Arama

Aramanız :
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Yıllara göre
Devamı
Sırala : En Yeni | En Eski

2.259  adet haber bulundu.


 • 8 madencinin öldüğü iş kazasının davası başladı - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  8 madencinin öldüğü iş kazasının davası başladı20.01.2015
  GündemZonguldak’ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesesi Müdürlüğü maden ocağında 7 Ocak 2013’de 8 madencinin öldüğü iş kazasıyla ilgili tutuksuz 10 sanığın yargılanmasına başlandı.Sanıklar suçlamayı kabul etmezken, ölen madencilerin yakınları, mağdur tanık olarak dinlenen taşeron firma işçilerine, ifadelerini değiştirdikleri gerekçesiyle adliye çıkışında tepki gösterdi.Ölen Köksal Kadıoğlu’nun eşi Remziye Kadıoğlu, "Senin arkadaşların ifadelerini değiştirdiler.Sen nasıl kardeşsin" diyerek tepkisini dile getirdi.
 • Kayıp-kaçak ile ilgili düzenleme geliyor - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Kayıp-kaçak ile ilgili düzenleme geliyor14.01.2015
  Ekonomi'6.Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı'nın açılışını gerçekleştirdikten sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye'deki vergiden arındırılmış benzin ve motorin fiyatlarının düşüş oranının yurtdışından farklı olmadığını ifade ederek, "O yüzden vatandaşımız benzinde 1 lira 4 kuruş, 90 kuruş da motorinde indirime ulaştı" dedi.
 • CHP'li Haluk Koç, 'KPSS'de VIP torpil' iddialarını paylaştı - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  CHP'li Haluk Koç, 'KPSS'de VIP torpil' iddialarını paylaştı11.01.2015
  GündemCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, basın toplantısı düzenleyerek AK Parti döneminde hukuksuz olarak yapıldığını savunduğu atamalarla ilgili belgeleri kamuoyu ile paylaştı.
 • Tarihi doğalgaz rekoru - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Tarihi doğalgaz rekoru08.01.2015
  EkonomiENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bu hafta salı günü doğalgaz tüketiminin 213 milyon metreküp ile rekor seviyeye ulaştığını kaydederken, yetkililer kamu santrallarında ikincil yakıta geçildiğini bildirdi.
 • 2 firmanın petrol arama ruhsatı feshedildi - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  2 firmanın petrol arama ruhsatı feshedildi02.01.2015
  EkonomiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğünce, 2 şirkete ait 6 petrol arama ruhsatı feshedildi.
 • Lütfen içlerine sindirsinler - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Lütfen içlerine sindirsinler30.12.2014
  GündemCUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın 19 Ocak'ta Bakanlar Kurulu'nu toplayacağı yönündeki açıklamasını değerlendiren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Sayın Cumhurbaşkanımız ile Sayın Başbakanımız arasında oluşturulmaya çalışılan böyle bir ayrılık noktasının zemin bulmayacağını vurgulamam lazım.Cumhurbaşkanımızı lütfen içlerine sindirsinler” dedi.
 • RES kulesi ihraç ediyor - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  RES kulesi ihraç ediyor28.12.2014
  EgeTÜRKİYE’de Rüzgar Enerji Santrali (RES) kulesi üreten dört şirketten biri olan Ateş Çelik ihracata başladı.Rüzgar enerjisi sektöründe büyümeyi hedeflediklerini söyleyen Ateş Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Güldoğan, "Türkiye’nin geleceği yenilenebilir enerji sektöründe.Hedefimiz gelecekte RES kanat ve türbinlerini de Türkiye’de üretmek" dedi.
 • Gila BENMAYOR

  Kalkınma Bakanlığı iklim politikasının en önemli oyuncusu - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Kalkınma Bakanlığı iklim politikasının en önemli oyuncusu25.12.2014
  YazarlarSALI günkü “Güneş enerjisinde akıl tutulması mı” yazısı epey ses getirmiş.
 • Danıştay’a enerji damgası - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Danıştay’a enerji damgası20.12.2014
  EkonomiCumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Danıştay’a üye olarak atanan 9’üyeden 3’ü enerji sektöründen geldi.Bu alanda atanan isimler, hukuk dairesi, nükleer santral sorumluluğu, teftiş kurulu başkanlığı gibi kritik görevlerde bulundu.
 • PTT’den Danıştay’a üye - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  PTT’den Danıştay’a üye14.12.2014
  GündemCUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, az önce Danıştay’ın yeni üyelerini atadı.
 • TMMOB'a Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onayı geliyor - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  TMMOB'a Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onayı geliyor10.12.2014
  EkonomiHükümet, özellikle Gezi olaylarında tepki gösterdiği Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin (TMMOB) yapısını baştan aşağı değiştirmeye hazırlanıyor.Hazırlanan kanun taslağına göre TMMOB’un hazırladığı tüm yönetmelikler, Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın uygun görüşü ve onayı alınmadan yayınlanamayacak.Böylece kamu kurumu niteliğini kaybeden TMMOB, dava açamaz hale gelecek.
 • MHP'li Akçay'dan Soma için soru önergesi - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  MHP'li Akçay'dan Soma için soru önergesi09.12.2014
  EgeMHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.tarafından işten çıkarılan madencilerle ilgili olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in cevaplaması istemiyle TBMM'ye soru önergesi verdi.
 • Başbakanlık Müşavirliği'ne Selma Üçüncüoğlu ile Zerin Elçi Coşkun atandı - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Başbakanlık Müşavirliği'ne Selma Üçüncüoğlu ile Zerin Elçi Coşkun atandı04.12.2014
  GündemAçık bulunan Başbakanlık Müşavirliği'ne Selma Üçüncüoğlu ile merhum Şerafettin Elçi'nin kızı Zerin Elçi Coşkun (fotoğraftaki) atandı.Dışişleri Bakanlığı'nda açık bulunan Müsteşar Yardımcılığı'na, İkili Siyasi İşler Genel Müdürü Ümit Yalçın atandı.Açık bulunan İkili Siyasi İşler Genel Müdürlüğü'ne ise Ortadoğu Genel Müdür Yardımcısı Can Dizdar atandı.
 • Erdal SAĞLAM

  Batı’ya karşı Rusya kozunu kullanmak - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Batı’ya karşı Rusya kozunu kullanmak03.12.2014
  YazarlarRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in hafta başında yaptığı bir günlük Türkiye ziyareti, sadece enerji açısından değil siyasi açıdan da ciddi tartışmalara neden oldu.
 • Ermenek'teki madende son işçinin de cansız bedeni çıkarıldı - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Ermenek'teki madende son işçinin de cansız bedeni çıkarıldı03.12.2014
  GündemErmenek’teki facia madeninde son 5 işçinin de cansız bedenine ulaşıldı.38 gündür arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği madende işçilerin cansız bedenleri 4 Aralık Dünya Madenciler Günü'nde çıkarıldı.Çalışmalara katılan yetkililer acılarını, kederlerini 'dünyanın en zor madeni' sözleriyle paylaştı.İşçilerin cansız bedenleri kömür taşımakta kullanılan vagonlarla yer üstüne çıkarıldı.Dışarıda günlerdir küçücük de olsa bir umutla bekleyen yakınları da gözyaşlarına boğuldu.
 • 16 bayrakla karşıladı - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  16 bayrakla karşıladı01.12.2014
  GündemCUMHURBAŞKANLIĞI Muhafız Alayı Tören Kıtası, Papa Francesco’yu karşılama töreninde olduğu gibi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i de, Cumhurbaşkanlığı forsundaki 16 Türk devletini temsil eden bayraklarla karşıladı.Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından karşılanan Putin, milli marşların okunmasının ardından tören kıtasını selamladı.
 • 294 maden geliyor - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  294 maden geliyor01.12.2014
  EkonomiHükümet, Türkiye genelinde yer alan toplam 294 maden alanını ihale yoluyla aramalara açıyor.
 • Bakanlıktan 294 maden sahası için ihale - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Bakanlıktan 294 maden sahası için ihale01.12.2014
  EkonomiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğünce 294 maden sahasının ihalesi gerçekleştirilecek
 • Enerji Bakanı Yıldız: Süreyi 31 Aralık'a kadar uzattık - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Enerji Bakanı Yıldız: Süreyi 31 Aralık'a kadar uzattık01.12.2014
  EkonomiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Vatandaşımızın, çiftçimizin, sanayicimizin lehine birçok kararı almaya devam edeceğiz.Kasım ayının sonuna geldik.Kamuya borcu olan çiftçilerimizin borç yapılandırmasıyla alakalı süreyi 31 Aralık'a kadar bir kez daha uzattık" dedi.AA
 • Rusya Devlet Başkanı Putin, Ankara'da - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Rusya Devlet Başkanı Putin, Ankara'da30.11.2014
  GündemRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bugün Ankara’ya geldi.İki ülkenin 2010 yılında açıkladığı 100 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefi için Türkiye’ye gelen Putin ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en önemli gündem maddesi enerji.İlk olarak Anıtkabir'i ziyaret eden Putin, şu sıralarda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşüyor.Putin, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na Rusya’dan getirildiği öğrenilen kendi makam aracıyla geldi.
 • Dün kovuldu bugün İŞ-KUR kapısında - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Dün kovuldu bugün İŞ-KUR kapısında30.11.2014
  EkonomiManisa'nın Soma İlçesi'nde, aynı şirketin işletmeciliğini yaptığı 301 madencinin hayatını kaybettiği Eynez bölgesindeki ocak ile Atabacası ocağından iki bini aşkın işçinin dün cep telefonlarına gelen mesajla işlerine son verildi.O işçiler bugün ise İŞKUR kapısında işsizlik maaşı için kuyruğa girdiler.Somalı maden emekçileri facianın gerçekleştiği tarihten bu yana haklarını almak için sürekli protesto düzenledi.En sonunda işlerinden oldular.İşçiler her seferinde polisle karşı karşıya geldi.Maalesef bu yıl 'kader'leri hiç istedikleri gibi gitmedi.Ayrıca Bakanlık yarın saat 14:00'da kovulan işçilerin durumunu görüşecek.
 • Türkiye'nin rüzgarı enerjiye dönüştü - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Türkiye'nin rüzgarı enerjiye dönüştü27.11.2014
  EkonomiTürkiye'nin Rüzgar Enerji Santrallerinden (RES) elde ettiği elektrik, yıllık tüketiminin yüzde 3'üne ulaştı.Türkiye'nin her bölgesinde kurulmaya başlayan RES'lerden elde edilen miktar, Ankara'nın yıllık elektrik tüketiminin yüzde 70'ini karşılar orana yükseldi.
 • AFAD, kömür ocağı ile ilgili son bilgileri açıkladı - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  AFAD, kömür ocağı ile ilgili son bilgileri açıkladı22.11.2014
  EkonomiErmenek ilçesindeki kömür ocağında yürütülen arama kurtarma çalışmaları kapsamında, son 24 saatte 35 metre ilerleme sağlandığı bildirildi.Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yapılan yazılı açıklamada, bugün itibarıyla 315 arama-kurtarma personeli ve toplam 603 kişilik bir ekibin, Ermenek'te devam eden çalışmalarda görev aldığı belirtildi.
 • IŞİD’i Türkiye ile çökertiyoruz - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  IŞİD’i Türkiye ile çökertiyoruz21.11.2014
  EkonomiABD Enerji Bakanı Ernest Moniz, IŞİD terör örgütüne karşı Türkiye ve ABD’nin birlikte mücadele ederek, örgütün petrol ağını çökertmeye başladığını söyledi.Moniz, “IŞİD’in petrol üretimi düşüyor.Türkiye’nin IŞİD’e karşı son adımlarını da memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.
 • Petrolümüzün 19 yıllık ömrü kaldı - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Petrolümüzün 19 yıllık ömrü kaldı20.11.2014
  EkonomiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı verilerine göre Türkiye'nin 46,3 milyon ton ham petrol, 6,3 milyar metreküp doğalgaz rezervi kaldı.Yeni keşifler yapılmadığı takdirde, bu yılki aylık ortalama üretim seviyeleri ile Türkiye'de 19,3 yıllık ham petrol rezervi, 12,2 yıllık doğalgaz rezervi kalacak.
 • Ermenek madenindeki ölümcül kırmızı bölge - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Ermenek madenindeki ölümcül kırmızı bölge18.11.2014
  GündemERMENEK’TEKİ Has Şekerler Madenciliğe ait linyit ocağında 28 Ekim Salı günü işçilerin öğle yemeği molası sırasında su baskını oldu.Kazada 34 işçiden 18’i mahsur kalırken, kurtarma çalışmalarında 10 madencinin cansız bedenlerine ulaşıldı.8 madenciye ise henüz ulaşılamadı.
 • İBB bütçesi 13 bakanlığı solladı - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  İBB bütçesi 13 bakanlığı solladı17.11.2014
  Ekonomiİstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) İBB Meclisi'nde görüşülen 12 milyar 250 milyon liralık bütçesi 2015 genel bütçede öngörülen 13 bakanlığın bütçesini solluyor.
 • Maden bakanlığı önerisi - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Maden bakanlığı önerisi15.11.2014
  EkonomiMeclis Soma Komisyonu’nun taslak raporunda, maden kazalarının önlenmesi için Maden Bakanlığı kurulmasının yanı sıra maden şirketlerinin borsaya kote olması da önerildi.
 • Redhack: Hackledik.Enerji Bakanlığı: Tahsil ettik, bilgi kaybı yok - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Redhack: Hackledik.Enerji Bakanlığı: Tahsil ettik, bilgi kaybı yok15.11.2014
  EkonomiHacker grubu RedHack, Türkiye Elektrik İletim A.Ş.’nin sitesini hackleyerek 1,5 milyon TL borcu sildiğini iddia etti.Enerji Bakanlığı söz konusu borçların 27 Ekim'de tahsil edildiği, herhangi bir bilgi kaybı olmadığını belirtti.
 • Taner Yıldız: Soma'dan sonra istifamı sundum - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Taner Yıldız: Soma'dan sonra istifamı sundum14.11.2014
  EkonomiTaner Yıldız ile ilgili istifa tartışması devam ederken, Enerji Bakanı bugün cuma namazını Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aynı camide kıldı.Erdoğan'ın cami çıkışında Yıldız'ı makam aracına alması kulisleri dalgalandırdı.
 • Soma’nın ardından Bakanlar Kurulu’na istifamı sundum - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Soma’nın ardından Bakanlar Kurulu’na istifamı sundum14.11.2014
  EkonomiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bakanlığının TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmelerinde, muhalefet partilerinin “onurlu ve vicdani şekilde istifa edin” çağrılarına yanıt verdi.
 • Penaltılık faul var - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Penaltılık faul var14.11.2014
  EkonomiMUHALEFETİN ‘istifa etmelisin’ eleştirileriyle gergin geçen Plan Bütçe Komisyonu’nda Bakan Yıldız Ermenek’te yaşananları maket üzerinden anlattı.Yıldız denetime gidip eski ocağa yaklaşıldığını görmeyenin de madene inmeyip sorumluluğunu devreden patronun da suçlu olduğunu söyledi.
 • Soma'daki maden ocağı için kapatma sinyali - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Soma'daki maden ocağı için kapatma sinyali13.11.2014
  AvrupaEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma'daki maden faciasının yaşandığı Eynez ocağına ilişkin, "Eynez ocağının artık çalışılamaz hale geldiğine inanıyorum.Eynez ocağını aynı şekilde Atabacası'nı da kapatalım" dedi.
 • Vekil oğlu bakanlıkta işe girdi - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Vekil oğlu bakanlıkta işe girdi13.11.2014
  EkonomiTaraf Gazetesi'nin haberine göre Soma ve Ermenek’teki maden facialarıyla tartışılan Enerji Bakanlığı, ilginç bir atamaya imza attı.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TBMM Sağlık ve Çalışma Komisyonu Başkanı AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar’ın 25 yaşındaki oğlunu bakanlığa danışman olarak atadı.Hurriyet.com.tr'nin ulaştığı Enerji Bakanlığı kaynakları ise Ünüvar'ın oğlu Alaattin Ünüvar'ın danışman değil bakanlık müşaviri olarak atamasının yapıldığını söyledi.Alaattin Ünüvar 2013 yılında üniversiteden mezun olmuştu.
 • Enerji Bakanlığı: Borçlar silinmedi - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Enerji Bakanlığı: Borçlar silinmedi13.11.2014
  GündemHacker grubu Redhack'in, bugün sosyal medyadan açıklama yaparak, Türkiye Elektrik İletim A.Ş.'yi hacklediğini ve 1,5 milyon lira borç sildiğinin açıklamasının ardından, Enerji Bakanlığı'ndan konuya ilişkin açıklama yapıldı.Açıklamada, silindiği iddia edilen borcun 27 Ekim 2014'te tahsil edildiği açıklandı.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Başbakan da kendi zalimini seviyor - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Başbakan da kendi zalimini seviyor12.11.2014
  YazarlarBAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, muhalefetteki üç partiyi “zulüm seçici” davranmakla suçladı.
 • Komisyonda 'sen adam mısın' tartışması - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Komisyonda 'sen adam mısın' tartışması12.11.2014
  GündemTBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçesinin görüşmelerinde CHP İstanbul Milletvekili Müslim Sarı, Ak Parti Arkara Milletvekili Fatih Şahin’e ’Sen papağan mısın’, Şahin de Sarı’ya ’Sen adam mısın’ diye seslenince komisyon bir anda karıştı.
 • Maden ruhsatı şirketin avukatı: Bakan hakkında dava açıldı mı? - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Maden ruhsatı şirketin avukatı: Bakan hakkında dava açıldı mı?11.11.2014
  GündemKARAMAN'ın Ermenek İlçesi Pamuklu Köyü Cenne Mevkii'ndeki Has Şekerler Madencilik şirketine ait linyit ocağından meydana gelen faciayla ilgili açılan soruşturmada tutuklanan maden sahası ruhsat sahibi Ermenek Cenne Linyit Kömür şirketinin sahibi Abdullah Özbey'in avukatı Metin Tevfik Buğdaycı konuştu.Buğdaycı 'Tüm sorumluluk rödövans şirket olan Has Şekerler Maden'e aittir.Madencilik Faaliyetleri Uygulama Yönetmeliği'nde de rödövansı şirketin sorumlu olduğu açıkça yer almaktadır.Soma iddianamesinde ruhsat sahibi için madde var mı, dava var mı? Ruhsat sahibi devletse, devlet yetkilisi kim? Bakan.Bakan hakkında dava açıldı mı? Yok.Biz Abdullah Özbey'in niye tutuklandı anlayamadık" dedi.
 • Savcılık DNA testi istedi - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Savcılık DNA testi istedi08.11.2014
  GündemERMENEK’teki maden faciasından 10 gün sonra içeride kalan 18 işçiden 2’sinin cesedine ulaşılırken, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız “Cenazelerin çıkartılmama olasılığını büyük bir aksilik olmazsa düşünmüyoruz.Ama kaç gün kaç hafta sürer onu bilemiyoruz” dedi.
 • Ermenek'te 10.günde 2 işçinin cansız bedeni çıkarıldı - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Ermenek'te 10.günde 2 işçinin cansız bedeni çıkarıldı06.11.2014
  GündemMaden ocağından nefeslik kısmında başyukarı denilen bölümde yemek yedikleri yerde molozların içinde bulunan 2 işçinin kimlikleri henüz tespit edilemedi.Kimliklerin tespiti için mahsur kalan 18 işçinin yakanlarından alınan kan örnekleri DNA testi ve eşleştirme yapmak amacıyla helikopterle Ankara'ya gönderilecek.
 • 8 kişiye 301 kez ağırlaştırılmış müebbet - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  8 kişiye 301 kez ağırlaştırılmış müebbet04.11.2014
  GündemSoma’da 301 işçinin hayatını kaybettiği faciayla ilgili 6 aydır süren soruşturma tamamlanarak fezleke Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.1’inci şüpheli gösterilen Soma A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan ve 7 kişinin ‘kasıtla adam öldürme ve yaralama’ suçunu işledikleri belirtilerek, 301 kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılanmaları istendi.Diğer 29 şirket çalışanına da ‘taksirle adam öldürmek’ten 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi.
 • Bülent Arınç: Benim muhatabım olamaz - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Bülent Arınç: Benim muhatabım olamaz03.11.2014
  Gündem8.5 saat süren Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ABD'nin çözüm sürecinde gözlemci olması yönündeki iddialara ilişkin Arınç şöyle konuştu: "Gazeteye şöyle yazıyordu, 'Terör örgütü yöneticisi Cemil Bayık böyle bir söz söyledi'.Terör örgütü yöneticisi olarak bilinen bir insan ne söylerse söylesin, benim muhatabım değil.Ben bu konuda bir şey söylemek durumunda kalırsam, Bu da Türkiye Cumhuriyeti'ne yazık olur" diye konuştu.
 • CHP Ermenek'e Meclis araştırması istedi - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  CHP Ermenek'e Meclis araştırması istedi03.11.2014
  GündemCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Atilla Kart, Ermenek'teki maden faciası için Meclis araştırması istedi.
 • Denetim Enerji Bakanlığı’na geçiyor - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Denetim Enerji Bakanlığı’na geçiyor01.11.2014
  Ekonomi18 maden işçisini yerin altında bırakan maden faciasının ardından, iş sağlığı ve güvenliği tekrar gündeme geldi.
 • 124 şikayet var bir duyan yok - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  124 şikayet var bir duyan yok30.10.2014
  EkonomiMADEN faciasıyla adını duyuran Uyar Ailesi’nin madencilik geçmişi işçilerin şikayetleriyle dolu.Çalışma Bakanlığı’na ailenin Darkale Maden İşletmesi için 124 işçiden değişik tarihlerde şikayet gitmiş, ancak şirket hiçbir belge ve bilgiyi vermeyince bir sonuç alınamamış.
 • Uyar Madencilik’in sicili kabarık - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Uyar Madencilik’in sicili kabarık30.10.2014
  EkonomiKAZANIN meydana geldiği Has Şekerler’e ait madenin ruhsat sahibi olan Uyar Madencilik’in sicilinin kabarıklığı dikkat çekiyor.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunun hesabını devletin sorması gerekir - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunun hesabını devletin sorması gerekir29.10.2014
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermenek'teki maden ocağında işçilerin mahsur kalmasına ilişkin, "Bu olayın olduğu anda yemeğin aşağıda yenmesine yönelik baskılar, böyle bir sıkıntıyı doğurmuştur.Bu 8 saatten, 6 saate inmesi bu tür işveren anlayışını farklı ele almamız gerektiğini ortaya koyuyor.Bu 6 saat kendisinin orada çalışma olayıdır.Siz kalkıp buradaki yemekle ilgili olayını bu 6 saate yedirmeye kalkarsanız bunun hesabını devletin sorması gerekir.Çünkü siz bu hakkı ondan alamazsınız" dedi.
 • Ocakta su altındalar - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Ocakta su altındalar28.10.2014
  GündemKaraman’ın Ermenek ilçesinde Has Şekerler Madencilik şirketine ait kömür ocağında işçiler sabah vardiyasındayken, 350 metrelik bölümde galeriye bir anda su dolmaya başladı.16 işçi havalandırma ve diğer galerileri kullanarak kendi çabalarıyla kurtuldu.18 işçi ise arada kaldı.TTK’ya ait kurtarma ekipleriyle, AFAD ekibi bölgede çalışmalara başladı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi de ‘Ahtapot’ adlı su tahliye cihazını gönderdi.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ocakta 11 bin ton su olduğunu ve suyun yükselmeye devam ettiğini belirterek, “Zaman aleyhimize işliyor.Su tahliyesini hızlıca yapabilmemiz lazım” dedi.
 • Cumhuriyetin 91’inci yılında.91 sembol kadın - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Cumhuriyetin 91’inci yılında.91 sembol kadın28.10.2014
  HayatTürkiye Cumhuriyeti bugün 91’inci yaşını kutluyor.Bu kutlu günde tarihte iz bırakan ‘Cumhuriyet kadınları’nı hatırlıyoruz.Sanatta, sporda, siyasette hep öncü oldular.Kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu.Ülkemizi ileriye taşıdılar.İşte Cumhuriyet’in sembolü 91 kadın.
 • Karaman'da kömür ocağında çok sayıda işçi mahsur - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  Karaman'da kömür ocağında çok sayıda işçi mahsur27.10.2014
  GündemKaraman'ın Ermenek İlçesi'nde kömür ocağında, su kaynağının patlaması sonucu 20 işçi mahsur kaldı.Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Mustafa Aktaş, "Şu an su çekme işlemleri başlatıldı.Allah’tan ümit kesilmez" dedi.Maden ocağına bir yandan temiz hava basılırken bir yandanda suyun tahliye işlemleri devam ediyor.
« « İlk Sayfa
« Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki »
Son Sayfa » »