Arama

Aramanız :
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala : En Yeni | En Eski

1.236  adet haber bulundu.


 • Facebook yeni tasarıma mı geçiyor - ana sayfa
  Facebook yeni tasarıma mı geçiyor19.01.2015
  TeknolojiUzun zamandır tasarımını koruyan Facebook, yeni bir tasarıma mı geçiyor?
 • Yalçın DOĞAN

  O raporu kim yazıyor? - ana sayfa
  O raporu kim yazıyor?06.01.2015
  Yazarlar9 Ocak’a kadar Meclis Başkanlığı’na sunulacak Soruşturma Komisyonu raporunu.
 • Ayşe ARAL

  Yetiş Ayşe - ana sayfa
  Yetiş Ayşe28.12.2014
  Yazarlar
 • Emre KIZILKAYA

  Yeni kuşak gazetecinin galaksi rehberi - ana sayfa
  Yeni kuşak gazetecinin galaksi rehberi23.12.2014
  YazarlarSon birkaç aydır Hürriyet Dünyası’nı ziyaret eden, Columbia ve George Washington gibi ABD üniversitelerinden gelen gazetecilik öğrencilerinin büyük bir merakla sorduğu soruları yanıtladım.Türkiye’de bu tür çalışma gezileri pek düzenlenmediğinden, bizim öğrencilerin ve genç gazetecilerin de belki işine yarar diye, bugün itibariyle medyaya dair düşündüklerimi bu yazıda özetlemek istedim.
 • AB bildirisinde Tusk sürprizi - ana sayfa
  AB bildirisinde Tusk sürprizi18.12.2014
  PlanetAB Konseyi Başkanı Donald Tusk, yönettiği ilk AB liderler zirvesinde radikal değişikliklere imza attı.
 • Tolga TANIŞ

  Brennan Hakan Fidan’ı aradı mı? - ana sayfa
  Brennan Hakan Fidan’ı aradı mı?13.12.2014
  YazarlarCIA Başkanı John Brennan, örgütün tarihinde ilk kez Langley’deki merkezden canlı yayınlanan bir basın toplantısıyla kameraların karşısına geçti.
 • 'Leyleklerin Uçuşu' kitabına 'müstehcenlik' sorgusu - ana sayfa
  'Leyleklerin Uçuşu' kitabına 'müstehcenlik' sorgusu08.12.2014
  KeyifÇağdaş Fransız polisiye yazarı Jean-Christophe Grangé'nin ‘Leyleklerin Uçuşu’ kitabına okulda ‘müstehcenlik’ soruşturması başlatıldı.Öğretmen ve öğrenciler sorgulandı.
 • Orhan Pamuk: Türkiye’de düşünce özgürlüğü yerlerde sürünüyor - ana sayfa
  Orhan Pamuk: Türkiye’de düşünce özgürlüğü yerlerde sürünüyor07.12.2014
  KeyifSadece biz değil, 100’den fazla ülkedeki okuyucuları son romanını bekliyor.Tam altı senedir.Nobelli yazarımız Orhan Pamuk bu kez gözlerini İstanbul’un arka sokaklarına, gecekondu mahallelerine çevirdi.Hızla değişen hayatımızı bir bozacının gözüyle anlattı.Pamuk bugüne kadar yazdığı en iddialı romanı, dünyada ilk kez Hürriyet Pazar'la paylaştı.
 • Mete Tamer OMUR

  Garajdaki emekli mucit - ana sayfa
  Garajdaki emekli mucit24.11.2014
  Yazarlar
 • Bahçeli: Türkiye Alevilik Araştırmaları Merkezleri kurulmalı - ana sayfa
  Bahçeli: Türkiye Alevilik Araştırmaları Merkezleri kurulmalı24.11.2014
  GündemMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Alevilerle ilgili önemli açıklamalar yaptı.'Cami de bizim cemevleri de bizim' diyen Bahçeli, Türkiye Alevilik Araştırmaları Merkezleri kurulması önerisinde bulundu.Grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, AK Parti'nin Kılıçdaroğlu'nun "MİT'in CHP'yi izlediği" iddiasını ciddiye alması ve CHP'yi rahatlatacak açıklama yapması gerektiğini söyledi.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Milletin midesi bunu kaldırmaz - ana sayfa
  Milletin midesi bunu kaldırmaz19.11.2014
  YazarlarGEÇEN hafta İstanbul’daki Sabancı Müzesi’nde çok ilginç bir olay yaşandı.
 • ‘Aksıray, Aksıray’ dönemi bitiyor - ana sayfa
  ‘Aksıray, Aksıray’ dönemi bitiyor16.11.2014
  Ekonomiİlyas Salman ve Şener Şen’in başrollerini paylaştığı ‘Çiçek Abbas’ filminde müşteri çekmek için iki ünlü ismin ‘Aksıray Aksıray’ diye bağırarak girdiği komik rekabeti birçoğunuz hatırlar.Aslında bu sahne bugün Türkiye’de birçok minibüs şoförünün hâlâ başvurduğu geçerli bir yöntem.Ama ya minibüste hiç şoför veya muavin olmazsa.Fransa hükümeti ve Avrupa Komisyonu’nun desteklediği Ligier Grubu, Robosoft Teknoloji şirketiyle sürücüsüz minibüsü geliştirmiş ve üretime başlamış.Hürriyet Dünyası olarak biz de bu aracın dünyadaki ilk test sürüşüne katıldık.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Sol omuzdaki sağ el - ana sayfa
  Sol omuzdaki sağ el29.10.2014
  YazarlarTÜRK siyasi tarihinden en sevdiğim fotoğraf hangisidir dersen.
 • Cumhuriyetin 91’inci yılında.91 sembol kadın - ana sayfa
  Cumhuriyetin 91’inci yılında.91 sembol kadın28.10.2014
  HayatTürkiye Cumhuriyeti bugün 91’inci yaşını kutluyor.Bu kutlu günde tarihte iz bırakan ‘Cumhuriyet kadınları’nı hatırlıyoruz.Sanatta, sporda, siyasette hep öncü oldular.Kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu.Ülkemizi ileriye taşıdılar.İşte Cumhuriyet’in sembolü 91 kadın.
 • KYK Burs başvuruları 2014-2015 - ana sayfa
  KYK Burs başvuruları 2014-201522.10.2014
  EğitimÖğrencilere büyük destek sağlayan KYK’nın kredi ve burs başvuruları bugün başladı.Başbakanlık burslarna başvuru, 9 Kasım’a kadar devam edecek.Peki başvurmak için ne gerekiyor, şartları neler?
 • Bülent Arınç'tan önemli açıklamalar - ana sayfa
  Bülent Arınç'tan önemli açıklamalar22.10.2014
  GündemBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Yasal bir engel olmadığına göre, herhalde en kısa ve bizim açımızdan en güvenli olabilecek yoldan belli sayıda peşmergenin Türkiye üzerinden Kobani'ye geçişi mümkün olabilecek” dedi.
 • Herkesin bir rengi vardır! - ana sayfa
  Herkesin bir rengi vardır!16.10.2014
  KeyifHaruki Murakami yeni romanı Renksiz Tsukuru Tazaki’nin Hac Yılları’nda neden kaybettiğini bilmeyen bir adamın öyküsünü anlatıyor.Murakami’nin kitabında eskiye duyulan özlem de var.
 • Gezi'de barikatları görünce.“Yazmak zorundasın” dedim - ana sayfa
  Gezi'de barikatları görünce.“Yazmak zorundasın” dedim10.10.2014
  HayatSon dönemin en parlak yazarlarından Emrah Serbes ‘Deliduman’ yayımlandıktan sonra hiçbir yere röportaj vermeyeceğini açıkladı.Aradan birkaç ay geçti, bir gün arayıp “Erdal Beşikçioğlu’nun Ankara’daki Tatbikat Sahnesi’nde benimle söyleşi yapmak ister misin?” diye sordu.İşte okuyacağınız bu söyleşi, Ankara’daki Tatbikat Sahnesi’nde, Emrah Serbes’in en sadık okurlarının önünde gerçekleşti.
 • 1086 sayfanın 16’sı Alevilik - ana sayfa
  1086 sayfanın 16’sı Alevilik23.09.2014
  EğitimZorunlu din dersinin başladığı 4’üncü sınıftan 12’nci sınıfa kadar 2014-2015 öğretim yılında okutulacak din kültürü ve ahlak bilgisi kitaplarını Hürriyet tek tek taradı.Bir öğrencinin 9 yıl boyunca zorunlu olarak eğitim aldığı din kültürü kitapları toplam 1086 sayfadan oluşuyor.Ancak Alevilik-Bektaşilik için ayrılan sadece 16 sayfa.Yani kitapların sayfa toplamının yüzde 1.5’i Aleviliğe ayrılmış durumda.
 • 1086 sayfanın 16’sı Alevilik - ana sayfa
  1086 sayfanın 16’sı Alevilik23.09.2014
  GündemZorunlu din dersinin başladığı 4’üncü sınıftan 12’nci sınıfa kadar 2014-2015 öğretim yılında okutulacak din kültürü ve ahlak bilgisi kitaplarını Hürriyet tek tek taradı.Bir öğrencinin 9 yıl boyunca zorunlu olarak eğitim aldığı din kültürü kitapları toplam 1086 sayfadan oluşuyor.Ancak Alevilik-Bektaşilik için ayrılan sadece 16 sayfa.Yani kitapların sayfa toplamının yüzde 1.5’i Aleviliğe ayrılmış durumda.
 • Cengiz SEMERCİOĞLU

  Koton’un reklamını eleştirenler bugünün çocuğunu bilmeyenler - ana sayfa
  Koton’un reklamını eleştirenler bugünün çocuğunu bilmeyenler21.09.2014
  YazarlarKoton’un tartışılan reklam kampanyası dün akşam itibariyle son buldu.
 • Erdoğan partiler üstüdür muhatap benim - ana sayfa
  Erdoğan partiler üstüdür muhatap benim14.09.2014
  GündemBaşbakan Prof.Ahmet Davutoğlu, önceki akşam İstanbul’da bazı gazetelerin genel yayın yönetmenleri ile bir araya geldi.Davutoğlu, açıklamaları sırasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı siyasi tartışmanın parçası haline getirmek istemediğini belirterek, “O partiler üstü bir kimliğe sahip” dedi.Ülkedeki kutuplaşmadan CHP ve MHP’yi sorumlu tutan Davutoğlu, yumuşama ortamından yana olduğunu belirtti, özetle şunları söyledi:
 • Aziz Yıldırım: E-Bilet'e evet, Passolig'e hayır - ana sayfa
  Aziz Yıldırım: E-Bilet'e evet, Passolig'e hayır04.09.2014
  FutbolFenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, gündeme dair Hürriyet'e çarpıcı açıklamalar yaptı.Yıldırım, kulüpler arasındaki gerginliğin sona ereceğini söyledi.
 • 290 bin vuruşla rekor - ana sayfa
  290 bin vuruşla rekor02.09.2014
  GündemBaşbakan Davutoğlu’nun 115 sayfadan oluşan hükümet programı, 61’inci hükümeti geride bıraktı.Davutoğlu’nun belki de Cumhuriyet tarihinin rekorunu kıracak büyüklükte program açıklamasının altında akademik detaycılık var.
 • Siz de bizi anlayın - ana sayfa
  Siz de bizi anlayın27.08.2014
  GündemCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, son kez katıldığı AK Parti Kongresi’nde, “Başbakan olarak son günümde, AK Parti’nin Genel Başkanı olarak son dakikalarımda, buradan, bizi sevsin ya da sevmesin 77 milyonun her bir ferdine bir kez daha musafaha için elimi uzatıyorum.Sizin yaşam tarzlarınızı, değerlerinizi anlıyoruz.Sizin taleplerinizi, arzularınızı biliyoruz.Sizin de bizi anlamanızı istiyoruz” dedi.Erdoğan konuşmasında özetle şunları söyledi:
 • Facebook'tan rahatsız edici görüntülere darbe - ana sayfa
  Facebook'tan rahatsız edici görüntülere darbe27.08.2014
  TeknolojiBirçok kullanıcıdan gelen şikâyetleri değerlendiren Facebook, artık 'kafa kesme görütüleri' gibi paylaşımlar için önce fotoğrafları karartacak, ardından kullanıcıları uyaracak.
 • İzzet ÇAPA

  Her derde devadır, Gırgır da Gırgır. - ana sayfa
  Her derde devadır, Gırgır da Gırgır.25.08.2014
  YazarlarSize “Geçim derdini, can sıkıntısını, aşk yarasını, karı-koca kavgasını şipşak keser.Her derde devadır, gırgır da gırgır” desem aklınıza ne gelir?
 • Cengiz ÇANDAR

  'Yeni başbakan'a dair hatalar. - ana sayfa
  'Yeni başbakan'a dair hatalar.23.08.2014
  YazarlarKendi payıma, bazı siyasi pozisyonlarını paylaştığım dönemlerde, Davutoğlu'nun "hatasız" olduğunu bir an bile aklıma getirmedim
 • Şükrü KIZILOT

  Evini kiraya verene hayali vergi - ana sayfa
  Evini kiraya verene hayali vergi19.08.2014
  YazarlarSADECE evini kiraya verene değil; dükkan, büro, mağaza ve diğer gayrimenkulünü kiraya verene de “hayali vergi” var.
 • Evini kiraya vermek isteyenler DİKKAT - ana sayfa
  Evini kiraya vermek isteyenler DİKKAT19.08.2014
  AvrupaSADECE evini kiraya verene değil; dükkan, büro, mağaza ve diğer gayrimenkulünü kiraya verene de “hayali vergi” var.
 • Veriye dayalı politikalar geliştirebilmek - ana sayfa
  Veriye dayalı politikalar geliştirebilmek17.08.2014
  EğitimOECD tarafından geliştirilen PISA dünyadaki en kapsamlı bilgi ve beceri ölçme değerlendirme sistemlerinden birisi.Her 3 yılda bir dünya ekonomisinin yüzde 90’ını temsil eden ülke ve ekonomiler eğitim sistemlerini bu uluslararası teste tabi tutuyor.15 yaş grubu öğrencilerin katıldığı ve ilk olarak 2000 yılında başlayan PISA’ya Türkiye 2003 yılından beri katılıyor.
 • Ağlaya ağlaya 3 aylık çocuğumu aldırdım - ana sayfa
  Ağlaya ağlaya 3 aylık çocuğumu aldırdım11.08.2014
  PaparazziGazino sahnelerinin yaşayan efsanesi o.Şarkıları, evlilikleri, yaşı üzerine üretilen dedikodularla tanımayan yoktur Gönül Yazar’ı.
 • İzzet ÇAPA

  Ağlaya ağlaya 3 aylık çocuğumu aldırdım - ana sayfa
  Ağlaya ağlaya 3 aylık çocuğumu aldırdım09.08.2014
  YazarlarGazino sahnelerinin yaşayan efsanesi o.Şarkıları, evlilikleri, yaşı üzerine üretilen dedikodularla tanımayan yoktur Gönül Yazar’ı.
 • Podyumlara yeni büyücü geldi - ana sayfa
  Podyumlara yeni büyücü geldi08.08.2014
  StilMarc Jacobs’ın 16 yıllık tahtını devralan tasarımcı Nicolas Ghesquiere’in ilk koleksiyonu 2014-2015 sonbahar-kış sezonunda tüketiciyle buluşacak.Geçen yıl yapılan defile sonrası büyük beğeni toplayan koleksiyonun imaj çekimlerinde bir ilk gerçekleşti.
 • İyi bayramlar - ana sayfa
  İyi bayramlar27.07.2014
  GündemBeş yılın sonunda rahatlıkla, övünçle söyleyebiliriz ki, pek çok önemli gazetenin ramazan sayfaları, artık “Hürriyet” gibidir.Ve bu ramazan sonrası da sizlere bu yıllık veda ederken, nihayet yüksek bir sesle “İyi bayramlar”.
 • İzzet ÇAPA

  Gün gelecek onlar kadar parlak bir yıldız olacaksın - ana sayfa
  Gün gelecek onlar kadar parlak bir yıldız olacaksın27.07.2014
  YazarlarYağmur bitmek tükenmek bilmezcesine yağmaya devam ediyordu.
 • Bana her şeyini anlat Balım - ana sayfa
  Bana her şeyini anlat Balım26.07.2014
  PaparazziFashion TV Modellik Yarışması’nda Türkiye ikinci güzeli seçilen Gamze Balım, Can Tanrıyar’la fotoğraflandıktan sonra magazin gündemine oturdu.İlk kez konuştu, “Yeni bir Petek Dinçöz mü doğuyor?” sorusunu kendisi cevapladı: “ Hiçbir zaman dikkatimi çekmedi.Ne bir şarkısını dinledim, ne de ekranda gördüğümde ‘güzel bir kadın’ dedim”
 • Bonzai ile mücadele için beş bakan toplandı - ana sayfa
  Bonzai ile mücadele için beş bakan toplandı13.07.2014
  GündemZehir tüccarlarının, gençleri "Bir kereden bir şey olmaz" diyerek kandırdıkları lanet uyuşturucu bonzai.Bir kez deneyen bir daha pençesinden zor kurtulabiliyor.Uzmanlar Türkiye'deki etkisinin ancak birkaç yıl sonra görülebileceğini söylese de son günlerde yaşanan ölümler korkutucu gerçeği gözler önüne seriyor.Öyle ki Başbakan Erdoğan'ın bile konuşmalarında aileleri uyardığı bu zehir hakkında bugün 5 bakan acil olarak toplandı.Kritik zirvede Türkiye'de uyuşturucu ile mücadelede yeni ber sayfa açılmasına karar verildi.
 • Türkiye hep yanlış zamanda yanlış trendlerin peşinde - ana sayfa
  Türkiye hep yanlış zamanda yanlış trendlerin peşinde05.07.2014
  GurmeMichelin yıldızı, moleküler tabaklar, ‘dünyanın en iyi restoranları’ listesi.Vedat Milor’a kulak verin.Gastronomiye dair kulağınıza havalı gelen her şeyin peşini bırakın.Otlarımızın, hamur işlerimizin ve kebap çeşitlerimizin peşine düşüp Türk mutfağına sınıf atlatmaya bakın.
 • Deniz SİPAHİ

  Ne güzel bir tavsiye “Kendinizi çalışın” - ana sayfa
  Ne güzel bir tavsiye “Kendinizi çalışın”05.07.2014
  Yazarlar
 • Aşti Hawrami: Bağımsızlık ilanı Ankara'dan habersiz olmaz - ana sayfa
  Aşti Hawrami: Bağımsızlık ilanı Ankara'dan habersiz olmaz29.06.2014
  PlanetIŞİD’in Irak’taki kaygı verici ilerleyişi sürerken ülkenin kuzeyindeki Kürt bölgesi ile Ankara arasındaki ilişkilerde tarihi sonuçları olabilecek bir haftayı geride bıraktık.
 • Yandex'ten Ramazan'a özel sayfa - ana sayfa
  Yandex'ten Ramazan'a özel sayfa29.06.2014
  TeknolojiGeçmiş yılların ramazan aylarında yapılan aramaları ve kullanıcıların bu dönemdeki ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Yandex, ramazan boyunca sunacağı hizmetler ve bilgilerle kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verecek çözümler sunacak.
 • Google kendi domain servisini test etmeye başladı - ana sayfa
  Google kendi domain servisini test etmeye başladı23.06.2014
  TeknolojiDev arama motoru Google, hizmetlerine bir yenisini daha katmaya hazırlanıyor.Google domain servisinin testlerine başlayarak, bu hizmetle beraber popüler alan adı sağlayıcıların karşısına bir rakip olarak çıkacak.
 • 66’ncı yıl mesajları - ana sayfa
  66’ncı yıl mesajları14.06.2014
  GündemHürriyet’in 66’ncı yaşı, Hürriyet Dünyası’nda kutlandı.Törende Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan 20’nci yıl rozeti aldı.Açılış konuşmasını yapan Doğan şu mesajları verdi:
 • Yalçın BAYER

  Sahici bir patron - ana sayfa
  Sahici bir patron14.06.2014
  YazarlarAYDIN Doğan satın almadan önce Hürriyet’e girmiştim.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  3.odada cinayet - ana sayfa
  3.odada cinayet08.06.2014
  YazarlarMANASTIRA girişimizin ertesi sabahı 03.00’te uyandırılıyoruz.
 • İzmir efsanesi Göztepe el değiştirdi - ana sayfa
  İzmir efsanesi Göztepe el değiştirdi03.06.2014
  Spor DiğerSpor Toto 2.Lig'de mücadele eden, İzmir kulübü Göztepe'nin yeni sahibi, Genel Energy İcra Kurulu Başkanı Mehmet Sepil oldu.
 • Muhammed için yürüdüler - ana sayfa
  Muhammed için yürüdüler31.05.2014
  AvrupaAlmanya'nın Velbert kentinde yaşayan İsmail ve Müberra Oral çiftinin 5 aylık bebeği Muhammed Oral'ı aileden alıp koruyucu aileye veren Alman Gençlik Dairesi'ni, binlerce kişi protesto etti.
 • Faiz Oyunları - ana sayfa
  Faiz Oyunları29.05.2014
  EkonomiTÜRKİYE’de tüm gözler onun üzerinde.O ise ‘bağımsızlığının’ sefasını sürüyor.
 • Ahmet HAKAN

  Bu bir ‘suçlu ayağa kalk’ yazısıdır: Suçluları açıklıyorum - ana sayfa
  Bu bir ‘suçlu ayağa kalk’ yazısıdır: Suçluları açıklıyorum21.05.2014
  YazarlarŞİRKET SUÇLUDUR!
« « İlk Sayfa
« Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki »
Son Sayfa » »