Arama

Aramanız :
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala : En Yeni | En Eski

200  adet haber bulundu.


 • Sinemacı, sinemacıyı artık.sadece galalarda görüyor - bıg para
  Sinemacı, sinemacıyı artık.sadece galalarda görüyor30.11.2014
  KeyifYavuz Turgul, ‘Muhsin Bey’in, ‘Eşkıya’nın yaratıcısı, Züğürt Ağa’nın senaristi olduğu kadar ‘100.Yıl’ını kutlayan sinemamızın geçmişine ve şimdiki zamanına da tanıklık etmiş bir isim.Kendisiyle Yeşilçam’ı, sinemayı, Ertem Eğilmez gerçeğini, oyuncu yönetimini ve çok sevdiği İranlı yönetmen Asghar Farhadi’yi konuştuk.
 • Big in Japan. - bıg para
  Big in Japan.11.11.2014
  SeyahatGözümü kararttım ve iki günlüğüne Tokyo’ya yol aldım.Halkı, mutfağı ve eğlence hayatıyla Japon kültürünü kısa sürede keşfetmeye çalıştım.İşte gözlemlerim ve kişisel deneyimlerim.
 • Webit Kongresi sona erdi - bıg para
  Webit Kongresi sona erdi04.10.2014
  TeknolojiTeknoloji dünyası paydaşlarının bir araya geldiği 6.Global Webit Kongresi sona erdi.İki gün süren etkinlikte dijital platformlarda yaşanan gelişmeler ve bilişim çevrelerini ilgilendiren güncel konular masaya yatırıldı.
 • Bayramda gidilecek en güzel.5 Avrupa şehri - bıg para
  Bayramda gidilecek en güzel.5 Avrupa şehri28.09.2014
  SeyahatKışın soğuk günleri gelmeden Avrupa’nın tadını çıkarmak istiyorsanız bayram tatilinizi seyahat etmeye ayırabilirsiniz.Alımlı şehirler, sonbaharda bir başka güzel oluyor.Keyifli yürüyüşler, gurme deneyimler, müzik ve sanat aktiviteleri sizleri bekliyor.İşte bayramda Avrupa’da gidebileceğiniz en güzel 5 şehir.
 • 36 saatte Las Vegas - bıg para
  36 saatte Las Vegas14.09.2014
  SeyahatLas Vegas turizmi bir bukalemunu andırıyor.Yeni restoranlar, şovlar, kulüpler ve oteller ‘günahlar şehrinin’ sürekli yeni kalmasını sağlıyor.Strip bölgesinde büyük inşaat projeleri yükseliyor.İki yeni müze hizmete girdi.Trafik hâlâ Strip’i arapsaçına döndürüyor ama McCarran Havalimanı’ndaki yeni terminal yolcu izdihamını azaltmada etkili oldu.
 • Ben de Jesse Pinkman'ı özledim - bıg para
  Ben de Jesse Pinkman'ı özledim18.08.2014
  HayatDünyada izlenme rekorları kıran Breaking Bad dizisinin yıldızı Aaron Paul (34), canlandırdığı Jesse Pinkman karakterini anlattı.
 • Hikmet Demirkol

  Blondie geliyor! - bıg para
  Blondie geliyor!03.07.2014
  YazarlarYaz konserleri ve festivaller daha henüz bitmemişken, şimdiden sonbahara doğru heyecanlanmak için harika bir sebebimiz var.Blondie İstanbul’a geliyor!
 • Sefer LEVENT

  Geleceği arıyorlar - bıg para
  Geleceği arıyorlar01.07.2014
  YazarlarYandex yıllardır elinde biriken büyük veriyi analiz ederek kişiselleştirecek geleceği tahmine dayalı yeni arama teknolojileri uygulamaya başladı.
 • Ünlü gemilerin son limanı - bıg para
  Ünlü gemilerin son limanı24.06.2014
  SeyahatLondra’dan trenle 1,5 saat uzaklıktaki liman şehri Portsmouth adeta açıkhava gemicilik müzesi.Denizcilik tarihinin birçok önemli gemisi orijinal haliyle rıhtımlarda, müzelerde sergileniyor.Güney İngiltere’nin az bilinen, turistik rotaların dışındaki bu küçük şehrini okurumuz Gülşah Konak Robertson yazdı.
 • Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'dan hükümete 'sabır' mesajı - bıg para
  Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'dan hükümete 'sabır' mesajı15.06.2014
  EkonomiMerkez Bankası Başkanı Erdem Başçı Konya'da Ticaret Odası'nda Para Politikaları konulu sunum yaptı.Başçı sunumunda enflasyon hedeflerinin tutmaması konusunda "Enflasyon ölçülür.Hedef bellidir.Tutturdun mu tutturamadın mı? 5 yılın sonunda bakarsınız kaç yıl tutturdunuz kaç yıl tutturamadınız? Başkan başarılı mı başarısız mı? Belli olur.Neden 5 yıl? Çünkü parasal aktarım mekanizması gecikmeli çalışır.Bugün aldığınız bir karar 1,5 - 2 - 3 yıl sonra etkisini gösterir.O yüzden sabır gerekir" diye konuştu.Başçı "Merkez Bankası vesayet kurumu değildir" diye konuştu.
 • Verda ÖZER

  Dünya nasıl hesap soruyor - bıg para
  Dünya nasıl hesap soruyor16.05.2014
  YazarlarSOMA faciası bir kez daha hatırlattı: Türkiye maden ölümlerinde dünyada üçüncü, Avrupa’da ise en üst sırada.
 • Kritik faiz kararı öncesi öne çıkan iki senaryo - bıg para
  Kritik faiz kararı öncesi öne çıkan iki senaryo23.04.2014
  EkonomiMerkez Bankası piyasaların seyri için çok önemli olarak görülen faiz kararını Para Politikası Kurulu'nda açıklayacak.Uzmanlar ağırlıklı olarak mevcut faiz oranlarında bir değişiklik yapılmasını beklemiyor.Bunun yanında diğer senaryo sembolik bir düşüşün yaşanabileceği yönünde.Uzmanlar çekirdek enflasyonun yüzde 9.3 seviyesindeyken bu senaryonun gerçekleşmesi durumunda borsada satış baskısı yaşanabileceği, doların yükselişe geçebileceğini belirtiyor.
 • Parolası sabır - bıg para
  Parolası sabır12.04.2014
  EkonomiWarren Buffett’tan yatırımcılara tavsiye.
 • Özpetek'ten Diyarbakır'da özel bir gala - bıg para
  Özpetek'ten Diyarbakır'da özel bir gala28.02.2014
  Kültür SanatYönetmen Ferzan Özpetek, yeni filmi 'Kemerlerinizi Bağlayınız' için Diyarbakır'da özel bir gala düzenleyecek.
 • 2020'de tam tamına 212 milyar cihaz. - bıg para
  2020'de tam tamına 212 milyar cihaz.19.02.2014
  Teknoloji2020 yılında internete bağlı cihazların sayısının 212 milyar olması bekleniyor.
 • Gülse BİRSEL

  Aramıza hoş geldin! - bıg para
  Aramıza hoş geldin!15.02.2014
  YazarlarTarihi alışkanlıklarımız, e-ticaret, Batı’nın güvenlik paranoyaları ve hükümetimizin otoriter kontrol sevgisi el ele verdi; artık her vatandaş tamamen şeffaf bir hayat yaşayacak, bizim gibi ünlülüğü tadacak! İnternet yasa tasarısı da geçerse, aramıza hoş geldiniz! ‘Özel’ hayat ‘resmen’ bitmiştir!
 • Türk şirketleri Ukrayna’daki gösterilerden şimdilik etkilenmedi - bıg para
  Türk şirketleri Ukrayna’daki gösterilerden şimdilik etkilenmedi03.02.2014
  EkonomiUkrayna'nın başkenti Kiev'de geniş kitlelerin katılımıyla başlayan gösteriler çatışmaya dönüşmüştü.Özellikle gösterilerin merkezi olan Maidan Nezalejnosti'de bazı Türk şirketlerinin de mağazaları bulunuyor.Alınan bilgilere göre mağazalarda herhangi bir fiziki zarar yaşanmazken polis kontrolüyle meydana girenler alışverişlerini gerçekleştirebiliyor.DEİK Türk-Ukrayna İş Konseyi Başkanı Ruşen Çetin kaosun uzaması veya büyümesi durumunda ithalat ihracat dengelerinin etkilenebileceğini ancak 2013'teki rakamların aşılabileceğini belirtti.
 • Görkemli kaybedenler… - bıg para
  Görkemli kaybedenler…24.01.2014
  CumartesiCoen Kardeşler’in son çalışması ‘Sen Şarkılarını Söyle’, bir tutunamayan hikâyesi.60’ların başında geçen filmde bir folk şarkıcısının mücadelesi anlatılıyor.
 • Ayşe ARAL - Kelebek

  Sex and the City ve ben - bıg para
  Sex and the City ve ben23.01.2014
  YazarlarBu, online oynadığım kanastanın başıma getirdiği ikinci vaka.
 • Emre KIZILKAYA

  Google karanlık tarafa mı geçti - bıg para
  Google karanlık tarafa mı geçti21.12.2013
  YazarlarTürkiye’deki son gelişmelerle gündem değişti, dünya medyasında ise Noel durgunluğu başladı.“Kötü olmayacağız” diyen Google’ın satın aldığı “robot ordusu” bu yüzden pek tartışılmadı.
 • Ayşe ARMAN

  Egon olacak ama arka cebinde! - bıg para
  Egon olacak ama arka cebinde!11.12.2013
  YazarlarSabancı Holding’de çalışırken, ayrılmayı tercih etti, projesini hayata geçirdi.
 • MESAİ BİTER Kızılay EĞLENCE BAŞLAR - bıg para
  MESAİ BİTER Kızılay EĞLENCE BAŞLAR28.08.2013
  AnkaraAnkara Hürriyet’in “Geceler değişiyor” başlıklı yazı dizisinin dördüncü durağı, kafe ve eğlence mekanlarıyla Başkentlilerin buluşma noktası Kızılay oldu.Gün içinde iş yoğunluğunun yaşandığı Kızılay’da, mesai saatinin bitiminin ardından eğlence başlıyor.
 • Kate’in doğum yapacağı hastane turistik mekan oldu - bıg para
  Kate’in doğum yapacağı hastane turistik mekan oldu20.07.2013
  PlanetCambridge düşesinin önümüzdeki günlerde İngiltere tahtı veliahtını dünyaya getireceği Londra’daki St Mary’s hastanesinin Lindo kanadı turistik bir mekana dönüştü.
 • Ege CANSEN

  Ya devalüasyon ya deflasyon - bıg para
  Ya devalüasyon ya deflasyon16.07.2013
  YazarlarThe Economist dergisi, yıllardır, ülke paralarının aşırı veya düşük değerli olup olmadığını gösteren bir endeks yayınlar.
 • Melike Karakartal

  “Hiçbir zaman entelektüel bir yazar olmadım” - bıg para
  “Hiçbir zaman entelektüel bir yazar olmadım”01.07.2013
  YazarlarSıradan ve sakin bir kasabanın üzerine bir gün gökten bir “kubbe” düşerse ne olur? Düştüğü yerde ne varsa ikiye bölen, içinde bıraktıklarını hayattan soyutlayan.Dışarıdakilerin giremediği, içindekilerin çıkamadığı, hatta sesini bile duyuramadığı bir kubbe.Nereden geldi? Kim getirdi? İçinde kalanlar hayatlarını nasıl sürdürecek?
 • Araba değil gerçek sevda - bıg para
  Araba değil gerçek sevda22.05.2013
  AnkaraVosvos tutkusunun bambaşka bir duygu olduğunu belirten VOLKSDER Başkan Yardımcısı Salih Gerçek, “Tutkunu için vosvos sadece bir araba değil, gerçek bir sevdadır.Aramızda, arabasına sarılan, öpen, koklayan çoktur” dedi.
 • Mağaza yöneticileri pazarlamayı konuştu - bıg para
  Mağaza yöneticileri pazarlamayı konuştu14.05.2013
  AnkaraBaşkent’in tanıtılmasındaki en etkili renklerden birinin Shopping Fest olduğunu söyleyen Salih Bezci, “Haziran ayı içinde ikincisi düzenlenecek olan festivalimizin hazırlık çalışmalarına son sürat devam ediyoruz.İlkinden kazandığımız tecrübelerle daha büyük başarılara imza atacağız” dedi.
 • Onur BAŞTÜRK

  Öte yandan böyle garip şeyler de oldu - bıg para
  Öte yandan böyle garip şeyler de oldu04.05.2013
  YazarlarBiber gazlı 1 Mayıs’tı, ergen sivilceli Bieber konseriydi derken bir hafta geçti gitti.Peki ama şehirde sadece bunlar mı oldu? Tabii ki hayır.Buyrun, ‘öte yandan’ olup bitmiş şeylere…
 • Tolga TANIŞ

  Big data çağı - bıg para
  Big data çağı04.05.2013
  YazarlarDünya big data kavramının toplumsal sonuçlarına hazırlanıyor.İnternet öncesi dönem bize artık nasıl Taş Devri gibi geliyorsa, bugünü de ileride cahiliye devri olarak hatırlayacağız
 • Türkiye bir hisse senedi olsaydı ben kesinlikle satın alırdım - bıg para
  Türkiye bir hisse senedi olsaydı ben kesinlikle satın alırdım02.05.2013
  PlanetBir gazetecinin dünyanın fikir ortamını nasıl şekillendirebileceğinin en şaşaalı kanıtı Thomas Friedman (60).
 • CIA’den teklif almadım alsam rahatsız olmam - bıg para
  CIA’den teklif almadım alsam rahatsız olmam29.04.2013
  PlanetBoston bombacılarının amcası Ruslan Tsarni, Washington'a yarım saat uzaklıktaki Montgomery'deki evinde Hürriyet'e konuştu.
 • İstanbul'da yaşamayın, İstanbul'u yaşayın - bıg para
  İstanbul'da yaşamayın, İstanbul'u yaşayın13.04.2013
  PazarBaşarı budur.İşini tutkuyla yapmak, kendini inşa etmek budur.10 yıl önce sıradan, normal bir rehberdi.Hürriyet’in Seyahat ilavesinde yazmaya başladı.10 yıl boyunca yazdı, yazdı, yazdı.Beş kuruş para almadı.İnsanlar, “Ne kadar boş işlerle uğraşıyorsun! Bedava yazı yazılır mı? Bir de ardından tura çıkıyorsun, yazık değil mi sana?” dediler.Aldırmadı.Ama son gülen o oldu.
 • Ayşe ARMAN

  İstanbul’da yaşamayın, İstanbul’u yaşayın! - bıg para
  İstanbul’da yaşamayın, İstanbul’u yaşayın!13.04.2013
  YazarlarBaşarı budur.İşini tutkuyla yapmak, kendini inşa etmek budur.
 • Bu ekip tamamen çıldırmış! - bıg para
  Bu ekip tamamen çıldırmış!12.04.2013
  Keyif_Hazırda tutmuş bir dizileri varken, ekipçe onun devamı niteliğinde komedi filmi patlatıp hasılatı toplayacaklarına kendi deyişleriyle ‘siyah beyaz, sıkıcı bir kasaba filmi’ çektiler.Üstelik filmi kendileri göstereceklermiş! Yönetmen Onur Ünlü ve filmin başrol oyuncusu Ali Atay’la ‘Sen Aydınlatırsın Geceyi’ filmini konuştuk.
 • Yeniçağa genetik ve dijital alan damgasını vuracak - bıg para
  Yeniçağa genetik ve dijital alan damgasını vuracak17.02.2013
  EğitimGelecekte hangi meslekler ön plana çıkacak, hangi mesleklerin önemi azalacak? Üniversite öğrencileri tercihlerini yaparken neleri gözönünde bulundursunlar?
 • İşte Sneijder gerçeği - bıg para
  İşte Sneijder gerçeği10.01.2013
  FutbolWesley Sneijder, yıllık 4 milyon, maç başına da 25 bin Euro ücreti uygun buldu.Hollandalı’nın eşi Yolanthe Sneijder İstanbul’a gelmeye soğuk bakmıyor.Inter Başkanı Moratti transferde önceliği sarı kırmızılılara verdi.Sneijder tüm olumlu gelişmelere rağmen başka alternatiflere bakmak için bu akşama kadar süre istedi.
 • Vicdansızlar arasında - bıg para
  Vicdansızlar arasında29.12.2012
  Keyif_Bize vaat edilen Venedik, 17.yüzyılın Venediği.Madeleine Tiyatrosu’nda koltuğumuza yerleştikten sonra bize sunulan dünya ne kadar 1606 yılında yazılmış bir dünya olsa da günümüzde, bugünün dünyasını, bugünün insanlarını daha iyi anlatan başka bir oyun akla gelmiyor.
 • Tanzimat kompleksi Hollywood’a karşı - bıg para
  Tanzimat kompleksi Hollywood’a karşı27.10.2012
  PazarBatı sinemasında içinde bol Türk dozu bulunduran her film sonrası yükselen “Neden Türkler bu kadar kötü gösteriliyor?” serzenişleri İstanbul’da geçen ‘Taken 2’ ve son olarak ‘Political Animals’ sonrası yine hararetlendi
 • Fotoğrafın sokak çocuğu Tamer Yılmaz - bıg para
  Fotoğrafın sokak çocuğu Tamer Yılmaz21.09.2012
  Cumartesi38 yıllık fotoğrafçı ama hayatında ilk defa kişisel sergi açıyor.Sadece bunun yüzünden bile sokak çocuğu unvanını fazlasıyla hak ediyor.Öte yandan “Fotoğraf eşittir Tamer” diyecek kadar da aşık mesleğine.Tarkan, Mr Big, Cansu Dere, Seda Sayan, Türkan Şoray gibi ünlülerin fotoğraflarının olduğu ‘By Tamer Yılmaz’ sergisi 12 Ekim tarihine kadar Tarlabaşı Piramid Sanat’ta.
 • ‘Big Mac’ için 42 dakika çalışıyoruz - bıg para
  ‘Big Mac’ için 42 dakika çalışıyoruz14.09.2012
  Ekonomiİsviçreli UBS’in araştırmasına göre bir Tokyo’da bir ‘Big Mac’ almak için sadece dokuz dakika çalışmak yeterken, İstanbul’da 42, Kenya’nın başkenti Nairobi’de ise 84 dakika çalışmak gerekiyor.
 • Cengiz SEMERCİOĞLU

  Ünlülere soru sormak. - bıg para
  Ünlülere soru sormak.13.08.2012
  YazarlarMuhabirlerin Meryem Uzerli’ye “İki yıldır Hürrem Sultan’ın hayatını canlandırıyorsunuz, Hürrem Sultan Türbesine gittiniz mi” diye sormasını eleştirdi dün Mehmet Barlas.
 • Megadeth’te çalmam çocuklarımın umrunda değil - bıg para
  Megadeth’te çalmam çocuklarımın umrunda değil15.06.2012
  CumartesiDünyada heavy metalin en saygı gören gruplarından biri Megadeth.Kuruluş aşamalarından eleman değişikliklerine kadar her şeyleri olay.Türkiye’de Metallica’yla birlikte heavy metal severlerin favori gruplarından Megadeth’in davulcusu Shawn Drover’ı turne arasında otelinde sıkıştırıp konuştuk.
 • Merkez Bankası’nda başkan yardımcılığı için 10 yıl şartı aranmayacak - bıg para
  Merkez Bankası’nda başkan yardımcılığı için 10 yıl şartı aranmayacak25.05.2012
  EkonomiMerkez Bankası Başkanı gibi başkan yardımcılarında da sektörde en az 10 yıl çalışmış olma koşulu aranmayacak.
 • Erdal İPEKEŞEN

  Ak Parti’nin arka bahçesi Çukurambar’a sihirli dokunuşlar - bıg para
  Ak Parti’nin arka bahçesi Çukurambar’a sihirli dokunuşlar04.02.2012
  YazarlarUzun bir süreden beri Ankara’yı teslim alan soğuk hava ve kar, sosyal yaşamı da vurdu.
 • Aziz Yıldırım'dan Platini'ye mektup - bıg para
  Aziz Yıldırım'dan Platini'ye mektup25.01.2012
  FutbolMetris Cezaevi’nde tutuklu bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, avukatları aracılığı ile UEFA Başkanı Michel Platini'ye bir mektup gönderdi.
 • Kablosuz ağ - bıg para
  Kablosuz ağ12.11.2011
  PazarBayramları rahatlıkla cinnetten hallice bir kısa dönem olarak nitelendirebilirim.Tüm bir hafta boyunca Twitter’da ‘bayram’ adı altında dönen tweet’lere göz gezdirecek olursak, bu konuda hiç de yalnız olmadığımı söylemek mümkün
 • Erdal İPEKEŞEN

  Yerli Hollywood bile tohum serası olmuşken Ankara nereden çıktı - bıg para
  Yerli Hollywood bile tohum serası olmuşken Ankara nereden çıktı15.10.2011
  YazarlarSon günlerin Başkent gündemine Ankara’da film platoları kurulacağı açıklamaları girdi ki, birçok medya organında bu konuya yönelik haberleri sıkça görüyorum.
 • İşte Türkiye'nin konuştuğu o itiraf - bıg para
  İşte Türkiye'nin konuştuğu o itiraf20.07.2011
  FutbolHürriyet, İbrahim Akın’ın “Baskı altında konuştum” dediği savcılık ifadesine ulaştı.Menajerim Yusuf Turanlı, bana Fenerbahçe’ye gol atmamam için 100 bin TL teklif edildiğini söyledi.Poşette parayı getirdi.Poşetin içindeki için poliste, “İbrahim Toraman’ın forması” demiştim.Beşiktaş ile transfer görüşmesine finalden önce başladık.Bu süreçte Serdal Adalı ile hiç görüşmedim.
 • Şike için fetva almış - bıg para
  Şike için fetva almış04.07.2011
  FutbolPolis fezlekesinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu İbrahim Akın hakkında çok ciddi iddialar var.100 bin dolar teklif edilen futbolcu, bir din adamına telefon açıp, “Hocam, Fener maçında gol atmamam için 100 bin dolar veriyorlar.Kabul edeyim mi” diye sormuş.
 • Erdal İPEKEŞEN

  Şöhreti halen sürenler ve tarihin tozlu sayfalarında yerini alanlar - bıg para
  Şöhreti halen sürenler ve tarihin tozlu sayfalarında yerini alanlar21.05.2011
  YazarlarAnkara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci, Başbakan’ında katıldığı bir toplantıda Ankara’yı marka şehir yapmak ve markaları korumak için ne gerekiyorsa yapılacağını söylüyordu.
« « İlk Sayfa
« Önceki
1 | 2 | 3 | 4
Sonraki »
Son Sayfa » »