Arama

Aramanız :
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala : En Yeni | En Eski

56  adet haber bulundu.


 • Roketsan'da hedef ilk 100'e girmek - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Roketsan'da hedef ilk 100'e girmek04.12.2014
  AvrupaRoketsan Yönetim Kurulu Başkan Vekili Çamlıca, hedeflerinin ilk 100 firma arasına girmek olduğunu ve dünyanın en iyi füzelerini yapan ülkelerini yakalamak ve geçmek olduğunu bildirdi.
 • Tankların zırhları İzmir’de üretilecek - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Tankların zırhları İzmir’de üretilecek02.11.2013
  EgeDünyanın önde gelen tanklarının zırhları ile ağır makinelerin ana gövdesini üreten Alman GSW’in Türk sahibi Remzi Şimşek, 4’üncü fabrikası için İzmir’i tercih etti.
 • Vahap MUNYAR

  Bizimkilerin artık gireceğini sanmıyorum - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Bizimkilerin artık gireceğini sanmıyorum05.05.2013
  YazarlarRMK Marine, Proteksan Turquoise ve D-Marin’in ana sponsorları arasında bulunduğu Boat International Media’nın “Süper Yat Ödülleri” töreni için Çırağan Sarayı’na girdiğimde Cerrahgil Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Cerrahoğlu’yla karşılaştım:
 • Vahap MUNYAR

  ‘Kale’ gibi savunma - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  ‘Kale’ gibi savunma02.05.2013
  Yazarlar1989 yılında Stinger füzelerinin parçalarının üretimi ile havacılık ve savunma sektörüne adım atan Kale Grubu, bugüne kadar 150 milyon dolarlık yatırım yaptı.Kale Grubu Teknik Grup Başkanı Osman Okyay, “Uçak parçaları, insansız hava araçları, füze rampaları üretip, milli tüfeğin geliştirilmesinde rol alıyoruz” dedi.
 • Yerli uçak için çok önemli adım - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Yerli uçak için çok önemli adım19.03.2013
  EkonomiTÜRK Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş (TAI), İsveçli Saab’la teknik destek anlaşması imzaladı.Anlaşmanın maddeleri arasında, TAI’nin ilerleyen dönemde Saab’ın uçak tasarlama ekipmanlarını satın alabileceğini de içeren bir madde yer alıyor.
 • Bayraktar: 'Türkiye tercih edilen ülke oldu' - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Bayraktar: 'Türkiye tercih edilen ülke oldu'12.03.2013
  EkonomiÇevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye’nin artık dünyada cazibe merkezi haline geldiğini, mütekabiliyet sonrası yabancılara mülk satışından bunun anlaşıldığını söyledi.Bayraktar, yasa çıktığı günden bu yana kadar 11 bin taşınmaz satıldığını bunun 8 binini konut satışlarının oluşturduğunu ifade etti.Bayraktar, “ Bu rakamı 2013 yılında iki katına çıkarmayı hedefliyoruz.Artık Türkiye dünyada tercih edilen bir ülke ” dedi.
 • Maliki'ye rağmen dev silah satışı - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Maliki'ye rağmen dev silah satışı28.12.2011
  PlanetIrak Başbakanı Nuri El Maliki’nin, Şiilerin egemenliğinde tek parti devleti kurmak ve ABD destekli iktidar paylaşımını sona erdirmek istediğine yönelik endişelere rağmen, Obama yönetiminin bu ülkeye 11 milyar dolarlık silah satmaya hazırlandığı bildirildi.
 • Yıllardır süregelen gerilim savaşa dönüşüyor - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Yıllardır süregelen gerilim savaşa dönüşüyor03.11.2011
  PlanetBirçok kıtada devlet kurumlarını, özel şirketleri, orduları ve bankaları hedef alan saldırıların ortak noktası, hepsinin Çin kaynaklı olması.Bu saldırılara en çok maruz kalan ve sabrı tükenme noktasına gelen ABD soğukkanlılığını korumaya çalışsa da, şimdi akıllarda tek bir soru var: Son yaşananlar ABD ile Çin arasında bir siber savaşa mı işaret ediyor?
 • Deniz SİPAHİ

  New York’ta İzmir’i konuşmak - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  New York’ta İzmir’i konuşmak29.10.2011
  YazarlarNew York’taki Amerikan Türk Cemiyeti’nin toplantısında aynı masada olduğum ESBAŞ’ın Pazarlama ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ertuğrul Işıksoy ve Özel Projelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ayhan İzmirli anlattı.
 • İtalya’da 30 milyon Euro’luk firmalar 4 milyona düştü Türkler atak davranmalı - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  İtalya’da 30 milyon Euro’luk firmalar 4 milyona düştü Türkler atak davranmalı21.09.2011
  EkonomiTürkiye Milano Ticari Ataşesi Cumhur Isbırakmaz, kriz nedeniyle İtalya’da deri ve ayakkabı firmalarının icradan satışa çıktığını, 30 milyon Euro’luk şirketin 4 milyon Euro’ya kadar satıldığını belirterek, Türk firmalarına fırsatları değerlendirmeleri için çağrı yaptı.Deri Tanıtım Grubu Başkanı Lemi Tolunay ise, ortak satın alma platformları kurulmasını önerdi.
 • TAI, Airbus’la bir anlaşma daha yaptı, ‘gövde’deki rolü büyüdü - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  TAI, Airbus’la bir anlaşma daha yaptı, ‘gövde’deki rolü büyüdü20.06.2011
  EkonomiAvrupa’nın en büyük havacılık fuarı 49’uncu kez Le Bourget’te kapılarını açtı.
 • ABD’de üzüldü, ilk keskin nişancı tüfeğine imza attı - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  ABD’de üzüldü, ilk keskin nişancı tüfeğine imza attı12.05.2011
  EkonomiKale Grubu Başkan Yardımcısı Osman Okyay, “M16 silahlarının üreticisi Colt fabrikasının eski teknik genel müdür yardımcısı nınevinde dünyada üretilen bütün tüfeklerini gördüm.‘Kırıkkale M1, G3 nerede?’ dedim.‘Onlar sizin değil, lisansla üretildi’ yanıtı aldım.Bu duruma çok üzüldüm.Dönünce, kolları sıvadık.İlk keskin nişancı tüfeğimizin prototipi böyle ortaya çıktı” dedi.
 • TÜRKSAT 4A haberleşme uydularının imza töreni - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  TÜRKSAT 4A haberleşme uydularının imza töreni06.03.2011
  TeknolojiUlaştırma Bakanı Binali Yıldırım, “Belirlediğimiz uydu ve uzay stratejisi kapsamında şimdilik 2 adet uyduyu kısa vadede 2013 ve 2014 yılları arasında temin edeceğiz.Ayrıca proje ile eş zamanlı olarak TÜRKSAT 5A'nın Türkiye'de imalatı için çalışmaları başlatıyoruz” dedi.TÜRKSAT 4A ve TÜRKSAT 4B Uydu İhalesi ve Uydu Üretim Teknoloji Transferi Projesi imza töreni Demiryolları, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi.
 • Aselsan dünyanın en büyük silah firmaları arasında - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Aselsan dünyanın en büyük silah firmaları arasında21.02.2011
  Ekonomiİsveç Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü (SIPRI) tarafından hazırlanan rapora göre, Çinli şirketlerin yer almadığı listedeki dünyanın en fazla silah üreten 100 firmasının toplam silah satışı 2009 yılında 401 milyar dolar (295 milyar avro) oldu.En çok silah satan ülkelerin başını ABD çekti.Türkiye'den Aselsan, 2009 yılında 649 milyon dolarlık satışla listenin 94'üncü sırada yer aldı.
 • ABD uzaydaki egemenliğini kaybettiğini ilan etti - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  ABD uzaydaki egemenliğini kaybettiğini ilan etti12.02.2011
  PlanetABD Savunma Bakanlığı, 4 Şubat’ta ülke tarihinin ilk Ulusal Güvelik Uzay Stratejisi’ni (NSSS) yayımladı.Son yıllarda rekabetteki üstünlüğünü giderek artan şekilde kaybetmeye başlayan ABD, 10 yıl boyunca uygulanacak strateji kapsamında küresel uzay ve havacılık sanayinde yeni bir denge kurmaya çalışacak.Uzay sistemlerinin ortak üretilmesi ve güvenliğinin sağlanmasını öngören NSSS aynı zamanda, Soğuk Savaş’tan beri ABD’nin uzaydaki egemenliğinin ortadan kalktığını da gösteren ilk işaret.
 • Aselsan dünya devleri arasında - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Aselsan dünya devleri arasında14.07.2010
  AnkaraGeçen yıl, dünyanın en büyük 93.savunma sanayi şirketi olan Aselsan, bu yıl 7 basamak daha yükselerek 86.sıraya yerleşti.Aselsan yakın gelecekte dünya çapındaki ilk 50 savunma sanayi firmasından biri olmayı hedefliyor.
 • Aselsan dünya devleri arasına girdi - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Aselsan dünya devleri arasına girdi12.07.2010
  EkonomiTürk Savunma Sanayinin öncü kuruluşu ASELSAN, dünyanın en büyük savunma sanayi kuruluşları listesinde yükselmeye devam ediyor.
 • Endonezya, 1.8 trilyon dolarlık milli gelirini ‘paylaşmaya’ çağırdı - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Endonezya, 1.8 trilyon dolarlık milli gelirini ‘paylaşmaya’ çağırdı30.06.2010
  EkonomiTürkiye-Endonezya Ticaret ve Yatırım Forumu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye ile Endonezya arasındaki potansiyelin 1.8 trilyon dolar olduğunu belirterek, “Bu büyük potansiyeli değerlendirmek işadamlarına kalıyor.Sakın ‘mesafe uzak’ demeyin.Amerika ile mesafeye bakın, Çin’le, Japonya ile olan mesafeye bakın.Endonezya daha uzak değil.Önemli olan kalplerde mesafe olmasın” dedi.
 • Cumhurbaşkanı Gül'den terör mesajı - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Cumhurbaşkanı Gül'den terör mesajı23.06.2010
  GündemCumhurbaşkanı Abdullah Gül, terörün, Türkiye'nin birinci meselesi olduğunu vurgulayarak, “Terör uzun soluklu ve akıllı bir mücadele ile defedilecektir” dedi.
 • Sedat ERGİN

  Gül’den 5 milyar dolarlık diplomasi - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Gül’den 5 milyar dolarlık diplomasi14.04.2010
  YazarlarCUMHURBAŞKANI Abdullah Gül’ün THY’den bir Airbus 340 kiralayıp, içine resmi listeye göre tam 104 işadamını doldurup Arap Yarımadası’nın Hürmüz Boğazı üzerinden Hint Okyanusu’na uç verdiği noktadaki Oman Sultanlığı’na uçmasının gerisinde Turgut Özal’la başlamış olan bir geleneğin devamı yer alıyor.
 • Aselsan karını 7 kat artırdı - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Aselsan karını 7 kat artırdı29.03.2010
  EkonomiSavunma Sanayiinin lider kuruluşu olan ASELSAN, 2009 yılındaki net karını önceki yıla göre yaklaşık 7 kat artırarak 29,6 milyon liradan 215,9 milyon liraya çıkardı.
 • Dünya basınından manşetler- 12 Şubat - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Dünya basınından manşetler- 12 Şubat11.02.2010
  Planetİşte dünyanın önde gelen basın organlarının politika ve ekonomi alanında bugünkü manşetleri ve öne çıkardıkları haberler
 • Dünya basınından manşetler- 29 Aralık - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Dünya basınından manşetler- 29 Aralık28.12.2009
  Planetİşte dünyanın önde gelen basın organlarının politika ve ekonomi alanında bugünkü manşetleri ve öne çıkardıkları haberler:
 • Dünya basınından manşetler - 21 Aralık - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Dünya basınından manşetler - 21 Aralık20.12.2009
  Planetİşte dünyanın önde gelen basın organlarının politika ve ekonomi alanında bugünkü manşetleri ve öne çıkardıkları haberler:
 • Türk taaruz helikopteri T129 görücüye çıktı - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Türk taaruz helikopteri T129 görücüye çıktı27.09.2009
  GündemMilli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Türk taarruz helikopteri T129'un, dünyadaki benzerlerinden çok daha üstün bir taarruz helikopteri olacağını söyledi.
 • Tusaş 5 yıllık atılım süreci başlatıyor - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Tusaş 5 yıllık atılım süreci başlatıyor13.06.2009
  EkonomiTUSAŞ Havacılık Ve Uzay Sanayi A.Ş.Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, dünyanın önde gelen bir savunma sanayi şirketi olmak için 5 yıllık bir atılım süreci başlatacaklarını bildirdi.
 • Türk şirketleri F-35’e 5.5 milyar dolarlık üretim yapacak - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Türk şirketleri F-35’e 5.5 milyar dolarlık üretim yapacak28.04.2009
  EkonomiSon insansız savaş uçağı olarak gösterilen F-35’e Türk şirketleri 5.5 milyar dolarlık imalat yapacak.Ana yüklenici Amerikan Lockheed Martin’in yaptığı anlaşma ile TUSAŞ’tan sonra Alp Havacılık, Aselsan ve Kale Grubu da üretim sürecine girdi.
 • İşte Türkiye'de gelecek vaat eden sektörler - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  İşte Türkiye'de gelecek vaat eden sektörler03.11.2008
  EkonomiÜlkede 15 sektörün, gelecek 10 yılın Türkiye'sine damgasını vuracağı bildirildi.
 • Başbakan'a hediye gemicik - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Başbakan'a hediye gemicik26.09.2008
  GündemBaşbakan Erdoğan, ilk milli tasarım savaş gemisi olan “Heybeliada” ile mayın avlama gemisi “Akçay”ın denize indirilmesi, TGC İnebolu'nun komuta teslimi ve MİLGEM projesinin ikinci gemisi “Büyükada”nın ilk kaynağının yapılması nedeniyle düzenlenen törene katıldı.Törende Erdoğan'a bir 'gemicik' hediye edildi.
 • TSK yeni projelerle daha da güçlenecek - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  TSK yeni projelerle daha da güçlenecek02.08.2008
  GündemTürk savunma sanayi, büyük bölümü gerçekleşen savunma sanayi yatırım ve tedarik projeleriyle dünyanın savunma sanayisi en gelişmiş ülkeleri arasına girmeyi başardı.
 • Ankara’da alan bulamadık IDEF’i İstanbul’a kaptırdık - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Ankara’da alan bulamadık IDEF’i İstanbul’a kaptırdık04.05.2008
  AnkaraTürk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Emekli Korgeneral Engin Alan, IDEF 2009 fuarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.Alan, Ankara’da fuarın ihtiyaçlarını karşılayabilecek alan bulunamadığı için IDEF 2009’un İstanbul’a alındığını söyledi.
 • Havada it dalaşı karada işbirliği - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Havada it dalaşı karada işbirliği27.01.2008
  DünyaTürkiye ziyaretinde Yunanistan Başbakanı Karamanlis’e eşlik eden Yunan Havacılık Sanayii’nin (EAB) iki numarası Tasos Filipakos, Türk yetkililerle sivil havacılık alanında işbirliğini görüştü.
 • Mevlüt TEZEL

  Steven Sadettin Saran’ın kara kutusu - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Steven Sadettin Saran’ın kara kutusu05.10.2007
  Magazin YazarlarSadettin Saran’ı nasıl bilirsiniz? Aziz Yıldırım’la başkanlık için kapışan, görev aşkıyla yanıp tutuşan bir Fenerbahçeli mi?
 • Erdal İPEKEŞEN

  Işte Ankara’nın zenginler kulübü - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Işte Ankara’nın zenginler kulübü01.09.2007
  AnkaraTürkiye’de ekonominin yüzde 65’ini hizmet, yüzde 25’ini sanayi, yüzde 10 kadarını ise tarım sektörü oluşturuyor.Ankara’da ise bu oran biraz farklı.Hizmet sektörü yüzde 83 ile başı çekerken, sanayi sektörü yüzde 13’lük bir payla çok gerilerde kalıyor.
 • Otokar: 100 milyon dolarla savunmada ihracat lideriyiz - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Otokar: 100 milyon dolarla savunmada ihracat lideriyiz27.03.2007
  EkonomiOtokar, 2006’da gerçekleştirdikleri 100 milyon dolarlık ihracatla savunma sektöründe ihracat lideri oldu.Şirket, bu yılki ihracatta da 53 milyon dolarlık bir anlaşmayla kapıyı açtı.
 • Türkiye’nin de ortak olduğu F-35 uçmaya hazırlanıyor02.02.2006
  TeknolojiDünyanın önde gelen savunma ve teknoloji şirketi Lockheed Martin’in liderliğinde Türkiye’nin de dahil olduğu 200 milyar dolarlık F-35 Müşterek Taarruz Uçağı(JSF) programının ilk uçağının üretiminde sona yaklaşılıyor.Geleceğin uçağı F-35’in ilk uçuşu bu sonbaharda gerçekleşecek.
 • Türkiye’nin de ortak olduğu F-35 uçmaya hazırlanıyor02.02.2006
  TeknolojiDünyanın önde gelen savunma ve teknoloji şirketi Lockheed Martin’in liderliğinde Türkiye’nin de dahil olduğu 200 milyar dolarlık F-35 Müşterek Taarruz Uçağı(JSF) programının ilk uçağının üretiminde sona yaklaşılıyor.Geleceğin uçağı F-35’in ilk uçuşu bu sonbaharda gerçekleşecek.
 • Kalekalıp Boeing'in altyapımcı şirket oldu23.01.2006
  EkonomiKale Grubu Şirketlerinden Kalekalıp Savunma ve Havacılık Bölümü ile Boeing arasında, uzun süreli işbirliği anlaşması imzalandı.25 milyon dolarlık anlaşmayla Kalekalıp, Boeing için yapısal uçak parçaları imal edecek.
 • Yabancı bastırıyor, Türkiye savunma sanayisiyle övünüyor27.09.2005
  EkonomiUluslararası Savunma Sanayi Fuarı Ankara’da açıldı.Fuara katılan İtalyan Finmeccanica’nın CEO’su Giorgi Zappa, ‘Türkiye’yi basit anlamda savunma pazarı görmüyoruz.Türkiye bizim için savunma sanayi stratejileri açısından önemli ülkeler arasında’ dedi.Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök de, ‘Savunma sanayimizle ne kadar övünsek azdır’ diye konuştu.
 • Uğur CEBECİ

  Paris krizi bitirdi - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Paris krizi bitirdi18.06.2005
  YazarlarHavacılık sektörünün 2001’den bu yana içinde bulunduğu kriz, Paris Air Show’la resmen sona erdi.Yükseliş dönemine geçen sektörde bir haftada tam 55 milyar dolarlık uçak satışı gerçekleşti.
 • Kalekalıp, taarruz uçağı F35’in kanadına da girdi15.06.2005
  EkonomiJoint Strike Fighter’ın (Ortak Taarruz Uçağı-F35) gövde parçalarının yapımında görev alan Kalekalıp, uçağın motor parçalarıyla ilgili ilk imalat anlaşmasını imzaladı.60 milyon dolarlık anlaşmaya göre, Kalekalıp JSF’nin motor kanatlarını kontrol eden parçaları üretecek.
 • Paris’te 300 milyon dolarlık ‘havacılık’ imzası atacaklar13.06.2005
  EkonomiDünyanın en büyük havacılık fuarı olan Paris Air Show, 245 uçak ve 1900 şirketin katılımıyla dün başladı.Fuara aralarında THY’nin de bulunduğu yedi Türk şirketi katılıyor.Başta THY olmak üzere Türk şirketleri 300 milyon doları aşan anlaşmaları bu fuarda atacak.
 • Uğur CEBECİ

  TAV terminali altın yaptı - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  TAV terminali altın yaptı11.06.2005
  YazarlarTürk Havacılık Sektörü’nün son yıllardaki en önemli ihalesinde zafer Dış Hatlar Terminali’nin başarılı inşaatçı ve işletmecisi Tepe-Akfen Konsorsiyumu’nun (TAV) oldu.
 • TÜBİTAK bursuyla yetiştim nanoteknoloji misyoneri oldum06.06.2005
  EkonomiGelişmiş ülkelerde yaşanan sessiz sanayi devrimi ‘nanoteknoloji’yi Türkiye’ye taşımak isteyen Türken Ailesi, 9 kişilik Normtest’le geçen yıl üniversitelerin 4 milyon Euro’luk ‘nanoteklonoji’ yatırımına aracılık etti.Mehmet Türken, ‘Türkiye bu devrimi kaçırırsa geleceğini kaybeder’ diyor.
 • Ercan KUMCU

  Uluslararası rekabet - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Uluslararası rekabet04.06.2005
  Yazarlar AMERİKA Birleşik Devletleri ile Avrupa Birliği kapışıyor.Amerika Avrupa’nın Airbus şirketine çok fazla sübvansiyon (üretimde teşvik) verdiğini iddia ediyor.Avrupa da Amerika’nın bu çıkışına çok fazla aldırmıyor.
 • Uğur CEBECİ

  BoeIng daha uzağa uçuyor - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  BoeIng daha uzağa uçuyor 19.02.2005
  YazarlarAmerikalı uçak imalatçısı Boeing, 17 bin 446 kilometre hiç inmeden uçabilen 777-200LR ile uzun menzilli uçak yarışında rakibi Airbus’ın bir adım önüne geçti.
 • THY, 114 motor alacak Sabiha Gökçen üs olacak02.09.2004
  EkonomiTHY, 36 Airbus ve 15 Boeing uçağı alımıyla bağlantılı olarak 69’u Rolls Royce, 45’i de General Electric olmak üzere toplam 114 uçak motoru bağlantısı yaptı.Anlaşma, Sabiha Gökçen Havaalanı’nı ‘bakım üssü’ne dönüştürecek.
 • Savunmada Türk tasarımına ağırlık veriliyor - Dünyanın En Büyük Savunma Sanayi Şirketleri
  Savunmada Türk tasarımına ağırlık veriliyor19.05.2004
  GündemSavunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, yeni savunma sanayii stratejisinde Türkiye'nin kendi tasarım ve üretimine ağırlık vereceğini söyledi.
 • Kale Kalıp, 200 milyar dolarlık uçak projesinde25.04.2004
  EkonomiABD Hava Kuvvetleri Ortak Saldırı Uçağı (Joint Strike Fighter -JSF) Projesi’nden 65 milyon dolarlık ihale alan Kale Kalıp, 200 milyar dolarlık Proje’nin lideri Lockheed Martin’in de ABD dışındaki iki Star Suplier’ından biri olmayı başardı.Kalıp, uçakların açılıp kapanan tüm kapak sistemlerinin tasarım, üretim ve uygulamasını yapacak.
 • Kale Kalıp, 200 milyar dolarlık uçak projesinde25.04.2004
  EkonomiABD Hava Kuvvetleri Ortak Saldırı Uçağı (Joint Strike Fighter -JSF) Projesi’nden 65 milyon dolarlık ihale alan Kale Kalıp, 200 milyar dolarlık Proje’nin lideri Lockheed Martin’in de ABD dışındaki iki Star Suplier’ından biri olmayı başardı.Kalıp, uçakların açılıp kapanan tüm kapak sistemlerinin tasarım, üretim ve uygulamasını yapacak.
« « İlk Sayfa
« Önceki
1 | 2
Sonraki »
Son Sayfa » »