Tarihe göre sıralama.             >> İlgili haberlere göre sıralama <<
Arama Kriterleri : özel güvenlik yasa tasarısı >>
383  adet haber bulundu.

Arama Sonuçları

 • Almanya'da Protestanlığın 500.yılı kutlanacaközel güvenlik yasa tasarısı -

  Almanya'da Protestanlığın 500.yılı kutlanacak31.10.2014

  Avrupa

  Protestan Kilisesi’nin kurucusu Martin Luther’in Hıristiyanlık içinde başlatığı reform anısına sadece birkaç eyalette resmi tatil olarak kabul edilen Reformasyon Günü uygulamasına diğer eyaletler de katılmak istiyor.Luther’in bundan tam 500 yıl önce, 31 Ekim 1517 tarihinde, Wittenberg’deki Schlosskirche’nin kapısına günah çıkarmaya karşı 95 adet tezini çivilediği gün olarak kabul edilen Reformasyon Günü Protestan nüfusun ağır bastığı Thüringen, Saksonya-Anhalt, Saksonya, Brandenburg ve Mecklenburg-Vorpommern’de resmi tatil olarak kutlanıyor.
 • IŞİD'e karşı hangi ülke ne önlem aldı?özel güvenlik yasa tasarısı -

  IŞİD'e karşı hangi ülke ne önlem aldı?23.09.2014

  Avrupa

  Avrupa ülkeleri, uluslararası alanda ciddi güvenlik tehdidi oluşturan IŞİD'e karşı önlemleri artırmaya başladı.Alınan ve alınması öngörülen önlemler, Irak ve Suriye'ye seyahat yasağından vatandaşlık iptaline kadar geniş bir yelpazeye yayılıyor
 • Torba Yasa tamam şimdi sıra SGK’daözel güvenlik yasa tasarısı -

  Torba Yasa tamam şimdi sıra SGK’da11.09.2014

  Avrupa

  Tam açılımı, İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Tasarı olan Torba Yasa, birçok kanunda yenilikleri beraberinde getiren değişiklik tasarısı, TBMM Genel Kurul’da kabul edildi.Dünkü yazımızda da yasanın getirdiği yeniliklere değinmiştim.Dünkü yazıyı kaçıranlar için, bu konuyu daha ayrıntılı olarak tekrar gündeme getirip, okurlarımızın bilgisine sunmak istiyorum.
 • İnsan taciri şimdi yandıözel güvenlik yasa tasarısı -

  İnsan taciri şimdi yandı03.08.2014

  Gündem2008

  İnsan ticaretiyle mücadele yasa tasarısı Meclis’e gönderildi.
 • Genel Kurul’dan Torba’ya ince ayarözel güvenlik yasa tasarısı -

  Genel Kurul’dan Torba’ya ince ayar24.07.2014

  Avrupa

  HÜKÜMET tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan Torba Yasa tasarısında Avrupalı Türkleri yakından ilgilendiren üç önemli maddenin yer aldığından, önceki yazılarımızda bahsetmiştik.TBMM Genel Kurulu, 20 Temmuz tarihindeki birleşiminde Torba Yasa Tasarısı’nda yer alan bazı maddeleri onaylayarak Avrupalı Türkleri sevindirdi.
 • ABD Temsilciler Meclisi'nde Türkiye aleyhtarı yasa tasarısı kabul edildiözel güvenlik yasa tasarısı -

  ABD Temsilciler Meclisi'nde Türkiye aleyhtarı yasa tasarısı kabul edildi25.06.2014

  Planet

  ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nde Türkiye ve KKTC'deki Hıristiyan mülklerinin ABD Dışişleri Bakanı'nca takip edilmesini öngören Türkiye aleyhtarı yasa tasarısı kabul edildi.
 • Meclis'e geldi adı da ilginçözel güvenlik yasa tasarısı -

  Meclis'e geldi adı da ilginç25.06.2014

  Gündem2008

  Yeni çözüm paketi TBMM Başkanlığı'na sunuldu.Paketin adı "Terörün sona erdirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin güçlendirilmesi".Tasarı adeta jet gibi görüşülecek, çarşamba günü 10.30'da İçişleri Komisyonu'nda ele alınacak.
 • Prim iadesi almak faydalı mı, zararlı mıözel güvenlik yasa tasarısı -

  Prim iadesi almak faydalı mı, zararlı mı19.06.2014

  Avrupa

  Bugünkü yazımda Almanya’nın aralarında Türk vatandaşlarının da bulunduğu az sayıda ülke vatandaşlarına tanıdığı prim iadesi hakkını yakından inceleyeceğiz.Bu konuda en çok merak edilen husus, bu uygulamanın sigortalı açısından getirdiği yarar veya zarar.
 • Yeni Yargı Paketi yasalaştıözel güvenlik yasa tasarısı -

  Yeni Yargı Paketi yasalaştı17.06.2014

  Gündem2008

  Kamuoyunda "Yeni Yargı Paketi" olarak bilinen, Türk Ceza Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.
 • Türk-İş: 'Kader değil cinayet'özel güvenlik yasa tasarısı -

  Türk-İş: 'Kader değil cinayet'22.05.2014

  Gündem2008

  Türk-İş Yönetimi, Soma'da meydana gelen facianın ardından Cumhurbaşkanı Gül'e giderek, "Bu kaza değil, kader değil Türkiye tarihinin en büyük işçi katliamıdır.Cinayettir" dedi.
 • İşte Başbakan'ı sinirlendiren konuşmaözel güvenlik yasa tasarısı -

  İşte Başbakan'ı sinirlendiren konuşma09.05.2014

  Gündem2008

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na tepki gösterip salonu terk etti.İşte Başbakan Erdoğan'ı kızdıran o konuşma.
 • Gülse BİRSEL

  Aramıza hoş geldin!özel güvenlik yasa tasarısı -

  Aramıza hoş geldin!15.02.2014

  Yazarlar

  Tarihi alışkanlıklarımız, e-ticaret, Batı’nın güvenlik paranoyaları ve hükümetimizin otoriter kontrol sevgisi el ele verdi; artık her vatandaş tamamen şeffaf bir hayat yaşayacak, bizim gibi ünlülüğü tadacak! İnternet yasa tasarısı da geçerse, aramıza hoş geldiniz! ‘Özel’ hayat ‘resmen’ bitmiştir!
 • ‘Büyüteç’ kullanınözel güvenlik yasa tasarısı -

  ‘Büyüteç’ kullanın10.02.2014

  Gündem2008

  ÖSYM, sınavlarda görme bozukluğu olanlar için, 22 punto büyüklüğünde basılmış soru kitapçıkları isteğiyle Meclis’e başvuran Y.İ.adlı vatandaşa “büyüteç” önerdi.
 • ERG: Dershane öğretmenleri göç edebilirözel güvenlik yasa tasarısı -

  ERG: Dershane öğretmenleri göç edebilir10.02.2014

  Eğitim

  EĞİTİM Reformu Girişimi (ERG), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 6 Şubat’ta TBMM’ye sunulan dershane yasa taslağını değerlendirdi.İlk bulgular şöyle:
 • Kıdem tazminatında şok tepkiözel güvenlik yasa tasarısı -

  Kıdem tazminatında şok tepki18.12.2013

  Ekonomi

  İşçiler birlik oldular, kıdemde 30 gün garantisi verilmeyince 'biz bunu tartışmayız' deyip konuyu kapattılar.Çalışma Bakanı Faruk Çelik, "Biz de taşeron konusunu getiririz, size de taslağı göndeririz" dedi.
 • ABD internetten dünyayı röntgenliyorözel güvenlik yasa tasarısı -

  ABD internetten dünyayı röntgenliyor12.11.2013

  Teknoloji 2007

  Amerikan Ulusal Güvenlik Dairesi NSA'den sızdırılan belgelerde Rusya, Çin ve İran'ın yanısıra Amerikan istihbaratının en çok ilgilendiği ülkelerden birinin de Brezilya olduğu görülüyor.
 • ‘Taşeron’ asıl işi yapamayacaközel güvenlik yasa tasarısı -

  ‘Taşeron’ asıl işi yapamayacak25.09.2013

  Ekonomi

  Bakan Çelik, bugün Çalışma Meclisi’ne götüreceği dosyayı açıkladı.
 • ABD savaş hazırlığında: Adana'yı terk edinözel güvenlik yasa tasarısı -

  ABD savaş hazırlığında: Adana'yı terk edin05.09.2013

  Planet

  ABD, Adana’daki Konsolosluğu’nda görevli personelin acil durum ekibi hariç bölgeden çekilmesi ve diplomatların ailelerinin de Adana’dan ayrılması emri verdi.
 • Metin Feyzioğlu'ndan sert eleştirilerözel güvenlik yasa tasarısı -

  Metin Feyzioğlu'ndan sert eleştiriler01.09.2013

  Gündem2008

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu 2013-2014 Adli Yıl açılış töreninde konuştu.
 • Cemil Çiçek'ten açıklamalarözel güvenlik yasa tasarısı -

  Cemil Çiçek'ten açıklamalar16.07.2013

  Gündem2008

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Kıbrıs'ta kalıcı bir barış olsun diye hep beraber uğraştık epey de sıkıntılar çektik hala da çekiyoruz.Maalesef uluslararası camianın terazisi bozuk" dedi.
 • Bülent Arınç ilk gün için özür dilediözel güvenlik yasa tasarısı -

  Bülent Arınç ilk gün için özür diledi03.06.2013

  Gündem2008

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç arasındaki bugün 10.30'da gerçekleşen "Gezi" görüşmesi sona erdi.Arınç görüşme sonrası kısa bir açıklama yaparak "Gül'ün talimatlarını, düşüncelerini aldık.Başbakanlık binasında gerekli açıklamaları yapacağım" dedi.Arınç saat 12:00'da düzenlediği basın toplantısında ise vatandaşlardan özür dileyerek, "O ilk olayda çevre duyarlılığıyla hareket edenlere karşı yapılan aşırı şiddet gösterisi yanlıştır o insanlarımızdan özür diliyorum.Ama sokaklarda tahribat yapanlara özür borcumuz olduğunu düşünmüyorum." dedi.Basın toplantısında çevik kuvvet ekiplerinin kask numaralarını gizlediği iddiasıyla ilgili soru üç kez soruldu.Arınç ise "Kask sorusunu bilmiyorum.İçişleri Bakanı'na iletelim" yanıtını verdi.
 • Bülent Arınç'tan Gezi açıklamasıözel güvenlik yasa tasarısı -

  Bülent Arınç'tan Gezi açıklaması03.06.2013

  Gündem2008

  BAŞBAKAN Yardımcısı ve Başbakan Vekili Bülent Arınç, açıklamalarda bulundu.Arınç, "Yaşam tarzları bizim için önemlidir, hassastır.Empati yaparak bize oy vermeyen insanları anlamaya çalıştık.Herkes bizi takdir etmek zorunda değil.Herkes bize oy vermek zorunda değil ama oy vermeyenlerin talep ve beklentilerine duyarlıyız" diye konuştu.
 • Şükrü KIZILOT

  Vergi evliliğiözel güvenlik yasa tasarısı -

  Vergi evliliği28.05.2013

  Yazarlar

  53 yaşındaki Gelir Vergisi Kanunu ile 7 yaşındaki Kurumlar Vergisi Kanunu birleştirilip, tek bir kanun haline getiriliyor.
 • Yalçın BAYER

  ‘İçki yasağı’ ile Beyoğlu bitiriliyorözel güvenlik yasa tasarısı -

  ‘İçki yasağı’ ile Beyoğlu bitiriliyor23.05.2013

  Yazarlar

  Beyoğlu Eğlence Yerleri Derneği, 21 Mayıs’ta TBMM Plan-Bütçe Komisyonu’nda ‘Alkol Yasa Tasarısı’ olarak bilinen kanun teklifinin görüşüleceği toplantıya BEYDER, AÇEK, ÇEYDER, KADIKÖY PLATFORMU ve AGİD adına katılmış ve söz alarak görüşlerini komisyon başkanlığına ve üye milletvekilleri ile Sayın Mehmet Şimşek’e iletmiştir.
 • Memurlar hükümeti iş bırakarak uyaracaközel güvenlik yasa tasarısı -

  Memurlar hükümeti iş bırakarak uyaracak21.05.2013

  Ekonomi

  KAMU Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Merkez Yürütme Kurulu üyesi Ali Kılıç, 5 Haziran’da uyarı amaçlı iş bırakacaklarını söyledi.
 • GDO raporu, ödüllü genetikçinin başını yediözel güvenlik yasa tasarısı -

  GDO raporu, ödüllü genetikçinin başını yedi08.05.2013

  Ekonomi

  Mersin Limanı’nda 22 Nisan’da ele geçirilen pirinçler üzerinde yaptığı GDO tarama testi sonucunda, iki ayrı GDO ırkının olduğunu raporuna yazan ödüllü genetikçi Doç.Dr.Alper Tunga Akarsubaşı hakkında, İTÜ Rektörlüğü soruşturma açıp dava bitene kadar da açığa aldı.Olay üzerine sosyal medyada Doç.Akarsubaşı’nın istifa ettiği haberleri dolaştı fakat İTÜ Rektörlüğü kendilerine ulaşan böyle bir istifanın söz konusu olmadığını açıkladı.
 • Greenpeace, Bakanlığa pilavla geldiözel güvenlik yasa tasarısı -

  Greenpeace, Bakanlığa pilavla geldi08.05.2013

  Ankara

  Eylemleriyle dünyada adından söz ettiren Greenpeace, Ankara’da seyyar nohut pilav arabaları ile GDO’lu pirinç eylemi yaptı.
 • ABD’de Mustafa Akarsu Yasasıözel güvenlik yasa tasarısı -

  ABD’de Mustafa Akarsu Yasası02.05.2013

  Planet

  ABD Kongresi, 1 Şubat 2013’te Ankara’daki Amerikan Büyükelçiliği’ne düzenlenen intihar saldırısında hayatını kaybeden güvenlik görevlisi Mustafa Akarsu (47) adına bir yasa çıkarmaya hazırlanıyor.
 • Tasarı geçerse devlet 1.7 milyon varil petrolden olacaközel güvenlik yasa tasarısı -

  Tasarı geçerse devlet 1.7 milyon varil petrolden olacak03.04.2013

  Ekonomi

  Yeni Petrol Kanun Tasarısı’nda kritik kayıp.Tasarı mevcut haliyle yasalaşırsa devlet yıllık 1 milyon 730 bin varil petrolden olacak; şirketlerin ödediği vergi 15 puan birden düşecek.
 • Ülkede para bitti, alışveriş durduözel güvenlik yasa tasarısı -

  Ülkede para bitti, alışveriş durdu21.03.2013

  Ekonomi

  Güney Kıbrıs'ta bugün, Avro Bölgesi Maliye Bakanlarının (Eurogroup) kurtarma paketine alternatif olarak hazırlanan önerilerle ilgili 9 yasa tasarısı Rum parlamentosunda oylanacak.Oylama öncesinde bankaların kapalı olması nedeniyle piyasada büyük bir nakit sıkışıklığının başladığı ve alışverişlerin durduğu belirtiliyor.
 • Suriye'de içsavaş 3'üncü yılındaözel güvenlik yasa tasarısı -

  Suriye'de içsavaş 3'üncü yılında14.03.2013

  Planet

  Tunuslu Muhammed El Buazizi’nin kötü ekonomik koşulları protesto için kendini yakarak başlattığı ve “Arap Baharı” olarak isimlendirilen devrim rüzgarı, Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla birçok Arap ülkesine yayıldı.Protesto gösterileri Tunus’tan sonra Mısır’a, sonrasında Libya ve Yemen'e sıçradı.Bölgeyi etki altına alan değişim rüzgarını yakından takip eden Suriye halkı, açıkça sistemi sorgulamaya başladı.
 • Nedim BUBİK

  8 Mart kutlu olsun kadınlar baş tacımızözel güvenlik yasa tasarısı -

  8 Mart kutlu olsun kadınlar baş tacımız07.03.2013

  Yazarlar

 • Yasal sırlarözel güvenlik yasa tasarısı -

  Yasal sırlar14.02.2013

  Gündem2008

  Kişisel Verilerin Korunması Yasa Tasarısı’na göre, “İsim, telefon numarası, pasaport numarası, resim, görüntü ve ses kayıtları, parmak izleri” gibi bilgiler devlet veri bankasında olacak.Bu veriler yasal zorunluluk dışında “sır” kabul edilip kimseyle paylaşılmayacak.Hastane kayıtlarındaki AIDS testi, THY’deki “domuz eti yemem” bilgisi de sır olacak ancak tasarı bu haliyle “özel hayatın gizliliği” konusunda yeni bir tartışma başlatacak.
 • Kadın örgütleri ayakta: Şiddet sanığına özel infaz çağrısıözel güvenlik yasa tasarısı -

  Kadın örgütleri ayakta: Şiddet sanığına özel infaz çağrısı29.01.2013

  Gündem2008

  TBMM'de 24 Ocak'ta kabul edilen 6411 sayılı yeni Denetimli Serbestlik Yasası, onay için Cumhurbaşkanı'nın önünde bekliyor.Gül'ün onayı ve Resmi Gazete'de yayınlanmasıyla birlikte yasa uygulanmaya başlayacak.Yasa ile kadına karşı şiddet kapsamında suç işleyen ve çoğu eşini "kasten yaralama", "hakaret", "tehdit" gibi suçlardan birkaç yıl ceza alan dayakçı kocalar derhal tahliye edilecek.Bu suçlar için ceza ertelemesi yolu da getirildiği gibi dayakçı koca hiç hapse girmeden cezası da ertelenebilecek.
 • Oya ARMUTÇU

  Gazilere sevk müjdesiözel güvenlik yasa tasarısı -

  Gazilere sevk müjdesi11.12.2012

  Yazarlar

  Gazilere, gazi ve şehit yakınlarına iyi bir haberim var.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, nihayet gazilerle gazi ve şehit yakınlarının özel hastaneye sevksiz ve ek ücretsiz gitmesi için adım attı.Tasarı ile değişiklik yapıldı.O tasarı da Meclis’te.
 • Borsacılara da grev yasağıözel güvenlik yasa tasarısı -

  Borsacılara da grev yasağı27.11.2012

  Ekonomi

  Grev yasağı genişliyor.Sendikalar Yasası'nın üzerinden 1 ay geçmeden, şimdi de borsa ve sermaye piyasası çalışanlarına grev ve lokavt yasağı geliyor.TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmekte olan Sermaye Piyasası Kanun Tasarısı'na eklenen bir maddeyle "Bu kanun uyarınca kurulan ve faaliyet gösteren borsalar ve teşkilatlanmış diğer pazar yerleri, merkezi takas kuruluşları, merkezi saklama kuruluşları ve MKK tarafından yürütülen hizmetlerde grev ve lokavt yapılamaz" hükmü getiriliyor.
 • Anadilde savunma düzenlemesi TBMM'deözel güvenlik yasa tasarısı -

  Anadilde savunma düzenlemesi TBMM'de12.11.2012

  Gündem2008

  Hükümet, beklenen adımı dün geceyarısı attı.Anadilde savunmaya olanak sağlayan kanun değişikliği önerisi dün resmen TBMM'ye iletildi.
 • Kıdem tazminatı gündemimizde yoközel güvenlik yasa tasarısı -

  Kıdem tazminatı gündemimizde yok31.10.2012

  Ekonomi

  Milyonlarca çalışanı ilgilendiren kıdem tazminatı fonu kurulmasına ilişkin bir yasal düzenleme olup olmadığı tartışmalarına son noktayı Maliye Bakanı Mehmet Şimşek koydu.Şimşek, “Şu anda kıdem tazminatıyla ilgili bir tasarı gündemimizde değil” dedi.
 • Kamuda 1 milyon 76 bin korkusuözel güvenlik yasa tasarısı -

  Kamuda 1 milyon 76 bin korkusu10.10.2012

  Ekonomi

  Kamuda hasta bakıcı, röntgen teknisyeni, şoför, temizlikçi, güvenlikçi gibi işlerde ‘taşeron’ olarak çalıştırılan işçilerin durumu, devleti sıkıntıya soktu.Hastaneler başta olmak üzere belediyeler, üniversiteler, karayolları gibi kamu kurumlarında çalışan taşeron işçilerin sayısı 1 milyon 76 bine ulaştı.Yargıtay peş peşe açılan binlerce davaya ilişkin kararlarında kamuya sert eleştiriler yöneltti.Kamu yönetimlerini ‘muvazaalı (tarafların üçüncü kişi ya da kurumları aldatmak amacıyla gerçek iradelerine uymayan) işlem yapmakla’ suçladı.İşçilerin, işe iadelerine; bu yapılamıyorsa o kamu kurumunda aynı işi yapan işçinin izin, ücret, mesai, kıdem ve ihbar tazminatları esas alınarak tüm mali haklarının verilmesine hükmetti.
 • BAŞBAKAN SÖZÜNÜ TUTTU, İŞÇİYE ZAM YASASI YARIN MECLİS’TEözel güvenlik yasa tasarısı -

  BAŞBAKAN SÖZÜNÜ TUTTU, İŞÇİYE ZAM YASASI YARIN MECLİS’TE01.10.2012

  Ekonomi

  Başbakan sözünü tuttu, partiler anlaştı, 600 bin işçiye zammın önünü açan yasa tasarısı, yarın TBMM Genel Kurulu’nda ‘ivedilikle’ görüşülecek.İşçi ve işveren örgütleri arasındaki anlaşmazlık nedeniyle meclis kapanmadan yasalaşamayan Toplu İş İlişkileri Yasa Tasarısı, yarın görüşülmeye başlanacak.
 • Yüzbinlerce işçiye zam umudu doğdu ama…özel güvenlik yasa tasarısı -

  Yüzbinlerce işçiye zam umudu doğdu ama…19.09.2012

  Gündem2008

  Başbakan Erdoğan’ın ‘uzlaşmadan bana gelmeyin’ mesajı işçi ve patronlarda karşılığını buldu.
 • 600 BİN İŞÇİNİN ZAM UMUDU BU RANDEVUDAözel güvenlik yasa tasarısı -

  600 BİN İŞÇİNİN ZAM UMUDU BU RANDEVUDA19.09.2012

  Ekonomi

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan aylardır randevu bekleyen işçi ve işverenler nihayet randevu almayı başardı.Toplantının ardından hükümet ve işçi sendikaları tarafından yapılan açıklamalarda mutabakatın sağlandığı, konunun Meclis açılır açılmaz ele alınacağını söyledi.
 • 550 bin işçinin zammı HAK-İŞ'e takıldıözel güvenlik yasa tasarısı -

  550 bin işçinin zammı HAK-İŞ'e takıldı24.07.2012

  Ekonomi

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 7 aydır zam bekleyen yüz binlerce işçi için dün üçlü danışma kurulunu gayri resmi olarak toplantıya çağırdı.İşçi ve işverenlere ‘mutabakat protokolü’ sunan Çelik’e tek itiraz Hak-İş’ten geldi.Taraflar protokolde anlaşamayınca, Başbakan’a gitme kararı aldı.
 • Erdal SAĞLAM

  Çalışma Bakanı isyan edebilirözel güvenlik yasa tasarısı -

  Çalışma Bakanı isyan edebilir11.07.2012

  Yazarlar

  ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, belli ki, son günlerde tartışılan kıdem tazminatı yasa tasarısı konusunda rahatsız.
 • Patron 658 lira kazanacak işçi 489 lira kaybedeceközel güvenlik yasa tasarısı -

  Patron 658 lira kazanacak işçi 489 lira kaybedecek10.07.2012

  Ekonomi

  1 yıl çalışıp 1 maaş kıdem tazminatı kazanma dönemi bitecek.İşçi 2 yıl çalışıp 1 maaş kıdem alacak.
 • Bakan THY'deki duruma el koyduözel güvenlik yasa tasarısı -

  Bakan THY'deki duruma el koydu17.06.2012

  Ekonomi

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, THY'deki işten çıkarmalarla ilgili olarak yarın THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ile görüşecek.
 • Adalet Bakanı Ergin'den önemli açıklamalarözel güvenlik yasa tasarısı -

  Adalet Bakanı Ergin'den önemli açıklamalar09.05.2012

  Gündem2008

  Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Türkiye'de yüzde 3, yüzde 2 de olsa 3 veya 2 yılın üzerinde tutuklu olanların sorununun kendilerini ilgilendirdiğini belirterek, kamuoyuna yansıtılanla olan arasında ciddi fark bulunduğunu, sanki cezaevlerinde olanların tamamı yıllardır cezaevindeymiş gibi bir algı oluşturulduğunu söyledi.
 • Kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı komisyondan geçtiözel güvenlik yasa tasarısı -

  Kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı komisyondan geçti20.03.2012

  Gündem2008

  Kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı tanıyan yasa tasarısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
 • Arınç'tan Bakanlar Kurulu sonrası açıklamaözel güvenlik yasa tasarısı -

  Arınç'tan Bakanlar Kurulu sonrası açıklama04.03.2012

  Gündem2008

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Jandarma Genel Komutanlığı'nın İçişleri Bakanlığı'na bağlanmasıyla ilgili iddiaları değerlendirerek, “Bununla ilgili Milli Savunma Bakanlığımızın veya İçişleri Bakanlığımızın bir ortak çalışması varsa bu konu gündeme gelmiş değil.Dolayısıyla olayın perde üzerinde veya kapsamı içinde herhangi bir konuyu Bakanlar Kurulu'nda görüşmedik” dedi.Arınç, TSK mensuplarının yargılanmasının da Başbakanın iznine bağlanması yönünde talepler olduğu iddiasıyla ilgili olarak, “Hem İçişleri Bakanımıza hem Adalet Bakanımıza hem de Milli Savunma Bakanımıza sordum.Böyle bir talebin olmadığını, üzerinde de çalışma yapılmadığını ifade ettiler” dedi.
 • İntibak yasasında görüşmeler sürüyorözel güvenlik yasa tasarısı -

  İntibak yasasında görüşmeler sürüyor29.02.2012

  Ekonomi

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sosyal güvenlik sisteminin nimet, külfet dengesi üzerine oturtulması, sigortacılık mantığıyla ele alınması gerektiğini söyledi.

Yıllara göre
2014
14
2013
20
2012
18
2011
11
2010
20
2009
16
2008
31
2007
17
2006
29
2005
25
2004
40
2003
40
2002
20
2001
22
2000
18
1999
33
1998
6
1997
3


Yazarlara göre

42
Cengiz ÇANDAR
1
Enis BERBEROĞLU
1
Erdal SAĞLAM
3
Fatih ALTAYLI
3
Ferai TINÇ
1
Gülse BİRSEL
1
Mustafa KUTLAY
2
Nedim BUBİK
1
Nilüfer KAS
2
Nurten ERK TOSUNER
1
Oya ARMUTÇU
1
Oya BERBEROĞLU
4
Sedat ERGİN
2
Sevil ATASOY
2
Tufan TÜRENÇ
1
Yalçın BAYER
8
Yalçın DOĞAN
2
Yorgo KIRBAKİ
1
Yurtsan ATAKAN
1
Şükrü KIZILOT
11
Şükrü KÜÇÜKŞAHİN
1


Bölümlere göre
Anasayfa
14
Ankara
2
Avrupa
5
Avrupa Birliği
1
Cuma
1
Dünya
7
DİĞER HABERLER
3
Ekonomi
120
Eğitim
1
Futbol
2
Gündem
65
Gündem2008
19
Kadın
1
Kültür Sanat
1
Magazin
1
POLİTİKA
20
Pazar
1
Planet
6
Politika
1
Sağlık
1
Serdar Devrim
1
Son Dakika
13
Spor
2
Teknoloji
1
Teknoloji 2007
1
Teknonet
1
Yazarlar
49