan Menderes’i kaybetti, şimdi radarını ‘Çukurova’ya doğru çevirdi20.11.2011
  EkonomiLimak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, “İzmir Adnan Menderes Havalimanı ihalesini kaybetsek de bu alanda büyümekten vazgeçmeyeceğiz” dedi.
 • Hamitabat satışa çıkarıldı - eüaş özelleştirme
  Hamitabat satışa çıkarıldı20.03.2011
  EkonomiÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Elektrik Üretim A.Ş'ye (EÜAŞ) ait Hamitabat Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş'yi blok satış yöntemi ile satışa çıkardı.
 • Vekillik için istifa furyası - eüaş özelleştirme
  Vekillik için istifa furyası10.03.2011
  GündemÇoğunluğunu bürokrasiden tanınmış isimlerin oluşturduğu birçok kişi Haziran'daki seçimde aday olabilmek için istifa etti.
 • Elbistan'da 1 işçi öldü, 9 işçi kayıp - eüaş özelleştirme
  Elbistan'da 1 işçi öldü, 9 işçi kayıp10.02.2011
  GündemKahramanmaraş'ta Elbistan Termik Santrali'nin kömür üretim sahasında dün göçük meydana geldi.Arama kurtarma çalışmaları sırasında bir işçinin cesedine ulaşıldı.9 kayıp işçiyi arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.4 gün önce de aynı yerde meydana gelen göçükte bir kişi yaşamını yitirmiş, 9 işçi de yaralanmıştı.Faciadan sonra olay yerinde çekilen fotoğraf ise göçüğün boyutunu gözler önüne serdi.Kurtarma ekipleri, adeta samanlıkta iğne arar gibi yaralı işçilere ulaşmaya çalıştı.Çalışmalara askeri birlikler ve AKUT devam ediyor.Göçüğe ise sadece helikopterlerle ulaşılıyor.
 • Tek sıkıntı cari açık - eüaş özelleştirme
  Tek sıkıntı cari açık16.01.2011
  EkonomiMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'deki neredeyse mükemmel olan resmin belki tek sıkıntılı boyutunun cari açık olduğunu söyledi.
 • HES'lerde devirler başladı - eüaş özelleştirme
  HES'lerde devirler başladı13.01.2011
  EkonomiÖzelleştirme işlemleri geçen yıl Mayıs ayında gerçekleştirilen 52 adet akarsu santralinde, devir süreci başladı.
 • Özelleştirmeler 50 milyar doları buldu - eüaş özelleştirme
  Özelleştirmeler 50 milyar doları buldu12.01.2011
  EkonomiÖzelleştirme İdaresi Başkanvekili Ahmet Aksu, bugüne kadar 41 milyar dolarlık tutarı devredilmiş olan, 50 milyar dolarlık özelleştirme rakamına ulaşıldığını söyledi.
 • Özelleştirme ‘devlet politikası’ oldu işlem yapmasak bile iyi para gelecek - eüaş özelleştirme
  Özelleştirme ‘devlet politikası’ oldu işlem yapmasak bile iyi para gelecek09.01.2011
  EkonomiÖzelleştirme İdaresi Başkanvekili Ahmet Aksu, “2010’da 10.4 milyar liralık özelleştirme hedefimizi ikiye katladık.Bu yıl yeni işlem yapmasak bile önemli nakit girişi olacak” dedi.Aksu, özelleştirmenin ‘devlet politikası’na dönüştüğünü, seçimden etkilenmeyeceğini vurguladı.
 • Elektriğin üçte biri özelleşiyor fiyatta rekabet inişi bekleniyor - eüaş özelleştirme
  Elektriğin üçte biri özelleşiyor fiyatta rekabet inişi bekleniyor28.10.2010
  EkonomiÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından daha önce açıklanan dört elektrik üretim şirketinin özelleştirilmesi için ilk adım atılıyor.
 • Rekabet Kurulu HES özelleştirmelerini onayladı - eüaş özelleştirme
  Rekabet Kurulu HES özelleştirmelerini onayladı04.07.2010
  EkonomiRekabet Kurulu, Elektrik Üretim Anonim Şirketine (EÜAŞ) ait, 18 grup olarak özelleştirme ihalesi yapılan hidroelektrik (HES) santrallerinin devredilmesine izin verdi.
 • 45 santral vitrine çıkıyor 15 milyar dolar görünüyor - eüaş özelleştirme
  45 santral vitrine çıkıyor 15 milyar dolar görünüyor09.03.2010
  EkonomiTürkiye’de elektrik enerjisi kurulu gücünün 3’te birini oluşturan Elektrik Üretim A.Ş’ye (EÜAŞ) 45 adet termik ve hidroelektrik santralın özelleştirmesi çalışmalarında sona gelindi.4 santral ayrı ayrı, ardından geri kalan 41 santral da 9 portföy halinde satışa çıkarılacak.Bu özelleştirmelerden 10-15 milyar lira gelir elde edileceği hesaplanıyor.
 • Özelleştirme İdaresi: Bu yıl 10.4 milyar lira geliri aşarız - eüaş özelleştirme
  Özelleştirme İdaresi: Bu yıl 10.4 milyar lira geliri aşarız06.01.2010
  EkonomiÖzelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu, bir aksilik olmazsa elektrik dağıtımda şubatta 4 bölgede, haziranda da kalan 3’ünde ihaleye çıkacaklarını bildirdi.Aksu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan gelecek görüşe göre elektrik üretim tesislerinde, ilk çeyrekte ihale sürecini başlatacaklarını belirtti.
 • 80 yıldır elektrik üretiyor - eüaş özelleştirme
  80 yıldır elektrik üretiyor15.11.2009
  EkonomiKayseri'nin Bünyan ilçesinde, 1929 yılında Alman ve Çek mühendisler tarafından kurulan Türkiye'nin çalışır durumdaki en eski hidroelektrik santrali, özelleştirme kapsamında satışa çıkarıldı.Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş, kuruluş temelini de oluşturan santrali satın alarak müzeye dönüştürmek istiyor.
 • Enerjideki özelleştirmeler Kilci'yle hızlanacak - eüaş özelleştirme
  Enerjideki özelleştirmeler Kilci'yle hızlanacak05.06.2009
  EkonomiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda özelleştirme dönemi başlayacak.Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci’nin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarlığı’na atanmasıyla birlikte, enerji sektöründeki özelleştirme süreci hızlanacak.
 • Lehman battı özelleştirme danışmanlığını askıya aldı - eüaş özelleştirme
  Lehman battı özelleştirme danışmanlığını askıya aldı26.09.2008
  Ekonomi
 • Enerji stratejileri belgesi revize ediliyor - eüaş özelleştirme
  Enerji stratejileri belgesi revize ediliyor27.08.2008
  EkonomiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, enerji sektöründe özelleştirme ve yerli kaynak kullanımı ağırlıklı yeni yol haritasını belirledi.
 • Türkiye’nin en büyüğü yine Tüpraş çıktı, ilk 500’e 143 yabancı girdi - eüaş özelleştirme
  Türkiye’nin en büyüğü yine Tüpraş çıktı, ilk 500’e 143 yabancı girdi23.07.2008
  EkonomiSon 3 yıldır bir özel sektör kuruluşu olarak faaliyetlerini sürdüren Türkiye Petrol Rafinerileri (A.Ş) kamuda olduğu gibi Koç Grubu bünyesinde de Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu liderliğini bırakmıyor.
 • Ankara Elektrik Üretim'in özelleştirilmesine karşı dava - eüaş özelleştirme
  Ankara Elektrik Üretim'in özelleştirilmesine karşı dava13.12.2007
  GündemElektrik Mühendisleri Odası (EMO), dokuz elektrik üretim santralını bünyesinde barındıran Ankara Doğal Elektrik Üretim’in özelleştirilme ilanı ve kaynağı Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) kararının iptali istemiyle dava açtı.
 • Enerji KİT'lerine bedelsiz kamu taşınmazı - eüaş özelleştirme
  Enerji KİT'lerine bedelsiz kamu taşınmazı14.02.2007
  Son DakikaMaliye Bakanlığı, enerji KİT'lerine özel irtifak hakkı düzenlemesi yaptı.Düzenleme ile; BOTAŞ, TEİAŞ, EÜAŞ ve elektrik dağıtım şirketlerinin, kamu arazileri üzerinde kullanım izni ve irtifak hakkı tesisi kolaylaştırıldı.
 • Elektrik üretim santralleri özelleştirme programında - eüaş özelleştirme
  Elektrik üretim santralleri özelleştirme programında28.12.2006
  EkonomiÖzelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Elektrik Üretim A.Ş'ye (EÜAŞ) ait 9 adet elektrik santrali ile Hazineye ve EÜAŞ'a ait bazı taşınmazları özelleştirme kapsam ve programına aldı.
 • Elektriğe yüzde 8 zam geliyor14.12.2006
  EkonomiTürkiye Elektrik Taahhüt ve Ticaret A.Ş'nin (TETAŞ), 2007 yılında 20 dağıtım şirketine satacağı elektriğin kilovatsaat (kWh) fiyatı 2006 yılı ortalamasına göre yüzde 8 oranında artırılarak 9,80 YKr olarak belirlendi.Bu artışın tüketiciye de yüzde 5 ile 8 arasında zam olarak yansıması bekleniyor.
 • Eko Bülten - eüaş özelleştirme
  Eko Bülten01.11.2006
  Ankara
 • Eko Bülten - eüaş özelleştirme
  Eko Bülten31.10.2006
  Ankara
 • Elektrik faturaları kabaracak31.10.2006
  EkonomiTEDAŞ'ın en önemli zarar kalemlerinden olan ve belediyelerin ödemekle yükümlü olduğu “genel aydınlatma” bedellerine yönelik çözüm aranıyor.Çözüm önerileri arasında bedelin faturalara yansıtılması ve verginin artırılması da yer alıyor.
 • Elektriğe zam olmazsa özelleştirme zora girer18.10.2006
  EkonomiÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, TETAŞ’ın TEDAŞ’a sattığı elektriğin fiyatına yaptığı zammın ardından, TEDAŞ’ın maliyetlerinin arttığını belirterek, bu maliyet artışının tüketiciye yansıtılması gerektiğini, aksi takdirde dağıtım özelleştirmelerinin zora gireceğini bildirdi.
 • Özelleştirme İdaresi elektriğe zam istedi17.10.2006
  EkonomiÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), TETAŞ'ın TEDAŞ'a sattığı elektriğin fiyatına yaptığı zammın ardından, TEDAŞ'ın maliyetlerinin arttığını belirterek, bu maliyet artışının tüketiciye yansıtılması gerektiğini, aksi takdirde dağıtım özelleştirmelerinin zora gireceğini bildirdi.
 • Yalçın BAYER

  'Önder söyler onlar uyar' - eüaş özelleştirme
  'Önder söyler onlar uyar'08.09.2006
  YazarlarGAZETECİ Hasan Uğurtürk 'sadakat' üzerine şunları yazıyor:
 • Demirbilek: Botaş faizi alıp ne yapacak? - eüaş özelleştirme
  Demirbilek: Botaş faizi alıp ne yapacak?13.08.2006
  Son DakikaEnerji Bakanlığı Müsteşarı Sami Demirbilek, Boru Hatlarıyla Petrol Taşıma Anonim Şirketi’nin (BOTAŞ), Elektrik Üretim Anonim Şirketi’nden (EÜAŞ) olan 6.8 milyar YTL alacağını yorumlarken, “Yanlış hesap yapmışlar.BOTAŞ, 2 milyar YTL’lik anapara alacağını alsa nakit sıkıntısı mı kalır? Faiz alıp ne yapacak” dedi.
 • 'Kamu barajını alın' çağrısı - eüaş özelleştirme
  'Kamu barajını alın' çağrısı29.07.2006
  EkonomiÖzel sektör elektrik üreticilerinin sorunlarının ele alındığı Perşembe günkü ”elektrik zirvesinde” elektrik üreticileri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'e doğal gaza bağımlılıktan yakınırken, Bakan Güler özel sektöre “kamudaki barajları alın” teklifinde bulundu.
 • Üç santralı yine geri çektiler05.07.2006
  EkonomiKemerköy (Gökova), Yatağan ve Yeniköy santralları üçüncü kez özelleştirme kapsamından çıkarıldı.Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Sami Demirbilek, bu üç santralin "EÜAŞ bünyesindeki portföy şirketlerinin içine yerleştirilerek özelleştirileceğini" açıkladı.
 • TÜPRAŞ kamuda, FORD özel sektörde liderlik koltuğunun abonesi oldu 26.07.2005
  EkonomiİSO’nun ‘500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ listesinde birinciliği yine özelleştirme süreci tamamlanamadığı için ‘kamu kuruluşu’ olan Tüpraş 10.4 katrilyon liralık cirosuyla aldı.Ford Otomotiv 4.4 katrilyonluk cirosuyla bir önceki yıl olduğu gibi ‘özel sektörün en büyüğü’ olurken, sıralama Toyota ve Oyak-Renault ile devam etti.
 • TÜPRAŞ kamuda, FORD özel sektörde liderlik koltuğunun abonesi oldu 26.07.2005
  Anasayfaİstanbul Sanayi Odası "500 Büyük Sanayi Kuruluşu" listesi açıkladı.Listede ilk sırayı 10.4 katrilyon liralık cirosuyla TÜPRAŞ aldı.
 • TEDAŞ hem taraf hem rakip yatırımcı bu riski almaz10.07.2005
  EkonomiTEDAŞ’ın işletme hakkı devri konusunda hem taraf hem de rakip olduğunu söyleyen Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorkink, yatırımcılar için bunun önemli bir risk olduğunu söyledi.
 • Kim kimin akrabası30.04.2005
  PazarTürkiye’nin modernleşmesi üzerine çalışan Hollandalı tarihçi Erich Jan Zürcher, ilk modern siyasi partimiz İttihat ve Terakki Cemiyeti için şöyle diyor: ‘Modern Türk tarihini inceleyen herkesin, Türk toplumunda kişisel ilişkilerin öneminin bilincinde olması gerektiğini düşünüyorum.Benim izlenimim ancak akrabalık, dostluk, eğitim ve himaye üzerine kurulan bu gayri resmi ilişkileri kavradığımız zaman Jön Türk dönemi siyasal hayatını tam olarak anlayabileceğimiz yolundadır.’
 • Sezer, gözaltındaki Genel Müdür Vekili'ni veto etmiş - eüaş özelleştirme
  Sezer, gözaltındaki Genel Müdür Vekili'ni veto etmiş10.02.2005
  EkonomiYolsuzluk iddiasıyla gözaltına alınan EÜAŞ Genel Müdür Vekili Önder Piyade'nin, asaleten bu göreve atanmasına ilişkin kararname, 2 kez Cumhurbaşkanı Sezer'den döndü.
 • Özelleşmeyecek HES’ler belirlendi13.06.2004
  EkonomiEnerji sektörünün yeniden yapılandırılması çerçevesinde Yüksek Planlama Kurulu (YPK) kararıyla belirlenen Elektrik Strateji Belgesi kapsamında, özelleştirme programından hariç tutularak Elektrik Üretim A.Ş’de (EÜAŞ) kalması uygun bulunan hidroelektrik santral projeleri belirlendi.
 • Erdal SAĞLAM

  Enerjide yol haritasını belirleyen YPK kararı - eüaş özelleştirme
  Enerjide yol haritasını belirleyen YPK kararı21.03.2004
  Yazarlar YÜKSEK Planlama Kurulu (YPK) enerji sektörünün yol haritasını belirleyen kararı imzaladı.Resmi gazetede yayımlanmayacak bu YPK Kararında, elektrik enerjisi sektörü reformu, özelleştirmesi ve bunun için belirlenen takvim yeralıyor.
 • Erdal SAĞLAM

  Enerjide özelleştirme hızlandırılmaya çalışılıyor - eüaş özelleştirme
  Enerjide özelleştirme hızlandırılmaya çalışılıyor15.03.2004
  Yazarlar DÜNKÜ Yatırım Zirvesi'nde Dünya Bankası ile tartışılan konulardan biri de ‘‘Elektrik Enerjisi Sektörü Reformu ve Özelleştirme Stratejisi Belgesi’’ oldu.
 • ‘Santrallara el koyma’ finans devlerini ürküttü22.10.2003
  EkonomiEnerji Bakanlığı'nın el koymaya hazırlandığı toplam 10 santral, uluslararası kreditör ve finansörleri tedirgin etti.Bu santrallere finansal destek sağlayan kuruluşlar Enerji Bakanlığı üzerinde baskı kurmaya başladı.
« « İlk Sayfa
« Önceki
1 | 2
Sonraki »
Son Sayfa » »