Arama

Aramanız :
Aradığınız kelime : "

özel güvenlik yasa tasarısı

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

376  adet haber bulundu.


 • Yeni tasarı parlamento önünde protesto edildi - özel güvenlik yasa tasarısı
  Yeni tasarı parlamento önünde protesto edildi25.02.2015
  AvrupaAvusturya'da koalisyon hükümetinin çıkarmak istediği İslam Yasa Tasarısı parlamento önünde protesto edildi.
 • İzzet ÇAPA

  İç Güvenlik Yasa Tasarısı’yla öcüler dönemi geri dönüyor. - özel güvenlik yasa tasarısı
  İç Güvenlik Yasa Tasarısı’yla öcüler dönemi geri dönüyor.24.02.2015
  YazarlarMeclis TV bu aralar reyting rekorları kırıyor.Kuşkusuz bunda en büyük pay uçan tekme atan, yerlerde yuvarlanan, kaburgaları kırılan, revire kaldırılan vekillerin.
 • Vekillerin haline bak - özel güvenlik yasa tasarısı
  Vekillerin haline bak18.02.2015
  GündemGece yarısı TBMM Genel Kurulu’nda kapalı kapılar ardında yaşanan kavganın yankıları sürüyor.
 • İşte Avrupa'da polisin sahip olduğu yetki - özel güvenlik yasa tasarısı
  İşte Avrupa'da polisin sahip olduğu yetki16.02.2015
  AvrupaBirçok Avrupa ülkesinde iç güvenliği tehdit eden olaylarda polis geniş yetkilere sahip.
 • Yalçın BAYER

  İktidarda bu telaş niye - özel güvenlik yasa tasarısı
  İktidarda bu telaş niye10.02.2015
  YazarlarKILIÇDAROĞLU, giderek otoriterleştiğini iddia ettiği iktidarın uygulamaları hakkında ‘direnme hakkı’ndan bahsedince ve de üstüne üstlük Kurtuluş Savaşı metaforuna girince iktidar muhiblerinden feryatlar yükseldi, bermutad “demokrasi” adına.
 • Meclis Sağlık Komisyonu’nda tansiyonu yükselten madde - özel güvenlik yasa tasarısı
  Meclis Sağlık Komisyonu’nda tansiyonu yükselten madde25.01.2015
  EkonomiHükümetin, yeni torba yasasındaki 28.madde sendikaları, meslek odalarını ve muhalefet partilerini ayağa kaldırdı.Evden çalışma, uzaktan çalışma düzenlemesine sendikalar, “Patron işyerini kapatır, evden çalıştırır; ailenin tüm bireyleri meslek hastalığına yakalanır, çocuklar, yaşlılar astım olur” diye itiraz etti.Muhalefet de “Bu 1 asgari ücrete anne, baba, çocuk çalıştırmak, kölelik, demek” sözleriyle itiraz etti.Çalışma Bakanı Çelik ise itirazlara “Tam tersine emeğin sömürüsüne son verilecek, evde çalışanın ücreti artacak” diyerek yanıt verdi.
 • Yalçın BAYER

  Maşa olmayın! - özel güvenlik yasa tasarısı
  Maşa olmayın!23.01.2015
  Yazarlar24 Ocak 1993’te arabasına yerleştirilen bombayla öldürülen Uğur Mumcu, ‘Gazeteci nedir’ sorusunu kendince şu sözlerle açıklamıştı:
 • Zeytini korumayana suç duyurusu - özel güvenlik yasa tasarısı
  Zeytini korumayana suç duyurusu19.01.2015
  EgeYırca köylüleri, ’zeytini korumayan’ Vali ve Kaymakam için yeniden suç duyurusu yaptı
 • Terörle mücadele yasaları güçlendirilmeli - özel güvenlik yasa tasarısı
  Terörle mücadele yasaları güçlendirilmeli14.01.2015
  AvrupaFransa Başbakanı Manuel Valls, terörle mücadele yasalarının, hukuk devletine saygı çerçevesinde güçlendirilmesini istedi.
 • Fişlemeye yasal kılıf - özel güvenlik yasa tasarısı
  Fişlemeye yasal kılıf28.12.2014
  GündemTBMM’ye sunulan Kişisel Verilerin Korunması Tasarısı’nı Hürriyet’e değerlendiren Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran, “Tam bir facia.Türkiye’nin gen, mezhep, siyasi görüş haritası üçüncü ülkelerle paylaşılabilecek.Bu tasarı güvenlik zafiyeti yaratır ve çok tehlikeli.Anayasa Mahkemesi’nin iptal ettiği sağlık verilerinin işlenip, paylaşılmasına ilişkin düzenlemelere ve açıkça anayasaya aykırı” görüşünü savundu.
 • MİT 'fişlemesi' yasal oluyor - özel güvenlik yasa tasarısı
  MİT 'fişlemesi' yasal oluyor27.12.2014
  Gündem76 milyon Türk’ün yasal olarak fişlenmesinin önünü açan tasarı TBMM’ye geldi.Fişleme yetkisi verilecek üç kurum MİT, jandarma ve emniyet bize sormadan tüm verilerimizi, genetik bilgilerimizi ve hatta kişi kendisi bir şekilde kamuoyunda açıkmışsa, cinsel tercihini, dinini, mezhebini bile fişleyebilecek.Tartışmaya çok açık tasarıdaki en hassas bölümlerden biri ise, bu fişlemeden haberimizin olmayacağı.Yani tasarı, vatandaşa “Benimle ilgili hangi veriler depolanıyor” diye sorma hakkını tanımıyor.İşte o tasarıyla ilgili çarpıcı ayrıntılar.
 • Dudak uçuklatan rakam - özel güvenlik yasa tasarısı
  Dudak uçuklatan rakam11.12.2014
  EgeİZMİR Barosu Başkanı Aydın Özcan, 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde yaptığı basın açıklamasında, Türkiye’de 2014 yılının ilk 10 ayında 255 kadının cinayete kurban gittiğini söyledi.
 • CHP MYK İstanbul'da toplandı - özel güvenlik yasa tasarısı
  CHP MYK İstanbul'da toplandı27.11.2014
  GündemCHP Parti Sözcüsü Haluk Koç, Başbakan Ahmet CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı partinin İstanbul İl Başkanlığı’nda yapıldı.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündeme ilişkin konular ele alındı.
 • Fişleyecekler - özel güvenlik yasa tasarısı
  Fişleyecekler21.11.2014
  GündemHükümet tarafından 3’ncü kez revize edilen ve Bakanlar Kurulu’nda imzaya açılan Kişisel Verilerin Korunması Tasarısı’nda önemli değişiklikler yapıldı.
 • Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kuruluyor - özel güvenlik yasa tasarısı
  Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kuruluyor20.11.2014
  EğitimTürkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) kurulmasını öngören yasa tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
 • Bülent Arınç: Benim muhatabım olamaz - özel güvenlik yasa tasarısı
  Bülent Arınç: Benim muhatabım olamaz04.11.2014
  Gündem8.5 saat süren Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ABD'nin çözüm sürecinde gözlemci olması yönündeki iddialara ilişkin Arınç şöyle konuştu: "Gazeteye şöyle yazıyordu, 'Terör örgütü yöneticisi Cemil Bayık böyle bir söz söyledi'.Terör örgütü yöneticisi olarak bilinen bir insan ne söylerse söylesin, benim muhatabım değil.Ben bu konuda bir şey söylemek durumunda kalırsam, Bu da Türkiye Cumhuriyeti'ne yazık olur" diye konuştu.
 • Almanya'da Protestanlığın 500.yılı kutlanacak - özel güvenlik yasa tasarısı
  Almanya'da Protestanlığın 500.yılı kutlanacak31.10.2014
  AvrupaProtestan Kilisesi’nin kurucusu Martin Luther’in Hıristiyanlık içinde başlatığı reform anısına sadece birkaç eyalette resmi tatil olarak kabul edilen Reformasyon Günü uygulamasına diğer eyaletler de katılmak istiyor.Luther’in bundan tam 500 yıl önce, 31 Ekim 1517 tarihinde, Wittenberg’deki Schlosskirche’nin kapısına günah çıkarmaya karşı 95 adet tezini çivilediği gün olarak kabul edilen Reformasyon Günü Protestan nüfusun ağır bastığı Thüringen, Saksonya-Anhalt, Saksonya, Brandenburg ve Mecklenburg-Vorpommern’de resmi tatil olarak kutlanıyor.
 • IŞİD'e karşı hangi ülke ne önlem aldı? - özel güvenlik yasa tasarısı
  IŞİD'e karşı hangi ülke ne önlem aldı?24.09.2014
  AvrupaAvrupa ülkeleri, uluslararası alanda ciddi güvenlik tehdidi oluşturan IŞİD'e karşı önlemleri artırmaya başladı.Alınan ve alınması öngörülen önlemler, Irak ve Suriye'ye seyahat yasağından vatandaşlık iptaline kadar geniş bir yelpazeye yayılıyor
 • Torba Yasa tamam şimdi sıra SGK’da - özel güvenlik yasa tasarısı
  Torba Yasa tamam şimdi sıra SGK’da12.09.2014
  AvrupaTam açılımı, İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Tasarı olan Torba Yasa, birçok kanunda yenilikleri beraberinde getiren değişiklik tasarısı, TBMM Genel Kurul’da kabul edildi.Dünkü yazımızda da yasanın getirdiği yeniliklere değinmiştim.Dünkü yazıyı kaçıranlar için, bu konuyu daha ayrıntılı olarak tekrar gündeme getirip, okurlarımızın bilgisine sunmak istiyorum.
 • İnsan taciri şimdi yandı - özel güvenlik yasa tasarısı
  İnsan taciri şimdi yandı04.08.2014
  Gündemİnsan ticaretiyle mücadele yasa tasarısı Meclis’e gönderildi.
 • Genel Kurul’dan Torba’ya ince ayar - özel güvenlik yasa tasarısı
  Genel Kurul’dan Torba’ya ince ayar25.07.2014
  AvrupaHÜKÜMET tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan Torba Yasa tasarısında Avrupalı Türkleri yakından ilgilendiren üç önemli maddenin yer aldığından, önceki yazılarımızda bahsetmiştik.TBMM Genel Kurulu, 20 Temmuz tarihindeki birleşiminde Torba Yasa Tasarısı’nda yer alan bazı maddeleri onaylayarak Avrupalı Türkleri sevindirdi.
 • ABD Temsilciler Meclisi'nde Türkiye aleyhtarı yasa tasarısı kabul edildi - özel güvenlik yasa tasarısı
  ABD Temsilciler Meclisi'nde Türkiye aleyhtarı yasa tasarısı kabul edildi27.06.2014
  PlanetABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nde Türkiye ve KKTC'deki Hıristiyan mülklerinin ABD Dışişleri Bakanı'nca takip edilmesini öngören Türkiye aleyhtarı yasa tasarısı kabul edildi.
 • Meclis'e geldi adı da ilginç - özel güvenlik yasa tasarısı
  Meclis'e geldi adı da ilginç26.06.2014
  GündemYeni çözüm paketi TBMM Başkanlığı'na sunuldu.Paketin adı "Terörün sona erdirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin güçlendirilmesi".Tasarı adeta jet gibi görüşülecek, çarşamba günü 10.30'da İçişleri Komisyonu'nda ele alınacak.
 • Prim iadesi almak faydalı mı, zararlı mı - özel güvenlik yasa tasarısı
  Prim iadesi almak faydalı mı, zararlı mı20.06.2014
  AvrupaBugünkü yazımda Almanya’nın aralarında Türk vatandaşlarının da bulunduğu az sayıda ülke vatandaşlarına tanıdığı prim iadesi hakkını yakından inceleyeceğiz.Bu konuda en çok merak edilen husus, bu uygulamanın sigortalı açısından getirdiği yarar veya zarar.
 • Yeni Yargı Paketi yasalaştı - özel güvenlik yasa tasarısı
  Yeni Yargı Paketi yasalaştı18.06.2014
  GündemKamuoyunda "Yeni Yargı Paketi" olarak bilinen, Türk Ceza Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.
 • Türk-İş: 'Kader değil cinayet' - özel güvenlik yasa tasarısı
  Türk-İş: 'Kader değil cinayet'23.05.2014
  GündemTürk-İş Yönetimi, Soma'da meydana gelen facianın ardından Cumhurbaşkanı Gül'e giderek, "Bu kaza değil, kader değil Türkiye tarihinin en büyük işçi katliamıdır.Cinayettir" dedi.
 • İşte Başbakan'ı sinirlendiren konuşma - özel güvenlik yasa tasarısı
  İşte Başbakan'ı sinirlendiren konuşma10.05.2014
  GündemBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na tepki gösterip salonu terk etti.İşte Başbakan Erdoğan'ı kızdıran o konuşma.
 • Gülse BİRSEL

  Aramıza hoş geldin! - özel güvenlik yasa tasarısı
  Aramıza hoş geldin!16.02.2014
  YazarlarTarihi alışkanlıklarımız, e-ticaret, Batı’nın güvenlik paranoyaları ve hükümetimizin otoriter kontrol sevgisi el ele verdi; artık her vatandaş tamamen şeffaf bir hayat yaşayacak, bizim gibi ünlülüğü tadacak! İnternet yasa tasarısı da geçerse, aramıza hoş geldiniz! ‘Özel’ hayat ‘resmen’ bitmiştir!
 • ‘Büyüteç’ kullanın - özel güvenlik yasa tasarısı
  ‘Büyüteç’ kullanın11.02.2014
  GündemÖSYM, sınavlarda görme bozukluğu olanlar için, 22 punto büyüklüğünde basılmış soru kitapçıkları isteğiyle Meclis’e başvuran Y.İ.adlı vatandaşa “büyüteç” önerdi.
 • ERG: Dershane öğretmenleri göç edebilir - özel güvenlik yasa tasarısı
  ERG: Dershane öğretmenleri göç edebilir11.02.2014
  EğitimEĞİTİM Reformu Girişimi (ERG), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 6 Şubat’ta TBMM’ye sunulan dershane yasa taslağını değerlendirdi.İlk bulgular şöyle:
 • Kıdem tazminatında şok tepki - özel güvenlik yasa tasarısı
  Kıdem tazminatında şok tepki21.12.2013
  Ekonomiİşçiler birlik oldular, kıdemde 30 gün garantisi verilmeyince 'biz bunu tartışmayız' deyip konuyu kapattılar.Çalışma Bakanı Faruk Çelik, "Biz de taşeron konusunu getiririz, size de taslağı göndeririz" dedi.
 • ABD internetten dünyayı röntgenliyor - özel güvenlik yasa tasarısı
  ABD internetten dünyayı röntgenliyor13.11.2013
  TeknolojiAmerikan Ulusal Güvenlik Dairesi NSA'den sızdırılan belgelerde Rusya, Çin ve İran'ın yanısıra Amerikan istihbaratının en çok ilgilendiği ülkelerden birinin de Brezilya olduğu görülüyor.
 • ‘Taşeron’ asıl işi yapamayacak - özel güvenlik yasa tasarısı
  ‘Taşeron’ asıl işi yapamayacak26.09.2013
  EkonomiBakan Çelik, bugün Çalışma Meclisi’ne götüreceği dosyayı açıkladı.
 • ABD savaş hazırlığında: Adana'yı terk edin - özel güvenlik yasa tasarısı
  ABD savaş hazırlığında: Adana'yı terk edin06.09.2013
  PlanetABD, Adana’daki Konsolosluğu’nda görevli personelin acil durum ekibi hariç bölgeden çekilmesi ve diplomatların ailelerinin de Adana’dan ayrılması emri verdi.
 • Metin Feyzioğlu'ndan sert eleştiriler - özel güvenlik yasa tasarısı
  Metin Feyzioğlu'ndan sert eleştiriler02.09.2013
  GündemTürkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu 2013-2014 Adli Yıl açılış töreninde konuştu.
 • Cemil Çiçek'ten açıklamalar - özel güvenlik yasa tasarısı
  Cemil Çiçek'ten açıklamalar17.07.2013
  GündemTBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Kıbrıs'ta kalıcı bir barış olsun diye hep beraber uğraştık epey de sıkıntılar çektik hala da çekiyoruz.Maalesef uluslararası camianın terazisi bozuk" dedi.
 • Bülent Arınç ilk gün için özür diledi - özel güvenlik yasa tasarısı
  Bülent Arınç ilk gün için özür diledi04.06.2013
  GündemCumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç arasındaki bugün 10.30'da gerçekleşen "Gezi" görüşmesi sona erdi.Arınç görüşme sonrası kısa bir açıklama yaparak "Gül'ün talimatlarını, düşüncelerini aldık.Başbakanlık binasında gerekli açıklamaları yapacağım" dedi.Arınç saat 12:00'da düzenlediği basın toplantısında ise vatandaşlardan özür dileyerek, "O ilk olayda çevre duyarlılığıyla hareket edenlere karşı yapılan aşırı şiddet gösterisi yanlıştır o insanlarımızdan özür diliyorum.Ama sokaklarda tahribat yapanlara özür borcumuz olduğunu düşünmüyorum." dedi.Basın toplantısında çevik kuvvet ekiplerinin kask numaralarını gizlediği iddiasıyla ilgili soru üç kez soruldu.Arınç ise "Kask sorusunu bilmiyorum.İçişleri Bakanı'na iletelim" yanıtını verdi.
 • Bülent Arınç'tan Gezi açıklaması - özel güvenlik yasa tasarısı
  Bülent Arınç'tan Gezi açıklaması04.06.2013
  GündemBAŞBAKAN Yardımcısı ve Başbakan Vekili Bülent Arınç, açıklamalarda bulundu.Arınç, "Yaşam tarzları bizim için önemlidir, hassastır.Empati yaparak bize oy vermeyen insanları anlamaya çalıştık.Herkes bizi takdir etmek zorunda değil.Herkes bize oy vermek zorunda değil ama oy vermeyenlerin talep ve beklentilerine duyarlıyız" diye konuştu.
 • Şükrü KIZILOT

  Vergi evliliği - özel güvenlik yasa tasarısı
  Vergi evliliği29.05.2013
  Yazarlar53 yaşındaki Gelir Vergisi Kanunu ile 7 yaşındaki Kurumlar Vergisi Kanunu birleştirilip, tek bir kanun haline getiriliyor.
 • Yalçın BAYER

  ‘İçki yasağı’ ile Beyoğlu bitiriliyor - özel güvenlik yasa tasarısı
  ‘İçki yasağı’ ile Beyoğlu bitiriliyor24.05.2013
  YazarlarBeyoğlu Eğlence Yerleri Derneği, 21 Mayıs’ta TBMM Plan-Bütçe Komisyonu’nda ‘Alkol Yasa Tasarısı’ olarak bilinen kanun teklifinin görüşüleceği toplantıya BEYDER, AÇEK, ÇEYDER, KADIKÖY PLATFORMU ve AGİD adına katılmış ve söz alarak görüşlerini komisyon başkanlığına ve üye milletvekilleri ile Sayın Mehmet Şimşek’e iletmiştir.
 • Memurlar hükümeti iş bırakarak uyaracak - özel güvenlik yasa tasarısı
  Memurlar hükümeti iş bırakarak uyaracak22.05.2013
  EkonomiKAMU Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Merkez Yürütme Kurulu üyesi Ali Kılıç, 5 Haziran’da uyarı amaçlı iş bırakacaklarını söyledi.
 • Greenpeace, Bakanlığa pilavla geldi - özel güvenlik yasa tasarısı
  Greenpeace, Bakanlığa pilavla geldi10.05.2013
  AnkaraEylemleriyle dünyada adından söz ettiren Greenpeace, Ankara’da seyyar nohut pilav arabaları ile GDO’lu pirinç eylemi yaptı.
 • GDO raporu, ödüllü genetikçinin başını yedi - özel güvenlik yasa tasarısı
  GDO raporu, ödüllü genetikçinin başını yedi09.05.2013
  EkonomiMersin Limanı’nda 22 Nisan’da ele geçirilen pirinçler üzerinde yaptığı GDO tarama testi sonucunda, iki ayrı GDO ırkının olduğunu raporuna yazan ödüllü genetikçi Doç.Dr.Alper Tunga Akarsubaşı hakkında, İTÜ Rektörlüğü soruşturma açıp dava bitene kadar da açığa aldı.Olay üzerine sosyal medyada Doç.Akarsubaşı’nın istifa ettiği haberleri dolaştı fakat İTÜ Rektörlüğü kendilerine ulaşan böyle bir istifanın söz konusu olmadığını açıkladı.
 • ABD’de Mustafa Akarsu Yasası - özel güvenlik yasa tasarısı
  ABD’de Mustafa Akarsu Yasası03.05.2013
  PlanetABD Kongresi, 1 Şubat 2013’te Ankara’daki Amerikan Büyükelçiliği’ne düzenlenen intihar saldırısında hayatını kaybeden güvenlik görevlisi Mustafa Akarsu (47) adına bir yasa çıkarmaya hazırlanıyor.
 • Tasarı geçerse devlet 1.7 milyon varil petrolden olacak - özel güvenlik yasa tasarısı
  Tasarı geçerse devlet 1.7 milyon varil petrolden olacak05.04.2013
  EkonomiYeni Petrol Kanun Tasarısı’nda kritik kayıp.Tasarı mevcut haliyle yasalaşırsa devlet yıllık 1 milyon 730 bin varil petrolden olacak; şirketlerin ödediği vergi 15 puan birden düşecek.
 • Ülkede para bitti, alışveriş durdu - özel güvenlik yasa tasarısı
  Ülkede para bitti, alışveriş durdu22.03.2013
  EkonomiGüney Kıbrıs'ta bugün, Avro Bölgesi Maliye Bakanlarının (Eurogroup) kurtarma paketine alternatif olarak hazırlanan önerilerle ilgili 9 yasa tasarısı Rum parlamentosunda oylanacak.Oylama öncesinde bankaların kapalı olması nedeniyle piyasada büyük bir nakit sıkışıklığının başladığı ve alışverişlerin durduğu belirtiliyor.
 • Suriye'de içsavaş 3'üncü yılında - özel güvenlik yasa tasarısı
  Suriye'de içsavaş 3'üncü yılında15.03.2013
  PlanetTunuslu Muhammed El Buazizi’nin kötü ekonomik koşulları protesto için kendini yakarak başlattığı ve “Arap Baharı” olarak isimlendirilen devrim rüzgarı, Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla birçok Arap ülkesine yayıldı.Protesto gösterileri Tunus’tan sonra Mısır’a, sonrasında Libya ve Yemen'e sıçradı.Bölgeyi etki altına alan değişim rüzgarını yakından takip eden Suriye halkı, açıkça sistemi sorgulamaya başladı.
 • Nedim BUBİK

  8 Mart kutlu olsun kadınlar baş tacımız - özel güvenlik yasa tasarısı
  8 Mart kutlu olsun kadınlar baş tacımız08.03.2013
  Yazarlar
 • Yasal sırlar - özel güvenlik yasa tasarısı
  Yasal sırlar17.02.2013
  GündemKişisel Verilerin Korunması Yasa Tasarısı’na göre, “İsim, telefon numarası, pasaport numarası, resim, görüntü ve ses kayıtları, parmak izleri” gibi bilgiler devlet veri bankasında olacak.Bu veriler yasal zorunluluk dışında “sır” kabul edilip kimseyle paylaşılmayacak.Hastane kayıtlarındaki AIDS testi, THY’deki “domuz eti yemem” bilgisi de sır olacak ancak tasarı bu haliyle “özel hayatın gizliliği” konusunda yeni bir tartışma başlatacak.
 • Kadın örgütleri ayakta: Şiddet sanığına özel infaz çağrısı - özel güvenlik yasa tasarısı
  Kadın örgütleri ayakta: Şiddet sanığına özel infaz çağrısı31.01.2013
  GündemTBMM'de 24 Ocak'ta kabul edilen 6411 sayılı yeni Denetimli Serbestlik Yasası, onay için Cumhurbaşkanı'nın önünde bekliyor.Gül'ün onayı ve Resmi Gazete'de yayınlanmasıyla birlikte yasa uygulanmaya başlayacak.Yasa ile kadına karşı şiddet kapsamında suç işleyen ve çoğu eşini "kasten yaralama", "hakaret", "tehdit" gibi suçlardan birkaç yıl ceza alan dayakçı kocalar derhal tahliye edilecek.Bu suçlar için ceza ertelemesi yolu da getirildiği gibi dayakçı koca hiç hapse girmeden cezası da ertelenebilecek.
« « İlk Sayfa
« Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8
Sonraki »
Son Sayfa » »