Arama

Aramanız :
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre

Yıllara göre
Devamı
Sırala : En Yeni | En Eski

66  adet haber bulundu.


 • Muhafazakar parti eğlencesinde göğüs dekoltesi - Helle Thörning Schmidt
  Muhafazakar parti eğlencesinde göğüs dekoltesi19.01.2015
  PlanetYerel seçimlerde ülkenin ‘en seksi politikacısı’ seçilen 20 yaşındaki Nikita Klaestrup, parti gecesinde giydiği göğüs dekolteli tuvaleti ile gündeme oturdu.Nikita hoşlandığı gibi giyinmeye devam edeceğini söyledi.
 • Dünya liderleri teröre karşı yürüdü - Helle Thörning Schmidt
  Dünya liderleri teröre karşı yürüdü11.01.2015
  AvrupaParis'teki saldırıları protesto etmek için düzenlenen "Cumhuriyet Yürüyüşü" dünya liderleri ve binlerce insanın katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Paris’te el ele - Helle Thörning Schmidt
  Paris’te el ele10.01.2015
  PlanetHiciv dergisi Charlie Hebdo’ya terör saldırısında ölen 12 kişiyi anmak ve dayanışma gösterisinde bulunmak amacıyla Paris, bugün sokağa iniyor.
 • Paris
  Paris "birlik ve beraberlik" yürüyüşüne hazırlanıyor10.01.2015
  AvrupaParis'te bugün yapılacak "Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü"ne 1 milyondan fazla kişinin katılması bekleniyor.Yürüyüşte güvenliği sağlamak için 2 bin 200 polis, bin 350 asker görev yapacak.
 • Paris'te 1.5 milyon kişi teröre karşı yürüdü - Helle Thörning Schmidt
  Paris'te 1.5 milyon kişi teröre karşı yürüdü10.01.2015
  PlanetFransa'da 17 kişinin ölümüne neden olan kanlı saldırıları protesto etmek için Paris'te düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü'ne katılım, 1 milyon hedefinin de ötesine geçerek, 1.5 milyonu buldu.Fransa'da başkent Paris başta olmak üzere ülke genelinde düzenlenen 'teröre karşı dayanışma' gösterilerine 3,7 milyon insanın katıldığı açıklandı.Bu sayı ile Fransa tarihinin en geniş katılımlı organizasyonun gerçekleştirildiği belirtildi.
 • Danimarka Başbakanı, öğrenciyken çalıştığı süpermarkette Türklerle selfie çektirdi - Helle Thörning Schmidt
  Danimarka Başbakanı, öğrenciyken çalıştığı süpermarkette Türklerle selfie çektirdi05.01.2015
  PlanetDanimarka Başbakanı Helle Thörning Schmidt, İshoj şehrindeki bir süpermarketi ziyaret etti.Schmidt ziyaretinin tamamını Türk asıllı çalışanlarla sohbet ederek ve selfie çekerek geçirdi.Schmidt'in ziyareti "Önümüzdeki yıl yapılacak genel seçimler için kampanyaya erken ve Türklerle başladı" şeklinde yorumlandı.
 • Ünsal TURAN

  Danimarka misilleme mi yaptı? - Helle Thörning Schmidt
  Danimarka misilleme mi yaptı?10.11.2014
  YazarlarDanimarka’da Roj TV’nin kapatılmasıyla bağlantılı olarak 10 PKK yandaşı gözaltına alınarak haklarında haraç davası açıldı.Ancak Kopenhag şehir mahkemesi hepsini de suçsuz bularak serbest bıraktı.
 • İklim Değişikliği raporu açıklandı - Helle Thörning Schmidt
  İklim Değişikliği raporu açıklandı01.11.2014
  Avrupaİklim Değişikliği Hükümetlerarası Panel'in üç çalışma grubu tarafından hazırlanan raporlardan oluşturulan sentez 5.Değerlendirme Raporu açıklandı.BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, "Bilim adamı değilim ama dünyanın birçok yerini gezdim ve küresel ısınma etkilerini bizzat gördüm" dedi.
 • Etek farkı - Helle Thörning Schmidt
  Etek farkı24.10.2014
  Gündemİddialı kıyafetleri ile konuşulan Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt ve giydiği ceketler yüzünden eleştirilen Almanya Başbakanı Angela Merkel, Brüksel'deki Avrupa Birliği toplantısına da damga vurdu.İki başbakan kıyafetleri ve makam araçlarından iniş şekilleriyle kıyaslandı.
 • Danimarka Başbakanı: Türkiye krizi AB'ye taşınmaz ama. - Helle Thörning Schmidt
  Danimarka Başbakanı: Türkiye krizi AB'ye taşınmaz ama.23.10.2014
  PlanetDANİMARKA Başbakanı Helle Thörning Schmidt, Türkiye konusunu bugünlerde AB’ye taşımanın abes olacağını söyledi.
 • Danimarka Türkiye'yi AB'ye şikayet edecek - Helle Thörning Schmidt
  Danimarka Türkiye'yi AB'ye şikayet edecek22.10.2014
  AvrupaDanimarka Dışişleri Bakanı Lidegaard, suikast zanlısı Danimarka vatandaşı Hassan'ın Türkiye'de serbest bırakılması konusunu AB'ye taşıyacaklarını bildirdi.
 • Danimarka Başbakanı: Bu konu, burada kapanmadı - Helle Thörning Schmidt
  Danimarka Başbakanı: Bu konu, burada kapanmadı20.10.2014
  PlanetDanimarkalı yazar Hedegaard’ı öldürme teşebbüssünden aranan zanlının Türkiye’de serbest bırakıldığının teyit edilmesi İskandinav ülkesinde öfkeye yol açtı.Başbakan Thorning-Schmidt, “Zanlının neden Türkiye’de gözaltında olmadığına dair yanıtları halen bekliyoruz.Bu konunun kapanmadığına dair hiçbir şüphe olmamalı” dedi.
 • Ünsal TURAN

  Başarabilir mi? - Helle Thörning Schmidt
  Başarabilir mi?05.10.2014
  YazarlarDanimarka Başbakanı Helle Thörning Schmidt’in adı son günlerde AB ile özdeşleşiyor.Komisyon yada parlamento başkanlığı seçenekler arasında.Schmidt bu görevde başarılı olabilir mi? Bence olur.
 • Danimarka F16'ları gönderdi - Helle Thörning Schmidt
  Danimarka F16'ları gönderdi01.10.2014
  PlanetDanimarka Meclisi, IŞİD ile mücadelede kullanılmak üzere Ortadoğu’ya gönderilmesi gereken yedi adet F16 savaş uçağına onay verdi.Hazır vaziyette kararı bekleyen uçaklar, oylamanın ardından acil bir şekilde Kuveyt’e gönderildi.
 • AB liderleri toplanıyor - Helle Thörning Schmidt
  AB liderleri toplanıyor29.08.2014
  PlanetAvrupa Birliği'ne (AB) üye 28 ülkenin devlet ve hükümet başkanları, Birlik kurumlarının tepe yöneticilerini belirlemek ve son günlerdeki gelişmeler nedeniyle tekrar gündemin ilk sıralarına yükselen Ukrayna krizini, çatışmaların sürdüğü Irak'taki durumu ve ateşkesin sağlandığı Gazze'yi ele almak üzere bir araya geliyor.
 • Juncker daha fazla kadın istiyor - Helle Thörning Schmidt
  Juncker daha fazla kadın istiyor26.08.2014
  AvrupaYeni AB Komisyonu Başkanı Juncker, birlikte çalışacağı Komisyon üyeleri için önerilen adaylar arasında yeterince kadın olmamasının sıkıntısını yaşıyor
 • AB liderleri uzlaşamayınca üst düzey atamaları erteledi - Helle Thörning Schmidt
  AB liderleri uzlaşamayınca üst düzey atamaları erteledi16.07.2014
  AvrupaAvrupa Birliği (AB) devlet ve hükümet başkanları, kilit görevlere atanacak isimler üzerinde uzlaşamayınca 30 Ağustos'ta yeniden toplanma kararı aldı.
 • Danimarka Başbakanı'nın kimlik numarasını tişörte basıp satıyor - Helle Thörning Schmidt
  Danimarka Başbakanı'nın kimlik numarasını tişörte basıp satıyor12.07.2014
  PlanetDanimarka'da "Özgürlük hareketçisi" Lars Krag Andersen, Başbakan Helle Thörning Schmidt'in kimlik numarasını sattığı tişörtlere yazarak deşifre etti.
 • Magazin dergisinde rüşvet skandalı - Helle Thörning Schmidt
  Magazin dergisinde rüşvet skandalı14.05.2014
  AvrupaMagazin dergisi Se&Hör'ün, ünlülerin kredi kartı harcama bilgilerini rüşvetle elde ettiğinin ortaya çıkması üzerine daha önce dergide çalışanlar mercek altına alındı.
 • Protesto edileceğini bile bile geldi! - Helle Thörning Schmidt
  Protesto edileceğini bile bile geldi!01.05.2014
  AvrupaKopenhag'daki 1 Mayıs kutlamalarında konuşan Başbakan Helle Thörning Schmidt, hükümetin politikasından memnun olmayan gençlerin protestoları ile karşılaştı.Protesto gösterisinin yapılacağı günler önceden ilan edilmesine rağmen kutlamanın yapıldığı alanda fazla polis olmaması ve polisin protestoculara müdahalede bulunmaması dikkat çekti.
 • Beyaz Saray, ‘selfie’yi yasaklamaya hazırlanıyor - Helle Thörning Schmidt
  Beyaz Saray, ‘selfie’yi yasaklamaya hazırlanıyor07.04.2014
  PlanetABD Başkanı Barack Obama ile ‘selfie’ çekip bu fotoğrafı sosyal medyada paylaşan beyzbol oyuncusu David Ortiz’in bir telefon üreticisi firmayla reklam anlaşması imzalamış olduğunun ortaya çıkması, Beyaz Saray’ı harekete geçirdi.Gelecekte Başkan’la ‘selfie’ çektirmeye izin verilmeyebileceğini belirten yetkililer, Beyaz Saray’da da ‘selfie’nin tamamen yasaklanabileceğinin sinyalini verdi.
 • Ünsal TURAN

  Bayram değil, düğün değil Kraliçe bizi niye öptü? - Helle Thörning Schmidt
  Bayram değil, düğün değil Kraliçe bizi niye öptü?25.03.2014
  YazarlarCumhurbaşkanı Abdullah Gül, önümüzdeki hafta Kraliçe II.Margrethe’nin davetlisi olarak Danimarka’ya resmi bir ziyarette bulunacak.Ancak bu ziyaret Türkiye’den daha çok Danimarka’nın işine yarayacak.
 • Cumhurbaşkanı Gül: Rahatsızım, üzülüyorum - Helle Thörning Schmidt
  Cumhurbaşkanı Gül: Rahatsızım, üzülüyorum18.03.2014
  PlanetCumhurbaşkanı Abdullah Gül 3 günlük resmi Danimarka gezisine başlarken iç ve dış politikada önemli mesajlar verdi.Son yaşananlar için, “Rahatsızım, üzülüyorum.Türkiye’ye yakışmıyor” diyen Cumhurbaşkanı, seçim sonucundan bağımsız olarak hemen reform süreci talebini dile getirdi.
 • Kraliçe onuruna davet verdi - Helle Thörning Schmidt
  Kraliçe onuruna davet verdi18.03.2014
  PlanetDanimarka’daki temaslarına devam eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrunisa Gül, Kraliçe Margrethe’nin onuruna dün akşam Dangletere Oteli’nde akşam yemeği verdi.
 • AİHM, Öcalan kararını açıkladı - Helle Thörning Schmidt
  AİHM, Öcalan kararını açıkladı17.03.2014
  PlanetAvrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Abdullah Öcalan'la ilgili kararını açıkladı.Kararda, Öcalan'a şartlı tahliye olasılığı olmaksızın ömür boyu hapis cezası verilmesiyle ilgili olarak Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 3'üncü maddesinin ihlal edildiğine karar verildi.Kararda, Abdullah Öcalan'ın 17 Kasım 2009 tarihine kadar İmralı Adası'ndaki cezaevinde tek başına tutulmasına vurgu yapılarak 17 Kasım öncesi ve sonrası ayrımına gidildi.AİHM'in kararını değerlendiren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Kararı sabah gördüm ama uzmanların detaylı çalışması gerekir, ondan sonra konuşmak lazım" dedi.
 • AİHM, Öcalan kararını açıkladı - Helle Thörning Schmidt
  AİHM, Öcalan kararını açıkladı17.03.2014
  AvrupaAvrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Abdullah Öcalan'la ilgili kararını açıkladı.Kararda, Öcalan'a şartlı tahliye olasılığı olmaksızın ömür boyu hapis cezası verilmesiyle ilgili olarak Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 3'üncü maddesinin ihlal edildiğine karar verildi.Kararda, Abdullah Öcalan'ın 17 Kasım 2009 tarihine kadar İmralı Adası'ndaki cezaevinde tek başına tutulmasına vurgu yapılarak 17 Kasım öncesi ve sonrası ayrımına gidildi.AİHM'in kararını değerlendiren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Kararı sabah gördüm ama uzmanların detaylı çalışması gerekir, ondan sonra konuşmak lazım" dedi.
 • Emre KIZILKAYA

  Cumhurlar ve başkanları - Helle Thörning Schmidt
  Cumhurlar ve başkanları13.02.2014
  YazarlarDanimarka Başbakanı Helle Thörning Schmidt'in evinin önündeki karları küremesine şaşırdıysanız, bir fotoğraf da ben paylaşayım.
 • Danimarka'da özelleştirme krizi - Helle Thörning Schmidt
  Danimarka'da özelleştirme krizi29.01.2014
  PlanetDanimarka'da devlet sermayeli enerji şirketi DONG'un kısmi satışına karşı çıkan Sosyalist Halk Partisi (SF) koalisyondan çekilme kararı aldı.SF, hükümette Dışişleri Bakanlığı dahil altı bakanlıkla yer alıyordu.
 • İrem Köker

  Kim bu taş gibi hatun? - Helle Thörning Schmidt
  Kim bu taş gibi hatun?26.12.2013
  YazarlarSanırım artık dünyada Danimarka Başbakanı'nın hoş bir kadın olduğunu bilmeyen kalmadı.
 • Barack Obama eşi Michelle Obama ile boşanıyor mu? - Helle Thörning Schmidt
  Barack Obama eşi Michelle Obama ile boşanıyor mu?25.12.2013
  AvrupaAmerika’daki tabloid gazeteler, Başkan Barack Obama ve eşi Michelle’in boşanma hazırlığı içinde olduğunu öne sürdü.
 • Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt o fotoğrafı savundu - Helle Thörning Schmidt
  Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt o fotoğrafı savundu12.12.2013
  AvrupaDanimarka Başbakanı, ABD Başkanı Barack Obama ve İngiltere Başbakanı David Cameron ile Mandela’yı anma töreninde çektirdikleri o fotoğrafı savundu.
 • Danimarka Dışişleri Bakanı Sövndal istifa etti - Helle Thörning Schmidt
  Danimarka Dışişleri Bakanı Sövndal istifa etti11.12.2013
  PlanetDanimarka Dışişleri Bakanı Villy Sövndal sağlık sorunları nedeniyle istifa etti.
 • Taklit ettiler ama onayı alamadılar - Helle Thörning Schmidt
  Taklit ettiler ama onayı alamadılar09.10.2013
  AvrupaDANİMARKA Parlamentosu’nda İngiliz usulü tartışma başladı.8 Ekim tarihinde ilk kez denenen İngiliz usulü tartışmada, Başbakan Helle Thörning Schmidt kürsüde konuşurken siyasi parti başkanları da oturdukları yerden soru sorarak başbakanı sıkıştırmaya çalıştılar.
 • Erdoğan’ın Suriye mesaisi - Helle Thörning Schmidt
  Erdoğan’ın Suriye mesaisi27.08.2013
  GündemBAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, İngiltere Başbakanı David Cameron ve Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt ile Suriye konusunda bir telefon görüşmesi yaptı.
 • Başbakana su tabancasıyla saldırının cezası 40 gün - Helle Thörning Schmidt
  Başbakana su tabancasıyla saldırının cezası 40 gün14.08.2013
  PlanetDanimarka Başbakanı Helle Thörning Schmidt’e 1 Mayıs törenleri sırasında su tabancası ile saldıran 20 yaşındaki Danimarkalı Markus Aleksander Sippola Lund çıkarıldığı mahkemece 40 gün hapis cezasına çarptırıldı.
 • Yasal düzenleme sözü - Helle Thörning Schmidt
  Yasal düzenleme sözü20.03.2013
  PlanetDANİMARKA Başbakanı Helle Thorning-Schmidt, Başbakan Tayyip Erdoğan’a ROJ TV’nin yayın lisansının iptal edilmesine olanak sağlayacak yasal düzenlemenin önümüzdeki aylarda Meclis gündemine alınacağı sözü verdi.
 • 2015’te hedef 5 milyar dolarlık ticaret - Helle Thörning Schmidt
  2015’te hedef 5 milyar dolarlık ticaret20.03.2013
  EkonomiBaşbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye ile Danimarka arasındaki ticaret hacminin 2012 sonu itibarıyla 1.7 milyar dolar seviyesine ulaştığını belirterek, “2015 sonu itibarıyla bu rakamı 5 milyar dolara çıkarma hedefi zor değil” dedi.
 • Erdoğan: Saldırı Ergenekon bağlantılı - Helle Thörning Schmidt
  Erdoğan: Saldırı Ergenekon bağlantılı20.03.2013
  GündemBaşbakan Tayyip Erdoğan Kopenhag’da düzenlenen Türkiye-Danimarka İş Formu ve CEO Toplantısı’nda yaptığı konuşmaya Ankara’daki saldırıları kınayarak başladı.
 • Erdoğan’a Obama koruması - Helle Thörning Schmidt
  Erdoğan’a Obama koruması19.03.2013
  GündemAK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı’na düzenlenen saldırıların ardından Danimarka’da bulunan Başbakan Tayyip Erdoğan için ABD başkanlarına uygulanan en üst düzey güvenlik önlemleri alındı.
 • Erdoğan Danimarka Kraliçesi ile görüştü - Helle Thörning Schmidt
  Erdoğan Danimarka Kraliçesi ile görüştü19.03.2013
  PlanetDanimarka'nın başkenti Kopenhag'daki temaslarını sürdüren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk durağı Amelienborg Sarayı oldu.Saray'da Danimarka Kraliçesi 2'nci Margrethe ile bir araya gelen Erdoğan, görüşme sonrası dışarıda bekleyen öğrencilerle sohbet etti.Kar yağışı altındaki sohbet sırasında öğrencilerden birinin sempatik mimikleri dikkat çekti.
 • Erdoğan: Saldırı Ergenekon bağlantılı - Helle Thörning Schmidt
  Erdoğan: Saldırı Ergenekon bağlantılı19.03.2013
  GündemBaşbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı’na yapılan saldırıları gerçekleştirenlerin tespit edildiğini belirterek saldırının Ergenekon bağlantılı olduğunu açıkladı.
 • Demokrasi anlayışımız! - Helle Thörning Schmidt
  Demokrasi anlayışımız!03.03.2013
  PlanetDanimarka’nın demokrasi anlayışı ile Türkiye’nin demokrasi anlayışı arasındaki farka değinmek istiyorum.
 • Eyvah düştü! - Helle Thörning Schmidt
  Eyvah düştü!07.12.2012
  PlanetDanimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt, Paris ziyareti sırasında Fransız mevkidaşı ile görüşmeye geldiği Elysee Sarayı’na girişte ayakkabısını düşürdü.
 • Eşcinsel bakan eşini kayırdığı için istifa etti - Helle Thörning Schmidt
  Eşcinsel bakan eşini kayırdığı için istifa etti06.12.2012
  PlanetDanimarka’da Radikal Partili eşcinsel Kültür Bakanı Uffe Elbaek, yönetim kurulu üyesi olduğu meslek okuluna eşi Jens Pedersen’i sekreter olarak yüksek maaşla işe aldığı ve bir yıllık bakanlık döneminde 180 bin kronu sadece eğlenceye harcadığı iddiaları üzerine istifa etmek zorunda kaldı.
 • Çinliler kayıplara karışan başkan yardımcısını arıyor - Helle Thörning Schmidt
  Çinliler kayıplara karışan başkan yardımcısını arıyor10.09.2012
  PlanetÇİN’i gelecek 10 yıl yönetecek Xi Jinping, kayıplara karıştı.
 • Sayın Başbakan eşiniz gay mi - Helle Thörning Schmidt
  Sayın Başbakan eşiniz gay mi25.08.2012
  PlanetDanimarka Başbakanı Helle Thörning Schmidt, İngiliz asıllı eşi Stephen Kinnock’ın eşcinsel olduğuna dair iddialara yanıt verdi.
 • Danimarka Başbakanı'na 'Hiç başka bir kadınla seviştiniz mi?' diye sordular - Helle Thörning Schmidt
  Danimarka Başbakanı'na 'Hiç başka bir kadınla seviştiniz mi?' diye sordular19.08.2012
  PlanetDanimarka'da düzenlenen eşcinsel festivaline ünlü isimler de katıldı.Yürüyüşte en çok dikkat çeken isimler Başbakan Helle Thörning-Schmidt, Eğitim Bakanı Christine Antoroni, Kopenhag Valisi Frank Jensen ve çok sayıda Sosyal Demokrat Milletvekili oldu.
 • Liderler Seul'de
  Liderler Seul'de "nükleer terörizm" uyarısı yaptı26.03.2012
  PlanetSeul’deki Nükleer Güvenlik Zirvesi’nin sonuç bildirisinde, nükleer terörizmin uluslararası güvenliğin önündeki en büyük engel olduğu belirtildi.
 • Başbakan Erdoğan'dan diplomasi atağı - Helle Thörning Schmidt
  Başbakan Erdoğan'dan diplomasi atağı25.03.2012
  PlanetBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün Güney Kore Devlet Başkanı Lee Myung-bak ile görüştü ve görüşmenin ardından Uzakdoğu’da ilk olacak serbest ticaret anlaşması imzandı.Bu anlaşmayla 5 yıl içinde Güney Kore’den Türkiye’ye, Türkiye’den de Güney Kore’ye 7 yıl içinde sanayi ürünleri ihracatı sıfır gümrükle girecek.10 yıl içinde ise karşılıklı tarım ürünleri ihracatı sıfır gümrüğe tabii olacak.
 • Gila BENMAYOR

  DEF: İstanbul’a dönmekten mutluyuz - Helle Thörning Schmidt
  DEF: İstanbul’a dönmekten mutluyuz14.03.2012
  YazarlarDÜNYA Ekonomik Forumu’nun bir ekibi İstanbul’da 4-6 Haziran tarihleri arasında yapılacak Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya Zirvesi için İstanbul’da yoğun çalışmalar içersinde.
« « İlk Sayfa
« Önceki
1 | 2
Sonraki »
Son Sayfa » »