Arama

Aramanız :
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala : En Yeni | En Eski

140  adet haber bulundu.


 • Maltepe'de terör örgütüne yönelik operasyon - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Maltepe'de terör örgütüne yönelik operasyon14.01.2015
  GündemMaltepe'de düzenlenen operasyonda, İstanbul Anadolu Adliyesi'ne silahla ateş açtığı iddiasıyla aranan bir kişi gözaltına alındı.
 • Dünyanın en büyük adliyesinde kovalı önlem - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Dünyanın en büyük adliyesinde kovalı önlem11.01.2015
  GündemDÜNYANIN en büyük adliyesi olduğu belirtilen Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda tavandan su sızdı.İstanbul’u sabah saatlerinden itibaren etkisi altına alan sağanak yağıştan Anadolu Adalet Sarayı da etkilendi.
 • İBB’nin çatısı akıyor! - İstanbul Anadolu Adliyesi
  İBB’nin çatısı akıyor!11.01.2015
  Gündemİstanbul'da soğuk ve yağışlı hava için alınan önlemler iki 'Saray'da unutuldu.İstanbul Büyükşehir Belediye Sarayın'da kafetaryanın çatısı aktı.Dünyanın en büyük adliyesi olduğu belirtilen Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda ise tavandan su sızdı.Her iki binada da kovalar çare oldu.
 • Uğur VARDAN

  Ülke futbolu zaten tanınmaz halde!. - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Ülke futbolu zaten tanınmaz halde!.13.12.2014
  YazarlarHERHANGİ bir yazının ya da görüşün, fark etmez inandırıcı, doyurucu ve hakkaniyetli olabilmesi için övgüsünün de yergisinin de içini doldurması gerekir.
 • Yalçın BAYER

  ‘Tuğçe = Medeni cesaret iyi kalplilik, saygı’ - İstanbul Anadolu Adliyesi
  ‘Tuğçe = Medeni cesaret iyi kalplilik, saygı’02.12.2014
  YazarlarGÜNLERDİR Almanya’nın gündemi 23 yaşındaki Tuğçe Albayrak.
 • Dünya devi ABB Elektrik'e, Türkiye'de 'organize dolandırıcılık' - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Dünya devi ABB Elektrik'e, Türkiye'de 'organize dolandırıcılık'28.11.2014
  Ekonomi42 milyar dolar cirolu enerji devi İsviçreli ABB, Türkiye’de 3 milyon TL’lik sahte bir alacak senedi kullanılarak dolandırıldı.ABB’nin Tuzla’daki fabrikasında makineler haczedildi.Yeddi emine teslim edilen mallar buradan da çalındı.ABB Türkiye CEO’su Sami Sevinç, “Başımıza gelen olayı merkeze anlatmakta utandım.Türkiye’nin itibarı zedelendi” dedi.
 • HSYK'dan 4 kişilik mini kararname - İstanbul Anadolu Adliyesi
  HSYK'dan 4 kişilik mini kararname28.11.2014
  GündemHAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) önceki gün yayımladığı 80 kişilik tasfiye kararnamesinden sonra dün 4 kişilik bir mini kararname daha yayınladı.Kararname ile 12 Ekim'deki seçimde bağımsız aday olarak seçime giren HSYK eski 1.Daire Başkanı İbrahim Okur'un eşi Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Dr Nurdan Okur, İstanbul Anadolu Hakimliği'ne atandı.
 • İBB'den Topçu Kışlası açıklaması - İstanbul Anadolu Adliyesi
  İBB'den Topçu Kışlası açıklaması18.11.2014
  Gündemİstanbul Büyükşehir Belediyesi son günlerde tekrar gündeme gelen Topçu Kışlası Projesi'yle ilgili açıklama yaptı.
 • Yapıcı: Stratejik planın iptali için dava açıyoruz - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Yapıcı: Stratejik planın iptali için dava açıyoruz18.11.2014
  GündemİSTANBUL Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde önceki gün görüşülen 2015-2019 Strateji Planı’nda yer alan Topçu Kışlası ve Taksim Meydanı Çevre Düzenlemesi Restitüsyonu, yeniden tartışmalara neden oldu.
 • Saffet Uyar'ın avukatı konuştu: Maden sahibi mağdur - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Saffet Uyar'ın avukatı konuştu: Maden sahibi mağdur08.11.2014
  GündemErmenek'teki madende işçilerin mahsur kalmasıyla ilgili aranan ve bu sabah savcılığa gelerek teslim olan ocağın sahibi Saffet Uyar'ın avukatı Şeref Han, "Biz dün akşam haberdar olduğumuz andan itibaren, dün gece sabaha kadar da yol gelmek suretiyle, Saffet Bey'i getirip şu anda cumhuriyet savcılığına teslim ettik" dedi.Avukat Şeref Han 'Tepenizde binlerce ton su olduğunu bilseniz bütün mal varlığınızı o suyun altına yatırır mısınız? Has Şekerler'in tüm çalışanları bu kazanın mağdurudur.Saffet uyar mağdurdur' diye konuştu.
 • İstanbul Anadolu Adalet Sarayı hala çok kusurlu - İstanbul Anadolu Adliyesi
  İstanbul Anadolu Adalet Sarayı hala çok kusurlu15.10.2014
  EkonomiDÜNYANIN en büyük adliyesi olan Kartal’daki İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’nın inşaatının yapımında kusurlu ve noksan imalatlara göz yumdukları iddiasıyla 7 kişi hakkında açılan davada bilirkişi yüzlerce eksik iş tespit etti.
 • Mehmet Ayvalıtaş duruşması ertelendi - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Mehmet Ayvalıtaş duruşması ertelendi21.09.2014
  GündemGezi Parkı eylemlerine destek amaçlı Ümraniye’de gerçekleşen yürüyüş sırasında 20 yaşındaki Mehmet Ayvalıtaş’ın bir aracın çarpması sonucu ölümüyle ilgili görülen davanın 4.duruşması görüldü.
 • Poyrazköy davası yeni mahkemesinde görülmeye başlandı - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Poyrazköy davası yeni mahkemesinde görülmeye başlandı17.09.2014
  Gündem"Kafes eylem planı", "Amirallere suikast", "Gölcük’te ele geçirilen belgeler" ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) yöneticileri hakkındaki iddialara ilişkin dosyaların birleştiği, 86 tutuksuz sanığın yargılandığı "Poyrazköy’de ele geçirilen mühimmat" davası Kartal Anadolu Adliyesi’ndeki Şehit Hakan Kılıç Konferans Salonu’nda görülmeye başlandı.
 • Hasan Ferit Gedik Duruşması yine başlayamadı - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Hasan Ferit Gedik Duruşması yine başlayamadı14.09.2014
  GündemDünyanın en büyük adliyesi olduğu belirtilen Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'nda görülen Gülsuyu olayları davasında 3.duruşma da başlamadan ertelendi.Mahkeme başkanı, duruşma için tahsis edilen salonun tarafların sayısı ve yargılamanın süresi dikkate alındığında yetersiz olduğunu belirtti.Mahkeme Başkanı, kamu güvenliği nedeniyle davanın nakli konusunda talep ile birlikte dosyanın Adalet Bakanlığı'na gönderilmesine ve Yargıtay'ın bu konuda vereceği kararın beklenmesine hükmetti.Duruşmada söz alan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Salonda hava 40 derecedir.Bu salon yargılama yapılmaya elverişli değildir" dedi.
 • Birlik kahvaltısı - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Birlik kahvaltısı13.09.2014
  GündemYargıda Birlik Platformu'nun Anadolu Adliyesi'ndeki hâkim ve savcılara verdiği dayanışma kahvaltısında HSYK adayları tanıtıldı.
 • Avukatı boğmaya çalıştılar iddiası - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Avukatı boğmaya çalıştılar iddiası10.09.2014
  GündemHasan Ferit Gedik’in (21) Gülsuyu’nda uyuşturucu çetesi tarafından öldürülmesiyle ilgili davada polisler tarafından darp edildiklerini öne süren 4 avukat eşkal vererek savcılığa suç duyurusunda bulundular.
 • Mücadelem kadınlar için - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Mücadelem kadınlar için26.08.2014
  GündemÇEKMEKÖY’de karısı Hasret K.’yı 43 yerinden tornavidayla yaralayan ve serbest bırakılan Yakup K.hakkında İstanbul Anadolu 1’inci Aile Mahkemesi, 2 ay süreyle tedbir kararı verdi.
 • Okul müdürü atamalarına protesto - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Okul müdürü atamalarına protesto26.08.2014
  EğitimTürk Eğitim-Sen'e bağlı İstanbul şubelerine üye bir grup okul müdürü, okul yöneticilerine yönelik değerlendirme süreci ve açıklanan puanları protesto ederek, bu süreçte usulsüzlük ve haksızlık yaptığını iddia ettikleri bazı ilçe milli eğitim müdürleri ile İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız hakkında İstanbul Valiliğine şikayet dilekçesi verdi.
 • Suç aleti otomobil - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Suç aleti otomobil28.06.2014
  GündemGeçen yıl bir kavgaya karışan Veysel Albayrak otomobiliyle kaçmaya çalışırken bir polisi ezdi.Polis de Albayrak’ı vurdu.Mahkeme, otomobili ‘silah’ sayarak 8 polisi beraat etti.
 • "Bu kumpasın hesabı sorulacak"20.06.2014
  EgeANAYASA Mahkemesi'nin Balyoz davası ile ilgili 'hak ihlali yapıldığı' yönünde karar vermesiyle tahliye edilenlerden biri de denizci Albay Aşkın Üredi oldu.
 • İlk iş baba ocağı ziyareti - İstanbul Anadolu Adliyesi
  İlk iş baba ocağı ziyareti20.06.2014
  EgeANAYASA Mahkemesi’nin Balyoz davası ile ilgili ’hak ihlali yapıldığı’ yönündeki kararının ardından serbest kalan subaylardan Deniz Kurmay Albay Mücahit Erakyol, ilk olarak İzmir Ödemiş’teki baba ocağına gitti.
 • Cezaevi önünde de 'zeybek' oynadı - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Cezaevi önünde de 'zeybek' oynadı19.06.2014
  GündemAnayasa Mahkemesi’nin Balyoz davası ile ilgili 'hak ihlali yapıldığı' yönünde karar açıklamasının ardından Anadolu Adliyesi 4.Ağır Ceza Mahkemesi’nin tüm sanıklara tahliye kararı vermesi, İzmir’de de coşkuyla karşılandı.Şirinyer Askeri Cezaevi’nde tutuklu bulunan 10 muvazzaf askerden ilk olarak kamuoyunun ’Zeybekçi Paşa’ diye tanıdığı emekli Tümgeneral Atilla Özler F Tipi Cezaevi'nden tahliye oldu.Özler, arkadaşları için Şirinyer Cezaevi önüne gelirken burada zeybek oynadı.
 • İzmir'de tahliye çoşkusu - İstanbul Anadolu Adliyesi
  İzmir'de tahliye çoşkusu19.06.2014
  EgeANAYASA Mahkemesi’nin Balyoz davası ile ilgili ’hak ihlali yapıldığı’ yönünde karar açıklamasının ardından Anadolu Adliyesi 4.Ağır Ceza Mahkemesi’nin tüm sanıklara tahliye kararı vermesi, İzmir’de de coşkuyla karşılandı.
 • Balyoz'da tahliye kararı çıktı - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Balyoz'da tahliye kararı çıktı18.06.2014
  GündemAnayasa Mahkemesi'nin dün Balyoz davası ile ilgili açıkladığı 'hak ihlali yapıldığı' yönündeki kararın ardından Anadolu 4.Ağır Ceza Mahkemesi tüm sanıklara tahliye kararı verdi.
 • Anayasa Mahkemesi, Balyoz Davası'nda hak ihlali kararı verdi - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Anayasa Mahkemesi, Balyoz Davası'nda hak ihlali kararı verdi17.06.2014
  GündemAnayasa Mahkemesi, Balyoz Davası sanıklarının yaptığı 230 başvuruyu birleştirerek, karar verdi.Mahkeme sanıkların haklarının ihlal edildiğine hükmetti.
 • Sarraf 2.000 liraya Boğaz manzaralı 'bahçe' kiraladı - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Sarraf 2.000 liraya Boğaz manzaralı 'bahçe' kiraladı30.05.2014
  EkonomiRıza Sarraf, Vakıflar'dan kiraladığı arazinin etrafını kapattı.İçeride ağaç kesimi, inşaat ve gürültü olduğunu söyleyen semt sakinleri şikâyetçi.Haber yapmak üzere araziye giden Radikal muhabiri tartaklandı.1000 metrekarelik arazinin metrekare kirasının 2 lira olduğu ortaya çıktı.
 • TOMA'ya değil SOMA’ya - İstanbul Anadolu Adliyesi
  TOMA'ya değil SOMA’ya14.05.2014
  GündemManisa’nın Soma ilçesindeki maden faciası Türkiye’yi ayağa kaldırdı.Ülkenin dört bir yanında protestolar düzenlenirken, sendikalardan eylem çağrıları geldi.Ankara’da Enerji Bakanlığı’na yürümek isteyen ODTÜ’lü öğrencilere polis TOMA’larla tazyikli su ve biber gazı sıktı.
 • Dap’ın yeni projesi gayrimenkulun itici gücü olacak - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Dap’ın yeni projesi gayrimenkulun itici gücü olacak12.05.2014
  EkonomiDAP Yapı’nın Emlak Konut GYO ile birlikte Kartal’da yapacağı ‘İstanbul Marina’ projesi satışa çıktı.5 blokta 1463 konut ve 258 ticari üniteye yer verdiklerini söyleyen Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “İstanbul Marina gayrimenkul sektörü için itici güç olacak” dedi.
 • Hayat yakan tesadüf - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Hayat yakan tesadüf28.04.2014
  GündemEşcinsel ilişki için gittiği evde dövülüp gasp edilen Çevik Kuvvet polisi M.Ç., uygunsuz gürüntüleri de çekildiği için şikâyetçi olamadı.Ancak o görüntüler başka bir soruşturma da ortaya çıkınca, genç polis memuru mesleğinden oldu, herşeyden habersiz iki başka genç 13 yıl 6’şar ay hapis cezası aldı.
 • Sabiha Gökçen'de uyuşturucu operasyonu - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Sabiha Gökçen'de uyuşturucu operasyonu25.03.2014
  GündemSabiha Gökçen Havalimanı'nda geçtiğimiz pazar günü 21 yaşındaki R.Y.'nin hareketleri şüpheli bulundu.Bunun üzerine, Hollanda'dan gelen Türk yolcu R.Y.'nin valizleri eğitimli narkotik köpeği “Kama" ya koklatıldı.
 • Balyoz ‘Anadolu’ya - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Balyoz ‘Anadolu’ya17.03.2014
  GündemTERÖRLE Mücadele Kanunu ve Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile TMK'nın 10.maddesi uyarınca görevlendirilen ağır ceza mahkemeleri 6 Mart'ta kaldırıldı.
 • Rezalet sarayı - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Rezalet sarayı14.03.2014
  GündemDÜNYANIN en büyük adliyesi olarak inşa edilen ancak inşaatındaki yanlışlar nedeniyle davalık olan Kartal’daki İstanbul Anadolu Adliyesi’nde dün 3’üncü kez yangın çıktı.
 • Rezalet sarayı - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Rezalet sarayı13.03.2014
  GündemDÜNYANIN en büyük adliyesi olarak inşa edilen ancak inşaatındaki eksiklik ve yanlışlar nedeniyle davalık olan İstanbul Anadolu Adliyesi’nde üçüncü kez yangın çıktı.
 • Mehmet Ayvalıtaş'ın son anları - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Mehmet Ayvalıtaş'ın son anları16.02.2014
  GündemGezi eylemleri sırasında hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş'ın yaşamını yitirdiği anın görüntüleri ortaya çıktı.Polis, "Olay yerine ait MOBESE kaydı yoktur" demişti.Görüntüler izlenemediği için Ayvalıtaş'a ilk çarpıp kaçan araç sürücüsü iddianamede yer almıyor.
 • X mafya grubu - İstanbul Anadolu Adliyesi
  X mafya grubu08.02.2014
  GündemAnkara’daki Sessiz Çığlık eylemine katılan eski Donanma Komutanı emekli Oramiral Nusret Güner, Ergenekon ve Balyoz tertipçilerini, “X mafya grubu” diye niteledi, “İstedikleri zaman bir gecede 5 bin polisin yerini değiştirebiliyorlar.Bunların samimiyetine güvenmiyorum” diye konuştu.İstanbul’daki eyleme katılan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ise “İnanıyorum ki kısa zamanda hepimizin acıları bitecek” dedi.
 • Yalçın BAYER

  ‘Kirli fotoğrafın hesabını soracağız’ - İstanbul Anadolu Adliyesi
  ‘Kirli fotoğrafın hesabını soracağız’06.02.2014
  YazarlarCHP Konya Milletvekili Atilla Kart’ın dünkü açıklamalarında, “18.07.2013’te, Yasin Al Kadı, Mehmet Fatih Saraç bağlantılarıyla birlikte Akşam ve Habertürk gazetelerindeki dönüşümleri, sansürü, haksız kazanç ilişkileriyle ilgili iddialarını; Fatih Saraç’ın, Ciner Grubu içindeki önlenemez yükselişini ve doğrudan Başbakan’ın talimatıyla bu görevi üstlendiğini; Başbakan’ın, bu kişilerin sermaye gücü ve ilişkileri üzerinden nüfuz suiistimali içine girdiğini, çıkar ilişkileri yarattığını dile getirmiştik” diyerek önemli vurgulamalar yaptı.
 • HSYK'dan ikinci atama depremi - İstanbul Anadolu Adliyesi
  HSYK'dan ikinci atama depremi21.01.2014
  GündemÜyeleri değiştirilen Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1.Dairesi’nden 6 günde yargıya ikinci kararname operasyonu geldi.Kılıçdaroğlu, “Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, İzmir Başsavcısı Hüseyin Baş’ı arayıp ‘Yolsuzluk soruşturmasını durdur’ demiş.Savcı da tutanak tutmuş” dedi.Birkaç saat sonra HSYK Baş’ı görevden aldı.Akşam saatlerinde HSYK 96 hâkim ve savcının görev yerini değiştirdi, Baş da Samsun bölgeye atandı.
 • HSYK'dan ikinci atama depremi - İstanbul Anadolu Adliyesi
  HSYK'dan ikinci atama depremi21.01.2014
  AvrupaÜyeleri değiştirilen Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1.Dairesi’nden 6 günde yargıya ikinci kararname operasyonu geldi.Kılıçdaroğlu, “Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, İzmir Başsavcısı Hüseyin Baş’ı arayıp ‘Yolsuzluk soruşturmasını durdur’ demiş.Savcı da tutanak tutmuş” dedi.Birkaç saat sonra HSYK Baş’ı görevden aldı.Akşam saatlerinde HSYK 96 hâkim ve savcının görev yerini değiştirdi, Baş da Samsun bölgeye atandı.
 • Kansız'ın odasında tayin zirvesi - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Kansız'ın odasında tayin zirvesi15.01.2014
  GündemAtama kararlarının duyulmasının ardından Başsavcıvekili Cihan Kansız’ın Çağlayan’da İstanbul Adalet Sarayı’ndaki odasında tayin olan savcılar toplandı.Toplantıya Zekeriya Öz de katıldı.
 • Yılmaz ÖZDİL

  Emniyet müdürü - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Emniyet müdürü21.12.2013
  YazarlarHüseyin Çapkın.
 • Hâkim isyan etti: Burası adliye değil AVM olur - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Hâkim isyan etti: Burası adliye değil AVM olur17.12.2013
  GündemKartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nın inşaatında noksanlar olduğu halde geçici kabul işlemlerini sağladığı öne sürülen sanıkların yargılandığı davada mahkeme hâkimi adliyenin mimarisini eleştirdi.Hâkim, "Biz adliyede kayboluyoruz.Yanlış asansöre bindiğimizde yanlış katta kendimizi buluyoruz.Adliye olarak değil ama alışveriş merkezi olarak kullanılabilir burası" dedi.
 • Adliyelik adliye - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Adliyelik adliye14.12.2013
  GündemAnkara Adliye Sarayı’nın 2 milyon lira bedelli tadilat ihalesi ile yıllık 120 bin liraya kiraya verilen kafeterya-çay ocakları ihalesi soruşturma konusu oldu.Gizli yürütülen soruşturmayı, Başsavcı Fethi Şimşek doğruladı.
 • ‘Tecavüzse bağırsaydı’ - İstanbul Anadolu Adliyesi
  ‘Tecavüzse bağırsaydı’03.12.2013
  GündemCezaevİnde tecavüze uğrayan gencin ailesi, Adalet Bakanlığı aleyhine ‘ihmal’ davası açtı.
 • Ayvalıtaş davası öncesi olay - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Ayvalıtaş davası öncesi olay20.11.2013
  GündemMehmet Ayvalıtaş için Kartal Adliyesi’nin önünde buluşanlar duruşmaya girmek istedi.İzin verilmeyince kapıyı kırarak içeri girdiler.
 • Yalçın BAYER

  Özel yargı alanları yaratılıyor - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Özel yargı alanları yaratılıyor16.11.2013
  YazarlarYARGIÇLAR Sendikası Başkanı ve Çankırı Hâkimi Ömer Faruk Eminağaoğlu’na İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde ÇHD’li avukatların eylemine katıldığı ve slogan attığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldığını biliyor musunuz? Peki buna kim tepki gösteriyor?
 • 810 kusurlu Adalet Sarayı - İstanbul Anadolu Adliyesi
  810 kusurlu Adalet Sarayı06.11.2013
  GündemDünyanın en büyük adliyesi olmasıyla övünülen İstanbul Kartal’daki Anadolu Adliyesi’nin inşaatındaki kusur ve eksikleri tamamlanmış göstermek suretiyle geçici kabul işlemini sağladığı öne sürülen 7 kişi hakkında 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • Anadolu Adliyesi adliyelik oldu - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Anadolu Adliyesi adliyelik oldu05.11.2013
  GündemDünyanın en büyük adliyesi olan İstanbul Anadolu Adliyesi'nin inşaatının yapımında kusurlu ve noksan imalatlar bulunmasına rağmen bu işleri tamamlanmış göstererek, geçici kabul işlemini sağladığı öne sürülen 7 kişi hakkında 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • Şiddetli bürokrasi - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Şiddetli bürokrasi24.10.2013
  GündemUyuşturucu bağımlısı annesinden şiddet gören torununu kurtarmak isteyen dedenin avukatı, bürokrasiye isyan etti: “Çocuk hâkimi savcıya, çocuk savcısı aile içi şiddet, o da çocuk savcısına gönderdi.Hâlâ karar yok ve o çocuk hâlâ şiddet görüyor!”
 • Pendik'te üç arkadaştan ikisi ölümü seçti - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Pendik'te üç arkadaştan ikisi ölümü seçti30.09.2013
  GündemAynı semtten, yaşları 16 ile 18 arasında değişen 3 arkadaşın hayatı, karıştıkları bir hırsızlık olayı sonrası kâbusa dönüştü.3 arkadaş geçtiğimiz yıl bir muhasebecinin bilgisayarını çaldı.İddiaya göre hırsızlığı yaptıran, gençlerin takıldığı internet cafenin sahibiydi.Gençler hakkında dava açıldı; yargılanmaları sürüyordu.Dava süreci devam ederken şoke edici olaylar yaşanmaya başladı.
 • Çocuk pornocusu kolej öğretmeni - İstanbul Anadolu Adliyesi
  Çocuk pornocusu kolej öğretmeni27.09.2013
  GündemABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), İstanbul’da yabancı bir kolejde biyoloji öğretmenliği yapan ABD’li B.L.H.’nin, çocuk cinsel istismarına yönelik eylemde bulunduğu bilgisini Türkiye’ye iletti.
« « İlk Sayfa
« Önceki
1 | 2 | 3
Sonraki »
Son Sayfa » »