Tarihe göre sıralama.             >> İlgili haberlere göre sıralama <<
2.430  adet haber bulundu.
İlk Sayfa
Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki
Son Sayfa

Arama Sonuçları

 • AFAD, kömür ocağı ile ilgili son bilgileri açıkladı - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  AFAD, kömür ocağı ile ilgili son bilgileri açıkladı23.11.2014

  EKONOMİ

  Ermenek ilçesindeki kömür ocağında yürütülen arama kurtarma çalışmaları kapsamında, son 24 saatte 35 metre ilerleme sağlandığı bildirildi.Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yapılan yazılı açıklamada, bugün itibarıyla 315 arama-kurtarma personeli ve toplam 603 kişilik bir ekibin, Ermenek'te devam eden çalışmalarda görev aldığı belirtildi.
 • IŞİD’i Türkiye ile çökertiyoruz - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  IŞİD’i Türkiye ile çökertiyoruz21.11.2014

  EKONOMİ

  ABD Enerji Bakanı Ernest Moniz, IŞİD terör örgütüne karşı Türkiye ve ABD’nin birlikte mücadele ederek, örgütün petrol ağını çökertmeye başladığını söyledi.Moniz, “IŞİD’in petrol üretimi düşüyor.Türkiye’nin IŞİD’e karşı son adımlarını da memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.
 • Petrolümüzün 19 yıllık ömrü kaldı - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Petrolümüzün 19 yıllık ömrü kaldı21.11.2014

  EKONOMİ

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı verilerine göre Türkiye'nin 46,3 milyon ton ham petrol, 6,3 milyar metreküp doğalgaz rezervi kaldı.Yeni keşifler yapılmadığı takdirde, bu yılki aylık ortalama üretim seviyeleri ile Türkiye'de 19,3 yıllık ham petrol rezervi, 12,2 yıllık doğalgaz rezervi kalacak.
 • Ermenek madenindeki ölümcül kırmızı bölge - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Ermenek madenindeki ölümcül kırmızı bölge19.11.2014

  GÜNDEM

  ERMENEK’TEKİ Has Şekerler Madenciliğe ait linyit ocağında 28 Ekim Salı günü işçilerin öğle yemeği molası sırasında su baskını oldu.Kazada 34 işçiden 18’i mahsur kalırken, kurtarma çalışmalarında 10 madencinin cansız bedenlerine ulaşıldı.8 madenciye ise henüz ulaşılamadı.
 • İBB bütçesi 13 bakanlığı solladı - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  İBB bütçesi 13 bakanlığı solladı18.11.2014

  EKONOMİ

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) İBB Meclisi'nde görüşülen 12 milyar 250 milyon liralık bütçesi 2015 genel bütçede öngörülen 13 bakanlığın bütçesini solluyor.
 • Redhack: Hackledik.Enerji Bakanlığı: Tahsil ettik, bilgi kaybı yok - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Redhack: Hackledik.Enerji Bakanlığı: Tahsil ettik, bilgi kaybı yok15.11.2014

  EKONOMİ

  Hacker grubu RedHack, Türkiye Elektrik İletim A.Ş.’nin sitesini hackleyerek 1,5 milyon TL borcu sildiğini iddia etti.Enerji Bakanlığı söz konusu borçların 27 Ekim'de tahsil edildiği, herhangi bir bilgi kaybı olmadığını belirtti.
 • Maden bakanlığı önerisi - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Maden bakanlığı önerisi15.11.2014

  EKONOMİ

  Meclis Soma Komisyonu’nun taslak raporunda, maden kazalarının önlenmesi için Maden Bakanlığı kurulmasının yanı sıra maden şirketlerinin borsaya kote olması da önerildi.
 • Taner Yıldız: Soma'dan sonra istifamı sundum - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Taner Yıldız: Soma'dan sonra istifamı sundum14.11.2014

  EKONOMİ

  Taner Yıldız ile ilgili istifa tartışması devam ederken, Enerji Bakanı bugün cuma namazını Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aynı camide kıldı.Erdoğan'ın cami çıkışında Yıldız'ı makam aracına alması kulisleri dalgalandırdı.
 • Soma’nın ardından Bakanlar Kurulu’na istifamı sundum - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Soma’nın ardından Bakanlar Kurulu’na istifamı sundum14.11.2014

  EKONOMİ

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bakanlığının TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmelerinde, muhalefet partilerinin “onurlu ve vicdani şekilde istifa edin” çağrılarına yanıt verdi.
 • Penaltılık faul var - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Penaltılık faul var14.11.2014

  EKONOMİ

  MUHALEFETİN ‘istifa etmelisin’ eleştirileriyle gergin geçen Plan Bütçe Komisyonu’nda Bakan Yıldız Ermenek’te yaşananları maket üzerinden anlattı.Yıldız denetime gidip eski ocağa yaklaşıldığını görmeyenin de madene inmeyip sorumluluğunu devreden patronun da suçlu olduğunu söyledi.
 • Enerji Bakanlığı: Borçlar silinmedi - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Enerji Bakanlığı: Borçlar silinmedi14.11.2014

  GÜNDEM

  Hacker grubu Redhack'in, bugün sosyal medyadan açıklama yaparak, Türkiye Elektrik İletim A.Ş.'yi hacklediğini ve 1,5 milyon lira borç sildiğinin açıklamasının ardından, Enerji Bakanlığı'ndan konuya ilişkin açıklama yapıldı.Açıklamada, silindiği iddia edilen borcun 27 Ekim 2014'te tahsil edildiği açıklandı.
 • Vekil oğlu bakanlıkta işe girdi - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Vekil oğlu bakanlıkta işe girdi14.11.2014

  EKONOMİ

  Taraf Gazetesi'nin haberine göre Soma ve Ermenek’teki maden facialarıyla tartışılan Enerji Bakanlığı, ilginç bir atamaya imza attı.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TBMM Sağlık ve Çalışma Komisyonu Başkanı AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar’ın 25 yaşındaki oğlunu bakanlığa danışman olarak atadı.Hurriyet.com.tr'nin ulaştığı Enerji Bakanlığı kaynakları ise Ünüvar'ın oğlu Alaattin Ünüvar'ın danışman değil bakanlık müşaviri olarak atamasının yapıldığını söyledi.Alaattin Ünüvar 2013 yılında üniversiteden mezun olmuştu.
 • Soma'daki maden ocağı için kapatma sinyali - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Soma'daki maden ocağı için kapatma sinyali14.11.2014

  Avrupa

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma'daki maden faciasının yaşandığı Eynez ocağına ilişkin, "Eynez ocağının artık çalışılamaz hale geldiğine inanıyorum.Eynez ocağını aynı şekilde Atabacası'nı da kapatalım" dedi.
 • Komisyonda 'sen adam mısın' tartışması - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Komisyonda 'sen adam mısın' tartışması13.11.2014

  GÜNDEM

  TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçesinin görüşmelerinde CHP İstanbul Milletvekili Müslim Sarı, Ak Parti Arkara Milletvekili Fatih Şahin’e ’Sen papağan mısın’, Şahin de Sarı’ya ’Sen adam mısın’ diye seslenince komisyon bir anda karıştı.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Başbakan da kendi zalimini seviyor - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Başbakan da kendi zalimini seviyor12.11.2014

  YAZARLAR

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, muhalefetteki üç partiyi “zulüm seçici” davranmakla suçladı.
 • Maden ruhsatı şirketin avukatı: Bakan hakkında dava açıldı mı? - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Maden ruhsatı şirketin avukatı: Bakan hakkında dava açıldı mı?12.11.2014

  GÜNDEM

  KARAMAN'ın Ermenek İlçesi Pamuklu Köyü Cenne Mevkii'ndeki Has Şekerler Madencilik şirketine ait linyit ocağından meydana gelen faciayla ilgili açılan soruşturmada tutuklanan maden sahası ruhsat sahibi Ermenek Cenne Linyit Kömür şirketinin sahibi Abdullah Özbey'in avukatı Metin Tevfik Buğdaycı konuştu.Buğdaycı 'Tüm sorumluluk rödövans şirket olan Has Şekerler Maden'e aittir.Madencilik Faaliyetleri Uygulama Yönetmeliği'nde de rödövansı şirketin sorumlu olduğu açıkça yer almaktadır.Soma iddianamesinde ruhsat sahibi için madde var mı, dava var mı? Ruhsat sahibi devletse, devlet yetkilisi kim? Bakan.Bakan hakkında dava açıldı mı? Yok.Biz Abdullah Özbey'in niye tutuklandı anlayamadık" dedi.
 • Savcılık DNA testi istedi - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Savcılık DNA testi istedi08.11.2014

  GÜNDEM

  ERMENEK’teki maden faciasından 10 gün sonra içeride kalan 18 işçiden 2’sinin cesedine ulaşılırken, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız “Cenazelerin çıkartılmama olasılığını büyük bir aksilik olmazsa düşünmüyoruz.Ama kaç gün kaç hafta sürer onu bilemiyoruz” dedi.
 • Ermenek'te 10.günde 2 işçinin cansız bedeni çıkarıldı - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Ermenek'te 10.günde 2 işçinin cansız bedeni çıkarıldı06.11.2014

  GÜNDEM

  Maden ocağından nefeslik kısmında başyukarı denilen bölümde yemek yedikleri yerde molozların içinde bulunan 2 işçinin kimlikleri henüz tespit edilemedi.Kimliklerin tespiti için mahsur kalan 18 işçinin yakanlarından alınan kan örnekleri DNA testi ve eşleştirme yapmak amacıyla helikopterle Ankara'ya gönderilecek.
 • 8 kişiye 301 kez ağırlaştırılmış müebbet - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  8 kişiye 301 kez ağırlaştırılmış müebbet04.11.2014

  GÜNDEM

  Soma’da 301 işçinin hayatını kaybettiği faciayla ilgili 6 aydır süren soruşturma tamamlanarak fezleke Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.1’inci şüpheli gösterilen Soma A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan ve 7 kişinin ‘kasıtla adam öldürme ve yaralama’ suçunu işledikleri belirtilerek, 301 kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılanmaları istendi.Diğer 29 şirket çalışanına da ‘taksirle adam öldürmek’ten 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi.
 • Bülent Arınç: Benim muhatabım olamaz - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Bülent Arınç: Benim muhatabım olamaz04.11.2014

  GÜNDEM

  8.5 saat süren Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ABD'nin çözüm sürecinde gözlemci olması yönündeki iddialara ilişkin Arınç şöyle konuştu: "Gazeteye şöyle yazıyordu, 'Terör örgütü yöneticisi Cemil Bayık böyle bir söz söyledi'.Terör örgütü yöneticisi olarak bilinen bir insan ne söylerse söylesin, benim muhatabım değil.Ben bu konuda bir şey söylemek durumunda kalırsam, Bu da Türkiye Cumhuriyeti'ne yazık olur" diye konuştu.
 • CHP Ermenek'e Meclis araştırması istedi - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  CHP Ermenek'e Meclis araştırması istedi04.11.2014

  GÜNDEM

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Atilla Kart, Ermenek'teki maden faciası için Meclis araştırması istedi.
 • Denetim Enerji Bakanlığı’na geçiyor - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Denetim Enerji Bakanlığı’na geçiyor01.11.2014

  EKONOMİ

  18 maden işçisini yerin altında bırakan maden faciasının ardından, iş sağlığı ve güvenliği tekrar gündeme geldi.
 • Uyar Madencilik’in sicili kabarık - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Uyar Madencilik’in sicili kabarık31.10.2014

  EKONOMİ

  KAZANIN meydana geldiği Has Şekerler’e ait madenin ruhsat sahibi olan Uyar Madencilik’in sicilinin kabarıklığı dikkat çekiyor.
 • 124 şikayet var bir duyan yok - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  124 şikayet var bir duyan yok31.10.2014

  EKONOMİ

  MADEN faciasıyla adını duyuran Uyar Ailesi’nin madencilik geçmişi işçilerin şikayetleriyle dolu.Çalışma Bakanlığı’na ailenin Darkale Maden İşletmesi için 124 işçiden değişik tarihlerde şikayet gitmiş, ancak şirket hiçbir belge ve bilgiyi vermeyince bir sonuç alınamamış.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunun hesabını devletin sorması gerekir - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunun hesabını devletin sorması gerekir30.10.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermenek'teki maden ocağında işçilerin mahsur kalmasına ilişkin, "Bu olayın olduğu anda yemeğin aşağıda yenmesine yönelik baskılar, böyle bir sıkıntıyı doğurmuştur.Bu 8 saatten, 6 saate inmesi bu tür işveren anlayışını farklı ele almamız gerektiğini ortaya koyuyor.Bu 6 saat kendisinin orada çalışma olayıdır.Siz kalkıp buradaki yemekle ilgili olayını bu 6 saate yedirmeye kalkarsanız bunun hesabını devletin sorması gerekir.Çünkü siz bu hakkı ondan alamazsınız" dedi.
 • Cumhuriyetin 91’inci yılında.91 sembol kadın - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Cumhuriyetin 91’inci yılında.91 sembol kadın29.10.2014

  Hayat

  Türkiye Cumhuriyeti bugün 91’inci yaşını kutluyor.Bu kutlu günde tarihte iz bırakan ‘Cumhuriyet kadınları’nı hatırlıyoruz.Sanatta, sporda, siyasette hep öncü oldular.Kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu.Ülkemizi ileriye taşıdılar.İşte Cumhuriyet’in sembolü 91 kadın.
 • Ocakta su altındalar - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Ocakta su altındalar28.10.2014

  GÜNDEM

  Karaman’ın Ermenek ilçesinde Has Şekerler Madencilik şirketine ait kömür ocağında işçiler sabah vardiyasındayken, 350 metrelik bölümde galeriye bir anda su dolmaya başladı.16 işçi havalandırma ve diğer galerileri kullanarak kendi çabalarıyla kurtuldu.18 işçi ise arada kaldı.TTK’ya ait kurtarma ekipleriyle, AFAD ekibi bölgede çalışmalara başladı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi de ‘Ahtapot’ adlı su tahliye cihazını gönderdi.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ocakta 11 bin ton su olduğunu ve suyun yükselmeye devam ettiğini belirterek, “Zaman aleyhimize işliyor.Su tahliyesini hızlıca yapabilmemiz lazım” dedi.
 • Cumhuriyetin 91’inci yılında.91 sembol kadın - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Cumhuriyetin 91’inci yılında.91 sembol kadın28.10.2014

  Hayat

  Türkiye Cumhuriyeti bugün 91’inci yaşını kutluyor.Bu kutlu günde tarihte iz bırakan ‘Cumhuriyet kadınları’nı hatırlıyoruz.Sanatta, sporda, siyasette hep öncü oldular.Kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu.Ülkemizi ileriye taşıdılar.İşte Cumhuriyet’in sembolü 91 kadın.
 • Karaman'da kömür ocağında çok sayıda işçi mahsur - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Karaman'da kömür ocağında çok sayıda işçi mahsur28.10.2014

  GÜNDEM

  Karaman'ın Ermenek İlçesi'nde kömür ocağında, su kaynağının patlaması sonucu 20 işçi mahsur kaldı.Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Mustafa Aktaş, "Şu an su çekme işlemleri başlatıldı.Allah’tan ümit kesilmez" dedi.Maden ocağına bir yandan temiz hava basılırken bir yandanda suyun tahliye işlemleri devam ediyor.
 • AYEDAŞ'tan genel aydınlatma denetimi duyurusu - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  AYEDAŞ'tan genel aydınlatma denetimi duyurusu24.10.2014

  GÜNDEM

  İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ (AYEDAŞ), 27 Ekim-5 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek genel aydınlatma denetimi süresince gündüz saatlerinde İstanbul Anadolu yakasının bazı bölgelerinde sokak ve cadde aydınlatma armatürlerinin kontrol amaçlı yanar halde olacağını duyurdu.
 • Zeytin arbedesi - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Zeytin arbedesi22.10.2014

  EKONOMİ

  Soma’da zeytinliklerini koruyan köylüler dövüldü kelepçelendi.
 • 2015 yılı bütçe maratonu takvimi belli oldu - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  2015 yılı bütçe maratonu takvimi belli oldu21.10.2014

  EKONOMİ

  2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşme takvimi belli oldu.
 • Güvenliğe uymayan tazminatsız atılacak - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Güvenliğe uymayan tazminatsız atılacak19.10.2014

  EKONOMİ

  Son şekli verilecek çalışma paketinde, iş güvenliğine ikazlara rağmen uymayan işçinin tazminatsız işten çıkarılma yolunun açılmasından, iş güvenliği uzmanlarının ücretlerinin ödenmesi için bir fon kurulmasına, kamuda asıl işi yapan işçilerin kadroya alınmasına kadar birçok düzenleme var.
 • Tunceli'de Pembelik HES'e durdurma - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Tunceli'de Pembelik HES'e durdurma02.10.2014

  Gündem2008

  ELAZIĞ 1’inci İdare Mahkemesi, Tunceli ile Elazığ sınırları arasındaki Peri Çayı üzerinde yapımı süren Pembelik Barajı ve hidroelektrik santralinin imar planı bulunmadığı gerekçesiyle yapımının durdurulup, mühürlenmesine karar verdi.
 • Enerji zamları yolda, tasarrufa hazır olun - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Enerji zamları yolda, tasarrufa hazır olun26.09.2014

  Ekonomi

  ETADER Başkanı Zafer Yavuztürk, enerji fiyatlarına yapılacak zamların, ısı ve elektrik tasarrufunun önemini bir kat daha artıracağını söyledi.
 • Ham petrol ithalatına 5 yılda 61 milyar dolar - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Ham petrol ithalatına 5 yılda 61 milyar dolar24.09.2014

  Ekonomi

  Türkiye, son 5 yılda ithal ettiği toplam 87 milyon 192 bin 557 ton ham petrol için 61 milyar 231 milyon 542 bin dolar ödedi.
 • Devler ‘yeşil’ için buluştu - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Devler ‘yeşil’ için buluştu23.09.2014

  Ekonomi

  ‘YEŞİL İş 2014: Sürdürülebilir İş Buluşması’ 6.yılında iş dünyasını değişim için bir araya getirdi.İki gün boyunca 130 konuşmacı ve 60 oturuma ev sahipliği yapacak Yeşil İş 2014’ün bu yılki teması ‘Değişimi Yönetmek’ oldu.
 • Özel sektör elektrik üretiminde tavan yaptı - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Özel sektör elektrik üretiminde tavan yaptı22.09.2014

  Ekonomi

  Özel sektör elektrik üretiminde tavan yaptı.Özel sektörün elektrik üretimindeki payı 2003'te yüzde 57 iken, bu yılın ilk yarısında yüzde 71,3'e ulaştı.
 • Zonguldak'ta madenciler eylemi bitirdi - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Zonguldak'ta madenciler eylemi bitirdi22.09.2014

  Gündem2008

  Zonguldak Valiliği önünde oturma eylemi yapan HEMA işçilerine öğleden sonra aileleri de destek verdi.Yağmur nedeniyle valilik önündeki oturma eylemini bitirmek zorunda kalan işçiler, aileleriyle birlikte GMİS Salonu'na gitti.GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş, madencileri işverenin yasal olarak 3 gün üst üste işe gitmemeleri durumunda iş akitlerinin fesh edeceğini, bu yüzden yarın sabah işyerlerine dönmeleri konusunda uyardı.
 • Vahap MUNYAR

  Helikopterle uçmayı sevince işi büyüttü Avrupa’ya açılıyor - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Helikopterle uçmayı sevince işi büyüttü Avrupa’ya açılıyor21.09.2014

  Yazarlar

  ABD’de Cornell Üniversitesi’ni bitirip, Stanford’da master sonrası bir süre Silikon Vadisi’nde çalışan Ferda Yıldız, 1985’te askerlik için Türkiye’ye döndükten sonra 1989’da Başarı Holding’in temellerini atmış, Mobira araç telefonu, Nokia cep telefonu, Kaan Elektrik Sayaçları derken işi büyütmüştü.
 • "Katı atık tesisi İzmir'in projesidir"20.09.2014

  Ege

  İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bazı AK Parti milletvekillerinin Karşıyaka’da Yamanlar Dağı eteklerine kurulması planlanan Katı Atık Tesisi’ne karşı yürüttükleri negatif kampanyayla İzmir’i değil, sadece tesis yapılmazsa oluşacak mağduriyetten elde edecekleri siyasi rantı düşündüklerini söyledi.Kocaoğlu, " Duyarlı çevre örgütlerine, bilim adamlarına, İzmir’i seven tüm insanlara sesleniyorum: Bu kentin geleceğinin üç beş siyasetçinin hırsına kurban edilmesine izin vermeyin.Bu proje sadece benim ya da İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin projesi değildir.Bu proje İzmir’in projesidir.Milletvekillerini de dester vermeye çağırıyorum"dedi.
 • Soma faciasının raporunda sorumlu sayısı 60’ı buluyor - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Soma faciasının raporunda sorumlu sayısı 60’ı buluyor20.09.2014

  Ekonomi

  301 madencinin öldüğü kazayla ilgili bilirkişi raporuna göre ocakta yangın olduğu 5 yıldır biliniyordu.Sönmemiş bir ayak bırakıp ürüetim yapıldı.Faciada asli kusuru bulunanlar arasında şirket yöneticileri, TKİ Genel Müdürü, TKİ İşletme Müdürü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı denetim elemanları da bulunuyor.
 • 8 milyar liralık motor hamlesi - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  8 milyar liralık motor hamlesi12.09.2014

  Ekonomi

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, enerji verimliliği kapsamında sanayide dönüşümün ilk adımını elektrik motorlarında attıklarını belirterek, Türkiye'deki tüm elektriğin yüzde 35'ini tüketen ve yüzde 80'i düşük verimli elektrik motorlarını yüksek verimlileriyle değiştirmeyi planladıklarını bildirdi.Bakan Işık bu hamleyle birlikte elektrik tüketimine harcanacak 8 milyar liranın ülkede kalacağını açıkladı.
 • Soma'nın diğer madeninde iş başı - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Soma'nın diğer madeninde iş başı08.09.2014

  Ekonomi

  MANİSA Soma'daki faciası sonrası faaliyeti durdurulan Soma Holding'e ait Işıklar Maden Ocağı'nda bugün iş başı yapıldı
 • Kato Dağı'nda Roma keşfi - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Kato Dağı'nda Roma keşfi08.09.2014

  Gündem2008

  Kato Dağı’nda Roma keşfi.4 bin yıl önce işlettikleri madeni biz yeni bulduk.Terör değil, turizm ve ticaret patlaması bekleniyor.
 • Soma'daki Işıklar maden ocağı üretime başlayacak - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Soma'daki Işıklar maden ocağı üretime başlayacak07.09.2014

  Gündem2008

  MANİSA’nın Soma İlçesi’nde geçen 13 Mayıs’ta 301 madencinin hayatını kaybettiği facia sonrası faaliyeti durdurulan Soma Holding’e ait Işıklar Maden Ocağı’nda yeniden üretim başlayacak.
 • Enerji Bakanlığı'nda flaş istifa - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Enerji Bakanlığı'nda flaş istifa04.09.2014

  Ekonomi

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Murat Mercan görevinden istifa etti.Mercan istifasını Twitter'dan da duyurdu.
 • Babacan'la yola devam - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Babacan'la yola devam29.08.2014

  Ekonomi

  EKONOMİDEKİ istikrarın devamında kilit isim olarak gösterilen Ali Babacan beklendiği gibi Ahmet Davutoğlu hükümetinde de yerini aldı.Bu kararı iş dünyası ve piyasalar da olumlu karşıladı.Ekonomi yönetiminden ayrılan tek isim Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı olurken yerine Nurettin Canikli geldi.
 • Davutoğlu yeni kabineyi açıkladı - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  Davutoğlu yeni kabineyi açıkladı28.08.2014

  Gündem2008

  Başbakan vekili Ahmet Davutoğlu yeni kabineyi açıkladı.Köşk'ten saat 13:30'da yapılan açıklamada "Cumhurbaşkanımız, Davutoğlu Başkanlığında kurulan 62'nci Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini onaylamışlardır" denildi.
 • 5 kusurlu facia - Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

  5 kusurlu facia27.08.2014

  Ekonomi

  Bilirkişi üç yıl önce Alkumru Barajı sularında 3 kişi boğulunca mahkemeye rapor sundu: Uyarı levhaları yetmez, ani su salımında helikopterle bile uyarı yapılmalı, üretime kademeli geçilmeli ve piknikçilerin bölgeye girmesi engellenmeli.Bunu yapmayanlar birinci derece kusurludur.Rapor dikkate alınmayınca son facia kaçınılmaz oldu.

Yıllara göre
2014
159
2013
122
2012
144
2011
119
2010
120
2009
133
2008
159
2007
161
2006
213
2005
119
2004
92
2003
211
2002
146
2001
256
2000
115
1999
73
1998
67
1997
21


Yazarlara göre

289
Ali Atıf BİR
2
Ayşe ARMAN
1
Cemal TÜKEL
1
Deniz SİPAHİ
1
Emin ÇÖLAŞAN
1
Enis BERBEROĞLU
1
Eray GÖRGÜLÜ
1
Erdal SAĞLAM
2
Erdal İPEKEŞEN
3
Erdinç Çelikkan
4
Erkan ÇELEBİ
12
Ertuğrul ÖZKÖK
1
Fatih ALTAYLI
23
Ferai TINÇ
2
Gila BENMAYOR
8
Kanat ATKAYA
3
Mehmet Ali BİRAND
3
Mehmet Y. YILMAZ
5
Mümtaz SOYSAL
4
Nedim BUBİK
2
Oktay EKŞİ
8
Oya ARMUTÇU
1
Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU
3
Sedat ERGİN
3
Sefer LEVENT
1
Tufan TÜRENÇ
1
Tuğrul ŞAVKAY
1
Vahap MUNYAR
18
Yalçın BAYER
31
Yalçın DOĞAN
1
Yaşar SÖKMENSÜER
1
Çiğdem TOKER
4
Özdemir İNCE
4
Şükrü KÜÇÜKŞAHİN
13


Bölümlere göre
Anasayfa
56
Ankara
54
Avrupa
2
Avrupa 2013 v2
1
Avrupa Birliği
1
Diğer Sporlar
1
Dünya
16
DİĞER HABERLER
1
EKONOMİ
16
Ege
49
Ege Anasayfa
11
Ekonet
2
Ekonomi
1.131
Ekonomi Kobi
1
Enerji
1
Eğitim
7
GÜNDEM
13
Gündem
343
Gündem2008
89
Hayat
2
Kültür Sanat
2
Magazin
3
POLİTİKA
49
Pazar
3
Planet
14
Son Dakika
102
Teknoloji
1
Teknoloji 2007
1
YAZARLAR
1
Yazarlar
170

İlk Sayfa
Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki
Son Sayfa